Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Nyíllyki!

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#2) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Hány tövet vagy mekkora helyre ültettetek, hogy volt eladni is? :)

[ Szerkesztve ]

(#3) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Kár, jó dolog a dinnyézés, szeretik az emberek!:)
Majd lehet kérek tippet az ültetéshez, mert volt eddig, de nem sok sikerrel!:)

when the sun shines, we'll shine together

(#4) Cucuska2 válasza Crystalheart (#2) üzenetére


Cucuska2
őstag

Úgy 10000 tő volt.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#5) Thunderzolee válasza Cucuska2 (#4) üzenetére

:Y

Jesus.. az már igen.
Irigyellek, gondolom zabálhattad te is. :D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#6) freshtests


freshtests
csendes tag

Úgy kébzellek el hogy ülsz egy kis műanagy széken eszed a dinnyét amíg a vásárlók nézegetik az árut :D

Én egyszer egy cigánytól vettem dinyét és volt ilyen átszúró eszköz-e amivel azt nézte hogy mennyire piros a dinnye.
Na most vaze vagy 10 dinnyét átszúrt mire talált egy pirosat

Időnként feltünök!

(#7) Chaser válasza Cucuska2 (#4) üzenetére


Chaser
titán

Ha árulni akarod mért nem ültettél? :P

freshtests: Lékelőnek hívják.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8) Cucuska2 válasza Chaser (#7) üzenetére


Cucuska2
őstag

Apám ülteti meg apám gondoskodik vele. A sok hektárnyi gyümölcsös mellett lassan púp a hátán.
Meg nálunk olyan híresen jó volt a dinnye, hogyha rossz, akkor vissza lehet hozni. Na, évente 2, 3 dinnyét hoztak csak vissza. :C

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#9) #24889344


#24889344
törölt tag

Finom is a jó dinnye. Papámnál volt a kertben a legfinobabb dinyne amit életemben ettem. Sajnos már jóideje nincs és nem is lesz. Az a finom dinnyeillat amikor felvágtuk, na azt mostanában ritkán érzem. Sokat áll a dinnye míg a vásárlóhoz kerül és veszít a zamatából. Ezért ha látok valahol ház előtt dinnyét árulni, inkább ott veszek, mint a nagy piacon, vagy hiperszuperekben (ott még jó dinnyét nem vettem). Volt nekünk is itt ott a kertben, az is igen finom volt, de már nem ültetünk egy ideje mi sem.

[ Szerkesztve ]

(#10) Cucuska2 válasza #24889344 (#9) üzenetére


Cucuska2
őstag

Nekünk is így volt. Háznál árultam, a konkurenciához képest jó áron. Mindig beszélgettem a vásárlókkal, meg alapvetően egy nyílt helyen árultam, szóval nem volt nagy szakadék az eladó meg a vevő közt. Legtöbbször alig estére elfogyott. Apám aztán reggel hozott, az délután 2-re elfogyott, majd akkor is, és ha este elfogyott akkor akkor hozott, ha pedig reggel akkor pedig akkor. :K

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#11) Chaser válasza Cucuska2 (#8) üzenetére


Chaser
titán

Ezért kéne hogy besegíts :K Apósom paprikázik, sokszor annyi kiviszi piacra aztán viszik is egyben.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12) Crystalheart válasza Cucuska2 (#4) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az már szép. Épp egy hektár, ha szabvány szerint ültetjük. :) Tudod, én évek óta nem ettem dinnyét, szóval átérzem a helyzeted, valami hasonló lehet. :D Egyszerűen nincs annyi helyem, hogy minimum 30-40 tövet rakjak. (Mert ugye annyi minimum kell, azalatt csak helypazarlás, mert nem termékenyül rendesen és kis csököttek lesznek.)

(#13) Thunderzolee válasza Crystalheart (#12) üzenetére

Ahha.. szóval ez a titka, h ne ilyen 10-15 centis labdák legyenek csak belőle. :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#14) Crystalheart válasza Thunderzolee (#13) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Kb... A dinnyék között nagyon kevés megfelelő porzós virágú van. Ha mákos van, akkor kifogsz a 6 db tövedhez egy olyan egyedet, akkor jönnek a nagyokos "ugyanmár, nekem pár tővel is tízkilós dinnyéim voltak" emberek. Ha van 20-30 dinnyéd, akkor már több, mint 50% az esélyed arra, hogy van egy jó porzó köztük. :) De minél több van, annál jobb. Ja, és lombtrágyázni kell, de ez ettől független.

Egyik évben ültettem 40 tövet, nagyon pöpec volt. :D Azon gondolkodom, be kéne foglalni a mezőn valami elhagyatott területet, ahol van a közelben víz, és oda ültetni dinnyét.

(#15) Thunderzolee válasza Crystalheart (#14) üzenetére

Ja, csak hát mi a fenét csinálnék vele.. ennyit nem tudok megenni.. asszem.. :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#16) Crystalheart válasza Thunderzolee (#15) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem kell aggódni, mert nem egyszerre érnek be. Amikor sok volt, tövenként több dinnye is termett, naponta megettünk 2-t, ami simán elfogyott, és még kevésnek is bizonyult. :P

(#17) Thunderzolee válasza Crystalheart (#16) üzenetére

Áhhh... máris csorog a nyálam..

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#18) Thunderzolee válasza Crystalheart (#16) üzenetére

..hööhhöhhh.. ezt most találtam:

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.