Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #97544192


#97544192
törölt tag

apa anyának vagy anyunak hívom. változó... nem hangulatfüggő, tökre random hogy éppen mi hagyja el a számat :D

(#2) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Szervusz, kedves édesanyám. Zavarok?

Így szoktam kezdeni, ha telefonálok. Beszélgetés közben pedig (drága, vagy kedves) édesanyámnak szólítom.

Ő az anyám. Az egyetlen, pótolhatatlan.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) máyköl


máyköl
veterán

Mama, mindig is mama volt.
A nagyszülő meg nagymama.

(#4) adyz.


adyz.
aktív tag

anya, csak így :D

btw, a címet átírhatnád... :U

(#5) CséZé válasza máyköl (#3) üzenetére


CséZé
őstag

na ez meglepett. senkitől nem hallottam még a mamázást.

szerk: cím kicsit durva lett, bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#6) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

hé te ott. Anyu!

(#7) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Én anyu-nak. Sajnos annyira rossz a legtöbb film magyar fordítása, hogy én pár éve leszoktam a szinkronizált filmet megtekintéséről. Szerintem lehetséges, hogy csak szimplán nem tudnak fordítani.

- Hogy hívja a hülye gyerek az anyját?
- APUUUUU!:DDD - Ezt nem bírtam kihagyni...

(#8) Csemike


Csemike
csendes tag

Kiráz a hideg, amikor a hálivúdi filmekben a gyerek sírós hangon mamizni kezd. :D

Egyébként anyu. Ha cikizni akarom, akkor mamcsi. Emlékszem, unokatestvéremék mindig mamának meg papának hívták a szüleiket. Megkérdeztem anyut, még kisgyerekként, hogy szólíthatnám-e mamának, de azt mondta, hogy "mama a nénikéd". :DDD És tényleg így volt... :U Amúgy, most már mama. Az unokaöcsémnek Sári mama, bezzeg neki szabad... :((( :D

(#9) Lenry


Lenry
félisten

anyu.

unokatesóm viszont úgy kb 8 éves koráig Györgyinek meg Tamásnak hívta a szüleit, mert azok is így hívták egymást és így szokta meg. aztán persze átszokott.

a hollywoodi mamázás meg egyszerű balfasság

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10) máyköl válasza CséZé (#5) üzenetére


máyköl
veterán

Édesapámat viszont apának hívtam mindig is.

(#11) Wictor


Wictor
senior tag

Én anyázok. (Mármint nem úgy.) De pl. a német rokonok mamáznak.

(#12) Zolás


Zolás
addikt

Hé mutter, van már kaja? :DDD
Anyunak mert anya csak egy van!

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#13) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Idáig én nyertem, ami a (lehet, hogy látszólagos) szeretetet illeti.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Mutert úgy szólítom hogy anyu.. Ha a bátyámnak beszélek róla, akkor anyánk/ anyu, de ha másoknak beszélek róla akkor mutternek szoktam mondani. Evva.

A mami meg gondolom a mommy vagy mummy-ból (múmia:D) jött, de alapból meg ugye mom, legalábbis a US angolban. Valóban baromság így a magyar fordítása.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15) Csemike válasza Vakegérke (#13) üzenetére


Csemike
csendes tag

Legfeljebb a megszólítások módjában nyertél, mert valóban a legköltőibb az édesanyám. :))

(#16) Mr X válasza Vakegérke (#13) üzenetére


Mr X
veterán

Nem tudom, nekem az "édesanyám" már túl ömlengős. Nem szeretem a túlságosan színpadias beszédet.

Amíg élt, én anyunak hívtam.

(#17) Lenry válasza Vakegérke (#13) üzenetére


Lenry
félisten

öcsém nevezni néha drága édesanyámnak, de neki néha mániája a fellengzős beszéd, vagy épp akar valamit tőle.

én nem bonyolítom, fölös sallangnak tartanám. az, hogy mit érzek iránta, nem a szavaimból fogja megtudni.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18) Иван


Иван
őstag

Anya, az anyut kicsit olyan nyafogósnak tartom (no offense). Ha "nem sietősen beszélek" akkor édesanya. Édesapámnál dettó. (Mondjuk írásban gyakrabban használom azt, hogy édesanya/édesapa, mert az olyan furán hangzik, hogy "anyám így szokott főzni" vagy "apám szerint az helytelen").

És a nagy szülőket mamázom/papázom. Bár a vasárnapi családi ebédnél a kavarodásban mindenkit hívok mindenkinek :DDD

ui: így belegondolva, ha valami humoros megjegyzést teszek édesapámra (pl ironikus megjegyzését mondjuk egy félregombolt kabátra), akkor a keresztneve becézését mondom. De ez még így sose tudatosult bennem. Érdekes.

Amúgy az oroszok használják a mamát/papát szülőkre, de meg van nekik is az anya/apa megfelelő. A nagyszülőkre meg egészen más szavuk van mint nekünk vagy az angoloknak.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#19) 7


7
addikt

A szüleimet leginkább ezekkel a megszólításokkal boldogítom:

anyu/apu, jóanyám/-apám/-atyám, édesanyám/-apám, "ídösanyám"/-apám/-atyám, éccsanyám/-apám (nagyritkán elérakok valami jelzőt, főként a drágát)

:)

[ Szerkesztve ]

(#20) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Édesanya, anya.

Nagymamámat anyunak hívom.

when the sun shines, we'll shine together

(#21) kenwood3


kenwood3
őstag

anya , anyu , mami , mama ...változó mikor , hogy

Mi az az ekezet dragasag??

(#22) .bableWes


.bableWes
őstag

az enyém ki nem állhatja ha anyának hivom. miota az eszemet tudom anyucinak hivom. nevelö apámat pedig apucinak

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#23) Tálydi


Tálydi
senior tag

Jól vágod a témát szerintem...

(#2) Vakegérke:Szép! :K

Eeeeh, what’s up, doc?

(#24) EczkE


EczkE
addikt

Anya, anya. Mama, mama.

Asszem mindenféleképpen!

(#25) gamek!ller válasza .bableWes (#22) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Uhh ez a nevelőapa téma engem kiakaszt.. A benzinárak után ez tud legjobban kiborítani.

(#26) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Kiskoromban mama volt, már madre-nak szólítom (nővérem spanyolul tanult onnan ragadt rám).

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#27) moha21


moha21
addikt

Én anyumat anyunak vagy Magdinak hívom, apumat apunak vagy mohának.:>

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#28) Tálydi válasza gamek!ller (#25) üzenetére


Tálydi
senior tag

:DDD :C Rohadjanak meg (már a benzin árak)

(#29) gamek!ller:Na ja, egyébént 200%-ig melletted vagyok, és leírhatatlan dolgokat váltanak ki az emberből... :(((

[ Szerkesztve ]

Eeeeh, what’s up, doc?

(#29) gamek!ller válasza Tálydi (#28) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Mind1, ne menjünk bele mert megint csak kapnám itt is az ívet. Ez megint egy olyan dolog, amit soha, de tényleg SOHA nem fogok elviselni és megérteni.

[ Szerkesztve ]

(#30) banhammer


banhammer
veterán

Általában telefonon szoktam hívni.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#31) moha21 válasza gamek!ller (#29) üzenetére


moha21
addikt

Az élelmiszer ár az nem gáz?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#32) tildy


tildy
nagyúr

Hollywoodi filmben logikus , hogy mama, hiszen angolul Mum, ugye.
Nálunk szülők : apu, anyu, nagyszülők: mama , tata

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#33) vans?


vans?
őstag

Anyuci. :)

hábm bábm

(#34) Lenry válasza tildy (#32) üzenetére


Lenry
félisten

a tata nekem olyan furcsa :)
én nagyapámat papának hívtam, amíg élt, a tata az inkább sértő mifelénk, de pl barátnőm is tatának hívja a nagyapját, szóval úgy látszik ez a mi környékünkön illetlen csak

(dédnagyanyámat viszont volt aki nyanyának hívta, ami nekem szintén sok lett volna, de őt láthatólag nem zavarta)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35) m3tr0


m3tr0
senior tag

Mi a nővéremmel ancizni vagy anyuci -zni szoktuk édesanyámat. :D
Ha mesélek róla akkor mindig édesanyámat mondok. :))

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#36) tildy válasza Lenry (#34) üzenetére


tildy
nagyúr

Miért te hogy mondanád a Tóth tatát, vagy Váczi tatát? Tóth papa? Eh... a nekem meg ez a fura , ha valaki papát mond.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#37) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

anya. néha poénból mutter, de minden más esetben anya.

[ Szerkesztve ]

(#38) Lenry válasza tildy (#36) üzenetére


Lenry
félisten

igen, papát mondanék, nekem tata fura

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#39) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Mutti

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#40) CséZé válasza Mr.Csizmás (#39) üzenetére


CséZé
őstag

mit mutassak?

:DDD

(#41) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Én édesanyámat mások felé édesanyámnak hívom, de őt Juditkának kell szólítani. Kistestvérem régen elkezdte így hívni, és rajta ragadt. A dologban szándékos döntés is szerepet játszott, nem szerette, amikor anyunak hívjuk, aztán közös megegyezéssel (azaz "ki lett adva") átszoktunk még gyerekként. Az "édesanyám"-mal biztosan nem lett volna baja, hiszen az ma már egyedibbnek számít, de valahogy nem jött szóba.

(#42) Mr.Csizmás válasza CséZé (#40) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

magyar :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#43) föccer


föccer
nagyúr

Sehogy. ~2 éve temettük :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#44) WonderCSabo válasza föccer (#43) üzenetére


WonderCSabo
félisten

De mit keres ott a mosolygós smiley? :Y

Én anyának, édesanyának szoktam hívni. Amikor beszélek róla, általában édesanyát/anyukámat mondok, nagyon ritkán anyám-ot.

(#45) Dictator^ válasza Csemike (#8) üzenetére


Dictator^
veterán

Kiráz a hideg?

Angolul biztos tudsz: Mother, becézve: Mom: Mammy

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#46) föccer válasza WonderCSabo (#44) üzenetére


föccer
nagyúr

Ne gondolj rosszra. Egyrészt nem akarom a sok sajnálkozást olvasni, másrészt jobb így mindenkinek. Ő nem szenved, mi nem szívunk.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#47) CséZé


CséZé
őstag

most ugrott be, hogy József Attila is mamázta az anyukáját. vagy csak nem akart ugyanolyan című verset.

[ Szerkesztve ]

(#48) Csemike válasza Dictator^ (#45) üzenetére


Csemike
csendes tag

Igen, tudom. Attól még hülyén hangzik a "mami". :))

(#49) pohár


pohár
félisten

ehehe :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#50) moha21 válasza CséZé (#47) üzenetére


moha21
addikt

Miért nem jó József Attilával barchobázni?
???
Mert mindig csak a mamára gondol. .>

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.