Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Cucuska2:] Android

Hozzászólások

(#1) Kolondrum


Kolondrum
félisten

:C

(#2) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Valami Apple fant vártam, nem téged! :P

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#3) Kolondrum válasza Cucuska2 (#2) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én azért vigyorgok telipofával, félre ne értsd nem örülök a károdnak, de még megértem keresztanyámékat az első okostelójukkal és a 18k-s számlával úgy hogy hozzá sem nyúltak, de pont te mentél bele a csőbe?
Én is résen vagyok mobiletileg mert kb-okhoz voltam szokva azt berryék már megákat használnak.

(#4) Cucuska2 válasza Kolondrum (#3) üzenetére


Cucuska2
őstag

Persze, értettem, hogy nem rajtam vigyorogsz, hanem a helyzeten. Folyamatosan követem az adatforgalom használatot, mindent, de gondolom megérted, ilyenre az ember nincs felkészülve. Fekszek, és elment az adatforgalom. Megláttam, azt mondtam, hogy ilyen nem létezik. De, igen.

Most azon szörnyülködöm, hogy az Opera Mini, és az Opera Mobile már symbianon is tudta azt, hogy elrejti a sávokat, a füleket, és ez gombnyomásra jön elő. Végignéztem a többi böngészőn alternatívát keresve, de erre az opcióra egyszerűen nincsen igény. :O

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#5) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Ez egy frissítés lehetett. Vagy csak simán Samsung. ;] Szerintem nézd meg a beállításokat, és tiltsd le az OTA-t. Ilyennel egyébként 3 év alatt egyszer sem találkoztam. Pedig volt már pár eszköz nálam. Böngészővel pedig sajnos nem szolgálhatok.

Nyugodj békében Integra!

(#6) erzol válasza Cucuska2 (#4) üzenetére


erzol
őstag

Dolphin browser.
Kijelzőn jobb sáv előhúz-teljes képernyő mód. :)

(#7) Cucuska2 válasza Szatyor95 (#5) üzenetére


Cucuska2
őstag

OTA nem lehet, mert módosított, prerootolt rom van rajta, és nem engedi az OTA-t. Ráadásul ha engedné is, akkor is be van kapcsolva, hogy csak wifin keressen. Én sem találkoztam ilyennel az elmúlt 3 év alatt Androidon. Pedig még benne voltam nagyban a 2.1 érában, amikor vártuk, hogy mikor lesz 2.2 Defyra. :C

#6 - Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#8) Szatyor95 válasza Cucuska2 (#7) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Akkor nem jól tippeltem. :N Nálam anno egy LG GT540 volt a kezdés, bár én csak a karbantartását intéztem, de azon még 1.6 volt. Mikor volt már az... :))

Nyugodj békében Integra!

(#9) Cucuska2 válasza Szatyor95 (#8) üzenetére


Cucuska2
őstag

A rendszert visszaállítani nem akarom. Jól megy, ezen túl. Mindegy, letöröltem az Operát, kikapcsoltam a kernel 3G hozzáférését, meglátjuk, mit produkál 32/32 kbps-sel a rendszer. :(

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#10) Szatyor95 válasza Cucuska2 (#9) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Annyira nem rossz. Ami kiesik, az az online videó maximum, és többet kell várni néha. Mondom ezt úgy, hogy elvileg van 200 MB-om havonta (ami 500 lenne, ha az ügyintéző nem felejtette volna el a kérésemre átváltani a csomagom), gyakorlatilag viszont én eddig egyszer sem tapasztaltam még, milyen is 32 kbps felett az élet. :DDD

Nyugodj békében Integra!

(#11) bambano válasza Cucuska2 (#9) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A kernel nem akar 3g hozzáférést, tehát azt kikapcsolni nem tudod. Sőt, a kernel futni se nagyon szokott, pár speciális esetet leszámítva (kernel threads).
Másrészt meg minden eszköz meghajtója a kernelben van, tehát ha mégis akarna, hozzáférne az userspace programmal beállított dolgoktól függetlenül.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Vajon epülnél nincs ilyen? Amúgy tényleg idegesítő, hogy ha elmegy a wifi jel, akkor is folytatja a megkezdett adatforgalmat a telefon. De emiatt váltani pont olyan értelmes lépés, mint azért új autót venni, mert megtelt a hamutartó.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13) Misi1979 válasza lezso6 (#12) üzenetére


Misi1979
őstag

Egy kapcsolóval ki lehet kapcsolni, hogy mobil adatforgalmon frissülhessenek-e automatikusan a programok. OTA rendszerfrissítés telepítéséhez-letöltéséhez jóváhagyás kell.

..

Hú, de szentségelnék, ha velem ilyen történne!

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#14) lezso6 válasza Misi1979 (#13) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az egy dolog, nekem is ki van kapcsolva. De ha wifin elkezdte, attól még folytatja mobilhálózaton. Én is jártam már így.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15) Misi1979 válasza lezso6 (#14) üzenetére


Misi1979
őstag

Programfrissítést? Hú, ezt ki kell próbáljam, csak most sajna nincs semmi frissítenivalóm.

Vajon ez a 100megás appstore 3g-letöltési limitet érintheti? Mármint ha elkezdek egy 150 megás frissítést Wifin és 30 mega után átváltok 3g-re, megakad? Mindjárt kiderül:)

Próba megvolt: GunnerZ nevű 250 megás progit kezdtem el Wifin letölteni, majd kb 10% után wifi lekapcs, rögtön reklamált is, hogy 100 megánál nagyobb a filé..

[ Szerkesztve ]

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#16) Cucuska2


Cucuska2
őstag

De a lényeg pont ez, ki volt kapcsolva mindenféle OTA, frissítés, és mégis leszívta. A legnagyobb baj pedig pont az, hogy nem részletezi semmi a fogyasztást, 400 MB Android OS, 400 MB Opera. Ha frissítés lett volna, azt máshogy írja ki.

Más: jó ez a Dolphin Browser, csak szétesik a PH!, ha a hsz oszlop nagyobb, mint az oldalsáv. Valakinek valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17) lezso6 válasza Cucuska2 (#16) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jahogyja. Adatok biztonsági mentése be van kapcsolva? Lehet az szopat. Nem feltétlenül csak letöltésre kell gondolni, lehet felfele megy.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#18) Cucuska2 válasza lezso6 (#17) üzenetére


Cucuska2
őstag

Már korábban utánanéztem, ki van kapcsolva. Konkrétan a G+ be sem volt konfigurálva.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#19) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Google appok is frissülhetnek a háttérben, azok nem is kérnek semmilyen engedélyt a frissítéshez. Néha én is csak lesek, hogy az értesítési sávban jelez a vírusírtó, hogy ez+az biztonságos, kattintson a megnyitáshoz...

(#20) Rimuru válasza Cucuska2 (#4) üzenetére


Rimuru
veterán

Ezt a böngésző sávos dolgot nem teljesen értem. Majdnem az összesben be lehet állítani (vagy alapból úgy működik) hogyha elkezded olvasni akkor automatikusan eltűnik, majd egy "swipe down" előhozza. Az új Operában még nézeteket között is lehet választani (phone, classic, tablet).

Vigyázat, csalok!

(#21) gghrtz


gghrtz
őstag

AOSP Browser-t is lehet full képernyőre rakni. Ha az oldalan befele huzod az ujjad, akkor elojon egy cuki felkor alaku menusav, amit szerintem rohadt kenyelmesen lehet hasznalni, mert nem kell semmiert feleslegesen nyulkalnod. Nem is ertem miert hasznalnak mas bongeszot az emberek. Nekem eddig mindig ez volt a leggyorsabb, és a legkenyelmesebb is.

(#22) Cucuska2 válasza Rimuru (#20) üzenetére


Cucuska2
őstag

Az állapotjelző sávról beszélünk, és nem a böngészőnek a címsoráról, ugye? Mert próbáltam Chrome-ot, Mozillát, Nextet, és nem működnek. Ez a Dolphin jó, viszont széttöri a PH! hsz hasábját.

Az AOSP-et pedig majd megnézem, ha hazaértem a szilvásból. :)

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#23) gghrtz válasza Cucuska2 (#22) üzenetére


gghrtz
őstag

Egyebkent ez az Android stock böngészője. Sokáig szerintem azért nem használtam, mert berögzült a Windowsos korszakból, hogy a stock böngésző szar. :DDD (AKA IE)

(#24) Rimuru válasza Cucuska2 (#22) üzenetére


Rimuru
veterán

Na ezért nem volt tiszta hogy pontosan mire gondolsz. :)

Firefox alá van kiegészítő ami segítségével van teljes képernyő (használtam még ezt is, ebben is be lehet lőni), Maxthon is tud teljes képernyős módban futni.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#25) Szatyor95 válasza gghrtz (#21) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Én például nem szeretem a Pie Controlt. Egyszerűen nem érzem kényelmesnek. Emellett jobb szeretem a hagyományos ide-oda tapizást, mivel ehhez szoktam, és ez az elterjedtebb, így ha nincs, nem érzem hiányát.

Nyugodj békében Integra!

(#26) ricsi99


ricsi99
addikt

Nekem 100,b van ugyhogy még érzékenyebb a téma.
Én letiltottam
1.) összes idöjárásjelentés/elörejlezés mittomén appokat.
2.) helyzet jelzö /térkép progamok gps helyzetjelzö lekapcsolva +igo feltelepitése
3. Play store-ban be kell állitani hogy azppok csak wifi kapcsolat esetén frissuljenek
4.) levelezésre kizárolag a gmail mehet (15 perces ellenörzéssel/csatolmányok képek tiltása)az általános levelezö progi zabálja az aksit meg az adatforgalmat

igy kb 50mb el egy honapban
Minden egyéb dolgot csak wifi kapcsolattal... van egy csomo offline használhato progi

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#27) Cucuska2 válasza ricsi99 (#26) üzenetére


Cucuska2
őstag

De nem az a baj, hogy elhasználta, hanem hogy nem részletezte, hogy a rendszerből pontosan mi használta el ezt a marhasok adatot. Ha Play lett volna, kiírja. Ha mail lett volna, szintén. Ha térkép/helyzetjelző, akkor is kiírja.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#28) Rimuru válasza gghrtz (#21) üzenetére


Rimuru
veterán

Egyébként tök jó ez a Pie, nem is tudtam hogy tud ilyet, mivel én is reflexból cseréltem a gyárit (igaz más okok miatt, régen rosszabb volt).

Szatyor95: SlimKat alatt fedeztem fel a Pie controlt (SlimPIE) és nagyon megszerettem, bár böngészőben túl érzékenynek találom (korábban a navigációs sávot rejtetem és és hoztam elő, de ez felváltotta).

Vigyázat, csalok!

(#29) gghrtz válasza Rimuru (#28) üzenetére


gghrtz
őstag

Tud bizony. Egy idő után megszokod, és százszor gyorsabb+kényelmesebb a böngészés. Az ikonok is elég egyértelműek, hogy mit jelentenek. Meg nekem az AOSP Browser volt eddig mindig a leggyorsabb is.

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Cucuska2:] Android
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.