Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tvse1995


tvse1995
senior tag

Na de ha nem Windowst akkor mit? :U
Annak aki még ezzel sem boldogul el annak nem rakhatsz linuxot.

(#2) h3lios


h3lios
addikt

Most csinálom az OKJ-t, (Informatikai rendszergazda) + CCNA 4 szemeszter + IT Essentials és már most olyan dolgokat hallottunk a tanártól, hogy a nem létező síromban forgok tőle.
Csak néhány példa:

1. Ügyél jön, hogy lassú a rendszer a munkahelyen.
Olyan megoldást használtak, ami leszinkronizálta a C meghajtó összes változását, ergo a beállításokat, asztal és a legfontosabbak. Emberünk nem kevesebb mint 132 giga !!! filmet dobott ki az asztalára, mondván hogy majd rámásolja őket valamilyen adathordozóra. Ez annyira nem történt meg így az a szerencsétlen szerver minden nap 132 giga betöltésével kezdte a napot, majd ennek mentésével zárt.

2. Nagyvállalatnál nem akart működni egy switch, ezért nem volt adatforgalom (nem barbi eszközök, hanem komoly Cisco-s kapcsoló). Oké leellenőrzik az összes portot és csak az az 1 nem működött amin be volt dugva a csatlakozó. Előtte viszont minden szart ellenőriztek, felkutatták a lehetséges hibákat stb.
Utóbb kiderült, hogy a takarító nekiesett szerencsétlen switch-nek a domestossal, de előtte kizúzta a kábeleket, hogy biztosan a portokba is kerüljön bőven a szerből....

Na de, hogy a te esetedre térjek vissza:
Azért mert nincs más, ez ilyen egyszerű, Az ilyen IQ ninják még csak nem is hallottak Linuxról.
És ha már windows akkor véletlenül sem olvasnak el olyan dolgokat amik esetleges megoldást, netán hibafelderítést és megoldást hordoznak magukban.
De a szervizesek addig örülnek ameddig vannak hülyén ezen a világon, ugyanis belőlük van a legnagyobb haszon. Fél évente járnak be, mert: Nem jó a számítógép...
Esetenként ha nincs hozott lemez elkérnek 10k-t is a telepítésért. Mentés esetén ez hatványozottan nő, ergo nekik nem éri meg hülyebiztosra megcsinálni a gépeket. De ha még is sikerül vannak azok a barmok akik még azt is elrontják. :DDD

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#3) CPT.Pirk válasza tvse1995 (#1) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nagypapám (80+) Debiant használ. A gép csak megy, és használja. Mindezt olyan felhasználóként, aki a tabokat sem tudja bezárni a böngészőben.

h3lios:
hűha, az a második sztori az kemény! :C

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4) nem_tom


nem_tom
őstag

Az ilyeneknek az Apple lenne való. Már aki meg tudja fizetni. :U

(#5) h3lios válasza CPT.Pirk (#3) üzenetére


h3lios
addikt

Ennél már csak rosszabbak vannak, de azok főleg PC összerakás közbeni élményeken alapulnak.
Behoztak gépet, olyan címszóval hogy nem kap áramot, vagy csak nagyon keveset.
Ennek 1 egyszerű oka volt, mégpedig az, hogy a tápkábelt fordítva gyűrték bele az asszimetrikus csatlakozóba. :W
De még ezt is tudták überelni, hogy ne tudták volna...
Tanárunk éppen a rendszergazda korszakát élte, mikor is késő estig kellett bent maradni egy kis izgalmas Router configra. Itt szintén a komoly ipari routerekre kell gondolni, amikbe mindent külön kell begépelni: Port címek, DNS, DHCP és a többi. Már éppen a végén járt, mikor is a takarító osztag lelkes vezetője, nevezzük most Marikának fel akarta kapcsolni a lámpát a teremben. Igen ám, de a tápkapcsolót nyomta le és a Routerek egész tartalma elveszett, ezáltal egy laza rendszergazdai műszakot téve tönkre.
Mivel a hyperterminalban még nem került kiadásra a mentés parancs, így minden adat elszállt az örök bitmezőkre és az egész folyamatot lehetett elölről kezdeni.
:DD

B-tag: H3lios#2825

(#6) Bjørgersson válasza h3lios (#2) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Már megörültem, hogy debreceni Mechwartos vagy, mert ugyanezt csinálom én is. IT Essentails tanár szokott mesélni néha nekünk is.. :D

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#7) nem_tom válasza h3lios (#5) üzenetére


nem_tom
őstag

Gondolom volt hajtépés. Én kopaszon fejezném be a műszakomat, ha ilyen történne. :DDD

(#8) CPT.Pirk válasza h3lios (#5) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah vágom, én is tanultam switch és router configot (ios-t), na az szép tud lenne, ha pont a végén száll el a cucc egy alaposabb vlanos, alinterfészes konfignál. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#9) D1Rect


D1Rect
félisten

Azért, mert meg vannak győződve róla, hogy a linux bonyolult.

(#10) h3lios válasza CPT.Pirk (#8) üzenetére


h3lios
addikt

Igen az, főleg amikor bejönnek a gépbe az aranyosabb dolgok, mint pl. a Pat, Nat, dinamikus nat és a többi. Ráadásul ha 1 összetett rendszert kell összehozni, ami keresztül kasul átfedi egymást ott bizony több órás fejtörés is lehet hogy hogy is jöjjön ki az ember egy szűkös címtartományból. :)

kovy29
Szerencséd van ha csak IT-zel, az úgy alapszintnek felel meg, de mi mellette OKJ + CCNA-zünk ami már 1 agyrém. :) Nem tudom elmondani mennyire végtelenül élvezem a munkaszervezést.. Viszont tanulok mellette projektmenedzsmentet ami rohadt hasznos lehet még 1x, arról nem is beszélve, hogy igen jól keresnek a jártasabbak (tanárunk fia 10k-s órabér). :U Annyiból van szerencsénk, hogy CCNA-ből már karácsony előtt le is zárjuk a 2. szemesztert, ami ha megvan az IT vizsgákat kiszopom kisujjból. Ha informatika területen gondolkozol ajánlom neked is rengeteg helyre el lehet vele menni kezdve a telekomtól egészen nagy cégekig. (pláne ha tovább viszed magasabb Cisco képzésre).

nem_tom
Tanárunk aznap kapott 2 ingyen kávét és egy mellé egy ebédet. :P

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#11) Bjørgersson válasza h3lios (#10) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ezt az egész OKJ + CCNA + IT cuccost csinálom, úgy értettem. :) Viszont nagyon nem szeretem, valószínűleg egyetemen sem informatikai területen megyek tovább, pedig azt reméltem ezalatt az egy év alatt megváltozik a véleményem az egészről. De inkább csak még jobban megutáltam. :(

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12) h3lios válasza Bjørgersson (#11) üzenetére


h3lios
addikt

Hát igen, én pont az ellenkezője voltam/vagyok. Nem akartam infót, de kezdem megszeretni, ki tudja még tanár is lehetek, mert afelé kacsintgatok. Ha nem jönne be marad a fix rendszergazda ahol szintén tűrhető a fizetés.
Ti is tanultok projektmenedzsmentet ? És ha igen mi a véleményed róla ? :B

B-tag: H3lios#2825

(#13) Bjørgersson válasza h3lios (#12) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Tanulunk, plusz mellette jogot is, de azzal végülis nincsen gondom, akár még hasznos is lehet. Ez a projekt viszont.. :U Hálistennek sikerült megszereznünk a ppt-t, amiből minden órán másolnunk kellene vagy 70 oldalt, úgyhogy órán mindenki úgy csinál mintha írna valamit, dogákra meg kidolgozzuk a feladatokat. :D Ha gondolod átküldöm, hátha ti is ezt használjátok. :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14) h3lios válasza Bjørgersson (#13) üzenetére


h3lios
addikt

Ohh nekünk a Hardcore verzió megy. Az egész iskola legszigorúbb tanára tanítja (igazgató felesége). Bár engem csipáz és tavaly (12.ben) valamint most is szín 5-ös vagyok, szóval engem nem zavar. :DDD
Érteni értem és valamennyire érdekel is, mert hasznos lehet szervezés terén. Tervező típus vagyok, ez csak tovább erősíti bennem ezt a hajlamot. :)
Egy olyan tanácsom lenne, hogy ne magold mert nincs értelme, értsd. Ha érted oldalakat tudsz rizsázni akármiről ráadásul max pontot kapsz rá, mert mindent ki lehet találni józan paraszti ésszel.

B-tag: H3lios#2825

(#15) CPT.Pirk válasza h3lios (#12) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mint Villmérnök mi is tanultunk projektmenedzsmentet, egyszer elmegy típusú tárgy volt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16) ZCoyote válasza h3lios (#2) üzenetére


ZCoyote
őstag

Nálunk minden nagytakarítás után jön néhány hibabejelentés, nem induló gépekről, hálózat hiányáról stb.

Mivel tudjuk, hogy takarítás volt ezért rögtön ellenőrizzük a hálókábeleket, visszakapcsoljuk az elosztókat. Szóval egyből tudjuk hová nyúljunk. :D

Romani ite domum.

(#17) h3lios válasza CPT.Pirk (#15) üzenetére


h3lios
addikt

Valahogy úgy. Egyébként az interneten keringenek durva képek gépekről... :D
Neked csak szoftveres részekkel van teendőd, vagy a hardware-t is rendbe kell kapnod ?
Mert ha utóbbi is tartósan fennáll őszinte részvétem. :R

ZCoyote

Igen ezt a tanárunk is elmondta: Emberek a hibakeresését mindig kezdjük a legbonyolultabb és legösszetettebb résznél. Kapcsoljuk hát fel az elosztót és dugjuk be a hálózati kábelt a takarító után. :DDD

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#18) plömplöm


plömplöm
őstag

lehet hogy most nem leszek népszerű, de az miért van, hogy adott egy "szakértő", aki nincs tisztában azzal, hogy a b és a B nem ugyanaz. deviszont lelkesen szidja redmondot és/vagy a redmondiakat.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#19) tragiQss válasza h3lios (#5) üzenetére


tragiQss
tag

Akkor mit szólnál ahhoz, hogy valaki sajátkezűleg rak össze egy PC-t, de az nem akar indulni összerakás után. Egy napon át próbálkozik, szétszedi, összerakja, nem megy. Már ott tart, hogy kuka az egész, mert már arra sincs lelki ereje, hogy garanciában visszavigye, mire észreveszi, hogy a tápegységből kilóg egy feleslegesnek tűnő kábel, a végén egy spec. csatlakozóval... :DD
(én voltam ez a marha, pedig előtte úgy tizenöt éven át, minden PC-met magam raktam össze alkatrészenként... :C )

(#20) h3lios válasza tragiQss (#19) üzenetére


h3lios
addikt

Le kell vágni biztos nem kell az oda. :DDD
Persze az is előfordul, hogy 1 új csatlakozó, vagy aljzat vicceli meg az embert, de ez a ritkább eset.

B-tag: H3lios#2825

(#21) tragiQss válasza h3lios (#20) üzenetére


tragiQss
tag

El tudod képzelni, milyen dühítő, mikor az ember nagy mellénnyel nekiesik, hogy "na ebben profi vagyok, semmi hibát nem csinálhatok!", aztán ilyen primitív hülyeség miatt órákon át csak áll és néz ki bután a fejéből? ;)

(#22) CPT.Pirk válasza h3lios (#17) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mostanában szerencsére normális gépek jöttek, de többször előfordult, hogy dohányos család gépe került hozzám, a füstös levegő meg megáll ezekben a dobozokban, mikor beindulnak a ventik, a szobát elönti másnak a füstje.

Persze elő szokott fordulni teljesen koszos gép is, meg a HW problémákat is nekem kell megoldani, jellemzően a P4 korszak gépeivel. Mondjuk ehhez is értenem kell, mert van egy számtek műszerész okj-m is.

plömplöm: nincs itt semmi titok, csak nem figyeltem oda. Amúgy ezt nem Redmond találta ki, szal. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#23) h3lios válasza tragiQss (#21) üzenetére


h3lios
addikt

Abszolút, velem is megesett már csak éppen nem ilyen formában, hanem Rom cserélés közben (androidon).
Mindenki verte a mellét az osztályban, hogy na most aztán felrakjuk neked az új verziót, meg hű de fasza lesz...
Ehhez képest miután a telefonomat téglásították elsiettek mert sürgős dolguk volt. Nekem kellet utánuk "futni" hogy srácok, ez így nem lesz kóser.
Azóta megtanultam persze és most is a magam által felrakott rendszert használom. Azóta megtanultam, hogy mindenre kell figyelni és ha valami nem megy, inkább bele se fogok mielőtt nem olvastam róla jó pár oldalt a neten. Sokszor az ilyen kis szarságokon megy el az egész, pont mint nálad.

CPT.Pirk

Öröm lehet az 5 centis porréteg alól előkeresni az alkatrészeket. Tisztára, mint valami ősi templomban: Megtaláltam az elveszett ereklyét ! Ja nem ez csak az egyik RAM lesz. :DDD
Egyébként hihetetlen, hogy milyen igénytelenek az emberek a holmijukra és, hogy mennyire nem értenek hozzá.
De az a legfélelmetesebb, hogy amikor az ember jó szándékkal időt fordít arra, hogy elmagyarázza nekik mit kell csinálni akkor mindig van valami fontosabb. Menni kell gyerekért, jajj elkések a melóhelyről vagy csak egyszerűen nem is akarja megfogadni a tanácsokat. Engem az ilyennel lehet kikergetni a világból, valaki 6 x megkérdezi ugyan azt és mindig ugyan azt a választ is kapja, majd amikor felmegy a pumpa még neki áll feljebb, hogy ő ehhez nem ért és az én dolgom. :U

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#24) CPT.Pirk válasza h3lios (#23) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Van egy kosz határ, ami felett nem állok neki, megy vissza a gazdájának, bár itthon a "házi praxisban" még nem fordult elő ennyire koszos gép, csak olyan, amit kis porszívózás rendbe rakott.

Pl. tipikus hiba forrás a gyári Intel hűtőborda a sugár irányú lamellákkal. Gyönyörűen belülről kifelé egy hártyát képez a porból a venti saját maga alatt. A műanyag pöckös leszorítókról már nem is beszélek, átmenő csavarral meg alátéttel szoktam kihelyettesíteni őket, na az örökös.

Egyébként inkább azt figyeltem meg, hogy nem is fordul meg a tulajdonos fejében, hogy a gépet ki kellene legalább évente egyszer takarítani. Nem is gondolnak rá.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#25) ZCoyote válasza CPT.Pirk (#24) üzenetére


ZCoyote
őstag

Pl. tipikus hiba forrás a gyári Intel hűtőborda a sugár irányú lamellákkal. Gyönyörűen belülről kifelé egy hártyát képez a porból a venti saját maga alatt

Ejj de finoman fogalmazol. :) Én inkább olyanokat szedtem ki mint amilyen a posztó a biliárd asztalokon.

Romani ite domum.

(#26) bambano válasza h3lios (#2) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Régebbi sztori egy bankból: az egyik, az épület távolabbi zugában időnként megáll a net, majd megjavul. Keresik-kutatják a hiba okát, de sokáig nem lett meg. Végül egyszer egy orbitális zápor közepén bent volt a rendszergazda, megint megáll a net, rohan, nézi, akkor jöttek rá...

Beázott az épület azon a részen. A takarítónő frankón feltörölte a pocsolyát, lekapta az ethernet drótot (akkor még koax volt), kifeszítette, arra felrakta száradni a felmosó rongyokat, majd mikor megszáradtak, visszarakott mindent.

aaargh... :)

Én csak annyit kérdeznék: miért van implikáció a címben? :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) lapa


lapa
veterán

szerintem annyira nem lehet hülye az sp1, hogy 5 mb-re próbál települni. valami sima fix lehet. bár már semmin se csodálkoznék.

komoly cég lehet, ahol a takarító hozzáfér a switchekhez. esetleg a router is ott volt, post-it jelszóval?

135 giga áttolása akármilyen hálón nagyon-nagyon-nagyon sok idő. még gigabiten is. egyszer lehet, hogy áttolta, de többet nem.

(#28) CPT.Pirk válasza lapa (#27) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Erre annyit tudok mondani, hogy mikor kivettem az aksit, aztán elindult a gép, ott vigyorgott, hogy telepíthetem az SP1-et.
Egy átlagos méretű hibajavítást szerintem meg tudott volna oldani 5MB-n. Meg kellett volna néznem a naplót, sajnos már nem fog kiderülni.

ZCoyote: még gyakornok koromban én is láttam pár helyen olyat, pedig fél évente pucolt gépekről volt szó. Nyamvadt kis harmat gyenge celeron 65 fokról indult a bekapcsoláskor rögtön, de hát kell az Intel mert az hú de jó! :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#29) keIdor


keIdor
titán

Az ilyeneket kezébe csak iPad való, azt nem lehet tönkretenni hasonló dolgokkal.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#30) Vladi


Vladi
nagyúr

Ennyi melót nem havernak 100k fölött vállalnék. :U

Amúgy mindegy mit használ, csak ne fedorát. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#31) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Fél év múlva visszakapod mindkettőt... ugyanolyan állapotban, mint első alkalommal.

https://www.coreinfinity.tech

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.