Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) letepem


letepem
aktív tag

Mouse lagg-ot okozhatja az, hogy a giga ganer egered mintavételezési frekvenciája 125Hz vagy kevesebb! Ezt van aki észreveszi van aki nem! Megnézheted a neten, hogyan lehet meglesni! Az újabb\jobb eger már közel stabil 1000hz-et is alapból bírják!

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#2) #40485120


#40485120
törölt tag

Az apu+vga nem tudom hogy dual gpu-nak számit de ha igen akkor az is lehet a baj.

Szerk: Most jutt eszembe hogy a 270x-el még ez nem müködik.

[ Szerkesztve ]

(#3) salaud


salaud
aktív tag

Ati kártyákkal előferdül a microlagg, panaszkodtak annó rá sokan. Aztán vagy driverből javították, vagy nem mindenkinél jön elő, vagy már nem veszik észre.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#4) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Én a mouse lag-et bugyuta konzolos játékoknál tapasztaltam. config fájl szerkesztéssel eltüntethetőek általában. Most a RAGE-nél két órán keresztól próbálkoztam a cfg szerkesztéssel mire játszható lett.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#5) Dany007 válasza letepem (#1) üzenetére


Dany007
veterán

Ebben lehet valami. Mármint érzetre.
Mert amúgy elvileg papíron 1000hz-es az egér. 500 és 1000 között váltható.

Múltkor még szóba jött a dpi is. Illetve ami még segített anno picit, hogy az egérnél középre állítottam az érzékenységet Win-ban és kikapcsoltam a rámutatás segítését.
De még így is tisztán látni a szakadozást miközben húzom.

TV esetében ezt nagyban csökkenteni tudom ha ráadom a motion clear akármit... Ami felturbózza a képfrissítést interpolálással. Úgy folyamatosabbak lesznek a mozgások, játékban is, de ugye brutális input laget okoz...
Na de a lényeg, hogy emiatt már gondoltam arra is, hogy a tévével van gond. De aztán rájöttem, hogy eddig is 60hz-es monitoron játszottam, tehát ez nem lehet probléma. Elvileg. Lehet csak háklisabb lettem azóta... Nem tudom.

@zerge02:

Igen igen, az IGP le van tiltva.

@salaud:

Frankó, akkor ez lenne az utolsó húzása az AMD-nek. :) De tény, hogy eddig csak és kizárólag NV-s kártyákkal játszottam, no meg 3DFx-el anno a régi szép időkben...

@Blindmouse:

Na de konzolon hogy és mit konfigolsz?
És amúgy mit sikerült állítani hogy helyrejött? Kiindulásnak jó lehet.

Amúgy a második problémám ez a fekete / árnyék vibrálás (ami gyakorlatilag az egész képernyőn látszik, csak fekete esetében feltűnő) érdekes módon a Crysis és a FarCry3 játékoknál jött elő. Csak mert egy cég gyártja... Lehet alkalmaznak valamit ami miatt ez nálam gondot okoz, nem tudom.

(#6) Blindmouse válasza Dany007 (#5) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Inkább konzolportot kellett volna írnom. Általában a FOV-ot kell állítani, illetve az egérrel kapcsolatban szokott lenni hogy a függőleges és vízszintes érzékenység nem egyforma, illetve ha van mouse smooting, na azt kell kikapcsolni.
Persze én quake 3 arenaval kezdtem az egérrel irányított FPS játékokat, nem Halo-val.

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#7) Dany007 válasza Blindmouse (#6) üzenetére


Dany007
veterán

Hoppá, ez a Fov is egy jó ötlet. Van külön opció rá fc3-ban. És valami furcsa 73,12 fokra van beállítva alapból. Nem nyúltam még hozzá. Érthetetlen, mert mondjuk q3-ban alapból 90.

A smoothingot mindig kikapcsolom ahol lehet. Az is lehet hogy a egér drivert kéne nullázni. Elvileg itt is külön állítható a dpi axisonként. De a fene se tudja mennyire korrekt.
Ahogy a mintavételezést is 500-1000hz-re lehet állítani, de én kb semmit nem érzékeltem a kettő között.
Lehet vissza kéne venni alap 800dpi-re mindent a fovot 90 fokra vagy picit többre (q3-ban 110-es fovval toltam, de volt aki 140-nel). Amúgy ha jól rémlik q2 volt nálam az első egeres fps... A legelső meg a legelső wolf még billel dosból.

Szerk.: még arra gondoltam meg kéne néznem ua. a játékot valaki másnál. Csak ma már nem sok olyan real haverom van aki játszik is. :D De lehet tudnék kölcsönkérni valami NV kártyát meg másik egeret. De egyszerűbb lenne tényleg valaki másnál megnézni ugyanezt a játékot. Esetleg átvinném a monitoromat, hogy azt egyből ki tudjuk szűrni.

Régen amíg suliba jártam könnyű volt, mert az infó szakon kb mindenkinek volt egy-egy komolyabb pc-je. Bármi gond volt könnyen ki lehetett szűrni / tesztelni a hibát.

[ Szerkesztve ]

(#8) Dany007 válasza Dany007 (#7) üzenetére


Dany007
veterán

No, írtam egy kollégának segítség ügyben.

A tesztmetódus a következő lenne - persze csak ha ő nem tapasztalja azokat a problémákat amiket én -, mert még egy halovány esélyt látok arra, hogy az én szemem lett túlérzékeny, de nem hinném.

Tehát ha ő mindent rendben talál, akkor átmegyek hozzá monitorral és egérrel együtt és megnézem én is. Ha én sem tapasztalom a fent említett problémáimat, akkor átrakjuk a monitort és az egeret. Így gyorsan kilehet majd szűrni hogy a monitor vagy az egér okozza-e a problémát.

Ha így is minden rendben van, akkor már csak a VGA és a proci marad egyedül.
Ebben az esetben átvinném a VGA-mat hozzá és megnéznénk azzal mi a helyzet. Ugye AMD... :U Semmi sem lehetetlen.
Ha az én VGA-mal is minden rendben nála, akkor áthoznánk az övét hozzánk. És kipróbálnám az én rendszeremen az övét.
Itt két lehetőség jöhet elő.
Ha minden rendben nálam az ő VGA-jával akkor egyértelműen VGA gond lesz, bár ez akkor már korábban is kijött volna. Ha az ő VGA-jával is fennáll a probléma, akkor már csak a procimmal lehet a gond. CPU limit, AMD proci, akármi... Akkor platformot váltok a p...ba!

Egyvalamire nem gondoltam. A szoftveres részre, a Win7-re.. esetleg.

(#9) letepem válasza Dany007 (#8) üzenetére


letepem
aktív tag

Ez mind szép és jó, de konkrétan az USB vezérlővel is lehet gond! Azaz az alaplappal! Én még ilyenről nem hallottam, hogy az input lagg a proci/ VGA-tól lenne! Kizárt! Lehet újra kéne lenni a chipset drivert, mivel ott találhatóak az USB hubok ha jól tudom! :DDD !!!!!Nekem is 270x-em van legújabb driver és sohasem volt problémám se AMD driverrel se egyéb komponenssel! Szerintem ott vagy a TV vagy az FCH lesz a ludas ! VAGY a WINDOWS, megbízhatatlanabb bármelyik hardver-komponensnél ! :DDD :DD :DDD

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#10) Dany007 válasza letepem (#9) üzenetére


Dany007
veterán

A szoftveres dolog jó ötlet lehet. Tény, hogy évek óta nem lett Win cserélve.

Most amúgy kipróbáltam, hogy frissítettem a Bios-t a VGA bios-át és a chipset drivert is újraraktam.
De semmi különbség. A villódzó sötét részek biztos, hogy valami játék / effekt specifikus dolog lehet, mert más játéknál nincs ilyen. Pl Mafia2 vagy Cod-ok.

(#11) letepem válasza Dany007 (#10) üzenetére


letepem
aktív tag

Akkor a windows lesz a ludas, ha "évek óta" nem lett újrarakva! Ha nem csak te használod, mint gyakorlott user, akkor főleg! Láttam már én is fél éves windows-t sz*rrá akadni!

[ Szerkesztve ]

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#12) Dany007 válasza letepem (#11) üzenetére


Dany007
veterán

Lehet, bár azt k...va nagy meló újrarakni...
Nálunk a komplett otthoni "multi médiát" irányítja a Win. Tévé, net, zene, videó, office stb...
Minden testre van szabva, hogy egy nagy tévéről nézve is könnyen kezelhető és látható legyen a kanapéról...
2-3 nap a minimum és kb 1-2 hét a teljes újrarakási idő... Mire minden apróság ugyanaz lesz mint régen.

De még ebben sem vagyok biztos. Mert Mafia 2-ben nincs ilyen probléma. Ott nem villódznak a textúrák és az egérmozgás is smoothabb, mint FC3-ban. Pedig az FPS megvan mindenhol normális.

Lehet komplett platformot kellene váltanom. Eladni mindent a p...ba és visszatérni az Intel + NV kombóra. Aztán meglátjuk. Az egér is egy érdekes dolog. Nehezen hiszem el, hogy egy random "gamer" egér ennyi problémát okozna. Bár gigabyte... Régen Logitechet használtam.
De lehet drive ütközés is... Még azt is eltudnám képzelni.
Elvégre van fent egy wireless bill+egér usb-n meg egy vezetékes egér+bill usb-n. :) Ugye külön van egy cucc a hétköznapi használatra, meg egy a játékra. Így van külön monitorom is meg a Tv is ami fix... mindez egy PC-n.

(#13) ALLAT001


ALLAT001
senior tag

Shuttering ellen találták ki a GSyncet, illetve a magasabb frissítési rátájú monitorokat. CRT-n azért nem tünt fel ez, mert azok gyakran tudták a 100Hz-et és nem kellett VSync, ami a tearinget megszünteti, de a shutteringet előhozza.

Nemsokára jönnek a 144Hz-es 27"-os IPS panelek. Ezek jelentenek majd megváltást.

Addigis megpróbálhatsz olyan beállításokat találni, amivel valóban kőstabilan megvan MINDIG a 60 fps (VSynccel), akkor sem látni shutteringet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.