Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Nem lett olyan átütő, mint ahogy egy hétig fogalmaztam, de lázasan most ennyi tellett. A hsz-ekben szofisztikálunk. ;)

(#2) Viszlát


Viszlát
addikt

Masodik!!

Eloszor is orulok, hogy jol sikerult, tudom mennyire keszultetek ra, szuper, hogy gondtalanul osszejott.

Masodszor en meg nyaralni nem voltam ott, csak koncerten es fuvarban, nagyon mas valszeg ezert a velemenyem a lengyelekrol. Marmint tobbnyire jofejek, de ugyanaz a depi, fejlehajtas, telibeszarom mint itthon. Persze ez nem a belvarosban, hanem kulteruleten, ipari park. Ezen felul nagyon kemenyen isznak.

Nem kontrazni akartam ezzel amugy, hanem oda kilyukadni, hogy eppen ezert baromi kivancsi lettem a masik arcukra, jo buli lehet. Szivesen mennek a beszamolod alapjan, akar tarsulva is. :)

Ja es teljesen jo lett a beszamolo, akar ki is szedhetned a mentegetozest. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#3) DeFranco válasza Viszlát (#2) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Persze, tisztában vagyok vele, milyen kis szeletét láttam az országnak, de a tapasztalatom az "utca emberéről" itt és ekkor ez volt. Ezt a városkép és az átutazott települések képe is megtámogatta, ott is rend és tisztaság látszott az autóból.

Ezzel nem cáfolom amit mondasz, csak melléteszem.

Ja, FUN FACT: a lengyelek mentalisták. Nem ám, hogy kiírják a települések neveit, francokat, a városhatárban kapsz egy lakott település táblát, aztán oszd be:

Találd ki, hogy hol vagy.

[ Szerkesztve ]

(#4) Viszlát válasza DeFranco (#3) üzenetére


Viszlát
addikt

Amúgy ez a szlovákiai gps nem lehet a szélvédőn ez így hogy meg honnan? Még sosem hallottam róla?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#5) lapa


lapa
veterán

micsoda hekkelt keretezés, látszik hogy sok időd van.

szerintem nem rakunk ablakba gps-t, mert nem kell 0,12 másodpercenként ránézni. nagy sikerem volt a 'te milyen felesleges, amúgy kilátást zavaró dolgokat raksz magad elé' topikban, miszerint én mekkora állat vagyok, hogy ilyen apróságon, mint a kocsin kívüli dolgok látványának hiánya fennakadok.

gyógyulj.

még olvasgatom, azt odarakhattad volna mennyi magyar pénz a zloty.

az hogy isznak nagyon az lejött nekem is. de már nem emlékszem hogyan. kizártnak tartom, hogy valami versenyben alul maradtam volna, szóval passz.

[ Szerkesztve ]

(#6) potyautas válasza DeFranco (#3) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Én 10 éve jártam ott, de úgy rémlik, a táblák alapján azonosítottuk be, hogy éppen hol járunk. A gmina tutira jelölve van, legfeljebb a hozzá tartozó tanyának nevezhető kicsi települések...bár ebben se vagyok biztos. Emlékszem Pozdamcze, meg Kilkowice táblákra, pedig azok néhány tucat ház csupán.

(#7) DeFranco válasza Viszlát (#4) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Autoklubová Ungarska én is csodálkoztam, de le is igazolták. Megoldottam jó igényesen, majd túrok róla fotót.

(#8) DeFranco válasza lapa (#5) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ezt a hekkelt keretezést kérem fejcseki 5 pontért maximum 120 karakterben. amúgy én sem vagyok híve a belógó dolgoknak, de a GPS az ott van jó helyen, ennél csak egy HUD lenne jobb, de arra még várni kell. Így marad ez, a szélvédő közepén lényeges dolgot nem takar, mindent látni tőle, így marad, mert hasznos. ha a táblákat kell figyelgetnem folyton, hogy hova-mivan az balesetveszélyesebb hárommal. wunderbaum dobókocka ilyesmi nálunk sincs.

(#9) DeFranco válasza potyautas (#6) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mint ahogy említettem, "nekük, ott" ez volt a tapasztalatunk, inkább vicces mint általános igazság, de tudom igazolni: ben there dan that jó nagy szakaszon csak ilyenek voltak. Voltak zöld alapon fehér betűvel kiírások, de mivel azok úgy jöttek egymás után, hogy az egyik vége rögtön a másik eleje volt, ezért a vezetői kollégium úgy döntött, hogy azok más közigazgatási határt jelölnek, pl. régiót

[ Módosította: radi8tor ]

(#10) Viszlát válasza DeFranco (#7) üzenetére


Viszlát
addikt

Ekkora ökörséget... Kíváncsi lennék mióta van ez, mert levezettem néhány ezrest szélvédőre felhelyezett navigációval 2010-2012 között. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#11) DeFranco


DeFranco
nagyúr

updatelem a bejegyzést némi enni-innivalóval

(#12) baluka26 válasza DeFranco (#11) üzenetére


baluka26
veterán

Sörök jók odakint?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#13) Viszlát


Viszlát
addikt

A nőkön látszik meg a legjobban a különbség. Lengyelországban jó nők vannak. Nem azt mondom, hogy jobbak, mint az itthoniak, azt sem, hogy szebbek, de piszkosul adnak magukra. Tiszta, csinos és rendezett a ruhájuk, jellemzően nem tépett, nem kurvás, persze nem is angolkisasszonyos, de nem is méregdrága. A hajuk is rendben van, minimális smink, egyszóval csinosak. Adnak magukra, igényesek. Ettől még az én feleségem volt a legszebb a városban, de erről nem ők tehetnek.

Ezt tegnap elfelejtettem szóvá tenni, ugyanis erős hergelés után egy, azaz egy darab fotón sem látni ebből semmit, sem a jó lengyel nőkből se a feleségedből. Szóval ez így erősen népharagító. ;]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14) baluka26 válasza Viszlát (#13) üzenetére


baluka26
veterán

Mondjuk a nők csinosságára itthon is nehéz panaszkodni szerintem.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#15) Viszlát válasza baluka26 (#14) üzenetére


Viszlát
addikt

A viccet félretéve, szerintem sem lehet, azonban abban totál egyetértek a kollégával, hogy a magyar lányok hajlamosak kurvásra venni a figurát. Persze ez valakinek vagy bejön vagy nem, nekem a visszafogottabb öltözködéssel párosuló igényesség szimpatikusabb.

(#16) baluka26: van hát, az arány viszont nagyon nem jó az én ízlésem szerint. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#16) baluka26 válasza Viszlát (#15) üzenetére


baluka26
veterán

Mindkettőből van bőven, főleg a fővárosban :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#17) DeFranco válasza baluka26 (#12) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jók. Nem egy sörnemzet a lengyel, inkább a vodkára állnak rá, de van jó sörük, majd írok erről is.

#13: Viszlát: nyilván nem állok neki nőket fotózgatni az utcán, főleg mikor a második házassági évfordulónkat ünnepeljük :D Viccen kívül illetlenség és tiszteletlenség lett volna, elégedj meg ennyivel ki kell menni, meg kell nézni. Őszintén szólva én sem legeltettem a szemem, csak megragadt, hogy itt mennyire rendben van mindenki, akkor kezdtem el figyelni, de inkább etno mint jónőszempontból.

(#18) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Amúgy updateltem a cikket kajákkal. A piás rész melegít.

(#19) Viszlát válasza DeFranco (#17) üzenetére


Viszlát
addikt

Jólvanhát, azt hittem egy kis komolytalanság belefér, aztán meg lettem itt hurcolva. :o ;)

Egyébként is már írtam neked, hogy nagy a baj, a legkevésbé se érdekelnek már a lengyel nők...

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#20) DeFranco válasza Viszlát (#19) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a lengyel férfiak is adnak magukra... ;)

(#21) Viszlát válasza DeFranco (#20) üzenetére


Viszlát
addikt

Oké, ebbe belefutottam. :DDD

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#22) DeFranco válasza Viszlát (#21) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:DDD

[link]

[ Szerkesztve ]

(#23) baluka26 válasza DeFranco (#22) üzenetére


baluka26
veterán

Neungag.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#24) potyautas válasza DeFranco (#9) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Megnéztem az "utcanézetet" Az ott éppen Jablonkához tartozik. Honnét is ismerős ez a név?...Tudtátok, hogy az magyar terület volt?
más: Nagyon tetszik a placki-s kép. A langosz-t természetesen lángosnak kell olvasni. Ez az sz=s, megmosolyogtatott, amikor az ogrodzienic-i vár egyik bástyáján olvashattuk, hogy ...baszta :)

[ Szerkesztve ]

(#25) lapa


lapa
veterán

gondolkodtam, hogy verjem-e az asztalt evős leírás ügyben. de abban maradtam, hogy ha már a zútikalauz nem említi, akkora diszkó nem lehetett a gasztró.

végül azért igazam lett. ebből eddig a lángosos bódé szépséges kőfala a legfincsibb. meg oké, a sajtot bevállalnám. mondjuk engem lángossal alapból messze lehet kergetni, a zsíros tészta még a konyhakorszakom előtt sem volt jó nekem.

azt nemtom meséltem-e, hogy édesanyám olyan tőtöttkáposztát pattint a 25 literes (nem elírás, ~100 gombóc) fazékba autentik erdélyi recept alapján, hogy többek között atomórát lehet lassítani vele. majd valamikor megszervezek egy lefőzés-dokumentálást, annak én neki se állok, mert nem.

ennél a hús-káposzta-krumpli kombónál már csak a svéd iskola szigorúbb, ahol még a káposzta se terem meg csak a krumpli-hagyma-szalonna (pitti panna, most nem emlékszem a helyesírásra).

(#26) baluka26 válasza lapa (#25) üzenetére


baluka26
veterán

25 liter!

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#28) DeFranco válasza potyautas (#24) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hát mi ezt nem tudtuk megállapítani, mivel tábla nem jelezte. Vagy el volt dugva. Vagy bénák vagyunk.

Magyar vonatkozás rengeteg van, több helyen említik a közös vérvonalról származó királyainkat. Szégyenletesen keveset tudok a történelmükről meg a történelemről általában, így ezt majd valaki kiegészíti remélem.

Ami még érdekes a langoszos képen, az az, hogy milyen ügyesen megoldották az angol fordítást, nekem és az ismerősi körömnek eddig nem jött össze: "great fritter" zseniális :)

(#29) lapa válasza DeFranco (#28) üzenetére


lapa
veterán

lengyelül meg magyar palacsinta? most lusta vagyok guglizni a pla... valamit.

(#30) DeFranco válasza lapa (#25) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jó a lengyel konyha, nincs vele semmi gond. Igazán jókat lehet ott enni, abszolút a helyén van minden, nem lehet panasz. Nem egy fancy flhanszia bhiszbhasz, de attól még jó. Megvédem.

A tőtöttkáposzta az Magyarországon olyan mint a pörkölt meg a halászlé, mindenkinek van egy tuti receptje, és csak nagyban jó. Én évente egyszer vagyok nyitott rá, annyi kell, de amúgy köszönöm nem.

A lengyeleket megértem, különösebb gyümölcsmennyiség hiányában (még most sem volt rendes paradicsomuk, nem hogy gyümölcsük, semmi nem volt, de az is drágán, és szemmel láthatólag a világ boldogabbik feléről odaszállítva) kiváló vitaminforrás.

A svéd iskola, igen, hasonlót már én is tapasztaltam, nem csoda ha idegesek, ha főzni kell.

(#31) DeFranco válasza Kalandor (#27) üzenetére


DeFranco
nagyúr

És te mikor írsz?

(#32) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Azért meg nem szóltok, hogy a Balaton éttermes link nem jó. Szépen vagyunk, fogadjunk el sem olvastátok... :O

Amúgy a streetview nagyon hazudik, a város élőben sokkal szebb. Szvsz. De majd Kalandor nyilatkozik, ha akar.

[ Szerkesztve ]

(#33) lapa válasza DeFranco (#30) üzenetére


lapa
veterán

én a metallicás csávón rötyögök folyton az ikeában, mindig a tévé elé ültetem a családot.

rendes paradicsom itt se nagyon van még, csak nyomokban. azt meg mind felvásároltam.

ez a töltöttkáposzta nem olyan, nem savanyús. érted sülthúsra is van mindenkinek egy tuti receptje. érted. próbáltam jelezni a dolog megkérdőjelezhetetlenül szent grál voltát azzal, hogy nem merem lefőzni.

persze, amúgy nem izélgetni akartam a konyhát. nekem azért jutott már elég ilyen káposztás buli (ugye nem lengyel sajátosság), csak azért van már ilyen távolbatartásom. nagymama meg valahogy nagyon savas-erőteljes kolbászt használ levesbe-paprikáskrumpliba, szóval azzal meg azabaj. korábbi savanyúlevesbe meg paellába se mertem rakni. nekem valahogy az a puha friss kolbász a bejövős. abból múltkor együltő helyben megettem egy 40 centis szálat magában.

(#35) DeFranco válasza Kalandor (#34) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ne már! Felét direkt kihagytam, hogy ne vegyem el a kenyered.

(#36) potyautas válasza lapa (#29) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

A placki, az magyarul placki. Nevezik krumplilángosnak, vagy bőrkötőnek is. Onnét van a neve, hogy a masina placcán sütik.

(#37) DeFranco válasza potyautas (#36) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a platni-n vagy platnyi-n :D

(#38) lapa válasza potyautas (#36) üzenetére


lapa
veterán

elvesztem. ebben akkor van krumpli? ez netán tócsni? mit jelent, hogy a masina placcán? a spárherd valamelyik része? most komolyan nem teljesen értem. vagy csak szimplán "helyben sütött"-re gondolsz?

(#39) potyautas válasza lapa (#38) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

"a spárherd valamelyik része?" Igen. A teteje, a platnija, az a vaslap ami a tűztér fölött van ;) A tócsnit úgy sütik mint a palacsintát, ez viszont keményebb tészta, és miután kinyújtják (mint ahogy a metéltnek, vagy levestésztának) közvetlen a vaslapra vetik. Miután megsült, akkor kenik meg zsírral.

(#40) lapa válasza potyautas (#39) üzenetére


lapa
veterán

ez azért jóval szebben hangzik, mint áztatni a zsiirban. van m-zárolt spárherdem, már volt ingerenciám kipróbálni mit tud.

[ Szerkesztve ]

(#41) DeFranco válasza lapa (#40) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ha azt mondod, hogy a bántott csirkét is ignorálod, akkor komolyan mondom kihirdetem a gasztropuccsot

(#42) DeFranco


DeFranco
nagyúr

na jól van, régen upoltuk már a bejegyzést, én meg halálra unom magam, mert nem mehetek sehova, ezért kaptok olvasnivalót

amire nem tértem ki, pedig hagyományosan szokás, az a lengyel-magyar barátság tematikája. ennek az az oka, hogy itt és most nem tapasztaltam, bár régről nekem is, és ismerőseimnek is rengeteg olyan élményük volt barátainkkal, amik bizonyítják, hogy a hagyomány él és virul. szerettem volna erről elbeszélgetni a lengyelekkel, hogy mégis ezt ők hogy élik meg, mit látnak mögötte, vajon egyáltalán mi ennek az oka, de nem került rá sor, hogy valakivel ilyen mélyebb beszélgetésbe elegyedjek, így ez elmaradt.

őszintén szólva szegénységem bizonyítéka, hogy a nagy barátság okát vagy inkább nyilván okait a mai napig nem tudom, ha valaki erre jár, akár fel is világosíthatna, de van egy ezzel kapcsolatos kedvenc sztorim, lámsza lemil:

Magyarok a varsói felkelésben

Azért az elég komoly, hogy abban az őrületben ami akkor volt a világnak ezen a felén, eleink még el is kezdenek arcoskodni a nácikokkal, hogy talán a bratankikra akkor mi momentán nem lőnénk, sőt ellátnánk az ellenséget a kincstári kötszerből és egyenruhából tisztelettel. Ehhez azért pofa kell :D

[ Szerkesztve ]

(#43) potyautas válasza DeFranco (#42) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Azt se régóta tudom, hogy 1939-ben Magyarországot is felvonulási területként kívánták használni a németek Lengyelország megszállásához, de ezt Horthy megtagadta. A menekültek befogadása azt hiszem, köztudott.

(#44) Viszlát


Viszlát
addikt

A #34-re tekintettel esetleg nem pótolnád, amit első körben kihagytál? :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#45) lapa válasza Viszlát (#44) üzenetére


lapa
veterán

(Franconak) na innen lesz szép nyerni, ahogy vázoltam vala.

(#46) DeFranco válasza Viszlát (#44) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kiborult a kívánságbili, lehet válogatni. Mondjátok meg, mi érdekel, miről írjak és megírom szívesen.

@lapa: itt nincsenek nyertesek és vesztesek, itt csak nyertesek vannak. mindannyian jól éreztük magunkat, és tanultunk sok okos dolgot. most pedig szedjétek össze a kresz pályáról a rollereket meg a szaladgálós falovakat, pakoljátok vissza a szertárba és megyünk be az épületre uzsonnára. dzsemes kifli lesz tejjel.

(#47) DeFranco válasza DeFranco (#46) üzenetére


DeFranco
nagyúr

látom feldobtam a labdát :D

(#48) Viszlát válasza DeFranco (#46) üzenetére


Viszlát
addikt

Nincs konkrét kívánságom, csak írtad, hogy bizonyos dolgokat visszatartasz a másik utazó miatt.

Amúgy ki sem mozdultatok Krakkóból?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#50) DeFranco válasza Kalandor (#49) üzenetére


DeFranco
nagyúr

na, hogyhogy? otthagytatok valamit?

egyébként most akkor tényleg nem írsz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.