Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gbors


gbors
nagyúr

Kommenteket, javaslatokat örömmel veszek!

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#2) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Azért jó, ha van alá 3Ghz-es c2d
mindenkép dual core vagy c2d, kell hozzá, vagy ezzel egyszintü amd, legalább 2,66ghzen, de jó ha van 3ghz

(#3) Zsoo21 válasza [CS]Blade2 (#2) üzenetére


Zsoo21
aktív tag

Akkor egy E8400-es alapon elég neki.

Gigabyte-P35C-DS3@F5 rev. 2.0, Core2 Duo E8400@3GHZ , 4*1024MB DDR2 1066Mhz Kingmax, MSI 8800GT-T2D512E-OC,

(#4) fagy53 válasza gbors (#1) üzenetére


fagy53
nagyúr

Gratulálok, remekül felépített és könnyen emészthető bevezetővel kezdődő hiánypótló cikk.
Sajnos a játéktesztek száma elég kevés, de így is igyekszik átfogó lenni. ;]
A legnagyobb hiányosságnak érzem, és erről nem tehetsz, hogy a nagy rivális az X2 nincs benne. Azonos feltételekkel remek összehasonlítást lehetett volna tenni.
Sokat tanultam belőle és egy párszor még átnézem, mert ezt a véleményt első olvasatra írtam.
Köszönöm :R

(#5) Bundás22


Bundás22
őstag

nagyon jó teszt gratulálok! ezek szerint nem is kell 8200-zas elég lesz a 4850-esemhez egy 3.2ghz-es 2160-as :R , max feljebb teszem a beállítást ;)

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#6) VR6-Fan


VR6-Fan
veterán

jó teszt, gratula hozzá!

AMD-éket én is hiányoltam, de szvsz abból is nagyából egy 3,2GHz-s X2 elég föleg ha valaki 1280X1024 felet játszik.

(8800GT-hez 1680X1050-ben mekkora X2-es kellene?)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#7) m4rc!


m4rc!
őstag

Nagyon jó cikk lett, grat!
Bár sztem hiányzik belőle egy 1600x1200 (vagy 1680x1050-es) felbontás: egyrészt, mert eléggé elterjedtek a 22" -os moncsik, másrészt ott talán jobban látszana a VGA limit..
Meg érdekes, hogy kis felbontásban egyáltalán nem számít, hogy be van-e kapcsolva az AA...simán menne 8x vagy 16x is

[ Szerkesztve ]

We are analog players in a digital world

(#8) Shim


Shim
őstag

Nagyon tetszett a cikk, átgondolt, alapos, gratula! :R

Mellesleg ugyanilyen gépre tervezek újítani, jó látni mire képes :)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#9) eXodus válasza [CS]Blade2 (#2) üzenetére


eXodus
őstag

"Azért jó, ha van alá 3Ghz-es c2d"

Még jó h az írás pont azt mutatja h nem kell mert felesleges 96gt alá...

Persze 4GHz is jó ha alatta van, meg 4 majd 8 magos proci is....

AMD azért nem volt mert az írás szerzője saját gépén nézte meg a cpu/vga összefüggést, más gépen minek? felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#10) [CS]Blade2 válasza eXodus (#9) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Nem minden esetben elég...Van ahol kell a 3ghz, de a 2,66Ghz az ami már nem fogja vissza a vga-t.

(#11) Solten


Solten
addikt

Gratu, szépen összefoglaltad... :R Többiekhez hasonlóan én is az amd-t hiányomlom...

Saor Alba

(#12) mindfreak


mindfreak
őstag

Csak ugyanazt tudom elmondani, mint a többiek, nagyon jó lett! :C

(#13) gbors


gbors
nagyúr

köszi mindenki! :R

számtalan ötletem volt (van) még ehhez a cikkhez, de valahol kénytelen voltam meghúzni a határt, különben sosem készül el :DDD a következő részben mind más CPU-kkal (X2, Phenom, a 3-féle cache-ű Exxxx-ek, ill. a Penryn magos Intelek), mind más VGA-kkal (RV670 és G92 magosak) szeretném bővíteni a vizsgálódást, elsősorban elemzés szintjén - VGA-k esetében bőven elég referencia-információ van az Interneten, hogy viszonylag pontos következtetéseket lehessen levonni a 9600GT-s mérésekből, CPU fronton pedig remélem, találok a fórumokban egy-két segítőkész kollégát, akik elvégeznek nekem 1-2 jól célzott tesztet.
addig meg közelítésnek jó a közkedvelt " azonos órajelen X2 + 10-20% = C2D" mutató.

a másik része a dolognak, a játékok. már a cikk megírásakor a fejemben volt további 3 mérnivaló, amelyek kissé extrémebb módon a CPU felé hajlanak - egy RTS (World in Conflict vagy Supreme Commander), egy modernebb multiplayer játék (pl. UT3 botmatch), valamint az Oblivion. Felmerült még ötletként, hogy egy kifejezetten magas FPS-re kihegyezett szituációt is megnézzek (thx forceberg!), és akkor még van egy kiadó hely a cikk 3. részéhez :D ötleteket szívesen veszek.

fagy53: szívesen :) régen írtam már játék témában cikket (most, hogy így számolom, több, mint 10 éve :Y ), jó volt egy kicsit újra ilyesmivel foglalkozni :)

VR6-Fan: így elsőre, a 88GT 1680x1050-ben egy kicsivel lesz lassabb, mint a 96GT 1280x1024-ben. azaz valamivel több GHz-es X2-t érdemes alátenni, mint ami a tesztben az E2180-nal kijött.

m4rc!: elég objektív oka van az 1600-as felbontások hiányának - nem tudja a monitorom :) de szerencsére bejött az előérzetem (sőt...), a HL2-n kívül minden játék csontig VGA-limites volt a legmagasabb beállítással már 2.66GHz-en is.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#14) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Falya cikk lett! Mivel nekem csak 1280 a max felbontás, így jó látni, hogy milyen tudású gép kell hozzá :K

(#15) dokar válasza gbors (#1) üzenetére


dokar
addikt

mennyi idő alatt hoztad össze?

extra - SEXRay

(#16) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Nagyon jó cikk lett,azt hiszem,gamer társaim nevében is beszélek:főleg ilyen tesztekre van szükség,nem az antarktiszon készült négymagos penryn tuningtesztekre...ebből az ember profitál is.Amúgy még egy kis olvasnivaló a témában:[link]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#17) Picco


Picco
addikt

koszonom szepen, sokat tanultam belole, kivalo cikk, szerintem megerdemelne h kiemeljek :R

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#18) Jofi81


Jofi81
őstag

Gratulálok a teszthez! :R Ismét okosabb lettem...

(#19) lorcsi


lorcsi
veterán

köszi a testet, nagyon jó :)
jól rávilágítottál, hogy ezekkel az olcsóbb procikat is simán lehet játékra használni és nem kell olyan méllyen a zsebbe nyúlni...fölöslegesen

(#20) gbors válasza dokar (#15) üzenetére


gbors
nagyúr

hát, elég sok idő ment bele, mert elvi alapon nem voltam hajlandó a gép mellett ülni és kattogtatni, úgyhogy addig hergeltem az AutoIt-t, amíg odáig el nem jutottam, hogy az adott CPU beállításhoz elindítom a teszteket, és 3 órával később felviszem XLS-be az eredményeket. meg a grafikonokhoz is most csináltam template-et, meg a logouttal is kellett kicsit ismerkedni, stb., stb., szóval volt egy jó nagy start-up költsége a dolognak.
ha ez mind készen lett volna, akkor lett volna 5-6 óra netto munka. így kb. a 2-2.5-szerese. átfutásban 10 nap.

többiek: köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#21) Thunderzolee

Jó kis teszt! :K

(Bevehetnéd az új kétmagos Celeront is legközlebb. :B )
Szinte már látom a nyár végi Auchanos, Tescos hirdetéseket,
h "Iskolakezdésre full powwwwwer gép kétmagos processzorral" csak 59990Ft
lcd monitorral, nyomtatóval, vezeték nélküli billentyűzettel és egérrel
+ ajándék pendrive.
:))

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#22) ollie válasza gbors (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

1. az E2180-nak 1x1024k cache-e van
2. jó lenne valami normálisabb procival is tesztelni

***

(#23) Chaser


Chaser
titán

Jó teszt :R
Annyit fűznék hozzá, hogy a táblázatban a 2180-as L2 mérete inkább 1MB, a 2x512kb helyett, intel specében nem tudom hogy adja meg, de mivel a magoknak egyenként is közvetlen hozzáférése van a teljes L2-höz, talán így helyesebb.

szerk: #22 ollie : 1re gondoltunk :R amikor írtam még nem láttam a hsz-edet ;)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24) gbors


gbors
nagyúr

L2 cache-t köszi, rosszul tudtam, este javítom.

ollie: mit értesz normálisabb proci alatt?

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#25) Ste


Ste
addikt

szemléletes teszt, köszönet érte
csak a többieket tudom ismételni: jó látni, hogy mi kell egy 9600gt alá-mellé :)

(#26) [CS]Blade2 válasza ollie (#22) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Lehet nincs neki othon másik cpu :F

(#27) commanDOS


commanDOS
senior tag

Van esetleg valami általánosan használható képlet, amivel megnézhető, hogy egy adott cpu/vga párosnál melyik fogja vissza a másikat?
egy X2 5000+ (2,6GHz) és egy HD3850 páros érdekelne igazából.

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#28) gbors válasza [CS]Blade2 (#26) üzenetére


gbors
nagyúr

nincs, de erre keresek megoldást (ld. #13).

Thunderzolee: ha találok 9600GT tulajt E1200-assal, akkor arra is sor kerül - bár erre azért nagyobb összeget nem tennék :)

CommanDOS: nincs képlet, mert játékról játékra nagyban változik. de ha AA-t használsz, akkor a leírt kombinációban mind a CPU, mind a VGA 10-20%-kal lassabb a teszt szereplőinél, ennek tükrében nézd az eredményeket.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#29) VR6-Fan válasza gbors (#13) üzenetére


VR6-Fan
veterán

tehát olyan 3-3,2GHz X2-t illik hozzá társítani, föleg kisebb felbontásokban!?

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#30) Eagle16


Eagle16
addikt

Ezekszerint egy OC-s 9600GT-hez elég lenne 2.66Ghz-en hagynom a procit 1024x768-as felbontáshoz?

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#31) Ste válasza VR6-Fan (#29) üzenetére


Ste
addikt

azért bízok abban, hogy egy 2,6-2,8ghz-s X2 is elég neki 1280-ban

(#32) decibel


decibel
aktív tag

Húú ez nagy profi teszt lett le a kalappal. Olyasmit nem tapasztaltál, hogy magasabb proci órajelen annak ellenére, hogy az átlag fps megvan, nagyobb a szórás?

"you are a monkey poo-poo"

(#33) VR6-Fan válasza Ste (#31) üzenetére


VR6-Fan
veterán

1280-ban necces szerintem és oda is inkább 2,8. 1280 felet gyanítom hogy egy húzothoz is elég egy 2,8-as X2 (ha elég jól pörögnek a ramok). mert még csak 3,1GHz-nél járok, de a remény hal meg utoljára :D

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#34) gbors válasza VR6-Fan (#33) üzenetére


gbors
nagyúr

no itt már nem'tom, hogy 88GT-ről vagy 96GT-ről van szó? :DDD előbbihez 12x10-ben nem árt minimum 3GHz, de inkább több. Utóbbinál 2.8 körül már jó lehet a dolog, mert az E2180-nál a 2.66GHz-es ajánlásban van tartalék.

Eagle16: határeset, az újabb játékoknál inkább igen, a régebbieknél lesz vmennyi CPU limited, de persze 100fps magasságában ez már nem túl zavaró.

decibel: thx! :) megnéztem a min/max fps-eket: Crysis-ben kisebb volt a szórás nagyobb órajelen (magasabb volt a minimum), F.E.A.R-ben és Bioshockban nagyjából ugyanaz.

ui: javítottam a cache-t.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#35) Eagle16 válasza gbors (#34) üzenetére


Eagle16
addikt

Ok, akkor ha nagyon nem akar alapfeszen menni 3Ghz-et, akkor inkább nem erőltetem....
Köszi a választ!

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#36) JColee


JColee
őstag

hi
egy 7900gtxet kihajt általánosságban egy x2 4600+?
és kettőt kihajtana egy 6400+?

(#37) Franticfox


Franticfox
tag

Sosem értettem a CPU-limit fogalmát, úgyis felteszem akkorára a felbontást, hogy VGA-limites legyen a játék:) /persze lehet valakinek egy Sempronja egy csúcskarival.../

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#38) Merkjam válasza Franticfox (#37) üzenetére


Merkjam
csendes tag

Nekem egy 9600gt alatt egy E6700 van, szépen kihajtja.

(#39) keIdor válasza VR6-Fan (#6) üzenetére


keIdor
titán

Amit ki tudsz verni az X2-ből jó lesz! 3,0-3,2GHz

gbors: Gratula, jó cikk! :R

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#40) munky


munky
őstag

jó cikk köszi! :R

(#41) Womb


Womb
senior tag

Ez egy nagyon fasza teszt!Nem is tudom,hogy miért gyűröm szegény 8400-ast 4 Ghz-en.
Kössz Gbors,sok grat!

(#42) VR6-Fan válasza gbors (#34) üzenetére


VR6-Fan
veterán

szerintem 8800GT-ről :D 1280 hál isten elég undorítoan néz ki tehát marad a 1680-as.

Keldor papa:hát olyan 3,5 körül van a vége, ha lesz rendes tápom akkor 3,3-at szerintem birni fogja hosszú távon.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#43) Egzee válasza VR6-Fan (#6) üzenetére


Egzee
őstag

Hát elég gáz lenne, ha a 6400+-om nem hajtana ki legalább egy 8800GTS 512-őt... Idő szűkében nem olvastam el a cikket, mert ennyire sajna nem értek a dolgokhoz, de elmondhatná valaki, hogy kihajtja-e vagy sem... Megtanulnám, a kiszámítást, de olyan kuka vok az egész cikkhez mint állat... PM plz
Biztosan nagyon jók ezek a C2D-k, de nagyon kétlem, hogy egy ilyen proci így felhúzva megverné a 6400-est... Mondom! Nem lenézően, de azért nem véletlen, hogy az olyan alacsony feszen megy, és húzni lehet az egekbe...

[ Szerkesztve ]

(#44) gerlaip


gerlaip
addikt

Gbors, köszi a tesztet, nagyon jó lett, és hasznos. :R

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#45) ityam


ityam
senior tag

illetve kivancsi lennek hogy egy celeroncsal hogy alakulna ez a teszt. csak azert mert szerintem a jatekok 90%at nem erdekli a 2 magos proci.
elegge nagy szivas lenne ha kiderulne hogy egy 3 gigara huzott celeroncsbol altalaban ki lehet hozni egy 1280x1024ben (fsaa nelkul is) amit egy 30-40Ks procibol.
pontosabban ha nem is hozhato ki ugyanaz csak nincs ertelme a nagy procinak. mert ahol latvanyos gyorsulas van egy erosebb cpu val ott 90 fps folotti fpseknel van. afolott meg mar nem sok embert izgat hogy 90 vagy 120fpsel megy. de ahol 30 fps el megy egy kicsi proci ott 30 korul megy egy eros proval is a rendszer.magyarul ertelme nem sok van az eros procinak.
vagy nem jol latom?
amugy a teszt tenyleg jo. konnyen ertelmezheto.

[ Szerkesztve ]

(#46) VIC20


VIC20
őstag

Azért pl. az Oblivion szereti az erős procit, főleg, ha felraksz hozzá pár kiegészítőt.

(#47) VR6-Fan válasza Egzee (#43) üzenetére


VR6-Fan
veterán

3,2GHz-n pont hogy neccesen kihajta.

cikk elején ott van hogy az X2 azonos órajelen kb 10-20%gyorsabb a C2D, szóval egy 2,8-as C2D-vel azonos sebeségő proci ha elég szükek a ram időzítések....

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#48) gbors válasza Egzee (#43) üzenetére


gbors
nagyúr

érzésem szerint a 6400+ 1280x1024-ben kevés lenne a 8800GTS-hez - nem drámaian, de érezhetően. 1680x1050-ben és felette minden bizonnyal nem lenne gond.
a cikk 2. részébe tervezek többek között X2-es méréseket is, ott kiderül majd, hogy hogy viszonyul játékban az E2xxx és az X2 - de nekem az az előzetes érzésem, hogy azonos órajelen az E2xxx gyorsabb lesz, ill. az E6xxx még gyorsabb, bár aligha nagyon sokkal.

ityam: attól függ, melyik celeronra gondolsz. az E1200-assal tragédia nem lenne, de az kétmagos. a P4-eseket viszont inkább felejtsd el - nekem volt olyanom, és 2.4GHz-en még egy GF6200-as kihajtására sem volt igazán alkalmas... amúgy a cikkben látszik, hogy a Bioshock mennyire nem CPU-érzékeny - de azért egy 3GHz-es P4 (nem celeron) messze nem volt elég neki, még a 2600XT-hez sem.

VIC20 (+ ityam is): az Oblivion valóban más tészta, egy későbbi epizódban biztosan sort kerítek rá, mert helyenként még a 2600XT-mmel is CPU limites volt 3GHz-es CPU mellett :Y ezért írtam a cikk végén, hogy minden szélsőségre nem tudtam kitérni, most ezeket gyűjtöm :)

[ Szerkesztve ]

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#49) ityam válasza gbors (#48) üzenetére


ityam
senior tag

az uj celeronokbol egy egymagos(pl 440).
Szerintem erdekes lenne azt is megnezni akar hogy az 1 es a 2 magos celeron kozott merheto e azonos orajelen a jatekokban valami kulombseg.
de korbenezek arra a neten hatha van valami masik teszt is.

(#50) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Kicsit sántít ez a teszt szerintem. HL2, Doom 3, FEAR ma már nem igazán mérvadó, mert anyám gépén is röccenés nélkül fut. Crysis-nél az a 28fps átlag, én a 8800GTS-emmel high-en egyántalán nem tudtam játszani, medium-on jött át a játszhatóság a ~50fps-sel, ami a játék vége felé erősen csökken. Szerintem nem ártana némi Unreal 3 engine-es játék a Bioshock-on kívül, pl. Unreal Tournament 3, Gears Of War. Aztán World In Conflict, Supreme Commander, The Witcher teszt... s utána nyilatkozzunk, mire elég az E2180 + 9600GT páros :)

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.