Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rgranc


rgranc
aktív tag

Kösz szépen, jó volt, csak rövid! :D (Én is ezt kaptam az első útleírásom után :) )

Én májusban megyek majd Dél-Koreába, de vidékre, és ha minden igaz 1-2 napom azért lesz Szöulban is majd, kíváncsi vagyok rá nagyon.

(#2) kpal


kpal
veterán

Nagyon tetszett ! :K Az ilyen meló király amivel bejárható szinte a világ. :)

(#3) creation válasza rgranc (#1) üzenetére


creation
senior tag

De ezt kaptad ám :D

Köszönjük a cikket, érdekes. És egyben vonzóvá is sikerült tenned.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#4) po1son


po1son
addikt

Megvan az esti olvasni való meló után. :R
Pont tegnap előtt olvastam úti beszámolót a szomszédról link.

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#5) mdraco


mdraco
őstag

Élmény volt olvasni :)

(#6) KaiotEch válasza po1son (#4) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Érdekes, hogy mekkora ellentétek vannak észak és dél korea között. Történelemben mindig arról lehetett olvasni, hogy a déliek, a termesztéssel foglalkoztak, rosszabb körülmények között éltek, míg az északiak jobb körülmények között minden mással.

(#7) davidsone


davidsone
addikt

Király hely ez a Dél-Korea :) A piacon tuti elvertem volna a fizetésem :DDD

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#8) kimista válasza davidsone (#7) üzenetére


kimista
aktív tag

Köszi!

Persze ez csak a pozitív oldala, biztos van ott is negatív oldal, de biztos h jobban kezelik az emberek a dolgokat, mint itt..

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#9) gery2123


gery2123
őstag

Nagyon jó volt. Jól össze van rakva a cikk, csak rövid volt.
Ide én is el akarok jutni egyszer az tuti.
Még egyszer köszönöm az élménybeszámolót.

-- PSN_ID: GerY2123

(#10) kimista válasza gery2123 (#9) üzenetére


kimista
aktív tag

következő hosszabb lesz (már ha lesz következő utam :D )

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#11) TK36


TK36
aktív tag

"minden nap éjjel 2-3 körül értünk haza, és reggel 6-kor indult a céges busz a munkahelyre." - akkor nem sok alvás volt. Mindenki így dolgozik?

(#12) menpee


menpee
aktív tag

És a gyönyörű koreai lányokról szó (és kép) sem esett! A legközelebbi úton mindenképp pótoljátok be. :U
Jó olvasmány volt, egyszer sorrakerítem én is.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#13) kimista válasza TK36 (#11) üzenetére


kimista
aktív tag

sajnos a koreaiaknál ez tény, ott nincs az h 8 óra munkaidő.. tökmindegy h nemcsinálsz semmit, csak legyél bent.. van h bent is alszanak.. mi azért keltük korán, mert 1 órás buszozás várt minket, és 6-7 fele értünk haza, és utána mentünk mászlálni, ameddig bírtuk.

Íme egy kép a jányokról!

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#14) menpee válasza kimista (#13) üzenetére


menpee
aktív tag

:R

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#15) C$abi


C$abi
aktív tag

Nagyon érdekes és néhol poénos írás! Mit meg nem adnék egy ilyen utazásért, no meg anyanyelvi szintű inglizs tudásért, hogy ne vesszek el sehol. :DDD Na majd ha nagy(obb) leszek...

(#16) hocico


hocico
tag

jó cikk, így tovább

47 db DVD-nyi xxx képgyűjtemény eladó **** keresek: Dishonored tarot kártya, Quake 3 a Steamen **** virtual-analog szintetizátorok, lego készletek

(#17) speed471


speed471
aktív tag

Mostmár értem hogy 2 ismerősöm miért akar kimenni... Én viszont utálom a ételeiket. Szép hely jó emberekkel.

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#18) b. válasza speed471 (#17) üzenetére


b.
félisten

Nagyon szerencsés vagy hogy kijuthattál. Azt meg lehet kérdezni hogy milyen jellegű munkád van, vagy volt ez? nem akarok indiszkrét lenni, csak érdekelne .
Az írás jó volt csak pont azok a részletek voltak elnagyoltak, amik érdekelnének . :D Milyen volt a bulizás, hogy viselkednek a fiatalok ott kint mondjuk éjszaka? vannak e balhék, rendőrségi nyomulások ilyesmi vagy az is kulturáltabb mint itt nálunk.. A számítástechnika, játéktermek,játékok konzolok, internetkávézók ilyesmik mennek?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#19) davidsone válasza b. (#18) üzenetére


davidsone
addikt

ismerik a "valamit belekevertek az italomba" kifejezést? ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#20) b. válasza davidsone (#19) üzenetére


b.
félisten

:C :C

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#21) Elektrosokk válasza speed471 (#17) üzenetére


Elektrosokk
addikt

húúúú. ÉN imádom az ételeiket is... és elképesztően pozitív emberek. :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#22) TK36


TK36
aktív tag

" bár a jegykezelő nem foglalkozott velünk, csak a koreai emberektől kérte a jegyet. Gond egy szál se, legalább nem kell activityzni." - már ránézésre tudta, hogy külföldiek vagytok?
"Bárkit leszólíthattunk, senki sem zavart el minket." - de legalább nem is értettek titeket. :o

" Azonban Koreában az a bizonyos aranyíves gyorsétterem sem ugyanolyan. Más íze van a hamburgernek, más íze van a pizzának, olyan koreai." - biztos hogy marhából készült az a húspogácsa? De később az ottani kajától nem lettetek rosszul?

(#23) kimista válasza TK36 (#22) üzenetére


kimista
aktív tag

Persze, h látta, mi voltunk az egyetlen nem vágottszeműek, viszonylag nehéz kiszűrni a nem odavalósiakat :DD

Arra akartam utalni a leszólítással, hogy nem úgy viselkednek mint mi a tescós hosstessekkel, hanem fullra segítőkészek, mégha mutogatni is kell :DD

Azt, hogy a sajtburger miből volt, nem kérdeztük, de más volt az íze :D

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#24) kimista válasza b. (#18) üzenetére


kimista
aktív tag

Mérnökként dolgoztam az egyik koreai tulajdonú gumiabroncsgyárban (Hankook), és mivel új gyártócsarnokot építetttek, ki kellett menni szemrevételezni és jóváhagyni a telepítendő gépsorokat, mielőtt elhozzák MO-ra.

Bulizni nem voltunk, ha szó szerint vesszük, hiszen nem mentünk be egy külön helyre, ahol a tömeg táncol.. de rengeteg "terasz" volt, kiülős részek, ahol ugyanúgy ment a parti..
Balhét, rendőrséget nem láttam, bár az egyik emlékműnél volt valami gyakorlat, vagy felvonulás..

internetkávézók vannak, sőt, ahol voltunk, szinte mindenhol volt nyílt városi wifi, úgyhogy nem nagyon kellett beülni sehova, telóról mindent el tudtunk intézni, szálláson meg ott volt a saját lapi..
Játéktermek dugival voltak egy bizonyos részen, az egyszerű csocsótól, a bowling, baseball, golf, stb, bármit ki lehetett próbálni, nem csak a gagyi kocsis szimulátorok voltak

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#25) b. válasza kimista (#24) üzenetére


b.
félisten

Köszi. Barátom is ott dolgozott mérnökként, pár hónapja jött el Fehérvárra a Kőfémhez.. üdv!

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#26) BloodRay


BloodRay
veterán

Jó volt olvasni az írásod, én novemberben voltam Szöulban 10 napot.
A tv tornyos rész vicces volt. Mi felmentünk, szép volt, főleg a kilátás. De nem is igazán buszos, hanem gyalog és libikókás túra az. :)
Az emberek mentalitása nekem is feltűnt, nagyon más.
A pizzázó tényleg méreg drága, de a jobb koreai étteremben nekem nagyon ízlett a hazai.
Mi legfőképp csak a városközpontban voltunk, úgyhogy mindenképp visszamennék még nézelődni.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#27) ¤Envy¤


¤Envy¤
tag

Amint megláttam az írásod címét, egyből jöttem is be elolvasni, egyik kedvenc országom, csak sajnos (még) nem jutottam ki oda. Sorozatokból és könyvekből ismertem meg. Jó volt olvasni az írásod ;) Megint nagyon mennék én is ki, csak sajnos nincs miből. :D

Egyébként nem gondolnátok, de az ottaniak meg Európába vágynak, de nagyon! Mi néhányan meg hozzájuk. :DDD

(#28) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

2009 januárjában én is voltam egy hetet, hatalmas élmény volt, leszámítva a rettenetes hideget.
A kajájuk fantasztikus, az emberek nagyon kedvesek, a lányok nagyon szépek (valahogy a legtöbbjüknek finomabbak a vonásai, mint az ázsiaiaké általában) és a többi ázsiai ország lányaival ellentétben legtöbbjük ízlésesen tud öltözködni is.

Azért az látszik, hogy az ország rendezett egy foci VB-t meg egy olimpiát, az "utca embere" ki van "képezve" arra, hogy ha kell kézzel-lábbal is útbaigazítsák az embert. :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.