Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vzoltan


vzoltan
aktív tag

:)

(#2) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

megeheti a hörcsögödet rotfl :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) CPT.Pirk válasza bambano (#2) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez kedvenc Linux disztrómból van, annak a telepítő programja indul így, hogy "alpha version, will eat your hamster". ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4) JoeYi


JoeYi
őstag

egy gzip-et még rátolhatsz, és még kisebb lesz

(#5) CPT.Pirk válasza JoeYi (#4) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Úgy voltam vele, hogy az már legyen a felhasználó dolga.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6) bacsomarton


bacsomarton
tag

Először is nagyon köszönöm a munkád! Rengeteg bosszúságtól mentene meg a script, de sajnos nem működik rendesen. :-( Tudnál esetleg segíteni?

Lehet, hogy az eltelt évek alatt változott valami a programok működésében, mindenesetre a vége előtt ezt dobja ki a rendszer:

rsync: write failed on "/root/rpi_shrink/DST_PART2/root/rpi_shrink/RASPBERRY_PI_SHRINKED_IMAGE.IMG": No space left on device (28)
rsync error: error in file IO (code 11) at receiver.c(393) [receiver=3.1.1]

Az IMG fájlt létrehozza és ki is takarít maga után, de ha kiírom egy SD kártyára a produktumot, akkor a bootolási szakaszban kiakad.

Alapvetően egy Jessie Light -ot szeretnék lementeni (Radius szerver fut rajta), de kipróbáltam egy teljes rendszeren is és a végeredmény ugyan az.

Márton

(#7) bacsomarton válasza bacsomarton (#6) üzenetére


bacsomarton
tag

Ha javítani nem is tudtam a dolgon, sikerült egy másik megoldást találnom, ami már nekem is működött.

http://sirlagz.net/2013/03/10/script-automatic-rpi-image-downsizer/

A végcél azonos, azonban a koncepció más: a Win32DiskImager -el létrehozott IMG fájl méretét csökkenti le...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.