Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) madstunt


madstunt
addikt

Dani californiához ezt tudom fűzni (tessék meghallgatni és kiderül miért): link

:)
Stairway to heaven az örök kedvenc a Led Zeppelintől:) :C
Pink Floy riffből a kedvenc az ami ennek az elején van(amúgy is kedvenc pink floyd dal:) )

[ Szerkesztve ]

(#2) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Sweet Child és Slash...hát igen, egyszerűen hihetetlen szóló... :K

Személyes kedvenc még Gunstól az It's Alright (Black Sabbath cover), a Don't Cry, és a Nightrain.
Red Hottól Otherside, Californication
Nirvanától Lithium
Hendrix alap.

Valahogy így. :)

(#3) Daweee válasza madstunt (#1) üzenetére


Daweee
őstag

Megtévesztő a hasonlóság :D eléggé olló ez a szám, a solo is szinte egy az egyben a purple haze riff-je, de attól még az egyik kedvencem az RHCP-től :)
Psychonaut: látom rokonlelkek vagyunk :))

(#4) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Nekem ha Jimi, akkor Hey Joe. :)

Arra pedig büszke vagyok, hogy írásodhoz kedvenc topicom adta a löketet. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) Daweee válasza Vakegérke (#4) üzenetére


Daweee
őstag

Hey Joe is alapmű, bár az is feldolgozás, nem Jimi írta. [link]
Sőt mi több, a topicon belül Te, a Hotel Californiával ;)

(#6) Vakegérke válasza Daweee (#5) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem vagyok mai csirke, tudom, hogy feldolgozás. Ám néha a feldolgozás jobb, mint az eredeti.

Itt van például ez, amely jó ugyan, de a feldolgozás szerintem sokkal inkább magával ragadó.

Nos igen, a Hotel California nálam előkelő helyen szerepel saját toplistámon. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Nemá! Leül ez a topic? Fájna, ha így lenne. Az érték smafu?

Akkor tessék, bele az arcotokba, és jó szándékkal.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) Psychonaut válasza Vakegérke (#6) üzenetére


Psychonaut
addikt

Eredeti - Feldolgozás.

Szerintetek melyik a jobb? Részemről a Guns-változatot preferálom.

(#9) Daweee válasza Psychonaut (#8) üzenetére


Daweee
őstag

Lehet kicsit elfogult vagyok, de számomra egyértelműen a Guns :)
Persze a Dylan-é is jó, de más stílus, nekem az utóbbi jobban bejön. Ha már itt tartunk:
Eredeti - Feldolgozás

Vakegérke: Ez is gyönyörű :R

[ Szerkesztve ]

(#10) Psychonaut válasza Daweee (#9) üzenetére


Psychonaut
addikt

Na most akkor linkeljük már be az egész Live ?!*@ Like a Suicide-ot. ;] :P
Részemről utolsó:
Eredeti - Feldolgozás

(#11) Vakegérke válasza Psychonaut (#8) üzenetére


Vakegérke
veterán

Utóbbi. Azonban nem elfelejteni, hogy akkoriban mások voltak az érzések, másként szerettük a zenét.
Közben volt egy fekete keretes szemüveges manus, aki már meghalt ugyan, de ő is méltónak vélte ezt a dalt arra, hogy elénekelje.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12) Daweee válasza Psychonaut (#10) üzenetére


Daweee
őstag

Ok, ez a Guns-feldolgozósdi nem vezet sok fele :) Egy utolsó és ez is csak félig az, de egy masterpiece: Slash: Godfather Theme

Vakegérke: műveletlen vagyok, ki volt az a fekete keretes?

[ Szerkesztve ]

(#13) Psychonaut válasza Daweee (#12) üzenetére


Psychonaut
addikt

Így van, erre mással nem is válaszolhatnék, mint gyökeres ellentétével:
Buckethead, aki sosem hibázik, egy gép tökéletességével és gyorsaságával képes lejátszani bármit.

(#14) Daweee válasza Psychonaut (#13) üzenetére


Daweee
őstag

Nekem ez a vödörfej antipatikus mióta megismertem :D de talán csak azért mert Slash után játszott a Guns-ban. Elismerem a tehetségét, de akkoris. :U

(#15) Psychonaut válasza Daweee (#14) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ne hívd vödörfejnek. Magyarul degradáló. Nekem nem antipatikus, az egyik legtechnikásabb és leggyorsabb gitáros akit ismerek. Az tény, hogy Slash érzelmes, vadóc stílusa sokkal jobban passzolt a G N' R-hez.
Ezt azért nézd meg.

(#16) Daweee válasza Psychonaut (#15) üzenetére


Daweee
őstag

Bocs, én a guns-os pályafutását szentségtörésnek tartom, de majd megnézem a solo karrierjét, hátha változik a véleményem :)

Más: Tommy Emmanuel: The Hunt

(#18) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Engem kicsit mégis érdekelne az áttekintésed az eddigi gitárjaidról :B :D
Főleg, mivel szeretnék beszerezni egyet hamarosan (akusztikusat), így minden tapasztalat és infó jól jöhet.

[ Szerkesztve ]

(#19) Daweee válasza Szten Márs (#18) üzenetére


Daweee
őstag

Ne hidd hogy olyan sok minden fordult meg a kezeim között az elmúlt másfél év alatt :D De akkor leírom most itt: Szóval a kezdetek kezdetén beszereztem ismerőstől egy kb 20 éves szovjet 3/4-es akusztikus gitárt, amit áthúroztam balosra, (azóta is bánom, elvileg jobb kézzel is ugyanúgy meg lehet tanulni és akkor nincsenek ilyen irányú kötöttségek, de most már mindegy) aztán azt pengetgettem kb 4 hónapot, mikor jött a karácsony, és az elekrtomos gitár. Balos lévén ugye a boltban hatalmas választék volt: egy Johnson Stratocaster 27 ezerért, illetve egy Cort X2 olyan 40 körül. Mivel kellett erősítő is meg minden, a pénz pedig ugye a legkevesebb, a Stratót választottam, nem rossz gitár, kezdőnek tökéletes. Később pedig, mikor összejött egy kis pénz egy rendes akusztikusra is, mákom volt, egy balkezes ismerősöm eladta nekem a Johnson akusztikusát, ami szintén egész jó, szép a hangja, nem rossz játszani rajta. Aztán kb ennyi tapasztalatom van :D "Fogyatékosságom" miatt pedig más gitárokat sem nagyon tudok használni, szóval komoly következtetést nem tudtam levonni belőlük. Csináltam egy csoportképet, csak most, csak itt, csak neked: :D

Egyébként ha érdekel a téma, nézz be a Gitáros-topicba, ott hozzáértőbb tanácsokat kaphatsz :K

[ Szerkesztve ]

(#20) Szten Márs válasza Daweee (#19) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Thx az összefoglalót! :R
27 ezerért rendes elektromosat kapni? Nem rossz, nem rossz. Btw mindenképp akusztikussal akarok kezdeni, de jó tudni, hogy nem 60 ezer az abszolút minimum elektromosban sem, amivel lehet valamit kezdeni. Bal kezes gondom szerencsére nincs, pár kiszemelt modellem viszont van (read only módban nézegetem a gitáros topicot is, meg sok más, külföldi oldalt), több is. Csak nekem szokásom, hogy mielőtt bármit veszem, hetekig, de inkább hónapokig csak tájékozódom, amennyit csak tudok, így infóból sosem elég :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.