Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabor85


gabor85
őstag

Egyetértünk, tényleg hiányoznak a fórumról... Leírtam hogy miért...

(#2) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Sajnos sokszor már ott tartunk, hogy van aki a moderátorok közül is személyeskedik és ahelyett, hogy pártatlan maradna, teljes mértékben állást foglal ha csak úgy is, de utalva is más hozzászólására. Nem lehet mit tenni. :(

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#3) Dany007


Dany007
veterán

Én sem ismerem teljes egészében a Vladimires storyt. Igaz a másod felét végignéztem / olvastam.
Nem tudom miből fakadtak pontosan a problémák, így én magamnak / magamban csak a tapasztalt tényekből tudtam megítélni a helyzetet.

Az első tapasztalat az volt, hogy kiírta aláírásba, hogy a neki küldött PM-eket bármikor nyilvánosságra hozhatja. Persze leszarom, mert sosem írtam neki PM-et, de ez már utaló jel egyfajta személyiségre. Miként alapjában véve ez egy szabály megsértése a PH!-n. Amennyiben tényleg nyilvánosságra hozná. Másrészt a törvény is tiltja a levéltitok megsértésért. És abban megegyeztünk itt a fórumon is akkoriban, hogy az itteni Privát üzenet is levélnek minősül, így illik rá a levéltitok védelme. Nem is részletezem tovább.
Egyszer megkérdeztem tőle, hogy ezt miért? És miért reklámozza ennyire? Természetesen azt válaszolta, hogy ezt nem árulja el...

De ha lehet hinni a HG-nak (márpedig miért ne), akkor az illető volt kolega 3-4 tempbann után lett véglegesen kitiltva. Majd még ezután ha jól emlékszem telefonos egyeztetés után vagy akárhogy, vissza lett véve újra, lett neki adva egy második esély, majd ezután lett újra véglegesen kitiltva.

Na most érted... Ha kapsz 1-2 tempbannt különböző okokért, okés. Próbál tanulni belőle az ember, illetve természetesen védeni az igazát. Aztán ha kitiltanak majd újra vissza engednek, akkor azért illő elgondolkozni, hogy lehet, hogy annak a 3-4 bannak volt valami oka. Lehet igazságtalannak érzem, de feltételezve, hogy maradni akarok, inkább próbálok igazodni, alkalmazkodni amennyire lehet.
Márpedig biztos, hogy lehet, mert ő vagy 2002-óta tag volt, ha jól emlékszem. 7 évig bírta ilyen retorziók nélkül.
Szal v.színű, hogy 3-4 tempbann plusz egy végleges kitiltás után, már tisztában volt vele, hogy miért kaphat újabb végleges bannt.

Másrészt írtam a jogos modban is, hogy én például szerintem, átlagosan de rendszeresen használom az oldalt és a fórumot. Immár lassan 3 éve. Fórum, címlap, bejegyzés stb... És soha nem volt bajom. Soha nem volt olyan problémám, amiért ennyire kiverném a hisztit. És még ha lenne is, és tényleg benn akarom maradni, akkor elfogadom, hogy nem én üzemeltetem az oldalt, ha maradni akarok akkor a szabályokat be kell tartani.
Én is voltam bannolva. 1 napra. Olyanért, amiért másokat csak figyelmeztetnek. Nemérdekes.
Engem pl az zavar, hogy már nem lehet szidni a kisebbséget. Nem lehet politizálni sem. Igen, ez nem tetszik, de ez van. Ha jólemlékszem akkor ennek adtam is hangot anno, amikor nemrég betiltásra került. De aztán ennyi.
Szóval mindez az én meglátásom, jelentősége nincsen.

(#4) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Úgy gondolom, hogy még az is problémának minősíthető, hogy amikor egy ismertebb user végleges bannja megtörténik, mindenki csak találgat, hogy mik lehettek az okok és így a véleménnyílvánítás a külső szemlélők felé máris negatív irányt vesz. Hozzáteszem, hogy jogosan.

when the sun shines, we'll shine together

(#5) DarkByte válasza Dany007 (#3) üzenetére


DarkByte
addikt

Sajnos a modik kénytelenek egyre szorosabbra húzni a kantárt, persze megértem a dolgot mert az oldal színvonalát is tartaniuk kell és a rendnek legalább a látszatát biztosítaniuk kell valamilyen eszközökkel. Más kérdés hogy ki hogyan húzná meg az egyes határokat, de ezt már megtanultam máshonnan hogy egy bárkának nem lehet ezer kapitánya, bármennyire is érzik kellemetlenül magukat az utasok. Nyilván portája válogatja mennyire tiszta a ház eleje.
Magát a többszörös tempban -t én is olvastam, így tudom hogy Vladi jó ideig megtűrést élvezett az oldalon. Sajna ezek fényében nem is sok esélye van hogy folytathassa (legalább is a rojtosra koptatott nick -jével), ezért is írtam hogy kár is a szót fecsérelnem mert bár személyesen nem zártam volna ki, folyamatosan kivételt sem lehet tenni.
Moderátorokat sem irigylem, nekem mindig is az volt a véleményem hogy az egyszerű esetektől eltekintve igen nehéz teljesen objektív véleményt nyilvánítani. Emberek vagyunk ugyebár, még ha hardware oldalon is fórumozunk.

[ Szerkesztve ]

(#6) Oliverda


Oliverda
félisten

A Viszkist is bírta egy egész ország (a bankok és a rendőrség kivételével) mégis lecsukták mert többszörösen megsértette a törvényeket.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7) Dany007 válasza DarkByte (#5) üzenetére


Dany007
veterán

Igen igen. És biztos vagyok benne, hogy a moderátorokban is hiba 1-1 eset kapcsán.
Biztos vagyok benne, hogy még a hgknak is nehéz lehet meghozni egy olyan döntést, ami kizár egy olyan júzert, aki már 7 éve itt van, és aki ha jól tudom elég sokat tett le az asztalra. De persze ott a másik oldal is amit az előbb írtam le.
Nehéz ez.
Mexicanre reagálva engem is meglepett, hogy páran a régiek közül elhagyták a fórumot.
Viszláttal 50-50%-ban értettem egyet, viszont sajnáltam nagyon.
Twollah meg külön téma :) Ő végülis el se hagyta, meg mégis... Az más tészta.

Azonban a színvonal tényleg jóval magasabb, mint máshol.
Én szoktam írogatni néha az SG fórumra is. Hát az katasztrófa ami ott megy, pedig ott is van moderáció. Ott rendszeresen gusztustalan, amit 1-1 cikk kapcsán művelnek az emberek...
Kb olyan szintű, ami itt a noname ügy kapcsán volt, csak természetesen más témával kapcsolatban.
Szal ezt nem szabad megengedni itt semmiképpen.

Másrészt, ami Viszlát problémája volt, a színvonal részben, az szerintem sokat javult az "elkészült" gomb létrejöttével :)

(#8) Motion_Blur válasza Oliverda (#6) üzenetére


Motion_Blur
félisten

És több évet kapott, mint amennyit Cozma gyilkosai fognak..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#9) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Hőgutát kaptak páran úgy néz ki, pedig ennyire nem súlyos a dolog...vagy de? :(

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#10) D1Rect


D1Rect
félisten

A jogos modba nem akartam írni, de az egész "no name" ügy nekem úgy jött le, hogy tényleg a meleg tehet róla, mert ekkora balhét csinálni pár egyszerű bejegyzésből, meg helyesírási hibából? :U

Vlad: Van egy stílusa, én csíptem, még akkor is amikor velem szemben engedte el magát, mert vicces volt. Szakmailag is nagyon ott van, de sajna nem tudta elfogadni, hogy itt bizony az van amit a HG/Mod mond. Nekem személy szerint hiányzik, mert most lenne egy CFos-os kérdésem, de nincs kitől megkérdezni.

(#11) Vakegérke


Vakegérke
veterán

A helyzet nem olyan komplikált, mint páran vélik.
A szabályokat be kell tartani, és pont.

Itt vagyok jómagam példának.
Nem is olyan régen még hú, de értékes tagja voltam ennek a társadalomnak. Mára pedig szálka lettem némelyek szemében. Pedig nem változtam.
Ki tudja tenni bárki a szűrömet? Nem.
A szabályokat betartom, és bár nem rejtem véka alá a véleményem, úgy adom azt tudtára a közösségnek, hogy abba bármely bősz modi sem tudhat belekötni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.