Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Képet! Linket! :)

Rip and tear

(#2) CséZé válasza Zolaash (#1) üzenetére


CséZé
őstag

(#3) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Az USA-ban elég sok kajálda van. Ez is biznisz.
Még arra is gondolnék, hogy így tartják fent a gazdaságot a sok kövér emberrel.. => sokat esznek => pénz van belőlük => megbetegszenek => más 'abból él' hogy rajtuk segítsenek.

Meg ott jobban is élnek, és valószínűleg nem mozognak annyira a realitás talaján, nincs akkora tétje 1-1 problémának, csak akkor eszmélnek fel amikor már késő...

Csak tippelek.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#4) zoo8800 válasza Apollyon (#3) üzenetére


zoo8800
veterán

egyszer a vezess.hu-n olvastam, hogy az USA-ban kétféle reklám van:
1, vegyél-egyél minél többet
2, foggyál le :D

rip and tear, until it is done

(#5) dabadab válasza Apollyon (#3) üzenetére


dabadab
titán

"Még arra is gondolnék, hogy így tartják fent a gazdaságot"

Ezt pont rosszul gondolod, erre vegeredmenyben a gazdasag csak rafizet (bovebben). Raadasul alapvetoen nem is azok koverek, akik sokat koltenek, hanem sokkal inkabb a szegenyebb retegek, ok eszmeletlenul egeszsegtelenul birnak etkezni.

DRM is theft

(#6) Zolaash


Zolaash
aktív tag

" Deidra, az amerikai modell, immár több mint két mázsát nyom"
Oké, hogy nem mindenki szereti a botsáskákat, de ez azért erős túlzás....

Rip and tear

(#7) mephi666 válasza Zolaash (#6) üzenetére


mephi666
nagyúr

2 mázsás modell? kisebb repülőgépmodell? ;]

egyébként szerintem a következő az elhízás leggyakoribb oka: a sok+egészségtelen kaja+kevés mozgás... a cél szerintem az lenne, hogy normális mennyiségű kaja, változatosság és elegendő mozgás... :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#8) CséZé válasza mephi666 (#7) üzenetére


CséZé
őstag

az oké, hogy sok gyors kaja, édesség + kevés mozgás. de nem veszi észre 150kg környékén, hogy ez nem éppen ideális?

(#9) Mr.Csizmás válasza mephi666 (#7) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

szerintem tankot játszik ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10) maláj válasza mephi666 (#7) üzenetére


maláj
őstag

mond ezt a jueszéj lakosoknak akik még a fitnesz terembe is mozgólépcsőn mennek fel :DDD

(#11) mephi666 válasza maláj (#10) üzenetére


mephi666
nagyúr

+#8: normális embernek elvileg ésszel kellene gondolkodnia, ha láthatóan károsítja magát... nem mondhatom meg (és nem is akarom) én senkinek, hogy élje az életét... :) mondjuk 65-70kg körül mozgok, napi 40percet bringázok átlagban... pár emeletet is megteszek fel-le meg emellett próbálok egészségesen/változatosan étkezni... de megeszek az abalében főtt káposztától kezdve a müzliig mindent... a változatosság a kulcs szerintem: zöldség, gyümölcs, hús, tészták, tejtermékek, stb... mellesleg szerintem szűk pénztárcából is lehet úgy vásárolni, hogy változatos legyen az étrend...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#12) Zolás válasza Zolaash (#6) üzenetére


Zolás
addikt

[link] A rend kedvéért a jobb oldali a modell :DDD Pedig valahogy a baloldali inkább tünik annak ;]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#13) kételkedem


kételkedem
addikt

Kérdem én: hogy a fenébe lehet egy ember annyira igénytelen önmagával szemben, hogy idáig süllyed?

Nem feltétlen igénytelenség. Ezeknek az embereknek egy része szenvedélybeteg. Azért eszik mert örömet okoz neki.

A viszonylagos jólét egyik következménye, hogy ma már a nap 24 órájában annyit ehetsz, amennyi csak beléd fér. Sok az olyan élelmiszer, ami csak üres kalóriát tartalmaz. Cukrozott üdítők, finomított lisztből készült pékáruk, édességek, fagylaltok, stb. Sok olyan kaja van, ami függőséget tud kialakítani. Ilyenek a koffeines üdítők, az ízfokozókat tartalmazó chipsek.
A viszonylag olcsón korlátlan mennyiségben beszerezhető kaja a mozgásszegény életmóddal együtt elhízáshoz vezet. Ezt látjuk itthon is. Rengeteg a többé-kevésbé túlsúlyos ember. Sajnos a gyerekek és fiatalok között is egyre többen vannak, akiknek súlyproblémájuk van.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#14) CséZé válasza kételkedem (#13) üzenetére


CséZé
őstag

épp azért igénytelen, mert nem tesz ellene. pedig lehetősége lenne rá. szóval lusta, nem szenvedélybeteg,

(#15) #97544192


#97544192
törölt tag

hogyha úgy reagálnék a bejegyzésre, ahogy te szoktál máséra, akkor azt kérdezném hogy "és mi közöd hozzá?"

(#16) kételkedem válasza CséZé (#14) üzenetére


kételkedem
addikt

A lustaság az, hogyha felszedsz öt - tíz kiló pluszt. Ennyit egy kicsivel több mozgással és egy kicsit kevesebb kajával le lehet adni.

Ha valaki mázsás súlyfelesleggel küzd, akkor ott már komoly mentális és egészségügyi problémák is vannak. Ennyi pluszt már csak szakemberek segítségével lehet leadni. Kell egy szakember aki elmagyarázza, hogy nem csak az evés jelenthet örömöt és ha továbbra is ennyit eszik akkor abba belehal. Aztán kell egy másik szakember, aki elmagyarázza, hogy miből mennyit ehet. Végül nem árt még egy személyi edző sem aki valahogy ráveszi egy kis rendszeres testmozgásra.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#17) koshmar


koshmar
őstag

Ezek szerint én jól jártam.

Naponta legalább 12-szer eszem, és még mindig csak 79 kiló vagyok 185 centire.
Bár én le is mozgom a biciklin.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#18) _balázs_


_balázs_
csendes tag

Ajánlom a Food Inc című filmet,abban láttam hogy,a legolcsóbb kaja ott a hamburger,aminek minden része gén kezelt :U ,nagyon magas a cukorbetegek aránya,főleg az alacsony keresetűeknél.Vannak benne érdekes dolgok,persze nem kell szentírásnak venni az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#19) CséZé válasza kételkedem (#16) üzenetére


CséZé
őstag

ez már az elhízás következménye
én az egész folyamatáról beszélek, onnan még vissza lehet fogyni, ha vesz magán erőt az ember. de jobb is inkább siránkozni, mint cselekedni.

#15 BR4D: és neked "mi közöd hozzá", hogy én miként reagálok más bejegyzésére?

Pala: +1

[ Szerkesztve ]

(#20) Pala válasza kételkedem (#13) üzenetére


Pala
veterán

Ó háát... bárcsak ilyen problémám lenne nekem is :DDD

Sok ismerőstől (főleg csajoktól) hallom, hogy egy fél fagyikelyhet nem mernek megenni, mert már másnap meglátszik ratjuk. Én meg ha megeszek 5 egészet + mellé köretnek tejszínhabos kolbászt, akkor sem hízok egy grammot sem (nem mintha ilyeneken élnék, de egyszer kipróbáltam, mi történik, ha két héten keresztül csak és kizárólag hízlaló, egészségtelen kajákat eszem.. nos, a súlyom nem változott se föl, se le - egyéb változás azért volt, de az más téma). Mondjuk nem vagyok sovány se (csak vékony alkatú), de egyszerűen képtelen vagyok felfogni, mitől híznak az emberek. :)

[ Szerkesztve ]

(#21) Csemike válasza CséZé (#19) üzenetére


Csemike
csendes tag

Kinek mi köze itt bármihez is? :DDD

(#22) kételkedem válasza Pala (#20) üzenetére


kételkedem
addikt

Nekem két hölgy ismerősöm is van, aki pont attól szenved, hogy nem bír magára szedni néhány kilót. Különösen hátulról kamasz fiúnak néznek ki, pedig gyerekes anyukák. 160+ centibe és 40+ kilóba nem sok mell, csípő és fenék fér bele!

CséZé: látom, teljesen mindegy, mit írok! Szerinted a kövér emberek mind csak azért kövérek, mert igénytelenek és lusták, akik ráadásul csak siránkoznak és nem cselekszenek. Csak egyszer próbáld már a körülötted levő világot árnyalatokban látni, a fekete - fehér helyett!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#23) CséZé válasza kételkedem (#22) üzenetére


CséZé
őstag

annyira tudtam, hogy idehozod azt a részt, amikor nem tehet az ember róla. de én direkt arról a feléről beszéltem, amelyik része igen is tehet róla és nem egészségügyi helyzete miatt jutott arra a szintre. hanem mert hihetetlen lusta és igénytelen.

természetesen semmi gondom azokkal, akik valamilyen betegségük folyamán lettek túlsúlyosak. és ezeknek az aránya igen kicsi. úgy gondolom.

#24: ok, kezdem kapiskálni. tehát nincs olyan kövér ember, aki tehet róla. értem.

[ Szerkesztve ]

(#24) ollie válasza CséZé (#23) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Aki annyira túlsúlyos, hogy mozogni is alig vagy egyáltalán nem tud, az szenvedélybeteg.

***

(#25) maláj


maláj
őstag

akik nem tudnak felszedni pár kilót azok próbálják ki az olajban sült banánkarikákat :)
1 próbát megér ;]

(#26) Csemike válasza maláj (#25) üzenetére


Csemike
csendes tag

Idézlek egy másik topikból: "már megint fel lett izgatva az a nagy belem." Nekem úgy tűnik, te magadat is szereted hergelni. :D

(#27) kételkedem válasza CséZé (#23) üzenetére


kételkedem
addikt

Egyetlen szóval sem írtam azt, hogy nem tehet róla, sőt szándékosan nem hoztam fel az anyagcsere zavarosokat vagy a genetikailag hajlamosokat! Aki elhízik, az tehet róla, hiszen nem tömik, ő maga eszik annyit, amennyit.

Azzal nem értek egyet, hogy a kövéreket lusta dögnek nézed. Arra próbáltam utalni, hogy nem annyira egyszerű ez a kérdés, hogy aki kövér az lusta dög, aki sovány az pedig nem.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#28) maláj válasza Csemike (#26) üzenetére


maláj
őstag

a kiflisnél írtam tudom :DDD
nem titkolom, hogy voltam 110 kg is - nfl meccsek hajnalig, pizza hegyek, üdítő, stb.
most vagyok 78 kg a 180 cm-emhez :)
de ha valami finom azt még meg lehet kóstolni csak nem kell megenni belőle 1 kamionnyi mennyiséget ;]
melóba gyalog járok, kocsi nincs, bérlet nincs (ára miatt mind2) úgyhogy a napi mozgás megvan
gyorséttermi kaját életemben ettem vagy 3x - mindannyiszor barátnő invitálása nyomán (ezt+ezt kell megünnepelni, stb. ;])

(#29) CséZé válasza kételkedem (#27) üzenetére


CséZé
őstag

én nem írtam egy szóval se, hogy mindenki lusta dög, olyan vonatkozásban meg még véletlenül sem, hogy aki sovány az nem lusta.

egyszerűen, ha mész le a lejtőn valaki nem hajlandó tudomásul venni, hogy nagyot pukkanhat. és ahelyett, hogy tenne valamit vagy beletörődik a kövérségébe vagy inkább csak siránkozik, hogy milyen kövér. ellene persze semmit sem tesz.
és ne vegyük ide a betegeket.

itt van pl maláj esete, 110-ről visszafogyott 78-ra, na, ehhez kellett akaraterő. erről beszélek.

(#30) kenwood3 válasza Zolás (#12) üzenetére


kenwood3
őstag

szép ;]
ez meg csak erős idegzetűeknek

Mi az az ekezet dragasag??

(#31) danih válasza CséZé (#23) üzenetére


danih
addikt

Arról a "feléről"? Inkább 80-85%... A maradék az, aki valóban nem tehet róla...
Kevesen vannak, akiknek "papírja van" a dologról. Megpróbálom megkeresni a forrást, ha lesz időm!

(#32) maláj válasza CséZé (#29) üzenetére


maláj
őstag

egész pontosan 75.4 kg-ra de azt mondották volt, hogy biztos beteg vagyok (rákos), hogy ennyire sz*rul nézek ki, úgyhogy azóta próbáltam felszedni pár kg-ot (krumpli, tészta és tsai kombóval :DDD)
a 3 hónap alatt jelentősen csökkentettem a bevitt kalóriát, napi 2x gyúrás (délelőtt és meló után este) ennyi volt a titok :)

(#33) padee


padee
tag

én kb.115kg(190cm) ról indultam kb. 8 hónapja.
akkor eldöntöttem, hogy több mozgást viszek az életembe, mert kezdtem magam kényelmetlenül érzeni. (a kaján nem változtattam...sőt.)

A hasam lement, a combjaim vékonyabbak lettek, az arcom karakteresebb.
most viszont 130+kg vagyok, ami nem tetszik a térdeimnek.
mondjuk én jobban érzem magam.
:S na erre mondjon valaki valamit.

aki hízni szeretne: hagymás bab szalonnával, sörrel, kenyérrel.
(250g bab, legalább 100g szalonna, 0,5-1l sör)

[ Szerkesztve ]

(#34) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Simán el lehet szállni, nem figyel oda az ember, évente csak 2-3 kiló csúszik fel, hosszútávon megvan annak az eredménye. Elég, hogy az ember nem úgy/olyan környezetben szocializálódik, hogy a mozgás és a helyes étkezés fontos és nem figyel oda tudatosan az egészre.

Én 130+ voltam tavaly januárig, mindig azt ettem, amit szerettem, sosem foglalkoztam azzal, hogy egészséges-e vagy sem. Aztán eldöntöttem, hogy innentől egészségesen fogok kajálni, elkezdtem eleinte úszni, mert szerettem, majd mikor csúsztak lefelé a kilók, akkor edzeni és kardiozni mellé. Mostanra sikerült majdnem 40 kilót leadni, úgy, hogy abszolút nem volt cél az az elején, hogy fogyjak, hanem csak az egészségesebb életmód, több zöldség, kevesebb szemét.

Én akkor sem éreztem szarul magam, most sem érzem magam kiemelkedően jobban (ok, nyilván jobb a kondim, nem izzadok 10 mp futástól a villamos után és simán felgyalogolok pár emeletet lihegés nélkül, de mondjuk simán van még olyan bolt, ahol most sem kapok magamra pólót). Most már viszont látom, hogy mi a jó irány, az elmúlt egy évben rengeteget tanultam a testemről, az étkezésről, úgyhogy van még hová fejlődni.

less qq more pewpew!

(#35) adalbert1 válasza _balázs_ (#18) üzenetére


adalbert1
veterán

+1, linkelni akartam a filmben szereplő spanyol családot, de sajnos különálló videóként sehol nem találom. Vicces ahogy a családapa csodálkozik hogy 1 db brokkoli (vagy egy font brokkoli) annyiba kerül (vagy picit drágább volt) mint a szokásos burgere...
Szerintem is fenntartással jobb kezelni a filmet, de még ha ferdítettek is a saját érdekükben akkor is érdekes mű...

Polacheck : +1 ide is. Én mióta leszoktam a cigiről, azóta az elmúlt másfél évben kaptam fel úgy 10-15 kg-ot, úgy hogy észre se vettem...

[ Szerkesztve ]

(#36) keIdor


keIdor
titán

Egyre több országot érint ez a probléma.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#37) gamek!ller válasza Polacheck (#34) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Minek futsz a villamoshoz? :D 6 percenként jár.. :D Én soha nem futok.. :D

(#38) Polacheck válasza gamek!ller (#37) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Az 1-es a végállomásról 15 percenként megy, bár mást hazudik a bkv. :(

less qq more pewpew!

(#39) gamek!ller válasza Polacheck (#38) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Ja, pont az 1-esről beszéltem.. Mire a népligethez ér akkor beérik egymást? 5-6 percenként szokott ott lenni 1-es. Lágymányosi hídtól indul és a hajógyári után a 2. megálló a végállomás.. Nem? :D

(#40) Lauda


Lauda
félisten

Ez valami genetikai problema is lehet szerintem, marmint a tulsulyossag/elhizas. Amugy mihez kepest durva? Europaban milyen ez az arany?

[ Szerkesztve ]

(#41) Polacheck válasza gamek!ller (#39) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Az 1A a népligettől indul/odáig jár, azért dupla olyan gyors onnan.

less qq more pewpew!

(#42) keIdor válasza Lauda (#40) üzenetére


keIdor
titán

Az Egyesült Királyságot és Belgiumot nagyon is érinti már ez a probléma. Múltkor olvastam valahol a világ leglustább országairól. Így nézett ki, de csak az első négyre emlékszem:
1. USA
2. Kanada
3. Belgium
4. UK

Aztán ötödik talán Írország volt, de nem vagyok biztos benne. Európa többi országában talán annyira nem durva a helyzet. A franciák és a hollandok sokat bicikliznek, a mediterrán országokban nagyon egészségesen étkeznek, Skandinávokat se érinti ez a probléma tudtommal. Magyarok kíváncsi vagyok hogyan állnak. A sok érrendszeri probléma forrása szerintem a rossz életmód miatt van, akárcsak az USA-ban, meg nálunk ugye nagyon jelen van a stressz, ami nagyon nem jó.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#43) akom


akom
senior tag

kill them all

(#44) Lauda válasza keIdor (#42) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi. :) Egyik problema nalunk a stressz, masik a mozgashiany. Egyszeruen nem torodnek az emberek magukkal, tisztelet az igen kis kivetelnek. Ez nem is penz, csak elhatarozas kerdese, na az hianyzik.

[ Szerkesztve ]

(#45) Polacheck válasza Lauda (#44) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Az elhatározás a nehéz. Mennyivel jobb valahol betolni este két-három sört egy csülök társaságában, mint elmenni edzeni? :D

less qq more pewpew!

(#46) adalbert1 válasza keIdor (#42) üzenetére


adalbert1
veterán

Nagynéném (aki eü probléma miatt elhízott) úgy jellemezte Kanadát hogy nádszál kisasszonynak érezte ott magát, annyira sok túlsúlyos ember van...

Lauda: szvsz a legnagyobb probléma hogy egy normális, egészséges, teljes értékű étrend elég drága (összevetve az alja feldolgozott élelmiszerekkel) + a sport is pénzt és időt visz el (már ha nem lejársz kocogni, persze egy jó futócipő is van 30k), így ez a két dolog egyre messzebb kerül egy egyre szélesebb rétegtől (és itt nem azokra gondolok akik rinyálnak hogy ez drága meg az, de közben cigire elmegy havi 30k, + italra még 15)... :(

(#47) CséZé válasza adalbert1 (#46) üzenetére


CséZé
őstag

nekem mondta egy USÁ-ban jártas személy, hogy azért vannak akkora kocsik, hogy elférjenek benne az emberek, minden vicc nélkül.

(#48) Lauda válasza Polacheck (#45) üzenetére


Lauda
félisten

Errol van szo. :)

Azt viszont allithatom, hogy az egyenhez igazitott sportolas, egy jo kis szauna legalabb olyan jo erzes tud lenni. Mi is szoktunk nyomni 3x15 perc szauna + kozte 2x20 hossz uszas, utana egy jo hideg sor, batran ajanlom mindenkinek. :)

(#46) adalbert1 Nem draga az egeszseges etel sem, sot, a mukajak szerintem dragabbak. Futni lehet 30k-s cipo nelkul is, meg lehet tornaszni, meg meg ezer millio dolgot, csak akarni kell. :)

[ Szerkesztve ]

(#49) adalbert1 válasza Lauda (#48) üzenetére


adalbert1
veterán

Azért én megnézném mondjuk egy egészségesen étkező család vs. egy nem egészségesen étkező család havi (vagy esetleg időszakos termékek miatt évi) költését... Egészségtelen feldolgozott kaja alatt nem feltétlen gyorséttermet értek, hanem bármi hízlaló olcsó sz.rt amit megkapsz bármilyen boltban (ha valakinek vannak konkrét tapasztalatai az leírhatná a dolgot).
Másrészt a feldolgozatlan élelmiszer újabb hátránya hogy több idő és energia mire ételt varázsolsz belőle (oké hogy egy sült csirkemell + rizs nem hosszú idő).
Másrészt oké hogy vannak olcsó sportok, de van egy rakás drágább is (vagy havi bérlet, vagy felszerelés).
Ill. ott van a Polacheck által említett faktor az elhatározás és utána kitartás az elhatározás mellett is.
Tehát szerintem több kisebb különálló tényező vezet erre az eredményre...

(#50) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Azért 2 dolgot gyorsan hozzátennék. Az USA-ban nagyon sok a bevándorló. Kvázi más gasztronómiai kultúrából érkezett ember. Ez elősegíti a hízást.
A másik, hogy az emberiség gyakorlatilag történelmének 99,9%-át éhezésben töltötte. 1-2 generáció alatt nem megy ki az a tudattalan vágy, hogy a megszerzett táplálékot raktározza.
Márpedig ha egy kicsi jólétbe csöppen, az lesz az első, hogy elhízik.

Teljesen normális emberi reakció. Nincs ezen mit csodálkozni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.