Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Winner_hun


Winner_hun
félisten

XP-n évekig nem volt se vírusírtó, se tűzfal. Nagy ritkán (fél évente vagy ritkábban) lefuttattam 1-2 víruskergetőt, nem találtak semmit. Továbbra se használok ilyen programokat, számomra is feleslegesek.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2) huntermati


huntermati
tag

Most nekem Win 7 -en és win 8-n sincs vírusirtó. :B

woland_y2k: Ja, de az ott van :B

[ Szerkesztve ]

(#3) Воланд válasza huntermati (#2) üzenetére


Воланд
titán

miert, kikapcsoltad a defendert a win8-ban?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4) kmisi99


kmisi99
addikt

Én is úgy voltam nem kell vírusírtó kb egy évig nem használtam aztán egy nap anyum sorozatosan kapta az sms eket hogy valaki tranzakciót próbált a netbankjában végrehajtani. Bizony bekaptam egy keyloggert. Anyagi kár nem lett de jó tanulság lett.

(#5) Dany007 válasza kmisi99 (#4) üzenetére


Dany007
veterán

Jó azért azt jegyezzük már meg, hogy ha netbankolsz vagy bármi ilyen pénzügyet intézel sz.gépen keresztül akkor oda azért kell a vírusirtó meg a tűzfal is!

Amúgy viszont nálam sincsen semmi. De én semmi (igazán) fontosat nem tárolok a gépen. Semmi pénzügyet nem intézek gépen keresztül és egy darab facebook vagy hasonló regisztrációm sincsen amit ellophatnának.
Van egy e-mail címem és kész. Azt meg nyugodtan nézegetheti bárki más is, max beleunna.

(#6) Crystalheart válasza Dany007 (#5) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Jó egyeseknek. Itt minálunk bank legközelebb a szomszéd városban van, bankkártya nélkül meg lassan semmit sem lehet a neten vásárolni - legfőképp nem zöldségkülönlegességek magját Angliából -, szóval ide kell a netbank. :D

(#7) Dany007 válasza Crystalheart (#6) üzenetére


Dany007
veterán

Pff szerintem a legkevesebben akarnak pont zöldségkülönlegességet rendelni pont Angliából! :D
Elmondom nekem se bankkártyám se hitelkártyám se semmiféle bankszámlám nincsen. És köszönöm szépen szinte mindent megtudok rendelni a netről kezdve a VGA-tól a ruhákon át az LCD TV-ig mindent.

Egyetlen egy folyószámlánk van, amiről utaljuk a lakáshitelt. De használni azt se használjuk másra. Havonta egyszer rakunk rá pénzt és kész.
Úgyhogy továbbra sincs semmi szükségem se különböző bankszámlákra, folyószámlára bankkártyára se hitelkártyára. És úgy érzem így is elég teljes életet élek.:)

(#8) Crystalheart válasza Dany007 (#7) üzenetére


Crystalheart
senior tag

(Jóvan, mondanom kellett valamit :D Amúgy mi adunk el, ékszereket - see @ bottom - szóval mindenképp kell. Pl. Paypalhoz, vagy csak simán a pénz fogadásához. Azóta van, mióta fél évet jártam egyetemre, mert ahhoz kellett.)

Egyébként szerintem néhány évtized múlva el is tűnik a készpénz, talán még életünkben.

(#9) Dany007 válasza Crystalheart (#8) üzenetére


Dany007
veterán

Én nem szeretném ha eltűnne. Igaz, hogy a készpénz is csak papír nem más. De még mindig kézzelfoghatóbb, mint egy pár nulla és egyes egy banki rendszerben. Ami ugye jóval sérülékenyebb is.

(#10) Crystalheart válasza Dany007 (#9) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Addig persze valószínűleg nem lesz, amíg sérülékenyebb, kevésbé stabil, mint a készpénz. De mihelyst a legális ügyletekhez biztonságosabb és egyszerűbbé válik, minden bizonnyal megindul egy lassú átállás, nem is feltétlenül erőltetetten. Az biztos, hogy a feketézés szinte lehetetlenné válna a kreditekkel - drágakövekkel bajosabb maffiásat játszani, mint papírokkal -, így az állam érdeke is. Ez azonban fölvet még egy problémát, kiváltképp a hazaihoz hasonló magas adórátájú országokban: hogy lehet kifehéríteni előbb a gazdaságot? :)

(#11) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Én ésszel használtam eddig az internetet, vásároltam is a neten és eddig a sjaát hibámból sosem volt vírusom.
Ez az időszak cirka 7év.

when the sun shines, we'll shine together

(#12) Z86


Z86
őstag

A suliban is használt pendriveon egy csomószor volt vírus, sőt olyankor is kerültek elő, mikor vírusirtót váltottam és az új beriasztott arra is, amire a régi nem.
Meg néha rikácsol, hogy ezt meg ezt az oldalt nem engedi megnyitni, mert kártékony és kinyírná a gépemet.

(#13) CPT.Pirk válasza Z86 (#12) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mi még floppyt raktunk a gépbe, mikor vinni kellett haza cuccost, mert akkoriban még sok pénz volt a pendrive. Csak a hülye floppyk meg nem bírták a hideg téli időt. :N

Am. most ebben az évben a jelenlegi suli könyvtárában eljutottak oda, hogy pár gépre Linuxot raktak az XP helyett (csak XP-s gépek voltak eddig, pedig erős gépek), azóta nem kell félni, hogy mit viszek magammal akaratlanul. Sőt, mint kiderült, a diákok még szeretik is használni.

Egyébként osztom véleményed, az okos böngészés nem véd minden ellen.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14) Huma


Huma
addikt

Vírusirtó jó ha van. Bármikor beüthet a ménkű. Akármilyen óvatosan böngészik is az ember. Van hogy teljesen biztonságosnak vélt honlapot törnek fel és helyeznek el rajta vírust. Sosem lehet tudni. Lehet egy nap a PH-t is feltörik...

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#15) Z86 válasza CPT.Pirk (#13) üzenetére


Z86
őstag

2000 környékén még mi is floppyztunk (volt olyan feladat, amit azon kellett beadni, mondanom sem kell, azokat a lemezeket soha nem kaptuk vissza :) ).

Amúgy így visszagondolva volt olyan eset, mikor vírus miatt kellett újratenni a gépet, de akkor még betárcsázós netünk volt, win XP és olyan vírusirtó, amit szinte soha nem frissítettem (olyan lassú net mellett ilyen huszárkodásokra nem tellett.)
Egyik ismerős szintén ezt a vírusirtó mentes óvatos internetezős nézetet vallotta, aztán egyszer megnyitott valami csatolt állományt egy haverjától, és a teljes rendszer letolta tőle a gatyáját

(#16) Lauda


Lauda
félisten

Mivel artani nem fog, legyen csak fent.

(#17) Armahun


Armahun
addikt

Nálam xp-n csak akkor volt probléma ha volt vírusirtó telepítve, akkor rövid időn belül összezuhant a rendszer.

Hetesem a Security Essentials tökéletesen bevált.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#18) Huma válasza Lauda (#16) üzenetére


Huma
addikt

Azért okoz némi lassulást.
Egyszer mikor betölt. (elhanyagolható és gondolom SSD-nél ez nem is olyan jelentős)
Másodszor mikor minden letöltött/betöltött/másolt cuccot ellenőriz.
Viszont én azt mondom, hogy inkább várok pluszba pár másodpercet egy-két dologra mintsem, hogy becsússzon egy vírus.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#19) Lauda válasza Huma (#18) üzenetére


Lauda
félisten

Az irtam, hogy artani nem fog. Termeszetesen a mukodesebol adodoan lassitja a oldalak betolteset, de ez feature. Betoltessel egy mai korszeru gepnel nem lehet gond, notebooknal meg foleg nem, ha sleepbe nyomod. :DDD :DD

(#20) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

4 éve nincs semmi se a gépemen, a public hálózatokon használom a WIndows 7 tűzfalát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.