Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

A bolgárok fordítva bólogatnak igent, nemet.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) Иван


Иван
őstag

Az angolok pszt/titkos jelzése (nem száj elé rakják a mutatóujjat, hanem orr mellé).
Az oroszok nem szoktak köszönni.

Aztán bemutathatnád pl azt, hogy egyes országokban mennyit illik késni vendégségbe menet, vagy hogy mennyi borravalót illik adni, mi az üzleti protokoll.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#3) dangerzone


dangerzone
addikt

Köszi srácok.
Ha sok összegyűlik, akkor lesz majd miből válogatni. Ha kevesebb, akkor majd maximum fejen állva, szótagolva prezentálom a dolgot, hogy kihúzzam a 10 percet. :D

(#4) Vakegérke válasza dangerzone (#3) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha rákeresel az okokra, elég szép időt tudsz kihúzni egy-egy témával.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) Иван válasza dangerzone (#3) üzenetére


Иван
őstag

B@szni rá. Legjobb mottó. :DDD

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#6) Psychonaut válasza Иван (#2) üzenetére


Psychonaut
addikt

Az oroszok nem szoktak köszönni.
Hogy mi? :D
Hogyne szoktak volna, maximum bunkóságból nem köszönnek.

(#7) Vakegérke válasza dangerzone (#3) üzenetére


Vakegérke
veterán

Link, link.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) Иван válasza Psychonaut (#6) üzenetére


Иван
őstag

Nem szokás náluk különösen köszönni, de legalábbis nem számít taplóságnak.

(Eddig minden orosztanárom megerősítette.)

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#9) Psychonaut válasza Иван (#8) üzenetére


Psychonaut
addikt

Szeretem, hogy sokszor nincs tapasztalatod azokról a dolgokról, amikről tényként beszélsz.

(#10) dangerzone válasza Vakegérke (#7) üzenetére


dangerzone
addikt

Na ez jó, köszi.

Más: Az orosz köszönéshez sajnos sokat én sem tudok hozzászólni. Sajnos még nem voltam kinn, de szeretnék. Ezért is kezdtem oroszul tanulni idén. :)

Amúgy valami jó kis indiai meg arab földön jártas ember biztos sokat tudna mesélni. Azok már eléggé eltérő kultúrák.

(#11) Иван válasza Psychonaut (#9) üzenetére


Иван
őstag

Nincs tapasztalatom Szahara melegéről, de aki járt ott, annak elhiszem, hogy meleg van.

SZERK
(Főleg, ha már a negyvenkettedik ember mondja.)

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#12) Psychonaut válasza dangerzone (#10) üzenetére


Psychonaut
addikt

Sok arab országban máskor van a hétvége, mert a péntek a muszlimok ünnepnapja. Csütörtök-péntek vagy péntek-szombat a legelterjedtebb, de valahol csak a péntek szabadnap, és hat napos a munkahét.

Иван: Az, hogy a Szaharában meleg van, tény (nem lehet vele vitatkozni), amit valaki mond neked, de nem bizonyítja, az vélemény. Ez a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#13) Иван válasza dangerzone (#10) üzenetére


Иван
őstag

Muszlim országokban lévő bankoknál teljesen máshogy van a kamat, mert a vallási dolog miatt az egész bankszekotr más.

SZERK
Azon mi nem tény, hogy az oroszoknál nem köszönnek/nem taplóság a nem köszönés? Vélemény, hogy nem köszönnek? :U

Aztán lehet valamit rosszul értettem, csak te is így puffogtatsz a levegőben, konkrétan nem cáfolod.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#14) dangerzone


dangerzone
addikt

Amúgy meg hallottam valami olyasmit, hogy Indiában ha hangosan böfögsz, akkor azzal megdicséred, hogy milyen finom a kaja.

Meg az utcán lehet bárhol... sz****, akarom mondani elvégezni a nagy dolgot :D

#12,13 Ez is jó, köszi hogy megemlítettétek.

[ Szerkesztve ]

(#15) mephi666 válasza dangerzone (#14) üzenetére


mephi666
nagyúr

lehetni lehet bárhol, de valószínűleg sok helyen nem nézik jó szemmel :DDD 15éve kölnben olyan "előkelő" utcán láttunk kábelt, mint itt pesten pl a váci út :K (igaz el is tűnt mire 1 boltot megjártunk, nem lehetett panasz a takarításra)

külföldi szokásokhoz beférnek pl a különböző (pl afrikai) törzsek? szerintem egész regénnyel lehetne gyűjteni onnan (viasat exploreren láttam érdekes dolgokat :B )

#16: viszont tény, hogy oroszoknál a kocsmában nem ismerik a "feles" fogalmát... vodkából deci a minimum :DDD sógoromat kiröhögtén anno, amikor egy felest kért kint... aztán elismerően bólintottak, amikor bedobta a kiöntött decit (szeretnék ott lakni)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#16) Psychonaut válasza Иван (#13) üzenetére


Psychonaut
addikt

Cáfolom, persze, csak érdeklődtem, hogy van-e egyáltalán valami tapasztalatod a témával kapcsolatban. Az oroszok igenis köszönnek.

Azon mi nem tény, hogy az oroszoknál nem köszönnek/nem taplóság a nem köszönés?
Azon mi nem tény, hogy léteznek rózsaszín egyszavúak?

Vélemény, hogy nem köszönnek?
Mivel nem mutattál semmiféle tanulmányt, ami bizonyítaná, igen, az. Ahogy az enyém is az (hogy köszönnek) - de következtetésképpen az, hogy nem köszönnek, már nem lehet általánosságban igaz.

(#17) Иван válasza Psychonaut (#16) üzenetére


Иван
őstag

Lehet embere, környéke válogatja. Nem megyek bele,.

Rózsaszín egyszarvúak meg léteznek.

Legalábbis akkor kva high voltam.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#18) dangerzone válasza mephi666 (#15) üzenetére


dangerzone
addikt

Persze, jöhet afrika is :D

De csak olyan ami nem 18 karikás ;]

(#19) DeltaPower


DeltaPower
őstag

A törökök wc- és fürdőszoba-használati szokásait volt pechünk megtapasztalni a koleszban, de az inkább undorító mint vicces.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#20) Kassadin


Kassadin
addikt

Csak olvastam/láttam tévés sorozatban(?): Japánoknál nem tiszteletlenség böfögni evés után, épp ellenkezőleg, ezzel ismered el, hogy ízlett az étel. A másik meg, hogy náluk a fehér a gyász színe. Ez számunkra nagyon furcsa.

(#21) Thome


Thome
addikt

Németeknek nem szokásuk a fürdés, csak ritkán.

(#22) dangerzone válasza Thome (#21) üzenetére


dangerzone
addikt

Ez szerintem csak urban legend. Még talán a franciákról el tudom képzelni. :)

(#23) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

A más nyugati civilizációban nem kell aggódni a sárga csekk miatt. Nem is értem, hogy tudnak így aludni esténként. :(

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#24) Иван válasza Thome (#21) üzenetére


Иван
őstag

A németeknek nincsenek verejtékmirigyeik és nem koszolódnak.

A német ptrecizitás és mentalitás mindenre kiterjed. :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#25) Thome válasza dangerzone (#22) üzenetére


Thome
addikt

Voltam kinn, tapasztaltam. Volt itt német vendég nálunk. Kapott törölközőt, meg lett mutatva a fürdőszoba, stb... Nem fürdött. Most akkor ez is urban legend? Franciák is ilyenek egyébként.

(#26) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Japánoknál elfogadott a közérti vizelés+tabu téma a politika, kivéve részegen, ezért rengeteg a kamurészeg! :)

Mentalita'

(#27) Lenry válasza dangerzone (#22) üzenetére


Lenry
félisten

hogy mennyire elterjedt, azt nem tudom, de anyámnak volt egy német barátnője, jó pár éve voltunk nálunk, és arra emlékszem, hogy a német gyereket alig lehetett hetente egyszer belevágni a kádba.

bár az ő elkényeztetettségi fokozatát jól mutatta, hogy volt egy hűtőjük, amiben csak jégkrém volt

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#28) dangerzone


dangerzone
addikt

Jól van, gyűjtsük, csak gyűjtsük! :R

(#29) mephi666 válasza Lenry (#27) üzenetére


mephi666
nagyúr

nővérem kint dolgozott egy évig 1 családnál és én is kint voltam 3hetet kb... mondta is, hogy "freitag = badetag" (magyarul: péntek = fürdőnap) ...többi max csak tusolás... vagy annyi se... :K jégkrémmel meg el voltak látva: emlékszem ott ettem először carte dor jégkrémet és volt a fagyóban vagy 6féle

ui: amúgy utóbbi időben én is rászoktam, hogy havonta 1szer fekszek be a kádba (akkor általában sörrel, cigivel "panelwellnessezni") ...a tusolás sokkal gazdaságosabb és állítólag egészségesebb is :K

#30: nem tudom, miért írtam a csak-ot :DDD jobb esetbe tusoltak a többi nap, de azt se mindig... így akartam

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#30) Kassadin válasza mephi666 (#29) üzenetére


Kassadin
addikt

Mi az hogy "csak" tusolás?

(#31) Иван válasza mephi666 (#29) üzenetére


Иван
őstag

Mi az, hogy csak tusolás? Én csak tusolok, kádban füröszni pazarlás és sok idő.

Mondjuk nemtom ti hogyan, de én naponta kétszer is letusolok (reggel/este). Vagy csak én vagyok ilyen kényes?

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#32) Kassadin válasza Иван (#31) üzenetére


Kassadin
addikt

Arról nem is beszélve, hogy mennyire higiénikus az egész napos rád tapadt koszban áztatni magadat.

(#33) hfrankee


hfrankee
senior tag

Németeknél szenteste(dec24),családi vacsora után haverozás,piálás és buli+tüzijáték.
Sose voltam még olyan disznó részeg karácsonykor,mint náluk..:D

#1:Azt de meg szívtam Várnába,mikor buszsofőrt kérdeztük,hogy ez a busz megy e Burgaszba...:D

[ Szerkesztve ]

(#34) Иван válasza hfrankee (#33) üzenetére


Иван
őstag

Hát de nem is szeretjük a németeket.

Csakazangolszászok. Megnéhaazoroszok.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#35) Mr.Csizmás válasza hfrankee (#33) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

végre valaki megtalálta a lényeget :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#36) nincsisbéla válasza Иван (#34) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

Noésperszealengyeltesók! ;)

Mentalita'

(#37) Crystalheart válasza Иван (#31) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem tudom, igazából mikortól ered a nyugatiaknál ez a ritka fürdés, lehet, hogy már sok száz éves szokás... Mindenesetre egy tanárunk azt mesélte, hogy a VH-ban vízhiány idején nem sokat tudtak fürdeni, és takarékoskodtak, aztán meg a keletnémeteknél is jól jött ez a szellem, és így maradt. Ez lehet, hogy urban legend. Az viszont biztos, hogy amióta sparhelten melegített kútvízben fürdünk, kivált télen amikor kb. megfagy a víz pereme a WC-kagylóban (és nem túlzok), mi is csakhamar leszoktunk a naponta való fürdésről, és csak egy fürge mosakodás van. Persze ha elmegy valaki hazulról, vagy jön hozzánk valaki, akkor mindig nagyfürdés az ülőkádban, elvégre ingyen van. De télen az is nagyon gyors, az előzetes két órás vízmelegítést leszámítva. :D

Furcsa külföldi szokás: Japánok beszéd közben egyfolytában hajlonganak. Egyfolytában. Rettentő idegsítő. A jobb filmszínészeik nem művelik, a hollywoodi filmekből is irtják, és az animékben sincs, úgyhogy szerintem őket is zavarja, csak nem tudnak leszokni róla. :D

[ Szerkesztve ]

(#38) DeltaPower válasza Crystalheart (#37) üzenetére


DeltaPower
őstag

A japánok folyamatos hajlongása régi hagyomány és elég bonyolult szabályrendszere van, hogy mikor, hogyan és hányszor illendő meghajolni.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#39) DeFranco válasza Иван (#34) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jó hogy nem már a fhlansziák.... :U

(#40) Pala válasza Иван (#8) üzenetére


Pala
veterán

Egy tucat orosz barátom van (különböző korosztályokból), mindegyikük szokott köszönni (némelyik még át is ölel :) ), és egyiküknek sem kell rá felhívni a figyelmét, maguktól teszik. How come? :D

(#41) Crystalheart válasza DeltaPower (#38) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem a szabályos meghajlásról beszélek, azért ezzel tisztában vagyok. Talán rossz szót használtam. A beszéd közbeni konstans bólogatás jobban illene rá. Bár természetesen nem általános jelenség, csak gyakori.

(#42) bullseye


bullseye
addikt

Arab országokban nem illik mutogatni a talpad/cipő talpát. Volt már diplomáciai gond is belőle.

Ja, és érdekes szokás, de Amerikában a 60 év felettiek nem feltétlen otthon ülnek és várják a nyugdíjat/halált. Olyankor még sokan nekiállnak utazgatni, kitanulni új dolgokat, stb. stb.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#43) Иван válasza Pala (#40) üzenetére


Иван
őstag

Akkor tévedtem :R

Nyugatiaknál fürdés: én ezt nem vágom, sohse hallottam még ezt róluk.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#44) Mr.Csizmás válasza Иван (#43) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

azért olyan gazdagok, mert spórolnak a vízzel tuti

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45) bullseye


bullseye
addikt

Ja, nem tudom igaz-e még (ezredforduló előtti tapasztalat), a skandináv államokban elég drága a pia, ezért ha az ottaniak olyan helyen nyaralnak, ahol olcsó... na az durva.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#46) Иван válasza Mr.Csizmás (#44) üzenetére


Иван
őstag

Nem, csak várják hogy majd tőlünk ellophassák. ;]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#47) Pala válasza bullseye (#45) üzenetére


Pala
veterán

Ebben lehet valami. Nemrég egy finn lány mesélte nekem, hogy az ő környékükön (Finnország északi felében valami kisebb városka) az emberek nem járnak pubokba, presszókba, hanem inkább otthon iszogatnak, sokszor home-made cuccokat, mert olcsóbb. :)

(#48) baluka26 válasza dangerzone (#22) üzenetére


baluka26
veterán

Nem urban legend, heti 2-3 max, amikor kint voltam cserediák programban, volt olyan osztálytársam akinek megtiltották a napi fürdést ;]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#49) Иван válasza bullseye (#45) üzenetére


Иван
őstag

Az igaz, nővérem egyszer vezetett svéd csapatot itt. Pózoltak a teszkóban a pia szekció előtt. Ugye ott az alkohol eléggé szabályozva van és drága.

De ha jól tudom, akkor ott létezik Finnországba menő hajó-alkoholturizmus.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#50) Vakegérke válasza Иван (#49) üzenetére


Vakegérke
veterán

Meg Dániába. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.