Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

windowson én is consolas-t használok, de a kedvenc az a Bitstream Vera Monospace - azaz az ubuntu alatti alapértelmezett. Win alatt sajnos nem jelenik meg szépen. :( A linuxos font renderer messze fejlettebb. Win alá is kéne olyan. :U

Már fontolgatom a linuxra való áttérést.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) dqdb válasza lezso6 (#1) üzenetére


dqdb
nagyúr

A Consolast kipróbáltam XP alatt, de nem bírtam elviselni, annyira rosszul nézett ki, hiába játszadoztam a ClearType beállításaival, így visszatértem a Courier New/Fixedsys kombinációra. Vista és Windows 7 alatt ellenben azonnal bejött, mindenhol Consolast használok, már a telepítés napján átálltam rá az összes fejlesztőeszközben.

Megnéztem az általad említett Bitstream Vera Monospace-t, előnézetben tetszik, kipróbálom majd munka közben is. Elképzelhető, hogy Linux alatt azért néz ki szebben, mert más subpixel AA algoritmusra van optimalizálva a font.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#3) lezso6 válasza dqdb (#2) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Valahol valami olyasmit olvstam, hogy míg Linux alatt a szebb betűformát tartja a fontosnak a renderer, addig Windows alatt a Cleartype inkább próbál a pixelekhez igazodni. Így utóbbi esetben az eredmény randább, főleg kis betűméretnél.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4) Phvhun válasza lezso6 (#3) üzenetére


Phvhun
őstag

Olvastam egy cikket arról hogy a linux féle font renderelés egyszerűen rossz.
Nem szabványos, vagy gányolás az egész, nem emlékszek, de valami szakértő írta.
Ettől függetlenül nekemis jobban tetszik a linuxos megoldás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.