Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cappa72


cappa72
nagyúr

Működik!
Köszi!
Cappa.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2) Jannn


Jannn
senior tag

Köszi, sikerült! :C

(#3) szifi


szifi
csendes tag

Sziasztok!
Én is megpróbáltam (annak ellenére, ogy kezdő vagyok), és nekem nem jót be. A telefont lezárrja mindig, a phone.android.com leáll. Tudtok segíteni, hogy tudom a neo-mra visszatenni a legegyszerűbben a gyári ics szoftvert? Köszi

(#4) balewi


balewi
aktív tag

Több kérdésem is lenne:

- a 4-es pontnál a linkelt rom-ot kell kicsomagolni és bemásolni a Flashtool/firmware mappába?
- a 6-os pont kb. mennyi ideig tart, vagyis meddig tart neki a kernel csere, ezután pedig meddig tart mire feláll a rendszer?
- a 9-es pontnál ha jól értem akkor vissza kell rakni a 4.0.4-es kernelt?
- a 11-es pontnál ugye kell egy firmware. Ez lehet a stock rom-é?
- a 13-as pont meddig tart?
- a 14-es pontot meg egyszerűen nem értem

Azért kérdeztem több helyen is, hogy meddig tart, mert jó tudni, hogy csak egy pillanatig, 2-3 percig, vagy esetleg 10-15 percig tart valami, csak azért hogy tudjam halad-e a dolog előre.

Előre is köszönöm.

X13 << Mate20Pro << Honor8 << MI2S << MotoDefy

(#5) Thrawn válasza balewi (#4) üzenetére


Thrawn
félisten

- igen (nem töltöttem le és bontottam ki, de *.ftf fájlnak kellene szerintem lennie)
- kb annyi ideig mint egy átlagos boot
- 9-13-ig a kernelcsere leírása van
- lehet a stock ROM-é is. Ha nem indul el vele a telefon másik kernel kell. GB-hez GB kernel, ICS-hez ICS kernel kell.
- kb annyi ideig mint egy átlagos boot
- SU, azaz a SuperUser ellenőrzése, hogy megvan-e a root jog

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#6) balewi válasza Thrawn (#5) üzenetére


balewi
aktív tag

Köszi a gyors választ :R

Én azt hittem a 4-es pont a kernelcsere, hiszen minden ki van pipálva csak a kernel nincs.
Ezek szerint a 4-es pontban egy komplett 4.0.3-as, már eleve root-olt romot teszek fel, később pedig csak egy 4.0.4-es kernelt? Ha igen, akkor erre miért van szükség?

X13 << Mate20Pro << Honor8 << MI2S << MotoDefy

(#7) Thrawn válasza balewi (#6) üzenetére


Thrawn
félisten

Jól hitted, a négyes pont az a kernelcsere, ehhez mutatja be hogyan kell beállítani a FlashToolst. Maga a művelet az ötös pontnál történik meg.

A négyes pontban nem komplett ROM kerül fel a telefonra, csak a kernel. A flashtoolsos képeken látszik jobb oldalt az Exclude (kivéve) felirat. Ki van pipálva, hogy system, baseband, Fota, TA csere NE történjen.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#8) balewi válasza Thrawn (#7) üzenetére


balewi
aktív tag

Köszi.
Már csak egy kérdés: ilyenkor minden adat megmarad a telefonon?
(ha jól gondolom, akkor igen)

X13 << Mate20Pro << Honor8 << MI2S << MotoDefy

(#9) Thrawn válasza balewi (#8) üzenetére


Thrawn
félisten

Megmarad, mert egy Wipe sincs bepipálva FlashToolsban.
szerk: azért egy mentést nem árt csinálni a komplett rendszerről a művelet megkezdése előtt. A biztonság kedvéért.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10) balewi válasza Thrawn (#9) üzenetére


balewi
aktív tag

És azt hogy tegyen meg root és cwm nélkül? :F

X13 << Mate20Pro << Honor8 << MI2S << MotoDefy

(#11) Thrawn válasza balewi (#10) üzenetére


Thrawn
félisten

Azt sehogy, de pl SMS-t, híváslistát, stb. el tudsz menteni.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#12) balewi válasza Thrawn (#11) üzenetére


balewi
aktív tag

Ja, hogy erre gondoltál ... :)
Persze, ezek megoldhatóak, meg is tettem.

X13 << Mate20Pro << Honor8 << MI2S << MotoDefy

(#13) akyyy


akyyy
senior tag

én azt nem étem hogy ha ezt felteszem mi változik a telefonnal?
(garancia, frissítések, hivatalos dolgok, stb.)

(#14) Thrawn válasza akyyy (#13) üzenetére


Thrawn
félisten

Root jogot szerzel, a garancia pedig ugrik.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#15) akyyy válasza Thrawn (#14) üzenetére


akyyy
senior tag

:( de visszacsinálni visszalehet? vagy gyári állapotot rávarázsolni?
illetve a gyári frissitések (nem mintha már jönne is rá bármi az alklamazások frissitésein kivül.)

(#16) Thrawn válasza akyyy (#15) üzenetére


Thrawn
félisten

Gondolom Flashtoolshoz vannak olyan ROM imagek amikkel teljes gyári állapotot lehet viszaállítani, de ezt inkább a telefonod topikjában kellene megérdeklődni.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#17) balewi


balewi
aktív tag

Köszönöm, elsőre sikerült :C

X13 << Mate20Pro << Honor8 << MI2S << MotoDefy

(#18) fezsoo válasza balewi (#17) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Sziasztok.

Ez a leírás akkor is jó ha zárt a BL?
Vagy akkor valami más kell?
Csak hogy biztosra menjek...

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#19) debut12


debut12
aktív tag

Sziasztok!
Marha nagy hülyeséget csináltam. Sikerült kinyírnom a Neo-mat, de elég keményen, szerviz tuti meg tudná csinálni, de annyiból veszek egy ugyanilyen használtat, tehát szeretném megoldani okosban.
Új droidot szerettem volna ráerőltetni, de nem ment, clockworkmod recoveryben addig nyomkodtam, míg minden adatot töröltem róla, csak a sony logó maradt induláskor. Na akkor mindenféle hülye programmal elkezdtem beletúrni, hogy életet leheljek belé, még a test pointot is bevetettem az Octoplussal (https://www.google.hu/search?q=mt15i+tes...0&bih=569) aminek következtében nagy nehezen felismerte a notebook. Akkor a flashtools-al vissza akartam rá dobni a régi 4.0.4es droidot, de mivel az aksitöltöttséget nem láttam, a led se mutatott semmit sikeresen lemerült telepítés közben. Elindulni elindult, de mivel vágtam, hogy így nem 100%os újra akartam rakni a rendszert, na itt jött a fekete leves, nem lehet flashelni, mert az usb-ről lehúz, majd kikapcs, utána menü gomb nyom + bekapcsra nem történik semmi. Oprendszeren kívül nem ismeri fel a gombokat. Amikor bebootolt már minden gomb működik, de így nem mentem vele sokra, ezért csináltam a következő hülyeséget, elkezdtem leszedni, illetve felrakni rá appokat, hátha meggyógyul, és újra tudom telepíteni. (A PcCompanion se tud vele mit kezdeni, mert ott is kellene a menü gomb nyomása.) Na ennek az lett az eredménye, hogy annyira hazavágtam, hogy indulás után kiírja, hogy Xperia, tehát indúlna, de valami fontosat likvidáltam, így újraindul, megint tölt, újraindul. Most ez így marha jó, mert használhatatlan, de újra se tudom rakni.
Ismerősöm szerint a TA-t sikerült hazavágnom, azt szerintetek hogy tudom helyrepofozni?
Előre is köszönöm!

A legfőbb meglepetés-faktor a holtbiztos dolgok kipróbálása. Zuhanó repülőn nincs ateista....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.