Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) stangli


stangli
senior tag

Ha be is vezetnék az áramot, miből fizetné ki a számlát? A néni sorsa eléggé patt helyzet, a saját erejéhez képest. :(

(#2) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ott a pont, az a néni képben van!
Nagyon kevés az ilyen, mint a fehér holló.

[ Szerkesztve ]

(#3) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Eszméletlen ez a néni, a mai fiatalság jó része is megirigyelhetné a sütnivalóját, ezt teljesen komolyan mondom és merem leírni. A helyzet pedig siralmas, nevetséges, felháborító.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4) lapa


lapa
veterán

bocs már, de mi ebben a felháborító?

ez egy tanya. a néni nagyon friss, de gondolom azért nem villamosmérnök. ezer éve dotáltan meg honvéséggel kézenfogva kiraktak bődületes összegért csak neki egy vonalat, aztán most meg (mint mindenkinek) fizetnie kell érte.

de ha csak 400 méter, akkor is. senkinek sem csinálják meg puszira. ennyi erővel mindenki kérhetne egy párszázezer forintos szivességet az elműtől / démásztól / mittomén.

ja, amúgy meg feltalálták a petróleumlámpát, pont a gyertya helyett. szóval annyira azért nem volt középkor 50 éve sem a tanyavilágban. a néni valszeg sokkal jobban elvan, mint az éhező-kiflitlopó városi nyugdíjasok.

[ Szerkesztve ]

(#5) hoffman_ válasza lapa (#4) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ja kicsit túlreagáltam, nem tudom hogy jött oda a szó, a logikát követve. Mindenesetre kellemetlen, a vidék nem egy dimenzió ma sem.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#6) Crystalheart válasza lapa (#4) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Csak azt nem értem, ha egyszer már volt áram, akkor mi kerül sokba a visszavezetésen? Elvileg az oszlopok ott kell, hogy legyenek. Vagy amikor kiszanálták az előző trafót (mit tudom én), őt már hibaszázaléknak vették, és kisebbet szereltek vissza? Azon kívül ha valóban 400 méterre van mindössze a legközelebbi pont, az csak rátesz egy lapáttal.

Ui.: egy benzinmotoros generátorra meg egy aksira össze lehetne neki dobni a pénzt. Tőlünk 200 méterre egy lepukkant tanyán van egy fószer, az is így oldotta meg. Az 1W-os LED izzókra, meg minitévére elég, akár notebookot is lehetne arról tölteni nem túl drágán. Igaz, a kútszivattyút már drága volna azzal működtetni. Bár a riporterek szeretnek hatásvadászkodni, úgyhogy fogalmunk sem lehet, valójából mije van a néninek, amivel némileg kiválthatja a központi áramot.

[ Szerkesztve ]

(#7) lapa válasza Crystalheart (#6) üzenetére


lapa
veterán

gondolom a néni "400m" véleménye meg a fejlesztési terv közül egyik megalapozottabb. aggregátort be se tudja tépni, mit kezd vele. meg akksi, satöbbi. akkor már inkább egy kis napelem akksival, amire neki kell arra még télen is elég. de szerintem egyik se hiányzik különösen neki, inkább pár db párszáz forintos petróleumlámpesz meg egy marmon petróleum (vagy amit manapság annak árulnak).

(#8) Vakegérke


Vakegérke
veterán

A néninek vajon vannak gyerekei? A többi kérdés adódik az előzőből.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#9) Crystalheart válasza lapa (#7) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Azért a petróleum ma már drágább, mint gyertyát égetni, és igazán mindegy, melyik van. De gondolom, nem a világítás a legnagyobb baja, fejlámpában egy elemmel hónapokig el lehet lenni átlagos használat mellett. Hanem például mosna...

Az aggregátor beindítására ott volna a lánya, akivel együtt él, ha ő nem bírja. Valaki még a fát is vágja.

(#10) CPT.Pirk válasza Vakegérke (#8) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azt mondta, hogy van egy lánya, ő járt intézkedni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11) Thunderzolee

Indexen sok komment van..
Biztos megoldódik ezek után, fészbúkon is szépen terjed a video.

Egyem a szívét, hála Istennek, hogy ilyen egészségnek örvendve és élettel telinek láthatom újra!!!!! Nagyon sokat köszönhetek nekik, mert gyerekként sokat tanultam tőlük tisztességből, szorgalomból, munka szeretetből, és még sorolhatnám! Jó pár éven keresztül együtt árultunk a baromfi piacon minden vasárnap jöttek a lányával (már 60 felett jár), biciklivel hozták be a sok baromfit. A piacot is az óta tönkre tették, mert egy pár tyúk értékesítéséhez 1500Ft-os A/8-as állatorvosi igazolást kell felmutatni, ami 3 napig érvényes. Már akkor ez az áldatlan állapot volt, de hitegették őket, hogy lesz áram nem kell félni. Olyan pozitív a gondolkodása, hogy az hihetetlen!!! A Cegléden, a Törteli úton van a tanyájuk a laktanya után. Két nagyon szorgos ember!!! Imádom őt is és a lányát is! Olyan igazi szabad szájú asszonyok rögtön kimondják, amit gondolnak, nem hagyják magukat! Annyit nevettem nekik a piacon, mindig megfeleztük a helypénzt vagy nem is kértem amikor az én asztalomhoz pakolták a portékát és átsétáltak a vevő oldalra, nehogy a helypénzszedő megsarcolja őket. :) Az áramot nem tudom bevezetni nekik, de a napokban jó pár csomag gyertyával meglátogatom őket!

Itt is írnak még róla:
http://www.infocegled.hu/gyertyafeny-mellett-a-xxi-szazadban

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12) stangli


stangli
senior tag

mégis lesz áram a tanyán :)

csak azt nem értem, miért mindig azután, miután kikerül egy portál címlapjára?

(#13) Crystalheart válasza stangli (#12) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát nem is tudom... :DDD

Úgy tűnik, így nyomás alatt, évek múltán eszükbe jutott az, ami nekem öt másodperc alatt.

(#14) lapa válasza stangli (#12) üzenetére


lapa
veterán

ne vicceljünk már. ezek az aggregátorok eseti áramellátásra vannak tervezve, meg zajosak. megeszik 4 decit óránként egy kicsi. marha nagy segítség lesz, mindegy ki fizeti.

viszont kénytelenek voltak valami értelmetlenséget kitalálni, hiszen a néni híres.

szóval a hír igaz, csak nem osztogatnak, hanem fosztogatnak.

(#15) Crystalheart válasza lapa (#14) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Gondolom, akkut is adnak hozzá, azzal elég sokáig elég egy liter benzin pl. világításhoz, kütyük töltéséhez, valamint ha van belső víztartály, akkor mondjuk egy kerti szivattyút is elég naponta 3-5 percre bekapcsolni, és megvan a napi vízfogyasztás. Mondom, hogy ismerősünk ezzel oldotta meg az áramot, és okosan ki lehet jönni olcsón is, kevés benzinnel. El kell felejteni a hűtőt, porszívót, hajszárítót, asztali PC-t, nagytévét, meg a nagy teljesítményű világítást, de gondolom, ezek eleve nincsenek. Egyedüli, több áramot fogyasztó dolog, ami a hasznukra lehetne, az a mosógép (valószínűleg dobtárcsás régi mosógép és centrifuga külön, amibe lehet akár kútvizet is tenni), és esetleg egy szivattyú, ami még nincs nekik.

(#16) lapa válasza Crystalheart (#15) üzenetére


lapa
veterán

akkor az már aggregátor + akksi + inverter. meglepődnék, ha hirtelen ilyesmit raknának össze.

meg az az akksi töltés se negyed óra, szóval nehéz elképzelnem ezt egy akksival. ha van fél tucatod, akkor tudod párszáz wattal tölteni, de az 1 akksi + aggregátor szerintem nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#17) Crystalheart válasza lapa (#16) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én sem ismerem a részleteket. Ismerősünk napi legföljebb fél óráig locsol, azalatt feltölt az aksi annyira, hogy aznap éjjel működjenek az 1W-os LED lámpái meg a minitévéje, meg a telefonját is töltheti. Mosni meg csak max. heti-kétheti egyszer kell.

(#18) lapa válasza Crystalheart (#17) üzenetére


lapa
veterán

jó, hát én hasra 10w-os kompaktot számoltam, az 1w led látni még nem túl sok.

(#19) Crystalheart válasza lapa (#18) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Senki sem beszélt összkomfortról. :D Sok helyiségben mi is tönkrement aksijú minimálfogyasztású ledlámpákkal világítunk, ahol egyszer kiégett a kompakt, míg más helyiségekben egyáltalán nem pótoltuk az égőt, hanem fölveszem a fejlámpát. De még ez is sokkal jobb - és kevésbé veszélyes -, mint gyertyával bénázni. A semmi áram és a kevés áram között egy világ van. (Azon kívül egy ilyen fejlámpa fél óra alatt feltölt, és majdnem egész este lehet használni.)

(#20) lapa válasza Crystalheart (#19) üzenetére


lapa
veterán

azért aggregátorral tölteni a fejlámpát pár csere ceruza akksi helyett (amit akárhol lehetne egy konnektorból tölteni) elég overkill.

(#21) Crystalheart válasza lapa (#20) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Dejszen a szivattyú vagy mosás miatt úgyis menne az aggregátor pár percet egy nap, erről volt szó, nemde? Akkor meg már mindegy... De ahogy láttam a videót, néhány eleme van a néninek most is, bár nem tudom, hogy csak a rádiót működteti-e vele.

Én ugyan még sosem voltam olyan helyzetben, hogy ne lett volna vezetékes áram, de még az is előfordulhat. Gázunk már nincs, víz egész télen nincs, de azért áram az necces.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.