Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Jó volt olvasni az írásod, sok igazság van benne. :R

Amivel vitatkoznék kicsit, az az, hogy én nem a Facebookban látom a mai fiatalok elkorcsulásának fő okát, hanem a családban. Nagyon sok gyereknél a szülők vagy elváltak, vagy folyton balhéznak, vagy nem figyelnek a gyerekre, ráhagynak mindent... És mivel otthon nincs aki foglalkozzon velük rendesen, barátokat akarnak szerezni. Ehhez viszont sokszor a változás vezet. Aztán hogy ebből mi lett, az látható a Facebookon.

Illetve elmesélnék egy dolgot, amivel együtt szeretnék hozzátenni egy plusz dolgot a témához. Ez pedig a Facebook emberi kapcsolatokra való hatása.
Van nekem egy ismerősöm. Még szakközép elején ismertük meg egymást, mint osztálytársak. Eleinte nagyon jól kijöttünk, nagyon sokat is beszéltünk, és sok mindent tudtunk egymásról. Aztán egyre több gond lett a Facebook okán. Míg a való életben látod a beszédpartneredet, addig itt maximum egy kis képecske emlékeztet rá, hogy vele beszélsz. Ennek okán nem látod a másik testbeszédét, mimikáját, nem hallod a hangjában az iróniát, a cinikusságot, ráadásul az embernek megvan az a ronda adottsága, hogy egy gép előtt sokkal jobban elengedi magát, hisz nem áll szembe vele a másik.Ezekből lesznek aztán a konfliktusok, félreértések, és a többi lépcsőfok. És akkor itt még hozzájön a többi ember hatása, és a szülők nevelése is.

Az évek során ezen a lépcsőn mi odáig jutottunk szép lassan, hogy ma már nem állunk szóba egymással. Ennek a dolognak pedig egy olyan eset volt a kegyelemdöfése, amit ha nem élek át, nem hittem volna el. Azzal vádolt meg, hogy beléptem az ő fiókjába, és olvasgattam a párja írásait, illetve "lájkjeleket küldtem neki". Tény, lett volna lehetőségem, mert belépve maradt a telefonomon. Ellenben én azt kikapcsoltam mikor észrevettem ezt. Bekapcsolni se tudtam volna töltő nélkül, mert a bekapcsológombja lassan 2 éve le van törve. Hiába mondtam el neki ezt, és hiába emlékeztettem, hogy indokom se lett volna, a Facebooknak jobban hitt. Elmondtam neki azt is, hogy ha én lettem volna, inkább beismerném, mert ér nekem annyit, hogy ne hazudjak. Ez sem hatotta meg. Szóval köszi Facebook.

Még így a végére egy kis fárasztó: Tudod mi a közös a "vagyok" és a "vok" között? Az agy.

Nyugodj békében Integra!

(#2) ghost364


ghost364
senior tag

Köszi az írást, élmény volt olvasni! :R Az a baj a Facebookkal, hogy a legtöbb ember számára már csak a likevadászat, és a minél több "ismerős" a fontos. Én nem is regisztráltam, valószínüleg nem is fogok.
Szatyor95: Sajnos nem csak a szüleiktől láthatják a veszekedést. Ha belenézel pl. egy Éjjel-Nappal Budapest epizódba, (bár nem ajánlom) szinte csak veszekedést látsz.

(#3) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Már megint egy n+1 Facebook-ot, és a digitális társadalmat szidalmazó bejegyzés. :D Nem ez tehet róla! Ez csak egy csatorna hozzá, de viszont sok hasznos dologra is lehet jóhasználni, persze a napi örökérvényű igazságok linkelgetésén kívűl. Nyilván van egy réteg, aki ezt csinálja, de nagyon sokan kapcsolattartásra használják. Igen olcsóbb mint a telefon, ráadásul több személyt is elérhetsz egyszerre könnyedén. Igen túl kell lépni a szelfibetyárokon, megvan rá a mód.

Ja igen nem hiszem, hogy oly mértékben nőne a buta emberek száma, és ezért többek között az internet lenne a felelős. 20 éve is tele voltunk hülyékkel, maximum ma jobban látszanak.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#4) Cyberpunk válasza ghost364 (#2) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Honnét tudod mire jó, ha nem is használtad még? :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#5) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Saját szavaiddal: " A közösségi oldalon kialakult egyfajta sztenderd (minden korosztály számára elkülönítve), aminek meg kell felelned, hogyha az internetes közösség elfogadott tagja akarsz lenni."
Úgy néz ki, a te korosztályod sztenderdje az, hogy nem érted az új dolgokat mert kezdesz öregedni és ez idegesít. Szerencsére az internet végtelen bithalmazában az ilyen "droidok"-nak is akad hely. :)

[ Szerkesztve ]

(#6) ghost364 válasza Cyberpunk (#4) üzenetére


ghost364
senior tag

Egyik ismerősöm mesélt róla, azóta töröltette is a profilját. :D

(#7) Szatyor95 válasza ghost364 (#2) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Hetente 1 részt poénból meg szoktam nézni, mivel mindig rám jön a kíváncsiság, hogy ugyan a rendezők szerint milyen is Budapest. Amit eddig láttam: Verekedés, kórház, baleset, gyilkossági kísérlet, halálos fenyegetések, bolti lopás, és rablás, féltékenység, tönkrement barátságok, nagyképű hisztis p*csák, még nagyobb képű ősbunkó majmok, csövezés az utcán, hazudozás... Ellenben egy olyat nem láttam eddig, ahol tényleg egy olyan helyzetet mutatnak be, ami mindennapos és pozitív. Szerencsére úgy fogom fel, mint egy paródiát.

Nyugodj békében Integra!

(#8) Cyberpunk válasza ghost364 (#6) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja hát ebből komoly következtetéseket le lehet vonni. :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#9) CloZee


CloZee
aktív tag

n +1 semmitmondó siránkozó bejegyzés. Eddig is pontosan ennyi retardált volt körülötted, csak nem voltál velük semmilyen kapcsolatban.

Az emberek többsége nemhogy facebook, de internet nélkül se tud írni / olvasni
Az emberek többségének megfelelési kényszere van
Az emberek többsége droid
Az emberek többsége degenerált
....

Attól, hogy valamiről nem tudsz, még ugyan úgy jelen van

Ui: Szatyor a 18-19 évével megint meg akarja mondani, hogy mi a gond a 3 évvel fiatalabakkal :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10) Szatyor95 válasza CloZee (#9) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Te CloZee. Nem volt elég az a 2 hét pihenő amit kaptál nem olyan régen? ;] Amúgy meg egyelőre nem látok kritikát az általam leírtakkal szemben senkitől, szóval nem hiszem hogy olyan nagyon nagy baromságot írtam volna.

Nyugodj békében Integra!

(#11) #56573440


#56573440
törölt tag

"1. Szegverés a magyar nyelv koporsójába"

ez már az fb előtt is elkezdődött, csak gyorsabban terjed a hülyeség. 10 évvel ezelőtt amikor érettségiztem már akkor is néztük az alsóbb évfolyamokban az emberekre hogy te meg mi a retekről beszélsz, szavad nem értem cica...

"2. Drodiok mindenhol"

alapvetően jellemző emberi tulajdonság. a közösségekben mindig is ez ment. örök példám erre a marilyn manson koncert volt pesten. a sok rajongó mind olyan egyedi akart lenni, hogy pár ezer fekete bőrbe öltözött fekete hajú, szakadt harisnyás fekete bakancsban trappoló tömeg lett belőlük. amikor nem volt még elterjedve a net akkor a zenei ízlés miatt hordott a fél suli buffalo-t meg szűk nadrágot, a másik fele meg a snoop dog miatt deszkás cipőt meg bőgatyát. csak akkor nem egy internetes hanem egy irl közösségnek akart irl megfelelni az ember...

"3. Megfelelési kényszer"

itt igazából a figyelemhajhász mentalitást boncolgatod. ez se újkeletű dolog, és erre még csak nem is az fb játszott rá.

"4. A bűvös „látta” felirat"

és ezen miért kell kiakadni? amióta van chet azóta ez így néz ki ha "ismeretlenekkel" beszélgetsz, mert a valódi barátok azt mondják hogy mennem kell sry vagy akármi. én az irc időkben is cseteltem, lehet hogy csak azért teljesen megszokott hogy ezek a csatornák nem kényszer kommunikációra vannak teremtve, és ha van kedvem, időm, akkor válaszolok ha nem akkor se dől össze a világ. ha fontos akkor meg inkább felhívom...

"5. Szellemi apokalipszis"

a hülyeség eddig is terjedt online, offline, szájról szájra...

"6. Eltorzult ideálok, avagy buziké és kurváké a jövő?"

ohhó amikor betárcsázós modem is csak a kávézóban volt akkor is bőven voltak ribancok meg homárok hidd el...

a baj az, hogy meg kéne tanulni megfelelően használni azt amit eléd tesznek. nekem az van felvéve ismerősnek akit tényleg ismerek is... annyi változott az fb-vel, hogy többször látsz bele olyan dolgokba és csoportokba, viselkedésmintákba, amikkel normális esetben egy gimiben, főiskolán, melóban, az utcán elszórtan vagy egyáltalán nem találkoznál. ezek viszont eddig is megvoltak, csak zártabb csoportokban, mindenki tudta kik a suli figyelemért esdeklő szajhái, macsó pasijai, alter arccai, de mivel még véletlenül se kerültél a körhöz közel, ezért nem értek ezek az ingerek. szűrni kell az ismerős listát, és ennyi. hogy a többiek meg mit csinálnak az legyen az ő dolguk mindig azt mondtam, nagyon nem érdekel ki mit vonaglik a falán, mikor és mit válaszol, ha fontos felhívom ha csajozni akarok akkor meg nem ott kell...

a helyén kell kezelni az eszközöket a kommunikációra, és annak megfelelően használni. a világ terhét és bajait meg meghagyni azoknak akik nem veszik észre és agy nélkül postolnak, likeolnak, osztanak, jelölnek... az az ő bajuk és nem a tiéd:)

(#12) Cyberpunk válasza #56573440 (#11) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az eltorzult ideálok okfejtés különösen nevetséges. Kinek mi a torzulás, nyilván egy homofóbnak a buzik azok.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13) #56573440 válasza Cyberpunk (#12) üzenetére


#56573440
törölt tag

ilyenkor felmerül bennem hogy hol volt az író amikor az iwiwes "szelfik" alá azt írták hogy "my" és a myvip fulladozott a kidobott domborulatoktól és félmeztelen férfi testektől... :DDD

egyébként szerintem továbbra is user error ha bármilyen csatornán elér olyan info, ami kiakaszt, amire nem vagy kíváncsi... szépen át kell értékelni hogy az illető tényleg a barátod e és tényleg akarsz e tőle kapni bármilyen tartalmat... ha kiakaszt akkor értelem szerűen nem és a lehetőség innentől adott hogy ennek megfelelően lépj

[ Szerkesztve ]

(#14) Kakaduku


Kakaduku
senior tag

Elgondolkodtató és a kommentek is. Érdekes esettanulmányt lehetne ebből írni. :D

(#15) trafoka válasza Szatyor95 (#1) üzenetére


trafoka
tag

Ezért nevezem a következő generációt degenerációnak... és ezért próbálom a lehető legkevesebbet használni a közösségi oldalakat. Egszerűen irritál ami ott megy. Ugyamez a TV, éjjelnappalbudapest meg a sok szerság, amit nyomnak le a torkunkon.

(#16) #56573440 válasza trafoka (#15) üzenetére


#56573440
törölt tag

jajmár ezt a dumát hogy degeneráció :DDD

az apám 50 fölött, a szülei kiakadtak és degeneráció volt mert pinkfloydot, zeppelint meg amit akarsz hallgatott, hosszú haja volt és szakálla, farmert vett meg adidas cipőt...

a szüleim szerint én is degeneráció voltam mert limp bizkitet hallgattam, számítógép alatt ültem tizenévesen és ott fifáztam nem a grundon, bő nadrágban jártam és a cipőmet mindig azért cseréltem mert elkopott az orra meg a kabátomnak a válla...

a hugom szerintem degeneráció, mert folyamat online, folyamat műköröm és fullsmink az alap, teljesen irreális elvárásokkal és értékrenddel amit nem tudok dekódolni helyenként.

szerinte meg a mostani tizenévesek degeneráltak.... mindegyik új generáció másképp csinálja a dolgait mások az eszközök, mások a lehetőségek, a régiek meg degeneráltazzák őket. ahogy őket is annak nézte az előző...

irritál ami fent van a közösségi oldalakon? szar barátaid vannak... tudod lehet törölni őket a csába... szar a műsor a tv-ben? 10 éve lemondtam a kábelt, problem solved. meg tudod oldani csak akarni kell egy kicsit...

[ Szerkesztve ]

(#17) CloZee válasza #56573440 (#16) üzenetére


CloZee
aktív tag

+1

(#18) Goose-T


Goose-T
veterán

Igazából én azt vettem észre, hogy az emberek nagy része hülye, mint az állat. Szerintem nem mondok sokat, ha 50%-ra teszem ezt az arányt. Funkcionális analfabéták, szöveget értelmezni képtelen agymosott zombik. Annyit teszek ellene, hogy megpróbálom minimálisra szorítani a kapcsolatot ezekkel a félszerzetekkel.

Szerencsére én az eszemből élek, ráadásul elég jól. Ha nem lenne ennyi hülye a világon, akkor sokkal nagyobb lenne a konkurencia a szakmámban, és nem keresnék annyit, mint most. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#19) trafoka válasza #56573440 (#16) üzenetére


trafoka
tag

Az a baj, hogy nem érted a post értelmét sem, így az én hozzászólásomat sem. Kiragadtál belőle egy szót, dobálózol példákkal anélkül hogy megértenéd miért írtam. Leszarozod a barátaimat, mert a tököm tele van az fb faszságaival. Azt mondod kössem ki a tv-t, ha nem akarom nézni a baromságokat amik áradnak belőle. Nem érzed hogy gáz amit írtál? Pont ebbe a fórumba? Pont rólad van benne szó.

(#20) #56573440 válasza trafoka (#19) üzenetére


#56573440
törölt tag

pont nem rólam van szó:) ugyanis én képes vagyok arra amire te jól láthatóan nem, mégpedig megválogatni hogy milyen csatornán kitől és mit kérek. ez olyan tudatos viselkedés féleség :)

"Leszarozod a barátaimat, mert a tököm tele van az fb faszságaival."

az fb faszságai alatt azt érted amit a bejegyzésben is írtak, hogy folyamat önsajnálgató figyeleméhes tiniribancok verik magukat pávákkal meg nolife idiótákkal akik mindenkinek meg akarnak felelni stb? furcsa nekem nincs tele semmim az fb-vel, mert én ilyen kontentet nem kapok, pusztán azért mert a BARÁTAIM nem osztanak meg olyat rajta, ugyanis nem ezekből a körökből kerülnek ki, ezért a BARÁTAIM.

ha idegesítő tartalmat látsz a feedben az azt jelenti hogy egy ismerősöd idegesítő tartalmat oszt meg rajta. akkor nem szar? akkor miért az ismerősöd ha nem vagy ezekre kíváncsi? tiltsd le vagy vedd ki totálisan aztán annyi. mi ezen a problémázás tárgya?

fölösleges jönni itt a mit akarnak letolni a torkodon szövegekkel is, mert csak annak a torkán lehet lenyomni bármit is, aki szép nagyra tátja és hagyja... abból meg volt elég az fb előtt is, sőt az internet előtt is...

pontosan tudom miért írtad és megértettem mit akarsz mondani... viszont ahogy a kanáltól se leszel hájas disznó, és a fegyver se öl magától, úgy az eszközök továbbra is eszközök. kommunikációra, információcserére jelen esetben. az hogy ezt hogy használják egyesek az az ő dolguk, hogy azt te fogyasztod ha kell ha nem, az meg sajnos a tiéd. nem kell hisztizni hogy mennyire torzul valaki aki nem tudja a helyén kezelni a dolgokat mert

1: ha nem fogadod el mindenkinek a jelölését
2: szépen kiszanálod aki felhúz kontentet tol
3: arra használod amire számodra szükséges

akkor nem fogsz agyvérzést kapni az idióta ismerőseidtől...

azért pont vicces hogy engem hasonlítasz a bejegyzés tárgyához, holott pont szöges ellentétét képviselem és az értelmes, értő és tudatos használatot támogatom...

egyébként ha nem értezted akkor mondom vélehtően számomra a te generációd is degeneráció valamilyen szinten ahogy én is az vagyok a 40-esek számára. so what? nincs több hülye csak másképp hülyék és gyorsabban eljutnak hozzád...

[ Szerkesztve ]

(#21) trafoka válasza #56573440 (#20) üzenetére


trafoka
tag

"megválogatni hogy milyen csatornán kitől és mit kérek. ez olyan tudatos viselkedés féleség."

Igen ez tudatosság féleség. Légy szíves oszd meg a tudásod azokkal is, akik az adott kommunikációs platform legfőbb használó, ők ugyanis nem képeek erre. Nem azért, mert analfabéták vagy degeneráltak, hanem azért mert ez egy új technológia amit a szüleik nem értenek, ismernek, használnak stb., ezért nem is képesek átadni a tudásukat. Dettó a tanárok. Ja, hogy ezt nem teszed meg? Akkor viszont ne is papolj magas rólór hogy "bezzeg én!!!"

"az fb faszságai alatt azt érted amit a bejegyzésben is írtak, hogy folyamat önsajnálgató figyeleméhes tiniribancok verik magukat pávákkal meg nolife idiótákkal akik mindenkinek meg akarnak felelni stb? furcsa nekem nincs tele semmim az fb-vel, mert én ilyen kontentet nem kapok, pusztán azért mert a BARÁTAIM nem osztanak meg olyat rajta, ugyanis nem ezekből a körökből kerülnek ki, ezért a BARÁTAIM.
ha idegesítő tartalmat látsz a feedben az azt jelenti hogy egy ismerősöd idegesítő tartalmat oszt meg rajta. akkor nem szar? akkor miért az ismerősöd ha nem vagy ezekre kíváncsi? tiltsd le vagy vedd ki totálisan aztán annyi. mi ezen a problémázás tárgya?"

Ja, értem! Neked csak az az ismerősöd, aki a BARTÁTOD is. Mész a picsába. Vagy nagyon jól elvagytok hárman. Kizárt, hogy nincs olyan rokon, haver gyekere, stb. aki ne posztolna ki ilyan baromságokat úgy, hogy azt te is lásd. Ha tévedek, akkor légy szíves és tényleg menj el oktatni a mai degenerációt. Mindenkinek ez lenne az érdeke.

"fölösleges jönni itt a mit akarnak letolni a torkodon szövegekkel is, mert csak annak a torkán lehet lenyomni bármit is, aki szép nagyra tátja és hagyja..."

Nem lenyomják, hanem le akarják nyomni, nagy különbség. Ettől viszont nem lesz semmivel sem jobb. Ugyanis amíg Te és Én tudjuk, hogy ez hígfos, addig a 12 éves kislány aki nézi az éjjelnappalbudapestet és a vlóvilág185-öt nem tudja. Ebből lesz az eltorzult világkép, ugyanis ezen nő föl.

"pontosan tudom miért írtad és megértettem mit akarsz mondani... viszont ahogy a kanáltól se leszel hájas disznó, és a fegyver se öl magától, úgy az eszközök továbbra is eszközök. kommunikációra, információcserére jelen esetben. az hogy ezt hogy használják egyesek az az ő dolguk, hogy azt te fogyasztod ha kell ha nem, az meg sajnos a tiéd. nem kell hisztizni hogy mennyire torzul valaki aki nem tudja a helyén kezelni a dolgokat mert
1: ha nem fogadod el mindenkinek a jelölését
2: szépen kiszanálod aki felhúz kontentet tol
3: arra használod amire számodra szükséges
akkor nem fogsz agyvérzést kapni az idióta ismerőseidtől..."

Igen ez így van. Gyönyörű tüneti kezelés, személyesen nekem, jupíí. Attól még a fos ott marad hogy nem látod.

"azért pont vicces hogy engem hasonlítasz a bejegyzés tárgyához, holott pont szöges ellentétét képviselem és az értelmes, értő és tudatos használatot támogatom..."

Támogathatod, de nekem úgy tűnik nem eléggé.

"egyébként ha nem értezted akkor mondom vélehtően számomra a te generációd is degeneráció valamilyen szinten ahogy én is az vagyok a 40-esek számára. so what?"

Szerintem pedig egy generáció vagyunk. De látom, a degenerációs szövegem nem jött át. Elmondom egyszerűen. Minden generáció valamilyen szinten értetlenül néz az előzőre és a következőre, mert nem abban nő fel. Minden generációnak megvannak a maga hülyeségei, én is toltam tizenévesen térdig letolt bőgatyában mert az mekkora menő dolog volt. Ettől függetlenül nagy általánosságban mindenkiből normális ember lett. A mai degenerációnak erre sokkal kisebb esélye van, mert a viselkedéskultúrát nem a szüliktől és/vagy tanáraiktó tanulják meg, hanem a kacsaszájú celebpicsáktól és emós buzifiúktól. Biztos, hogy belőlük is normális ember lesz, de az is biztos hogy lényegesen kisebb százalékban mint pl belőlünk. A normális alatt pedig nem az iq-ra célzok, hanem az érzelmi intelligenciára, ami legalább ugyanolyan fontos.

(#22) #56573440 válasza trafoka (#21) üzenetére


#56573440
törölt tag

"égy szíves oszd meg a tudásod azokkal is, akik az adott kommunikációs platform legfőbb használó, ők ugyanis nem képeek erre. "

és ez mégis miért az én bajom? és mégis miért a tiéd? szabad országban élünk, ha neki az jó akkor csinálja... majd rájön hogy baromság ahogy az emók is rájöttek hogy nem jó az nekik... miért akarod megváltani a világot?

"Ja, hogy ezt nem teszed meg? Akkor viszont ne is papolj magas rólór hogy "bezzeg én!!!""

ha leírom hogy lehet ezt normálisan is csinálni és alapvetően a nyígás tárgyát ezzel el lehet kerülni csak megint azt játszogatjátok mint a többi droid a tv előtt aki nézi a sorozatokat trashreality szemetet majd veri az asztalt hogy ez keeeelll a magyarnak mert hülye nézd meg a szemetet itt tolják le a torkunkon nem hiszem el hogy ennyire mélyre jutunk... de azért nézi...

"Ja, értem! Neked csak az az ismerősöd, aki a BARTÁTOD is. Mész a picsába. Vagy nagyon jól elvagytok hárman. Kizárt, hogy nincs olyan rokon, haver gyekere, stb. aki ne posztolna ki ilyan baromságokat úgy, hogy azt te is lásd. Ha tévedek, akkor légy szíves és tényleg menj el oktatni a mai degenerációt. Mindenkinek ez lenne az érdeke."

azt hittem ez egy it fórum. akkor legyél első tanítványom: igen barátok, haverok, cimborák, vannak vegyesen vagy 50. de ezekkel havi kéthavi szinten összeülünk, régi csoporttársak akikkel együtt lógtam, stb, még véletlenül se degeneráltak és osztják a szart. haver gyerekét elvből nem jelölöm vissza mert minek? hogy lássam amit oszt meg ő amit én? mi köze hozzá? és nekem az övéhez? rokon dettó. mi köze hozzá hogy pl pénteken térképen szépen bejelölve itt és itt sör.

de hogy legyen számodra is valami tanulság: jobb felső sarok xy követésének befejezése. nagyon egyszerű, és abban a pillanatban többet a feedben meg se jelenik a szófosása. nem idegesít, nem zavar, használhatod tovább az egészet amire számodra kell. ezt a hároms sort szemináriumon kéne előadni úgy érzed?

"Nem lenyomják, hanem le akarják nyomni, nagy különbség. Ettől viszont nem lesz semmivel sem jobb. Ugyanis amíg Te és Én tudjuk, hogy ez hígfos, addig a 12 éves kislány aki nézi az éjjelnappalbudapestet és a vlóvilág185-öt nem tudja. Ebből lesz az eltorzult világkép, ugyanis ezen nő fö"

úgy van igazad hogy nincs is. nem azért lesz ilyen mert nézi, hanem mert hagyják nézni. nem a gyerek a hibás és nem is a tv vagy más csatorna. a szülő az hogy hagyja, az nevelje. tény. nekem még olvastak mesét, most már nem divat. én fogok azt garantálom...

"Igen ez így van. Gyönyörű tüneti kezelés, személyesen nekem, jupíí. Attól még a fos ott marad hogy nem látod."

és az is idegesít hogy a rokonod akit nem tudsz megválogatni és évente egyszer látod vagy a haverod gyereke aki fullba nyomja a kretént az mit művel? miért? a te bajod? majd kinövi, rájön, pofánverik érte, vagy boldogítja a hülyék táborát. hiába veri bárki a mellét az fb előtt az iwiw-en is ez ment. a myvip-en is ez ment... előtte fórumokon, irc-n, irl a suliban, a kocsmában, a faluban a padokon...

"Támogathatod, de nekem úgy tűnik nem eléggé."

jah nem elég radikális neked? azt hiszed hogy ha az fb bezárna akkor nem lenne más alternatíva ahol a retardok nyomják? előtte hol voltak? hellószia mi... kapcsoljuk ki a netet is? és aztán? net előtt nem voltak? dehogynem. nalátja...

"Biztos, hogy belőlük is normális ember lesz, de az is biztos hogy lényegesen kisebb százalékban mint pl belőlünk. A normális alatt pedig nem az iq-ra célzok, hanem az érzelmi intelligenciára, ami legalább ugyanolyan fontos."

a normális az maximum egy társadalom által közösen elfogadott valami semmi több mindenkinek más a normális neked is nekem is. én karcolom a 30-at személy szerint, de képes vagyok belátni hogy nem a cicafiúktól meg a cicalányoktól kell majd féltenem a gyerekemet és nem is a kommunikációs csatornáktól. a saját lustaságomtól, felelőtlenségemtől, nemtörődömségemtől... az a gyerek akit nem neveltek anno is paraszt köcsög lett általában és kevésbé hasznos tagja társadalmunknak. az arányok mindig változnak ahogy a normális fogalma is. tetszik nem tetszik ez van. ez olyan mint nézni a parlamenti közvetítést és verni az asztalt hogy ez nem normális. segít? nem. változtat valamit? nem. felbasz? mint állat. jobb így neked? nem. akkor? el lehet magyarázni ötvenszer hogy igen sok a hülye mindenfele folyik a szenny és a népbutítás. attól megoldódik? nem. ha valaki magára ismer az írásban leteszi a viselkedésformát? aha persze... mit old meg? semmit. szépen le kell tiltani a feedről a parasztokat és korlátozni a hozzáféréseket. onnantól nem oldódik meg globálisan a probléma viszont sokkal sokkal boldogabb tudsz lenni és még használhatsz is egy egyébként közepesen hatékony csatornát arra amire jónak látod ;)

(#23) trafoka válasza #56573440 (#22) üzenetére


trafoka
tag

Oké, értem, ez is egy nézőpont, de egyetérteni nem tudok vele. Ez alapvetően társadalmi probléma, a megoldást viszont men nem tudom rá. Attól azonban biztos nem lesz jobb, hogy nem veszünk róla tudomást. Amikor kicsi voltál és felvetted a telefont hogy "hallóó" akkor anyukád rád szólt, hogy illik bemutatkozni. Ezt a mai fiatalok nem tanulják meg az fb kapcsán, mert nincs aki megtanítsa nekik, és ez az alapvető probléma. Az fb bezárásának nyilván semmi értelme, de igen, radikálisabban kellene ellenőrizni és adott esetben családi szintem szűrni a tartalmat. Ez mondjuk az egész internetre, és a TV-re is igaz. Mostanában már olcsón, akár ingyen is hozzá lehet jutni olyan szoftverekhez amik erre képesek, de a probléma továbbra is az, hogy akinek ezt használni a kéne az képtelen rá. TV gyerekzár fukció dettó, pedig ahhoz aztán tényleg nem kell főiskolai végzettség. Lehet kicsit borúsan látom a dolgokat, de lesz egy olyan generációs lyuk, ahol sokkal kevesebb lesz a normális ember mint most. Nem nő be mindenkinek magától a feje lágya...

(#24) CloZee válasza trafoka (#23) üzenetére


CloZee
aktív tag

"mikor kicsi voltál és felvetted a telefont hogy "hallóó" akkor anyukád rád szólt, hogy illik bemutatkozni. Ezt a mai fiatalok nem tanulják meg az fb kapcsán, mert nincs aki megtanítsa nekik, és ez az alapvető probléma."

Minek mutatkozz be telefonon, ha alapból tudja mindenki, hogy ki kit hív? Tudod már 10 ből 9 embernek nincs vezetékes telefonja. Ha ismeretlen számot hívok, akkor pedig én bemutatkozom de azt nem várom el, hogy aki felveszi az is, mert tudom hogy kit hívtam. Fb-n meg mi az, hogy be kell mutatkozni?! Kíváncsi lennék hány éves vagy, mert a fiatalokról beszélsz, akik állítom nem fiatalabbak nálad 10 évvel.

"de igen, radikálisabban kellene ellenőrizni és adott esetben családi szintem szűrni a tartalmat. Ez mondjuk az egész internetre, és a TV-re is igaz."

Van ilyen, a neve Kína, Törökország, Észak-Korea stb. Lehet oda is költözni, ha valami gond van az internetet szabadságával. Ha a szülő meg olyan degenerált, hogy nem tudja nevelni a gyerekét, akkor azt a szerencsétlent szidd és ne a gyereket. Ha van egy elcseszett nemzedék (szerinted a mostani "fiatalok"), akkor van egy rossz hírem... A szüleik is elcseszett nemzedék, amit követnek az ő szülei is és így tovább. Azaz a te szüleid is elcseszett nemzedék és te is az vagy mivel egy élből elcseszett nemzedék nevelt fel.
Ja, hogy így már nem is tetszik annyira? (Gondolom most jön az, hogy jól megaszondod, a te szüleid márpedig nem elcseszettek, de a saját kijelentésed meg tartod továbbra is.)

[ Szerkesztve ]

(#25) #56573440 válasza trafoka (#23) üzenetére


#56573440
törölt tag

" Attól azonban biztos nem lesz jobb, hogy nem veszünk róla tudomást. "

attól meg pláne nem hogy leírjuk ezer helyre hörögve, és extrában még fel is bsszuk magunk rajta ;)

"Amikor kicsi voltál és felvetted a telefont hogy "hallóó" akkor anyukád rád szólt, hogy illik bemutatkozni. Ezt a mai fiatalok nem tanulják meg az fb kapcsán, mert nincs aki megtanítsa nekik, és ez az alapvető probléma."

a nevelés nem az fb kapcsán kezdődik. ott azt csinálja a gyerek amit irl is tesz. játsza az agyát, kiéli azt amit ki akar, stb. mondtam az csak egy eszköz. attól hogy elvennénk tőle nem változna meg a mentalitása. az meg miért olyan amilyen? mert bsztak rá nevelni...

"Az fb bezárásának nyilván semmi értelme, de igen, radikálisabban kellene ellenőrizni és adott esetben családi szintem szűrni a tartalmat."

jah ahogy a fiatalok nem néznek poreszt, dohányoznak vagy drogoznak pár szigorú tiltás hatására ;]

"akinek ezt használni a kéne az képtelen rá"

inkább nem is érdekli ahogy az se hogy foglalkozzon a gyerekkel ahelyett hogy hagyja rohadni a gépe vagy a tévé előtt...

"Nem nő be mindenkinek magától a feje lágya..."

mondták ezt már szerintem pár generációval előttünk is:) annyiban igazad van, hogy aki azt a mintát látta hogy a gyerek nő mint a gomba és nem kell nevelni, foglalkozni vele az ugyanazt csinálja, ergó egyre több lesz az ilyen viselkedési forma ami kontrollálatlan. ettől még kb két út van. az egyik hogy leszarod és nem idegeskedsz, a másik hogy idegeskedsz és nézed. egyikkel se javul a helyzet, mert nem éred el hogy a tunya léha balfék szülő leüljön társasozni, dumálni, akármi a gyerekével, innentől meg jah... inkább szűrjük a tartalmat, tegyünk gyerekzárat a tv-re, attól még ugyanolyan elbaszott marad a gyerek, csak nem szembesülünk vele online egyből, hanem beszélni kell vele két szót...

azzal nem értek egyet veled hogy az fb teszi ezt velük, mert szerintem nem. nem azért hülyék mert fb-n lógnak, hanem eleve retardáltak és ezt így hangosabban tudják kiabálni hogy te is meghalld

(#26) joshua7


joshua7
veterán

a lányok idézetekkel basszák tele üzenőfalukat, melyek tartalma totális ellentmondást képez valós önmagukkal szemben,

Most, hogy ezt írja a kedves szerző jut eszembe, hogy én is nem egy és nem kettő lányt ismerek, akik ilyenek.

A „látta” felirat alatti rész szintén jogos. Ilyent is láttam már párat. De annyi jön le nekem ebből mindig, hogy az adott embernek nem vagy fontos, tovább kell lépni rajtuk és kész.

Semper Fi

(#27) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Elég vicces ez a topic. Nem kell használni ez ilyen egyszerű! :) És nem látsz degenerált faszságokat. :) Lehet rejteni azoknak a postjait, akik olyanok. Nos akkor nem fogod látni, hogy a haverjuk mit ír ki, amúgy sem látod, csak ha hozzászól. ;)

Olyan szinten demagóg ez a blog post, hogy az már fájdalmas. Nagyon szűk a gondolkodásod és rém rossz ember ismerő vagy. :)

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#28) trafoka válasza CloZee (#24) üzenetére


trafoka
tag

Hú de nem érted miről írtam. A telefon egy példa volt, de elmagyarázom: az is egy kommunikációs csatorna, mint az fb. Viszont a telefonnal ellentétben, ezt nem tanulta meg a fiatalabb generáció az idősebbtől kultúráltan használni. Így már világos? Én tartalomszűrésről beszéltem kis közösségben, mint pl. a család, nem cenzúráról. Nyilván így is úgy is poreszt fog nézni a gyerek, de nem mindegy hogy milyen könnyen jut hozzá és mekkora mennyiségben és minőségben. Fejtsem ki ezt is bővebben? Ahogy látom az sem volt világos, hogy a következő generációban miért lesz kevesebb a "normális" ember, elmondom mégegyszer: olyan sok információhoz tudnak hozzájutni az új csatornákon keresztül, amire akár 10 évvel ezelött sem volt lehetőség. Viszont annak a mikéntjét, hogy ezt hogy kezeljék, nem tanította meg nekik senki. Így már érhető?

(#29) CloZee válasza trafoka (#28) üzenetére


CloZee
aktív tag

A rádiót ki tanította meg az adott generációnak?
A tévét?
A telefont?
A mobilt?
Az újság olvasást?

Az a helyzet, hogy te mindent próbálsz összekeverni mindennel és ebből próbálsz egy világigazságot írni, mégpedig azt, hogy degeneráltak a fiatalok. Meg kellene válogatni a "barátaid" és nem visszaigazolni minden jött mentnek.

Barátaim száma: 91
Függő jelöléseim száma: 201 (ők jelöltek engem, de mivel leszarom őket nem jelölök vissza)
Voala nincs szemét az oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#30) trafoka válasza #56573440 (#25) üzenetére


trafoka
tag

Nem egy olyan szülőt ismerek, aki próbálná normálisan nevelni a gyerekért, de mivel fingja sincs a számítógépekről úgy általában, nem tudja ezt megtenni (nem általánosan, kifejezetten a netes kultúra kapcsán). Marad az eltiltás a géptől, ami nem egy jó módszer, csak anyázás van belőle. Nyilván vannak akik tudják ezt a sztuációt értelmesen kezelni, és vannak akik leszarják a gyereket, ez eddig is így volt. Viszont van egy harmadik réteg, akikről fent is írtam. Na az ő gyerekeikre vonatkozik az, hogy vagy magától benő a feje lágya vagy nem. Nyilván nem attól lesz egy gyerek fasz, hogy egész nap az fb-n lóg, de rossz hatása ugyanúgy lehet. Nem a rendszer miatt, hanem a többi ember miatt. Ez ellen viszont ez a réteg gyakorlatilag képtelen tenni bármit is.

(#31) trafoka válasza CloZee (#29) üzenetére


trafoka
tag

Oké. Vagy nem akarod megérteni, vagy nem tudod, igazából lényegtelen, nem akarlak meggyőzni semmiről.

(#32) Goose-T


Goose-T
veterán

1. Szegverés a magyar nyelv koporsójába

Csak ennek a topiknak a termékéből szemezgetek:

"jóhasználni", "kívűl", "ugyan úgy", "játsza az agyát", "ember ismerő", "jött mentnek"

A helytelenül írt külföldi szavakat már ki se gyűjtöm, van nekem jobb dolgom is annál, az elkövetőknek viszont küldeném ezt a videót. :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#33) Cyberpunk válasza Goose-T (#32) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mobil + autókorrekció. :P Majd zsákruhát húzok.. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.