Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TrakToros


TrakToros
csendes tag

Szemely szerint en tamogatnam az otletet, felteve ha sikerulne ilyen korlatozasokkal megoldani es nem ugy, mint az usa-ban, hogy 2 hét (Brady Bill) és barki megkaphatja....

Es tenyleg kezdenek mar a tolvajok pofatlanok :(((

A traktorosok,kombájnosok jó emberek:)

(#2) At4


At4
tag

őőő, a grafikon baleseteket mutat, itt viszont inkább a bűncselekmények lennének érdekesek, teszemazt puszta kézzel késsel stb. oltottak ki életet. vagy tévednék?

mellesleg lenne még pár észrevételem, de mivel alapelvekbe ütközne inkább nem írok semmit... :((( legyen annyi elég, hogy ebben a rendszerben nem feltétlenül lenne előnyös egy ilyen legalizáció.

[ Szerkesztve ]

!!! Logout-os pályafutásomat hNp88 néven folytatom !!!

(#3) jookomak


jookomak
őstag

Darth Revan!
Te jogász, netán fegyveres szerv tagja, vagy fegyverrajongó vagy?
Tényleg merész téma, több helyről is meg lehet közelíteni, és mindenkinek más az álláspontja. Kíváncsi lennék egy hasonló statisztikára kishazánkból is.
Véleményem az, hogy nem kéne mindenkinek fegyvert adni. Lehet hogy az emberek nem elsősorban bűnözésre használnák, de tény, hogy könnyebben belemennének pl. egy provokációba, sokkal bátrabbak lennének, és akkor már kész a baj.

[ Szerkesztve ]

(#4) Darth_Revan válasza jookomak (#3) üzenetére


Darth_Revan
veterán

"könnyebben belemennének pl. egy provokációba, sokkal bátrabbak lennének"

Egy pszichológiai vizsgálat ki tudja mutatni ezt, nem? :U

Nehéz lenne megoldani ilyen szigorításokkal, de hasznos lenne...emberek is nyernek, meg az állam is.

Meg az tény, hogy sokan félnek attól, hogy több rabló használna lőfegyvert, de
a) amelyik rabló eddig illegálisan szerezte be, továbbra is azt tenné
b) amit leírtam példák a szigorításokra kiszűrnék a potenciális bűnözőket

[ Szerkesztve ]

(#5) Darth_Revan válasza At4 (#2) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Tudom mire gondolsz, meg lehet, hogy néhányan bátrabbak is lennének ha pl egy 10mm-es GLOCK 29 lapulna a zsebben, de akiben tényleg benne van, hogy rosszra használja az nagy eséllyel elbukna a vizsgálaton.

[ Szerkesztve ]

(#6) At4 válasza Darth_Revan (#5) üzenetére


At4
tag

az hogy bátrabbak lennének nem feltétlenül baj (inkább az ellenkezője, a többség fél megvédeni magát [és itt megint előjönnének az etnikai problémák]), de ez attól is függ milyen lenne az a vizsga, itt pedig ismét lehetne emlegetni a rendszert.

[ Szerkesztve ]

!!! Logout-os pályafutásomat hNp88 néven folytatom !!!

(#7) D1Rect


D1Rect
félisten

Én félig értek egyet.
Szerintem nem jó ötlet legalizálni a lőfegyvereket.
El lehet lopni, ki lehet játszani, a tulaj ellen fordítani, stb.
Viszont azzal maximálisan egyetértek, "ha valaki megtámad, azt 1x1-es kockákra apríthassam."
Az embernek legyen joga megvédeni magát, és a tulajdonát.
Szerintem az önvédelemre a gázpisztoly bőven elég, és jóval veszélytelenebb, de ha valakit megtalálsz vele, egy darabig nem lesz erőszakos kedvében. :)

(#8) Depression válasza D1Rect (#7) üzenetére


Depression
veterán

Egyetértek. Éles fegyver maradjon a rendőröknél.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#9) nrgia válasza D1Rect (#7) üzenetére


nrgia
őstag

Teljesen egyetértek.. :K

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#10) Móci válasza D1Rect (#7) üzenetére


Móci
addikt

A gázpisztolyt én is jobbnak tartom otthonra, mint a lőfegyert.
Aztán hogy a kedves magyar 'igazságszolgáltatás' mit szól ahhoz, ha egy betörőt elkapok egy ilyen pisztollyal, vagy egy vasrúddal a portámon, az más kérdés. Lehet, hogy igazat adnak nekem, lehet hogy nem...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#11) nrgia válasza Móci (#10) üzenetére


nrgia
őstag

A mostani törvények szerint az elkövetőnek több joga van mint az áldozatnak...de javítsatok ki ha tévedek, bár nem hinném... :U :(

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#12) Darth_Revan válasza Móci (#10) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Aha, vannak mondjuk hárman, az egyiket lelövöd gázpisztollyal, késsel a kezében meg elkezd hadonászni - hátha véletlen ledöf valakit - közben meg a másik kettő felhördülve rád támad :U

Gázpisztoly szerintem max arra jó, ha az utcán mész haza és 1 valaki rád támad...ha lelövöd vele szerzel annyi időt, hogy elfuss.

[ Szerkesztve ]

(#13) Móci válasza Darth_Revan (#12) üzenetére


Móci
addikt

Ebben van igazság, ha például lenne egy legális lőfegyverem, akkor valóban le tudnám őket lőni.
Viszont el tudom képzelni, hogy a bíróság bizony engem csukna le, hiába volt jogos az önvédelem. Pláne, ha egy bizonyos csoport támadna ugye. Innentől az önvédelmi törvényeket is meg kellene reformálni, nehogy a jogos tulajdonos bűnhődjön a vagyona/élete védelméért.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#14) Thunderzolee válasza Móci (#13) üzenetére

Pontosan. Előszöris a törvényeken kell módosítani. Nincs arányosság, meg efféle jogi kiskapuk, a saját tulajdonom az szent és sérthetetlen, akárcsak az életem, és bármi áron megvédehetem.

Ha egyszerre 3-an jönnek megkérdezni, mennyi az idő, (a'lá kötekedés) ne kelljen már megvárnom, míg leütnek, h aztán óvatosan visszaüthessek...

Am fegyvert most is lehet venni, bár ciki rakosgatni, h "senki meg ne lássa".;]

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15) dabadab


dabadab
titán

Mar tobbszor kifejtettem, de megteszem ujra: a lofegyveres onvedelem fikcio.

Van otthon pisztoly, rendesen tarolva: pancelszekrenyben elzarva, kitarazva, loszer kulon dobozba elzarva. Szerinted ha ejjel arra ebredek, hogy betorok motoszkalnak, akkor meg tudom kerni oket, hogy varjanak addig, amig osszerakom a cuccot?

Utcai tamadasnal szinten: lofegyvernel annal van az elony, aki kezdemenyez. Marpedig valoszinuleg mikor valaki eszreveszi, hogy megtamadtak, addigra a tamadonak mar ott van a kezeben a fegyver, kibiztositva, innentol kezdve a pisztoly csak extra szivas forrasa, egyreszt mert lehet, hogy azt is elviszik, masreszt meg ha a megtamadott megis nekiall akciozni, akkor lehet, hogy nem csak a penztarcajat veszti el, hanem az eletet is.

Az, hogy a bunozok majd nem jutnak fegyverhez, szinten nem nagyon tunik nagyon hihetonek: ahol sok fegyver forog kozkezen, ott a bunozoknek is jutni fog boven. Az USA-ban minden harmadik-negyedik eroszakos buncselekmenyt lofegyverrel kovetnek el. Tenyleg ez hianyzik nekunk? Nekem mar csak azert sem, mert ahol fegyver van, ott nagyobb az eselye annak, hogy valaki meg is fog halni, mintha kessel vagy csak puszta kezzel van felszerelkezve a tamado.

Egyebkent a BTK-reformos resszel kapcsolatban javaslom tanulmanyozni egyreszt a BTK "jogos vedelem" c. reszet (mar most is kb az van benne, amit szeretnel), raadasul a jogos vedelem felteteleinek tovabbi lazitasa is napirenden van.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#16) Darth_Revan válasza Móci (#13) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Igen, én is írtam, hogy azt is módosítani kellene.

(#17) csibor


csibor
őstag

Utcán nem támogatom semmilyen formában a fegyvertartást,otthon védelemre kis megkötésekkel igen,pl:12" sörétes nem halálos tölténnyel.Rejtett fegyverviselésre egyszerűen alkalmatlan a Magyar,nincs meg hozzá a kialakult kultúra,mint Svájc,vagy Szlovákia.

(#18) Móci válasza Thunderzolee (#14) üzenetére


Móci
addikt

Na ja, a piacról nem csak a paprikát, paradicsomot lehet hazahozni. ;]
Ez sem hülyeség, csak hát törvénytelen, s hatalmas benne a rizikó.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#19) Darth_Revan válasza dabadab (#15) üzenetére


Darth_Revan
veterán

De azt is vedd figyelembe, hogy ott bármelyik átlagembernek nem nehéz hozzájutni, meg ott már elég régóta lehet vásárolni és elég nehéz lenne ahoz hasonló megkötéseket bevezetni, mint amiket írtam példának, viszont ha frissen lenne bevezetve akkor szerintem nem lenne ilyen gond. (Jó, biztos lenne pár olyan aki fű alatt hozzá jut, de elég minimális lenne ennek a növekedése a mostanihoz képest)

[ Szerkesztve ]

(#20) nrgia


nrgia
őstag

Ezekután ha valakit el akarok tenni láb alól, behívom a kertbe/lakásba egy bambira...lelövöm, kitalálok egy sztorit, csinálok egy kis rendetlenséget és mosom a kezeimet...kb erről is lehetne szó. :U

Az ember ne gyűjtse az ellenségeket... :N

[ Szerkesztve ]

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#21) dabadab válasza Darth_Revan (#19) üzenetére


dabadab
titán

"De azt is vedd figyelembe, hogy ott bármelyik átlagembernek nem nehéz hozzájutni"

Az altalad leirt szabalyzas pont ezt celozza, nem? Egyebkent meg azert itt eros sztereotipia is van am a dologban, allamonkent rendkivul eltero szabalyok vannak eletben.

"akkor szerintem nem lenne ilyen gond."

Az a baj, hogy az, hogy "szerinted" nem lenne ilyen gond, engem kevesse nyugtat meg, mivel az irasodbol erosen kitunik, hogy nem vagy nagyon otthon sem a kriminalisztikaban sem a lofegyverek vilagaban.
Nekem meg az a meglatasom, hogy minel kevesebb fegyver van es minel inkabb kivetelnek szamit az, hogy valakinek van ilyenje, annal nehezebb hozzajutni es annal komolyabban veszi a rendorseg is a dolgot. Jelenleg pl. Mo-n teljesen normalis dolog az, hogy az embernel idonkent meglepetesszeruen megjelennek a rendorok, hogy jottek fegyverellenorzesre - ha nagysagrendekkel tobb fegyver lenne kozkezen, akkor erre nem nagyon jutna energiajuk.

DRM is theft

(#22) Thunderzolee válasza dabadab (#15) üzenetére

Valóban külön kell tartani a töltényeket a fegyvertől, de nem hiszem, h ezt sokan betartják/betartanák. Néha történik is baleset, amit a média rendszeresen fel is fúj.
Az általad leírtak valóban jogos gondolatok, sokminden a legalizált fegyverekkel sem oldódna meg, a mai rendőrség pedig nincs felkészülve egy esetleges olyan "erőszakhullámra", amit azok indítanának el, akik visszaélnének az engedéllyel tartott fegyvereikkel.

"Egyebkent a BTK-reformos resszel kapcsolatban javaslom tanulmanyozni egyreszt a BTK "jogos vedelem" c. reszet (mar most is kb az van benne, amit szeretnel), raadasul a jogos vedelem felteteleinek tovabbi lazitasa is napirenden van."

Ezzel kapcsolatban. Akkor hogyan történhetnek ilyen esetek: :F

"Ha úgy látod jónak,ezt a levelet feldobhatnád az oldaladra,ha témára alkalmasnak találod.
Nagyon megköszönném.
Íme: Egy hónap börtön egy késért felfüggesztett egy késelésért.
Én volnék az az üldözési mániás érdi.
Ha valaki nem tudná,elmondom az elõzményeket.

A tavasszal belekeveredtem egy rablásba,ahol nem én voltam a célpont,hanem a szomszédasszony. Én megvédtem. A támadó olyan kb 8-szor szúrt felém, amibõl 3 szúrást kaptam be. (Egyet hátba, ami szívtájékra ment, másik kicsit mellkas szélére vállba.) A többit a kabát fogta fel.

A támadó elmenekült, be egy kocsmába, ahol a térfigyelõ kamera hanngal együtt felvette, amint a véres késsel meséli cimboráinak, hogy hogy szúrt le egy embert. A rendõrség elfogta aztán a támadót. A videófelvételt és a kést lefoglalta.

A támadó 15 éves mindössze, és beismerte tettét. Emellett kiderült, hogy higító és alkohol hatása alatt volt. A nyomozó állítása szerint, mivel nem volt tudatában, amikor tettét elkövette, így nem közveszélyes, és másfél hét múlva szabadlábra helyezték.

Szóval ez csak így megy?

A dolgot csak tetõzte, hogy a szomszédasszony, (mivel retteg a támadók bosszújától) ellenem tanúskodott. Ez volt februárban, azóta nagyjából semmi nem történt.

Kétszer kellett azóta bemennem, tanúskodni.

Eddig könnyű testi sértésnek számított, amit tett, mert nem ért létfontosságú szervet a szúrása.

Szóval a rendõrségen elmondták, hogy mivel az elsõ ilyen komoly ügye a támadónak, így nagy valószínûséggel, felfüggesztettel meg fogja úszni. Annyit tudtak csak tenni az ügyemben, hogy most már súlyos testi sértésnek nyílvánítják az ügyet. De még mindig nem gyilkossági kísérlet. Azóta is szabadlábon van a késelõ, balhézik és röhög a rendõrségen.

És most jön a történet személyesebbik része:

Vettem egy kést, és én is azzal mászkálok azóta. Bevallom felelõtlenség volt, hogy nem vettem komolyan a törvényt, de rúgós kést vettem, ami 8,5 cm volt. Aztán két hónapja belefutottam egy motozásba, ahol megtalálták a kést. Nos szóval egybõl elkobozták, és hõbörögtek a rendõrök, hogy "hová jutna a világ ha mindenki késekkel mászkálna". Érveltem én, hogy önvédelembõl van mert megkéseltek, erre meg azt a választ kaptam, hogy "ez a szemet szemért elv már nem mûködik a világban".

Pfff.

Azt mondták, olyan 5 ezer körül lesz a bírság, de nem is biztos, hogy lesz. Oké, nem tudok mit kezdeni, elfelejtem a dolgot. Erre most jött egy levél, és egy csekk 25 EZER!!!! forint bírsággal!!!!!!!!!!!!!

Három lehetõségem van:

1.Behajtani nem tudják rajtam, mert munkanélküli vagyok. Így vagy kölcsönkérek, vagy nem fizetem be. Akkor viszont:

2.Mehetek közmunkára. Közmunkások között sokszor látom a késes támadóm családtagjait. És mivel nem választhatom meg kikkel dolgozom le a büntetést, még az is lehet, hogy épp ezzel a családdal kell együtt dolgoznom. Ezt viszont senki ép elméjû ember nem várhatja el�

3. Ha megtagadom az elõzõ kettõt ami nagyon úgy néz ki, akkor 25 napra bebörtönöznek.

A rendõrségi levél kihangsúlyozza, hogy fellebbezésnek helye NINCS!

Elmentem a rendõrségre, ahol fenyegetõen elmondták, hogy vegyem nagyon komolyan, mert "a társadalomra különösen veszélyes" eszközért felelnem kell.
ÉRTITEK??????

A TÁMADÓT A KÉSELÉSÉRT MÁSFÉL HÉT UTÁN KIENGEDTÉK, ÉS VALÓSZÍNÜLEG MEG IS ÚSSZA! ENGEM PEDIG CSAK MERT KÉST TARTOTTAM MAGAMNÁL, MAJD EGY HÓNAPRA EL AKARNAK ZÁRNI!
HOVÁ JUTOTTUNK EZ AZ ORSZÁG?
EGY GYILKOSSÁGI KÍSÉRLET SÚLYOS BûNCSELEKMÉNY, DE AZT FELFÜGGESZTETTEL MEG LEHET ÚSZNI!
EGY SZABÁLYSÉRTÉS, AMIT ÉN ELKÖVETTEM, ARRA NEM LEHET FELFÜGGESZTETTET KAPNI!
AZT LE KELL TÖLTENI!
ÉS AKKOR NEM ÉRTEM A TÁMADÓT MIÉRT NEM BÍRSÁGOLTÁK MEG, AMIKOR NÁLA IS VOLT KÉS, AMIKOR MEGSZÚRT????
Most mondja meg valaki mit lehet ilyenkor tenni?
Mert 25 nap börtön az borzasztó hosszú egy ilyenért."

ps:
A forrást már nem találom a neten. (Egy bizonyos illető blogjából való.) A történet kábé 2-3 éves, a "támadó" szó azért szerepel benne túl sokszor, mert az eredetiben más szóval illették az elkövetőt, átírtam, h ne ütközzön alapelvekbe.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#23) Nimrod válasza dabadab (#15) üzenetére


Nimrod
addikt

Magyarul ha kevés a fegyver kevés az ilyen jellegű bűncselekmény. :K

(#24) dabadab válasza Thunderzolee (#22) üzenetére


dabadab
titán

1. BTK-rol van szo, nem konkret esetekrol, ahol egy csomo mas minden befolyasolja a dolgokat.
2. Az altalad idezett esetben sincs semmilyen problema a jogos vedelemmel (massal igen, de annak meg tul sok koze nincs a mostani diskurzushoz).

"Valóban külön kell tartani a töltényeket a fegyvertől, de nem hiszem, h ezt sokan betartják/betartanák."

Marpedig az az elso ellenorzeskor kibukik es - most utana kellene neznem, de sanszosnak tartom - ez elegendo ok a fegyverviselesi engedely visszavonasara (valoszinuleg a rendoroknek van nemi mozgasteruk, de altalaban az a tapasztalatom, hogy nem rajonganak azert, hogy civilek fegyverrel rohangaljanak).

#23 Nimrod: aha, ez szerintem eleg hihetoen hangzik.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#25) Darth_Revan válasza Nimrod (#23) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Aha kevesebb az ilyen jellegű bűncselekmény, de több a más jellegű :U

Az a baj sokakat nem érdekel a dolog mindaddig amíg nem vele történik meg.

Thunderzolee: Az a másik, jó is, hogy említetted....szigorítani kellene a kiskorúak álltal elkövetett bűncselekmények büntetését is. Kicsit vicces, hogy 12-13 gyerekek csoportosan (akik már elvileg meg kellene tudják különböztetni a rosszat a jótól) megvernek és kirabolnak egy másik gyereket, majd megússzák egy "ejnye bejnye"-vel. Ha rendkívül súlyos amit elkövet akkor akár felnőttként kellene kezelni/büntetni.

Meg lassan már ide is olyan fiatal korúak börtöne kellene ami Texas-ban van....egész napos kemény kétkezű munka és beszélgetés tiltása. Aki visszaesik kiengedés után az következő alkalommal 2x több időt tölt ott. (Nem is magas a visszaesés arány)

[ Szerkesztve ]

(#26) Thunderzolee válasza nrgia (#20) üzenetére

Ez is benne van a pakliban, valóban.
Mindig hasonlóval jönnek az ellenzők. :K

Talán jobb is, h nem lehet fegyverem, mert amikor el próbálta tolvajlani a notimat kedves ismerősöm, szerintem agyonlőttem volna érte. Az ilyen mást nem érdemel. Ha nem tőlem, majd mástól fog folyton lopni. A társadalomnak semmi szüksége nincs ilyenekre, max. gátépítéseken.. :((

dabadab:
Sorry, nem gondoltam, h ellenőrzik is a fegyverket odahaza.
De ha sosem vagyok otthon akkor azért nem törik fel az ajtót, h megnézzék, szabályosan tartom-e. ;)

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#27) nrgia válasza Thunderzolee (#22) üzenetére


nrgia
őstag

No comment...az államat még keresnem kell... :Y

Magyarország ÉN így szeretlek...vazze :(((

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#28) Thunderzolee válasza nrgia (#27) üzenetére

Jól van, egyetértek, de igaza van dabadabnak, most ne menjünk el ebbe az irányba. :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#29) Móci válasza Thunderzolee (#22) üzenetére


Móci
addikt

Én is szeretlek, Magyarország... :W

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#30) nrgia


nrgia
őstag

Én a sokkolót favorizálom, nem mintha nekem lenne :DDD

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#31) Darth_Revan válasza dabadab (#21) üzenetére


Darth_Revan
veterán

"ha nagysagrendekkel tobb fegyver lenne kozkezen, akkor erre nem nagyon jutna energiajuk."

Az eladásból, vizsgálatokból és oktatásból származó állami bevétel mehetne a rendőrségnek és rögtön lenne pénz több emberre és újabb felszerelésre ...
Arról meg gondolom nem hallottál, hogy ahol engedélyezve volt, de betiltották ott az előzőkhöz képest megugrott a rablás, testi sértés, erőszak mivel sokkal bátrabbak is lettek a bűnözők.

[ Szerkesztve ]

(#32) #72042496 válasza Thunderzolee (#22) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Aztán két hónapja belefutottam egy motozásba, ahol megtalálták a kést."

A leglényegtelenebb momentum, de az inkább ruházat átvizsgálása lehetett. Motozásnál a testüregeket is átkutatják. Illetve abba nem szokás csak úgy "belefutni". :)

A visszás eseteket naphosszat lehetne idézni. Én a törvényben megfogalmazott arányossági elvben látom a problémát. A betörőnek, támadónak ha szűken értelmezve nincs is több joga, mégis, lehetőségek tárháza áll nyitva előtte. S ő ezzel nem rest (vissza)élni. A védekező, sértett fél kezét megköti az írott betű - ami legjobb tudomásom szerint nem veszi figyelembe az emberben kialakult természetes védelmi és pánikmechanizmusok hasonló helyzetekben való előtérbe kerülését sem.

A magántulajdon védelme a betörő testi épsége, sőt, megkockáztatom, hogy bizonyos esetekben élete felett kell, hogy álljon.

Lőfegyver pedig maradjon a fegyveres testületeknél, megfelelő szabályozás mellett. A jelenlegit nem ismerem, ezen a területen szolgálatot teljesítő barátaim viszont panaszkodnak rá, módosítást szeretnének eszközölni.

[ Szerkesztve ]

(#33) csibor válasza dabadab (#24) üzenetére


csibor
őstag

persze hogy félnek a fegyvertől,ők sem tudják használni ;] Persze tisztelet a kivételnek.

(#34) D1Rect válasza Darth_Revan (#12) üzenetére


D1Rect
félisten

Azért azt vedd figyelembe, hogy a támadók valószínűleg nem fegyverszakértők.
Ha azt hiszik, hogy egy pisztolyt fogsz rá, még az első lövés előtt meggondolhatják magukat.
Egyébként a gázpisztolyok jelentős része nem egylövetű. :U

Félig OFF:
Van egy elég közeli ismerősöm aki ügyészként dolgozik, fiatalkorúak által elkövetett bűncselekményekkel. Elképesztő dolgok történnek.
Nem szeretem, ha valaki általánosítva fogalmaz, de most mégis így kell tennem.
Heti szintű a "fiatalkorúak által" elkövetett gyilkosság.
A két tipikus: a nyugdíjas nénit-bácsit megkötözzük, és agyonverjük, vagy szórakozóhelyen megkéselünk valakit (általában hátba :U )
Én ezt a két tipikus esetet ismerem, egyikben sem megoldás a lőfegyver.

[ Szerkesztve ]

(#35) mephi666 válasza Thunderzolee (#22) üzenetére


mephi666
nagyúr

erre csak annyit tudok mondani, hogy: 1ik haveromat kb 3-4éve kb 10en(!) verték össze csak úgy szórakozásból... falunap volt, aztán a szomszéd falu 1-2keménylegénye nekiment és egész társasággal összeverték... úgy kezdődött az egész, hogy arconcsapták 1 sörösüveggel, amitől telefolyt a szeme vérrel és semmit nem látott... aztán elkezdték páran ütni, egy gyerek pedig hátulról a hajánál fogva lerántotta a földre, amitől több marék haja ki is szakadt és a földön is összerugdosták... méghozzá a szomszéd falu kis g*ci focistái, akik hozzánk jártak focizni, mert normális pályájuk sem volt... amikor a földön feküdt, az egyik rátérdelt a hátára, hogy ne bírjon felállni és a másik nekifutásból rugdosta... az értelmi szerzőnek már felfüggesztettje volt és ezen az éjszakán a helyi könyvtáros srácba is belekötött és azt is megütötte... egyik srác szaladt a kocsmába a kocsmárosért (akinek azért van alkata és évekig bokszolt) ő zavarta szét a hülyegyerekeket... az lett belőle, hogy kb 10ember ellen 3an próbáltak tanúskodni és összebeszélés után az jött ki az egészből, hogy a haverunk volt a hülye, mert belekötött egy 5fős társaságba, aztán azokkal összeverette magát és keresett egy másik 5fő körüli társaságot is :W jah és kisebb agyrázkódása volt, jópár deci vért vesztett, arcát is több helyen varrni kellett... mellesleg a hajából is kitéptek elég sokat... a vád pedig "súlyos testi sértés okozásának KÍSÉRLETE meg mellé talán csoportosan elkövetett garázdaság" :W semmi nem lett belőle, mert évekig húzódott az egész és az a 3ember is inkább visszavonta a vallomását, mert nem látták értelmét... vicc az egész...
én nem láttam az esetet, mert máshol voltam... akkor jártam arra, amikor már kijöttek érte a mentősök és akkor mentem oda nyugtatgatni... basszus... el sem hittem, amikor a "nézők" mondták, mi történt... lettem olyan ideg, mint az állat...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#36) dabadab válasza Darth_Revan (#31) üzenetére


dabadab
titán

"[i]Az eladásból, vizsgálatokból és oktatásból származó állami bevétel mehetne a rendőrségnek és rögtön lenne pénz[i/]"

1. Prbald meg megbecsulni, hogy mennyi penzrol lenne szo es hogy abbol mit kellene finanszirozni.
2. Valamint azt is, hogy mekkora eselye van annak, hogy ezt a penzt nem egyeb celokra hasznalnak fel (ugye a javaslatodnak itt, Magyarorszagon kellene eletkepesnek lennie).

"ahol engedélyezve volt, de betiltották"

Mo-n nem ez a helyzet, igy ez jelen esetben teljesen erdektelen.

DRM is theft

(#37) #72042496 válasza mephi666 (#35) üzenetére


#72042496
törölt tag

Akkor én is mesélek egyet. :) Egyik távoli rokon a piacon némi sör és pálinka hatására elfeledkezett magáról, egyik kezében mobiltelefonnal (akkor még ritkaságnak számított), másik kezében egy köteg pénzzel (az meg főleg) vonult a kiszemelt stand felé. Három ukrán késsel nyomatékosítva fejezte ki abbéli meggyőződését, hogy jobban járna, ha az ő javukra lemondana ezen földi hívságokról.

Az érvelés nem bizonyult hatékonynak, mert az egyiket leszakad vesével, a másikat súlyos szemsérüléssel, a harmadikat törött karral szállította el a mentő. Rokon hasonlóan járt, mint a Microsoft: erőfölénnyel való visszaélésért kapott, egy felfüggesztettet. Ugyanis feketeöves karatés. Csak erről elfelejtett szólni.

[ Szerkesztve ]

(#38) mephi666 válasza #72042496 (#37) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát na... előbb azt akartam én is csak kihozni, hogy nevetséges, hogy a bűnösök általában megúsznak mindent, másokat meg kis hülyeségekkel szívatják... amikor az eset történt, mindenki mondogatta, hogy: "hűűű, ezért xy-t tuti, hogy bevágják, mert fügéje van és 1este 1 kisebb és egy nagyobb balhéban is bennevolt..." aztán nagy lóf@szt... ez a nevetséges... meg az, amit olyantól hallottam, aki pont a törvény szolgálatában állt: "ha netán úgy alakul, hogy a saját lakásodban leszúrod a betörőt, akkor szépen vacsoráztasd meg a konyhakéssel és azt kell hazudni, hogy ő támadott" (ha pedig esetleg "csak" maradandó sérülést okoznál neki, szúrd agyon mert mindenki jobban jár, ha már nem tud beszélni... egyébként te szívod meg mindenképp)

szerintem amúgy a topik zárásra fog kerülni idővel, ha elharapóznak a dolgok... márpedig nagyon nehéz ilyen témával úgy foglalkozni, hogy egyik irányból sem lépjük át a határokat...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#39) dabadab válasza mephi666 (#38) üzenetére


dabadab
titán

Mi lenne nehez abban hogy megvitassunk valamit? Oke, tudom, vannak a Moricka-szindromasok, akiknel mindenrol ugyanaz jut az eszebe, itt a topik is tele van olyan hozzaszolasokkal, amiknek baromira semmi koze nincs a topikindito felveteshez, de tenyleg ennyire komoly psziches kenyszer az, hogy ezeket iderakjak?...

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#40) Darth_Revan válasza D1Rect (#34) üzenetére


Darth_Revan
veterán

"Azért azt vedd figyelembe, hogy a támadók valószínűleg nem fegyverszakértők"

Vagy másik nézőpontból nézve, lehet, hogy azt hiszik, hogy játék pisztoly, hisz azért azt ők is tudják, hogy lőfegyverrel szinte lehetetlen, hogy szembetalálják magukat miközben "dolgoznak".

Gázpisztoly meg csak közelről hatásos, ha 3-an különböző irányból neked szaladnak késsel, legalább az egyik elér és leszúr...sőt elég lendülettel még 1 is simán elér és leszúr.

OFF-hoz kapcsolódóan meg azért is írtam fentebb, hogy szigorítani kéne a fiatal korúak büntetését, mert ami most van az nem állapot...egyesek szinte már kihasználják a "lehetőséget".

(#41) #72042496 válasza mephi666 (#38) üzenetére


#72042496
törölt tag

Erre írtam korábban, hogy rengeteg visszás esettel lehet találkozni. De ez a téma nem erről szól, s bár én is megosztottam egyet, a következtetéseket már érdemesebb, ha mindenki magában vonja le. :)

(#42) Thunderzolee válasza dabadab (#39) üzenetére

Annyi köze azért talán van, h vajon mi az oka annak, h az emberek fegyvert szeretnének otthonra. Már ha egyáltalán szeretnének. :F Mert ugyebár normális társadalomban semmi szükség fegyverre - a rendfenntartó szervek kivételével. Aki meg militarista mániás, az elmehet klubokba, ahol kiélheti hajlamait. (Bocs daa-raa. ;) )
(Most nem a vadászokra gondoltam, az más.)

Legalábbis nekem se kéne pisztoly, ha tudnám, h biztonságban érezhetem magam akármelyik aluljáróban éjjel kettőkor is. Bár ott valószínűleg amúgy sem lenne nálam.
Lehet, h hiába is legalizálnák, sose lenne időm elővenni használni is. :(
Elrettentő ereje nem sok lenne, viszont aki nem védekezésre akarná használni, az bátrabban rabolgathatna. :U

Hmm.... eszembe jutott, h a táskám egyik zsebében szokott lenni egy bicska. Egy ilyen kinyithatós, faragott nyelű, még Erdélyből hoztuk. Szinte sose használom, de ha néha kell valamit vágni, akkor kéznél van. Akkor most én is deviáns vagyok, mert késsel a zsebemben (na jó, hátizsákomban) mászkálok az utcákon?

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#43) nrgia válasza #72042496 (#37) üzenetére


nrgia
őstag

Ez tetszett... :DDD
De a vége sajna nem happy-end... :(((

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#44) dabadab válasza Thunderzolee (#42) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem azt mindenki felfogta, hogy a fegyverviselesi szabalyok lazitasanak a celja az lenne, hogy novelje a kozbiztonsagot, ezt senki sem vitatta, mindenki felfogta, innen kezdve tok folosleges tovabb boncolni.
Amit erdemes korbejarni, az az, hogy ez mennyire hatekony megoldas es hogy milyen mellekhatasokkal kell szamolni.

DRM is theft

(#45) mephi666


mephi666
nagyúr

na, hogy ON is legyek: a témával kapcsolatosan érdemes szerintem megnézni a "kóla, puska, sültkrumpli" című filmet... elég elgondolkodtató... jól boncolgatja moore a témát... a grafikon is érdekes: tényleg a közlekedési eszközök a legveszélyesebbek, de ha mondjuk megnéznénk usára vetítve a bűncselekményeket, akkor a lőfegyverek az élre ugranának... ez a dolog meg tényleg vicc a hazánkban, hogy csak akkor lehet lőfegyvert használni, ha már rálőttek az emberre... volt egy eset még pár éve: anya+fia együtt laktak és összebalhéztak... szomszédok asszem hívták a rendőröket, azok pedig "párban" érkeztek... a figura "bezárkózott" és ahogy a rendőrök a közelbe értek, az egyiket agyonlőtte a résnyire nyitott ajtón keresztül... a másik leadott egy figyelmeztető lövést, majd a következőt már a fickó kapta a fejébe... utána meg még vizsgálódtak, hogy jogszerűen használta-e a rendőr a fegyvert... ez is vicces... amerikában azért a rendőrök (arányokat tekintve) sokkal kisebb állománnyal dolgoznak, de sokkal nagyobb jogkörrel... ott ha támadólag lépsz fel a rendőrrel szemben, könnyen kaphatsz 1 golyót a fejbe...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#46) dabadab válasza mephi666 (#45) üzenetére


dabadab
titán

"a témával kapcsolatosan érdemes szerintem megnézni a "kóla, puska, sültkrumpli" című filmet..."

Szerintem meg nem, az szintiszta propagandafilm, rengeteg torzitassal es csusztatassal.

"utána meg még vizsgálódtak, hogy jogszerűen használta-e a rendőr a fegyvert... ez is vicces..."

A fegyverhasznalatot minden esetben vizsgaljak, ebben szerintem semmi vicces nincs, sot, ennek pont igy kell lennie.

DRM is theft

(#47) D1Rect válasza Darth_Revan (#40) üzenetére


D1Rect
félisten

Szerinted milyen távolságra hatásosa gázpiszoly, és mi a hatása? ;)
Maradjunk már az élethelyzeteknél. 3 támadó 3 irányból rohan feléd, csak azért, hogy megkéseljenek? Ugyan már...
Mennyivel jobb lenne, ha lenne náluk éles lőfegyver. :U
Egy jó minőségű gázpisztolyról a laikusnak nem az jut eszébe, hogy játékpuffpuff.

(#48) nrgia válasza mephi666 (#45) üzenetére


nrgia
őstag

ott ha támadólag lépsz fel a rendőrrel szemben, könnyen kaphatsz 1 golyót a fejbe...

Ez bizony így van, és ez hiányzik az itthoni szervből....ha keményebben lépnének fel nem lenne ilyen szar a statisztikánk.... :(

D1Rect.: szvsz nem jellemző, hogy 3-an 3-om irányból támadnak egyszerre, az úgy szokott lenni, hogy a legkissebb belédköt neadjisten ad egy pofont azután átad a mögötte felsorakozó "bandának"...

[ Szerkesztve ]

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#49) D1Rect válasza nrgia (#48) üzenetére


D1Rect
félisten

Nézd meg mire reagáltam ;) , ő hozta az életszerűtlen példát.

(#50) nrgia válasza D1Rect (#49) üzenetére


nrgia
őstag

Jogos...pardon... (:R vezeklés)

[ Szerkesztve ]

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.