Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pete55555


Pete55555
addikt

Pffffff :W

...Szeretem leracsniztatni...

(#2) ArthurMiller


ArthurMiller
senior tag

Nem is számítottam másra. :) Akárcsak hajdanán a Bluetooth esetében.

(#3) Lionking01


Lionking01
tag

Szánalmas.

(#4) Dottore


Dottore
addikt

Csodálkoztam is, hogy nem nevezték el iNFC-nek, mondom na végre.
Aztán dehogy. :)

[ Szerkesztve ]

(#5) kiiso


kiiso
tag

Ez a poénosnak gondolt "almás cég" szófordulat a túlzott használat miatt inkább már szakmai igénytelenséget sugall. :U

(#6) Matada2.3


Matada2.3
veterán

„ Apple előzetes videói szerint nyithatunk vele hotelszobákat, fizethetünk rajta keresztül, szóval remélhetőleg a későbbiekben szerteágazóbb lesz a felhasználási lehetőség„ Amerikában :)

Finn the human

(#7) section9


section9
őstag

Kíváncsi vagyok meddig lesz így. Felesleges ezen hisztériázni, úgyis kinyitják majd záros határidőn belül. :)

(#8) Tomi_Ohl válasza kiiso (#5) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Ez az Apple szinonimája. Inkább minden mondatban azt szeretnéd látni, hogy Apple-Apple-Apple?

Azt nem veszi észre az Apple,.hogy ez a túlzott külön úton járás már egy kicsit gáz? Szóval, hogy nem az jön le belőle egy normális embernek, hogy fú de jó, hanem az, fú de gáz, az Apple mással nem tud kommunikálni?

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#9) Robertoq


Robertoq
őstag

Hogy ezt az Apple miért nem engedélyezi már most, arra viszont egyelőre senki sem tud válaszolni
Pedig egyszerű: mert Apple

előzetes videói szerint nyithatunk vele hotelszobákat,
Már 2.5 éve demóztak ilyet
Meg a Samsungnak is volt már Smart Hotel megoldása

(#10) Wyco válasza kiiso (#5) üzenetére


Wyco
tag

Mi legyen, nyuszis cég? :))

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#11) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Egyébként jelenleg ezt az NFC-t merre használják a gyakorlatban? Eltekintve az ilyen geek gadgetektől, meg egy két egyéni dologtól? Napi életben, átlaguser számára?

(#12) UFC válasza Mr. Teddy (#11) üzenetére


UFC
aktív tag

Nyugi azt ők sem tudják csak van most min csámcsogni. :) Van kivétel aki biztosan használja de nem sok. A 4K videót is hiányolják aztán annak aki hiányolja a negyede nem vesz fel 4K-s videót csak az elején mert akkor még jó móka volt.

(#13) David75 válasza Mr. Teddy (#11) üzenetére


David75
őstag

Itt Londonban sehol (kivéve tömegközlekedés, de ahhoz kártya van nem használhatod telefonnal), pedig ez egy fejlett nagyváros, tehát semmiről se maradt le az apple.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#14) danilla válasza Mr. Teddy (#11) üzenetére


danilla
őstag

Ez egy nagyon jó kérdés. Nekem több mint egy évig volt nfc képes telefonom, de ezt a funkcióját nem használtam semmire, talán ha egyszer próbáltam ki egy képküldésnél. (az nfc tag-eknek ÉN annyira nem látom értelmét)

[ Szerkesztve ]

https://twitch.tv/ddplayzone

(#15) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

Gondolom eléggé nagy feladat nekik ezt így is megoldani, leszerződtek jó pár céggel, ez egy új dolog amúgy is, érthető a hozzáállásuk, majd ha kijavították a kezdetleges hibákat és eléggé stabil lesz nyitnak 3. fél felé is. Szerintem itt ennyi a dolog lényege.

Nekem is van NFC a telefonomba, annyira volt jó, hogy első bekapcsoláskor kikapcsoltam és kész. Ehhez képest rengetegen fröcsögnek itt, hogy nem lehet használni meg g**i apple :D Vicc...

(#9) Robertoq

Te hányszor használtad azt a szolgáltatást? vagy csak egy NFC vel kapcsolatos szolgáltatást tagen kívül?

Valójában egy jó pár éve létező technológiát tett elérhetővé az apple - hozzáteszem itt is jelentős korlátok között - amelyet egyik más gyártó se tudott megfelelően kiaknázni eddig. szerinte.

[ Szerkesztve ]

YNWA

(#16) Mr. Teddy válasza UFC (#12) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Én is így gondolom, hogy gyakorlati haszna az NFC-nek eddig nulla. Tudomásom szerint. És most ezt nem az Apple védelmében írom, mert pont nem izgat egyik cég sem, hogy mit enged mit nem, csak kb ha a nullát megszorzom 10-el az is nulla lesz :)

Amúgy a másik oldalt meg érdekes, hogy pont az apple lépi meg azt, hogy széles körben fizetőképessé tegyék az nfc képes telefonjukat. Ehhez nem elég az nfc chip, mint hardver a gépbe, hanem ugye le kellett papírozni a visáva, mastercarddal, stb, hogy működjön rendesen a dolog. Ez így nem tűnik első hallásra nagy dolognak, de érdekes, hiába lenne 3 éve nfc-s más telefonom, még nem tudnám fizetésre használni azt. (Teljes körűen a bankkártyát kiváltóan).

(#17) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Oké csúnya rossz, de használni is tudni kéne, ha lenne persze hol.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#18) judas13


judas13
addikt

5 év múlva térjünk vissza a kérdésre..........

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#19) Paul119 válasza Tomi_Ohl (#8) üzenetére


Paul119
addikt

Az iDIOT jobb jelzo lenne ;]

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#20) alcsa válasza Mr. Teddy (#11) üzenetére


alcsa
senior tag

Voltam egy muzeumban ahol NFC tagek voltak a targyak mellett, amit ha leolvastal megnyitotta a bongeszoben az illeto targy leirasat, persze csak akkor ha csatlakoztal a muzeum wifiere. Nekem tetszett.

[ Szerkesztve ]

(#21) #03372544 válasza Mr. Teddy (#16) üzenetére


#03372544
törölt tag

Én használom az NFC-t, vannak tag-jaim pl. az irodában meg otthon.
Ha az irodaihoz hozzáérintem leveszi a hangot és rezgőt kapcsol, mobilnet kikapcs, wifi be.
Ha ugyanehhez munka után érintem akkor hang visszavesz, mobilnet be, wifi ki.
Az otthoni meg bekapcsolja a wifi-t.

Különböző eszközök gyors csatlakoztatására is jó ha az eszköz támogatja, pl. bekapcsolja a telefonon a BT-t és összepárosítja a telefont az eszközzel.

Ja még valami, kaptam valakitől névjegykártyát NFC-set, csak hozzáérintettem a telót és már fent is volt a teljes kitöltött névjegy a névjegyzékemben.

[ Szerkesztve ]

(#22) Fiery


Fiery
veterán

"Az Apple múlt héten jelentette be legújabb készülékeit, melyeknek az iPhone 6 és iPhone 6 Plus fantázianevet adományozták."

Az iPhone 6 es iPhone 6 Plus nem fantazianevek, hanem termeknevek. Nem osszekeverendo a Tonga es hasonlo kodnevekkel, amikre esetleg lehetne azt mondani, hogy fantazianevek.

(#23) Polllen


Polllen
nagyúr

Nem meglepő. Teljes ökoszisztémát akarnak az apple pay-re is kiépíteni. A pénzük és népszerűségük megvan hozzá, hogy elterjesszék a számukra fontos piacokon.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#24) BoC1ka válasza #03372544 (#21) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Azt tudod mennyit fogyaszt a teló ha folyton be van kapcsolva az NFC? mármint mennyivel merül jobban?

Pl az én telóm is tudja amit leírtál, csak épp GPS alapú és helyhez kötött. Meló, edzőterem, otthon stb.

Ehhez be kell legyen állandóan kapcsolva a GPS, gyorsabban merül a teló :(

YNWA

(#25) #03372544 válasza BoC1ka (#24) üzenetére


#03372544
törölt tag

Egyáltalán nem fogyaszt, ez indukciós dolog, csak akkor fogyaszt amikor hozzáérintesz.

(#26) h-yle válasza Tomi_Ohl (#8) üzenetére


h-yle
addikt

Értem én, hogy a szóismétlést szeretné a szerző elkerülni, attól még bután hangzik.

Ezt figyeld: "A korábbiakhoz képest jelentősen megnövelt kijelzőmérettel érkező telefonok esetén az almás vállalat végre igent mondott az NFC-re" :Y

Mindenki tudja, hogy nem a Samsungról van szó, felelsleges az almás jelző.

Bár most, hogy az új termékiak [alma]Pay és [alma]Watch névre hallgatnak, lehet mégis jó a jelző :D

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#27) BoC1ka válasza #03372544 (#25) üzenetére


BoC1ka
senior tag

De ha folyamat be van kapcsolva csak fogyaszt valamennyit...:)

YNWA

(#28) Mr. Teddy válasza #03372544 (#25) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Amikről olvasol le infot, azok passzívak. De ahhoz, hogy a telefon mindig "olvasóképes" legyen, ahhoz energia kell, hogy fennálljon. Persze az más kérdés, hogy mennyit fogyaszt, de a nullánál több.

(#29) #03372544 válasza BoC1ka (#27) üzenetére


#03372544
törölt tag

Nem, de komolyan, folyamatosan be van kapcsolva.
Technológiájából adódóan csak akkor fogyaszt amikor éppen létrejön az indukció, azaz leolvasol egy tag-et.

szerk.: ok lehet, de gyakorlatilag kimutathatatlanul keveset, egyáltalán nincs hatással az üzemidőre

[ Szerkesztve ]

(#30) joey04 válasza Robertoq (#9) üzenetére


joey04
titán

de ez el is fog terjedni és használható is lesz

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#31) BoC1ka válasza #03372544 (#29) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Igen, közben utánanézen, 0.5% kb napi szintem az akksiból...semennyi. Hm..lehet beszerzek egy két NFC taget :)

YNWA

(#32) jozso1989


jozso1989
őstag

inNOvation..vagy iNnovation? :DDDD

[ Szerkesztve ]

HTC One (M7) 4.4.3 with Sense 6.0 It DOES make Sense! :P Az Android és a minőség itt kezdődik... :)

(#33) babkukta válasza Tomi_Ohl (#8) üzenetére


babkukta
senior tag

Neked úgy jön le h gáz, és a többinek?? Hidd el, van az a fanatikus, igen nagy réteg, akik telibe sz.rják, h az Apple mit ront el, meg mit csinál sz.rul. Ugyanúgy megveszik. (Jó, mondjuk ha itt is 20 ezerért adnák a szolgáltatók, én is megvenném). Nem tudom pl a 6ban is mi az a nagy bumm, ami kiváltja ezt a fajta forradalmat, h "4 millió fogyott 24 óra alatt". Sőt, én kifejezetten szánalmasnak tartom pl ezt is, h egy ilyen sokoldalú funkciónak ennyi szerepe van egy ilyen kaliberű készülékben. Ugyanúgy gáz a hatalmas káva (nem alapból a kávával van bajom, hanem ami már tényleg nagy), az évek óta tartó 1 GB RAM, a Retina HD (FHD!!!) elnevezés, a 4,7"osban lévő akkumulátor. Jövőre akarok telefont venni, és egy ideig gondolkoztam az i6ban, remélve, h nem olyan lesz, mint amilyen infók kikerültek. Tévedtem! Így legalább nem érzem magam átverve, de sztem 1 ember ide-oda, mit számít az Applénak

Üdvözlettel, Tibi

(#34) Cathulhu válasza Mr. Teddy (#11) üzenetére


Cathulhu
addikt

Lenne, csak valami elképesztően lassan vezetik be a mobilos fizetést is itthon, holott bankkártyán egy ideje elérhető, és szinte mindig azzal fizetek. De nyugodtabb lennék, ha telefonon még azért le kellene OKzni a tranzakciót, arról már nem is álmodok, hogy esetleg ujjlenyomattal... Pedig pont emiatt vettem NFCs telefont, lassan eladom és még mindig sehol semmi. Mi4et meg pont emiatt nem vennék, de nem mintha számítana...

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#35) Mr. Teddy válasza Cathulhu (#34) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Igen ez tény, hogy lassan megy ez. Bankok szerintem elvannak a kis kártyáikkal meg paypassos cuccaikkal. Pont a bevezetés gyorsításának tesz jót, ha a telefongyártó közvetlen leszerződik a bankokkal.

Amúgy biztos az is lassítja a dolgot, hogy a bankoknak csak nyűg lenne, ha minden nfc képes készülék tudna így fizetni, emberektől lenyúlják a telefont, aztán ha nincs megfelelő biztonságban tárolva az adat, simán használhatja a tolvaj fizetésre. Így viszont ujjlenyomatos történet megdobja a biztonság faktort.

Amúgy idővel tuti lehet majd az nfc-t felhasználva is fejleszteni, szerintem nem kapkodják el, ha ez a fizetés megy flottul, meg a hardver is működik frankón, idővel megnyitják a fejlesztők előtt az api-t és jöhetnek a custom cuccok. Gyanítom majd jövő tavasszal ios9-nek killig fícsöre lesz :D

(#36) Fecogame válasza ArthurMiller (#2) üzenetére


Fecogame
veterán

Hajdanán? Már lehet vele fájlokat küldeni akár androidos készülékre is, JB nélkül? :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#37) ollie válasza Mr. Teddy (#11) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Bankkártyákban is ez van, amit ugye már ma rengeteg helyen használhatsz akár itthon is. Az USA-ban meg a mobiloddal is fizethetsz, amit egyébként már itthon is tesztel mindhárom mobilszolgáltató.

***

(#38) Mr. Teddy válasza ollie (#37) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Persze, ezt tudom, csak azért kérdeztem, hogy a gyakorlatban használva van-e már. Legalább 3 éve vannak NFC-s mobikok és ehhez képest még mindig csak tesztelgetik ezt a fizetési módod.

Na mindegy, korábbi hsz-emmel csak azt akartam írni, hogy egyből szidja mindenki az apple-t, közben ha lenne lehetőség fejleszteni, gyakolrlati értelme pár ilyen nfc lecsipogtatáson kívül még nem lenne.

(#40) LeadZeppelin válasza Mr. Teddy (#38) üzenetére


LeadZeppelin
tag

Én használom a gyakorlatban, mégpedig névjegyküldözgetésnek a legjobb módja.
A másik meg tagekkel automatizálás, váltás az utcai belső profilból, illetve autóba lerakva a helyére egyből tüzeli a kékfogat és párosodik az autóval, majd ha elveszem onnan, vissza.

Ez csak két apró dolog, de a megszokás nagy úr :R

(#41) Dany007 válasza Mr. Teddy (#38) üzenetére


Dany007
veterán

"és ehhez képest még mindig csak tesztelgetik ezt a fizetési módod."

Itthon. Külföldön már működik. Ahogy a google wallet is.
Itthon vagyunk csak ennyire elmaradva ilyen téren.

Btw, ahogy látod mások is használják az NFC-t. Most az, hogy a tagezést lekicsinyled vagy sem az már szubjektív. Anno 2 éve az Apple is nagy hévvel adta elő a panoráma módot, miközben az azért már jóval régebb óta elérhető volt, még Apple készülékekre is, csak nem gyárilag.

Egyébként meg teljesen mindegy ki mire használja az NFC-t, mert a lényeg azon van, hogy az Apple megint kiadott egy olyan technológiát aminek használhatóságát szándékosan lekorlátozta.

"Az NXP által jártott chip a PC Advisor elemzője szerint fejlett, és minden kétséget kizáróan könnyedén párosítható más eszközökben található chipekkel. Hogy ezt az Apple miért nem engedélyezi már most, arra viszont egyelőre senki sem tud válaszolni."

De én tudok. Egyszerűen azért, hogy majd jövőre vadiúj világmegváltó fícsörként adhassa el újra az NFC-t kibővített funkciókkal. Ilyen egyszerű.

És nem trollkodásból mondom, hasonlóra már számos példát láthattunk az elmúlt évekből... Lásd i3G, ami nem képes videot rögzíteni... Ellenben 3rd party programmal már gond nélkül! Vajon mért hagyta ki ezt akkor az Apple... Lásd iPad mini 1024-es felbontással, majd egy évvel később már retina kijelzővel...

(#42) Simi87


Simi87
senior tag

Tehát most azért kell fikázni, mert lehet hogy most már normális dolgokra is lehet használni a telefonban lévő NFC-t? :U

(#43) vicze válasza Mr. Teddy (#11) üzenetére


vicze
félisten

Amúgy akkor úgy kérdezd, hogy mobilban mi haszna. :) Mindennapi életben legtöbbször fizetsz vele bankkártyával.
Ezenkívül ha figyelsz rá és ilyen eszközöket veszel akkor headset párosítástól(meg minden egyéb) kezdve auto profilozásik elég sok fantázia van benne.

Amúgy NFC egy módosított RFID valójában, lényegében annyi a különbség hogy két eszköz is lehet aktív, nem csak aktív-passzív viszony van. Szóval ha hagynák működhetne belépőkártya ként vagy bármilyen ajtónyitónak ami jelenleg RFID alapú.
Sőt ha nagyon elrugaszkodok a fantáziámmal akár olyat is lehetne, hogy talált állat chipjét(szintén RFID) leolvasod és megmondja ki a gazdája, de ez már tényleg sci-fi. :DDD

(#44) Lambach


Lambach
tag

"Hogy ezt az Apple miért nem engedélyezi már most, arra viszont egyelőre senki sem tud válaszolni."

Mert Apple. Azért.

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

(#45) Peterson_ válasza Mr. Teddy (#11) üzenetére


Peterson_
addikt

Nekem lassan egy éve lesz meg az NFC-s telefonom, de ezalatt az idő alatt egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor használtam a funkciót.
Nyilván ez csak egy példa, de én is kicsit túlzásnak érzem az ezen való csámcsogást.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#46) Zolik válasza Simi87 (#42) üzenetére


Zolik
senior tag

te most komolyan nem volasod el a cikket vagy csak trollkodsz?
Ezért morgolódnak az emberek: "A szolgáltatást ugyan jelenleg csak kizárólag az Apple Pay fogja tudni használni, a szóvivő nem zárta ki, hogy idővel harmadik féltől származó alkalmazások is ki tudják aknázni az adatkommunikációs eszközben rejlő képességeket."

Ugyan azt csinálják mint a töltővel. nem nem, nekik muszáj lightning töltő nem jó a micro usb. persze így nem húzna le a népről egy valag lóvét ha elhagyod a töltőd...

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#47) Simi87 válasza Zolik (#46) üzenetére


Simi87
senior tag

Az on-odat válaszra sem méltatom, hozod a formádat.
A Lightning-ot meg még jó hogy nem cseréleik le arra a X@rra, de persze gondolom úgy fikázol megint valamit, hogy soha nem is használtad.

(#48) halkow


halkow
őstag

Ez csak idők kérdése volt vuháháháhá :DDD

Alcatel onetouch idol2s the king

(#49) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Nyilván akkor tudja az ember használni, ha van a környezetében másik nfc-s készülék. Amire én használom, egyszerű link, névjegy, fájl küldés (nem kell párosítni). Eszköz párosítás és aktiválás, kihangosító, headset, hangszóró. És még pár dolog, ami már most is működik: új HP nyomtatókkal egyszerű nyomtatás mobil eszközről, új nokia wireless töltő, ami jelzi a bejövő hívást, emailt, vagy ha merül a telefont. Nokia miracast adapter, az is nfc-s, csak odaérinted, és már megy is a kép a tv-re.

Laci

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.