Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44) hallador válasza egykettő (#42) üzenetére


hallador
addikt

Egyrészt szerintem azért azt elmagyarázhatnád, hogy az LVM mi a fészkes fenéért akkora előny ,egy olyan rendszeren amin fix partíció van, és a büdös életben nem lesz növelve, melyik rendszer nem ajánlja fel, hogy titkosítsd a home partíciót, ha akarod, tehát ehhez sem kell LVM, valamint melyik rendszer nem tudja, LVM nélkül a partíció expandet.

Egyetlen előnye a snapshot lenne, de azt egy standalone desktopon meg minek is, pláne ha nem lett tervezve a rendszer előre, hogy hagyjanak még ennek is helyet?

Szóval szervertechnológiákat ne keverjük ide, még akkor sem, ha a Fedora, meg az OpenSuse alaphelyzetben azt nyomja desktopon is.

Szerintem a Windows VSS meg a change block tracking meg nagyon fasza, csak nem standalone desktopon. Mert ameddig a rendszer visszaáll, addig lemegy a nap erről beszéltem még pár hozzászólással ezelőtt, persze, ha minden ssd, és 10 gigabit otthon meg mellé van egy fasza x*10 diskes minimum NAS is otthon, egy komplett mentőszoftverrel, akkor frankó a dolog, csak ez a legtöbb kis/közép magyar cégnek sincs, nemhogy otthon.
Ja igen, csak ha megnézed a Microsoft saját trágya megoldásait, akkor elmegy a kedved a mentegetéstől ,meg a visszaállítástól is, ezek közül a DPM a legfejlettebb, és a profi megoldások (TSM, Cristie, Symantec Netbackup) körberöhögik, megrágják, és kiköpik még ezt is.

Szerintem, szóval jók ezek a felvetések, csak éppen ezek amiről beszélsz szerver oldalon hatékonyak, nem mondom, hogy a desktop oldalon nem működnek, csak éppen többe kerül (időben) a leves mint a hús.

(#43) egykettő

Én sem bántásból vetettem fel a fenti válaszokat, csak ne essünk abba a hibába, hogy dobálózunk a technológiákkal, mert mindennek megvan a maga helye.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.