Hirdetés

2024. március 30., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lapa


lapa
veterán

"egyes tejtermékek, mint a vaj, margarin."

hátööö. amúgy szerintem a vörös hús nem gyilkos. cukor meg kenyér bevitel a fő gond szerintem.

érdekes kérdés még, hogy mindenféle zöldség-gyümölccsel valamennyire tudod telíteni a hasad és kevésbé vagy éhes. bár nekem ez inkább a reggeli almánál-répánál műx, mint az esti salátánál.

(#2) Cyberpunk válasza lapa (#1) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Írtam is, hogy eltúlzott a nyafogás miatta, tudományos kutatások is ezt igazolják, hogy kár a pánikért.:D

A lényeg sokszor keveset, hogy ne legyél éhes, mert akkor jön a zaba. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#3) Dluinet


Dluinet
nagyúr

a margarin nem tejtermék, és nem is lehet összehasonlítani a vajjal

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4) Cyberpunk válasza Dluinet (#3) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Tudom, de egy kalap alá vettem.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#5) oszi666


oszi666
őstag

Érdekes, mennyien fújnak minden tudományos alap nélkül a vörös húsokra. És igazad van, nem a voros husok rosszak altalaban hanem a zsirban dagonyazo resze, a kedvencem. Az sem mindegy persze, hogy a hus milyen modon tartott allatbol szarmazik. Tul sok mindenre kell figyleni :(
En meg azt tudnam javasolni, hogy azonnal hagyd abba az evest, ha kezded magad csak egy picit is jollakottnak erezni, illetve este het utan ne egyel. Allati nehez megallni mindkettot.
Sok sikert., :)

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#6) Cyberpunk válasza oszi666 (#5) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Kösz. Igyekszek nem későn vacsorázni, de van aki szerint aktivitás vége előtt 2-3 órával még mehet.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#7) lapa válasza Cyberpunk (#6) üzenetére


lapa
veterán

mondjuk ezt sose értettem, minden állat azzal kezd, hogy alszik egy jót kaja után, mert akkor gondolom hatékonyabban tudja az erőforrásokat (vér etc) az emésztésre használni.

persze ha ez a hatásfok-növekedés "túl hatékonnyá" tesz, akkor nyilván 1st world problemünk van.

[ Szerkesztve ]

(#8) randras


randras
veterán

Nos. Hasonlóra akarom rászánni magam, a változatosság kedvéért pedig rögtön leszoknék a dohányzásról is. :(

(#9) Cyberpunk válasza randras (#8) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én már másfél éve nem szívok szerencsére. :D Ez volt az első lépés a jó út felé. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#10) randras válasza Cyberpunk (#9) üzenetére


randras
veterán

Én is leszoktam már kétszer... :U

(#11) Cyberpunk válasza randras (#10) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én is, de ez most végleges. Eleget szívtam már. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#12) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Én nyáron nagyon sokat úszok, tél kivételével bringa/futás/séta. Télen van egy tűrhetően felszerelt konditermem, ott nyomatom, plusz félig leguggolásból csinálok 200-200-at naponta. Most súlyt kell visszaszednem sok volt a meló, napi 25 dkg túrót eszem, ez be szokott válni.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13) Raucher


Raucher
tag

Egy kis vitaindító az íráshoz.
(Nem állítom, hogy feltétlenül igazam van. Egy másik nézőpontot mutatok meg.)

"..kevésszer eszünk, de akkor sokat. Ez így nem jó! Napi 2-3 táplálkozást felviszem 5-re, de alkalmanként csak keveset.
Nehezen lehet olyan emlős állatot találni ami/aki napjában ötször táplálkozik kifejlett állapotában.
Folyamatosan van terhelve az emésztőrendszer és folyamatosan magasan marad a vércukorszint.
(Cukorbetegként élni, betegség nélkül, nem biztosan jó ötlet.) Nem véletlenül van jelen a böjt, a teljes emberi történelemben. Hol vallási, hol tudományos alapon, de mindenütt a test folyamatos étkezéssel történő megterhelése ellen alkalmazzák. (Nagyjából 16 óra étkezési szünet után kezdődik a böjt időszaka.)

Cukor, szénhidrátok, ..... Ezeket próbálnám elhagyni, vagy minimalizálni a bevitelét.
A cukor is szénhidrát, de mehet 100%-ban a süllyesztőbe. Viszont a szénhidrátok, a szervezet alapvető energiaforrását jelentik. A fogyasztásuk nem hagyható el. Természetesen mértékkel és azokat érdemes. amiket lassan szívódnak fel. (Ide kapcsolódik a következő idézet is.)

Vörös húsok. ... Ennek ellenére mivel általában ezek nehezebben emészthetőek részben elhagynám a fogyasztásukat.
Pontosan azért jók mert nehezen emészthetőek. Idő kell a eldolgozásukhoz, ami alatt nem jelentkezik az éhség. Ellenpélda a szőlőcukor. Könnyen emészthető. Percek alatt szívódik fel. De megborítja a vércukor és inzulin szintet. Miután kiürül a vérből éhséget okoz. Optimális anyag a lassú öngyilkossághoz.
Viszont a teljeskiőrlésű gabona lisztekből készült élelmiszerek lassan szívódnak fel. Nehezen emészthetőek. de folyamatosan látják el energiával a sejteket, a vércukorszint drasztikus emelése nélkül. (Persze ez sincs "ingyen", enyhe hashajtó hatásuk okán, csak mértékkel fogyaszthatóak. Reggel müzli, délben saláta jellegű élelmezés, karriert biztosít a városigáz szolgáltatóknál. Feltéve, hogy nem gond a gázcső folyamatos csatlakoztatása. )

Még egy gondolat.
Sok élvezeti élelmiszer van, amit egészséges életmóddal párosítanak. A gyümölcslevek, gyümölcsjoghurtok, túrókészítmények, ... , a magas cukortartalmuk okán, kifejezetten egészségtelenek. Az ACE vitamin tartalmuk is lényegtelen, nincs pozitív hatásuk az egészségre.

A történet másik része a sport, rendszeres testmozgás
Ez a fontosabb része. Persze ezzel is vakvágányra lehet futni, de azt majd más vesézi ki, ha akarja.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#14) Cyberpunk válasza Raucher (#13) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Köszönöm a hozzászólásod, lényeges dolgokra világítasz rá, több pontban is hibás dokkokat írtam le, főleg ezért.:)

A napi testmozgás megvan, egyenlőre csak szobakerékpár, de rendszeres napi félóra. Kifejezetten zsírégető módban. azt hogy beválik e majd kiderül. Jelenleg kerek 100 kilogramm vagyok 178 cm-es magassághoz párosítva, tehát elhízott kategória. Szeretném 80 kilogrammra levinni, és ott tartani, bár erősebb csontozatú vagyok, tehát kérdés ez mennyire lehetséges majd.

Étkezésemre figyelek, mondjuk a főétkezésekkor ugyan azt eszem egyenlőre mint eddig, csak kevesebbet. Reggelire müzli + tej, fehér kenyeret elhagytam teljesen. A többszöri étkezés nehezen kivitelezhető, de én a három főétkezés között egy almát, vagy más gyümölcsöt szoktam beiktatni.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#15) Crystalheart válasza Raucher (#13) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát, kár, hogy a xilit meg az eritritol olyan marha drága. Marad a méz a la nature, amennyi jut. Sok úgysem jut.

A teljes kiőrlésű dolgok valóban lassabban szívódnak fel. Én csak saját őrlésű tönkölybúzából készült kenyeret vagy serpenyős lepényt, meg főtt tésztát eszem, ha búzakészítményről van szó. Igaz, abból jó sokat. Általában naponta 2,5-3,5 kiló lisztet dolgozok fel (ez ugye kenyérben számítva 4,1-5,8 kg kész súly), ebből négyen eszünk, és kb. a felét, de minimum a harmadát én. :) Mellé persze több kiló krémtúró, több liter joghurt fogy naponta, vagy ritkábban sajt, ahogy kijön a lépés. A kertből - amíg van kert - minden étkezéshez egy nagy tál zöldség. A barna rizsről sajnos kezdünk leszokni, mert egy kiló már 500 Ft környékén jár, a tönkölybúza meg még mindig 240.

A minap csináltunk egy hozzávetőleges számítást, és az jött ki, hogy egy év alatt kb. 1-1,1 tonna búzát fogyasztunk el. A kecskék több ezer liter tejet adnak 8 hónap alatt, de ez minden évben más, időjárástól meg sok egyébtől is függ. És az 1000 m2 kert minden termését is felemésztjük, igazából kevés is, nem nagyon marad feldolgozni, minden elfogy nyersen.

Az ismerősök azt hiszik, édesanyám hülyíti őket, amikor megemlít egy adagot; én meg mindig azt gondolom, az ismerősök hülyítenek, amikor jóllaknak egy éttermi adaggal. :)

[ Szerkesztve ]

(#16) lapa válasza Raucher (#13) üzenetére


lapa
veterán

minden tudományos alaposság nélkül: mindig akkor / azután érzem magam a legjobban, vagy legnormálisabban (nem tudom mi a jó szó, de nem jóllakottság vagy élvezet szempontjából, hanem fiziológiailag), mikor eszem egy nagy darab vörös húst, lehetőleg nem csonttá száradtra sütve persze.

szóval a napi egyszer fél kiló marhahúsról is el tudom képzelni, hogy élettanilag jó.

(#17) oszi666 válasza Raucher (#13) üzenetére


oszi666
őstag

Novenyevok folyamatosan esznek az alacsony energiatartalom miatt, az ember pedig kevert taplalkozasu eloleny, szerintem a sokszor keveset nekunk is jo. A bojtoket szerintem azert rendeltek el, mert mertektelenul zabaltak egyes csoportok.

Erdekessegkepp: az egyik elmelet, hogy miert az embernek a legjobb a problema megoldo keszsege pont az, hogy novenyevesrol attertunk kevert taplalkozasra: tobb energia miatt tudott megnoni az agyunk, es tobb szabadidonk volt a vilag megismeresere. Persze ez onmagaban nem eleg, kellett meg par dolog hozza :)

[ Szerkesztve ]

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#18) lapa válasza oszi666 (#17) üzenetére


lapa
veterán

ugyanezt mondják a tűz-főzés tengelyre is, hogy attól lett több időnk mert már nem rágtunk egész nap. szóval ez csak az egyik lehetséges verzió.

régen szerintem elég általános volt a szegénység, szóval nem hiszem, hogy a nagy zabálások miatt lett a böjt bevezetve. erre is van több elmélet, miszerint nem baj, ha a hívő kicsit behaluzik (tápanyaghiányból) a nagy megtisztulás vége felé satöbbi.

[ Szerkesztve ]

(#19) oszi666 válasza lapa (#18) üzenetére


oszi666
őstag

Mint emlitettem, a huseves csak az egyike volt a sok szukseges korulmenynek.

A szegenysegben igazad van.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#20) Johnny194


Johnny194
aktív tag

Pár dologhoz hozzászólnék:

A napi max 3 étkezést javaslom én is, azért, mert az emésztőrendszernek szüksége van a pihenésre. Az állandó terhelés nem jó neki. Meg ha jön egy új adag a már gyomorban lévőre, akkor a gyomor az előző emésztését félbehagyja.

A vegetáriánus életmóddal is lehet elég fehérjét bevinni, sőt, teljesen állati fehérje nélkül is. Energiabevitel kapcsán is vannak viták, de szerintem érdemes kipróbálni, nekem segített.

Ajánlanék egy nagyon jó programot is az egészséges életmódhoz, remékem nem számít reklámnak :D

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#21) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Nos úgy gondolom rövid helyzetjelentést teszek itt a topicban. Novemberben határoztam el, hogy változtatok a dolgokon. Lényegében sikert lehet elkönyvelni, bár még mindig nem vagyok teljesen elégedett.

Na szóval 7 hónap mérlege. Kevesebb kaja, már hozzá is szoktam olyan szinten, hogy kellemetlenül érzem magam, ha úgymond "túleszem" magam, és nem csak puffadás ügyileg, ha nem pszichésen is. :D Súly vesztésem jelentősnek mondható -18 kg úgy, hogy lényegében nem éheztem, noha volt rá példa, hogy nem sikerült kajálnom időben, mivel ki sem látszottam a melóból. Kerek 100 kg voltam még novemberben. :) A régi ruháim, főleg a gatyáim leesnek már rólam. :DDD Közérzetileg is jobban érzem magam így, igaz az életemben jelentős szerepet kapott a sport. Rendszeresen sportolok (kerékpár, idén vettem egy országúti bringát is) minden nap tekerek kivéve, ha egyéb rajtam kívülálló okokból mellőznöm kell. Még mindig van rajtam felesleg, szép lassan megy az is le. 178 cm vagyok, igaz erősebb csontozatú, ezért a testtömeg index az kicsit csalóka nálam. 72 kg körül szerintem ideális lenne, az a cél. :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#22) saelin válasza Cyberpunk (#21) üzenetére


saelin
veterán

Nem vagyok fogyi szakértő, de ha jól tudom, akkor a súlyod csökkenése lassulni fog. Egy női ismerősöm kezdett fogyózni, de amikor már nem fogyott nagyokat elkezdte hanyagolni a sportot. Ő feladta, te ne tedd. Ha lefogytál se hagyd abba a sportot! A mozgás kell és nem csak addig, amíg látszik rajtad.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#23) Cyberpunk válasza saelin (#22) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Már belassult. Úgy 90 kg-tól már sokkal lassabban megy. De nem adom fel, jól láthatók az eredmények. :) Persze ma már az életvitelem részévé vált mondhatjuk, nem szándékozom abbahagyni. :)

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.