Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Grat a teszthez! :R

Megj.: A tesztben szereplő grafikonokat illetve táblázatot Microsoft Excel-ben készítettem. ;) :B :D ez tetszett, ilyet már illik ideírni 2007es után

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#2) b0rZ


b0rZ
aktív tag

Jo kis teszt lett, meg annyit elarulhatnal hol es mennyiert sikerult hozzajutnod! :)

(#3) Atlantis


Atlantis
veterán

Nem rossz írás, én is tegnap vettem egy 32GB-os példányt.

Sajnos a kis méretű file-ok kezelése nem a leggyorsabb, bár ez nem lepett meg, a 2GB-osom is így volt velük. Reméljük, jól bírja majd az igénybevételt.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#4) venember83


venember83
nagyúr

Jó bemutató. De előszeretettel. ;)

(#5) agent_k


agent_k
őstag

Esetleg, ha Vistad van a ReadyBoost képességeket bemutathatnád...
Én próbáltam egy Kingstone 1Gb SD kártyával a notimon, de nem voltam elájulva tőle... sőt bizonyos esetekben megnőtt a reakció idő.

Egyébként részletes, jó kis teszt!

[ Szerkesztve ]

(#6) robyeger válasza Atlantis (#3) üzenetére


robyeger
addikt

A szerzőnek is: NTFS vagy FAT32 particiód van a pendriveon, mert NTFS apróbb fájloknál még lassabb sajna, de én is azt használom, mert nincs kedvem darabolni a 4GB feletti fájlokat. A Vista SP1-ben, lehet hogy én vagyok a gügye, de nem találtam az exFAT vagy más néven FAT64 partició tipust, habár csak próba képpen néztem volna meg, mert még egy csomó XP gép van a közelemben, ott nem sokra mennék az új tipussal. Amúgy nekem egy piros színű 16GB Corsair-em van.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#7) bejmuller


bejmuller
aktív tag

Egyik haveromnak ilyenje van, csak 8 GB-os. A minap ideadta h valamit masoljak fel ra, es ment 20 MB/s-el is, Total Commanderben, igaz, eleg nagy fajlokat masoltam ra. Ez a 8 GB-os verzionak tudhato be? Vagy csak egy szerencses peldany?

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#8) ibazsb


ibazsb
tag

A kupak elég szorosan kapcsolódik a csatihoz?
Tudom nem a legfontosabb kérdés, de akkor is... :)

A megkérdezettek közel egyharmada egyetért, viszont a többit nem érti. Az egyharmad azt az egyet se érti.

(#9) whiz válasza ibazsb (#8) üzenetére


whiz
aktív tag

Nekem egy 4 gigás van, arra elég szorosan megy rá a kupak. Nyilván mind ilyen. Nem esik le, sőt egész nehéz leszedni (mondjuk én ennek örülök) :)

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#10) Rootkiskacsa


Rootkiskacsa
csendes tag

Nekem egy 4gb-s GT-m van (piros). Egyszer kiesett a zsebemből mikor beszálltam a kocsiba. Egyenesen bele a sárba, aztán majdnem átmentem rajta, mint később kiderült. Kb egy órát ált ott a sárban, épp hogy kilátszott a csücske. Aztán mikor haver megtalálta, megtörölgette. Semmi baja nem lett, azóta is működik.

Másik.

Egy másik srácnak is ilyen pen van. Ő addig baszogatta a kupakot, hogy már magától leesett róla. Nemtom hogyan csinálta, de leesett a kupak be a kocsi alá, és át is ment rajta. Azóta megint szorul.
Tanulság: Ha laza a kupak, menj át rajta kocsival. :DDD

(#11) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

jó cikk, az én kingstonom már párszor megjárta a mosógépet :U

(#12) Atlantis válasza robyeger (#6) üzenetére


Atlantis
veterán

FAT32 van rajta gyárilag. Nem is gondoltam rá, hogy átkonvertáljam, eszerint még lassabb lenne.

Többieknek:
A kupak amúgy eleinte elég szoros, de idővel bejáródik és utána könnyen lejön. A 2GB-osom kb. 3 éves, de még nem jutott el arra a szintre, hogy magától lessen róla, pedig naponta használom, nekem ez gyakorlatilag munkaeszköz.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#13) g@bo válasza robyeger (#6) üzenetére


g@bo
nagyúr

hol lehet GT változatot még kapni?

(#14) robyeger válasza g@bo (#13) üzenetére


robyeger
addikt

itthon? Eddig össz-vissz 2x láttam árlistákon, és pár nap alatt szétkapkodták. Keresgélj. [Külföldön van, az tuti] vagy amit még tudok tanácsolni, a Survivor gyorsabb, mint a sima kék, de persze a piros GT-t nem éri el.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#15) g@bo válasza robyeger (#14) üzenetére


g@bo
nagyúr

survivor van a nagykerben, de piros már rég nincs... sajna.

ocz atv is akad, de abból is a turbo lenne a nyerő.

(#16) Khelben


Khelben
nagyúr

Nekem is ilyen van, a 8Gb-os változat. Viszont ilyen sebességeket nem tud, írásban megvan a 8mb/s, olvsasásban 14mb/s. Én nem formáztam, a gyári "partíció" van rajta, esetleg ha azt átvariálom, gyorsulhat?

(#17) proradeon


proradeon
őstag

kicsee: Vista ReadyBoost-ot csak azert nem probaltam mert regebben utanaolvastam ennek a "technologianak" es sehol se ertek el vele jelentos gyorsulast. :(
robyeger: Probaltam formazni NTFS-be, de ugy a tarkapacitas csokkent 100MB-al, igy visszaraktam FAT32-be. :)
bejmuller: Ha jol tudom (legalabbis flash voyager-nel) ahogy novekszik a tarolokapacitas, ugy csokken a sebesseg. :(
ibazsb: Igen, a kupak belselyeben van 2 kis kiallo resz, ami kicsit beleakad a csatlakozon talalhato 2 lyukba, igy eleg stabilan rajtamarad. :)
g@bo: Pl.: [ITT]
venember83: Koszi, javitva :)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#18) Quiksilver


Quiksilver
aktív tag

Grat a teszthez :C jó kis pendrive-ok ezek a Corsair-ek :K (tapasztalat)

Az embereket két dolog foglalkoztatja az ősidők óta: 1.Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19) homeropata


homeropata
csendes tag

Grat a cikkhez, és gratula a vételhez is.
Én már jó idelye ilyen típusú, csak kisebb méretű pendriveot használok, és 100%-ig meg vagyok vele elégedve. Ha majd nagyobb méretűre váltok, flash voyager lesz az is.

(#20) M0RGI


M0RGI
őstag

Ezer éves ez a pendrive, én már 4 éve vettem ilyet.
Nekem a kupak könnyen lecsúszik sajnos és az írási/olvasási sebességeket sem
hozza a cucc sajnos. :(

(#21) mrdan206 válasza M0RGI (#20) üzenetére


mrdan206
tag

4éve vettél 16gigás pendrivét? Akkor még mennyibe volt neked?

♠♠♠ Itt van mire vágytál, egy világító ágytál!!! ♠♠♠

(#22) proradeon válasza mrdan206 (#21) üzenetére


proradeon
őstag

Hat a [hir a megjeleneserol] 2006-12-14-ei, szoval nehezen vett 16 gigasat 4 eve ^^

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#23) szab.tam válasza proradeon (#22) üzenetére


szab.tam
nagyúr

hi!

az eredmények kívülről megsaccolva is reálisnak tűnnek, de:
a 33mbyte/sec olvasásnál ugye toltad fel a penről a commanderrel a winyóra. elképzelhetetlen, hogy ez a winyó max írási sebessége volt? mert nálam pl. 2 db. wd sata2 320gb közt, ha 8 gigás mkv-t tolok át, ott a legnagyobb sebesség 65-70 mbyte/sec. egy gyengébb, használtabb winyónál nem elképzelhetetlen, hogy 33 legyen a határ.

van másik winyó a gépben? mert akkor tudnál mérni a 2 közti sebeességet is.

szerinted?

és tiszafüred qúrva jó hely! voltunk ott haverokkal jó régen, '90-es évek eleje, füzes panzió, meg asszem morotva, vagy mifene disco. bementünk, és gyorsan rendeltünk egyszerre 6 üveg johnyt.... néztek is ránk, hogy a megjátszós bunkó pestiek. azok is voltunk... :B a pincér imi kérdezte is, hogy holnap hol foglaljon helyet. kint, vagy bent. mi mondtuk: imikém! honnan tudjuk milyen idő lesz? bunkó suttyók voltunk, de jól éreztük magunkat...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#24) proradeon válasza szab.tam (#23) üzenetére


proradeon
őstag

hy!

Ez a lehetoseg eszembe se jutott. 2 winyo van a gepembe,egy IDE-s 80-as maxtor, es a tesztben hasznalt SATA-s 160-as hitachi. Maxtorrol hitachira altalaban 50-60MB/s-el masolok. De azert leteszteltem a pendrive olvasasi sebesseget maxtorra masolassal is, es ugyanugy ~33MB/s lett az eredmeny. :)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#25) szab.tam válasza proradeon (#24) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ok! :C :R

nekem egy ilyen kis 2 gigásom van. célnak megfelel, de van, amikor egy 300 mb-os mappát kell átvinnem, amiben több ezer file van. na, az kiborító mire átírja. ráadásul az egyik helyen usb 1-es van. fél óra.... ráadásul pont ott, ahol írni kell. habár az már mindegy. de otthon pik-pakk megvan, amikor a gépre fel kell tolni.

meg azért is kérdeztem, mert van, amikor a 2 winyó közt a másolás leesik 25-30-ra.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#26) Khelben válasza szab.tam (#25) üzenetére


Khelben
nagyúr

amikor egy 300 mb-os mappát kell átvinnem, amiben több ezer file van. na, az kiborító mire átírja.

bedobod egy zip-be és máris csak 1 file.
ha kikapcsolod a tömörítést, akkor még gyorsabb.

(#27) szab.tam válasza Khelben (#26) üzenetére


szab.tam
nagyúr

az egy tetű lassú irodai gép, ahol nem veszik szívesen, ha bármit is hozzányúlok....

az újraírható cd-vel jobban járok (3-4 perc...), csak bosszant, hogy ezért vettem a pent.

azért köszi a tippet, de nem tudok élni vele.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#28) ByB válasza proradeon (#17) üzenetére


ByB
addikt

Hogyan tudtad NTFS-be formázni? Nekem is ilyenem van, illetve GT, de nekem nem igazán jött össze! :(

(#29) whiz válasza ByB (#28) üzenetére


whiz
aktív tag

Az enyém is NTFS-be van, Vista alatt simán meg tudtam csinálni (választható formázásnál), egyéb más oprendszer alatt valamiért nem... :F

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#30) proradeon válasza ByB (#28) üzenetére


proradeon
őstag

Miutan Sandra kekhalalt okozott, ujrainditottam gepet, es "nem mukodott" pendrive. Gondoltam akkor format. (csak siman total commanderbe.. semmi extra program..) Aztan lattam hogy FAT32-t irja default-nak, en meg gondoltam "minek nekem FAT32.. NTFS kell nekem". Atvaltottam NTFS-re, blokkmeretet 4096 bytes-ra es quick format. De mint mar irtam "hianyzott" 100MB-nyi hely, igy "visszaformaztam" FAT32-re. :)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#31) legendary válasza proradeon (#30) üzenetére


legendary
tag

Hi,
Pendrive-ot nem "illik" NTFS fájlrendszerbe formázni, mert az naplóz és hamarabb tönkre teszi. Nem ok nélkül vannak alapból FAT ill FAT32 -ben.

"Mindenki arra született, hogy azt tegye amire született..."

(#32) 33as válasza legendary (#31) üzenetére


33as
senior tag

Ja, csak az a gond, hogy ha HD rippet cipelnél rajta akkor te se formáznád másra csak NTFS-re.

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#33) legendary válasza 33as (#32) üzenetére


legendary
tag

Arra való az exFAT

"Mindenki arra született, hogy azt tegye amire született..."

(#34) legendary válasza 33as (#32) üzenetére


legendary
tag

De ha már itt tartunk, akkor írhatnál hogy milyen ntfs-el, érdemes azt használni?

"Mindenki arra született, hogy azt tegye amire született..."

(#35) proradeon válasza legendary (#33) üzenetére


proradeon
őstag

Google-zok rendesen, de eddig nem talaltam a valaszt:
Corsair Flash Voyager tamogatja ezt az exFAT-ot?
Valamint exFAT-ot kepes e kezelni XP, es nem SP1-es Vista?:F

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#36) erdoke


erdoke
titán

Nekem sok éves, 1 GB-os van. Pont így néz ki, viszont gyorsabban ír. :Y

A legjobb aláírás a héten

(#37) proradeon válasza proradeon (#35) üzenetére


proradeon
őstag

2. kerdesre megtalaltam a valaszt -> NEM
Es igy mar az elso kerdes is ertelmet vesztette. Tovabbra is marad a FAT32 :)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#38) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Most ha jól értem, akkor FAT32-es tömörítésben 4 gigánál nagyobb fájlokat nem lehet rámásolni a pendrive-ra?

(#39) proradeon válasza Jhonny06 (#38) üzenetére


proradeon
őstag

Ugy van :(

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#40) luw2win


luw2win
őstag

Nekem is ilyen van :) jóféle
Grat a teszthez!

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#41) ANT válasza ByB (#28) üzenetére


ANT
őstag

Először a Hardver/Tulajdonságok/Házirendek alatt optimalizáld teljesítményre. Utána tudod NTFS-re formázni. Akár XP alatt is.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#42) groth99 válasza szab.tam (#23) üzenetére


groth99
tag

A kérdésedre a válasz: elképzelhetetlen. A SATA2 elméleti max sebessége 300 MB/s, míg az USB 2.0-é csak 60 MB/s (480 Mbit/s), tehát semmiképpen sem lehet 65-70 MB/s. Ellenben 2 vinyó között lehet jóval több is,csak vinyó kérdése az egész (meg hogy milyen sűrűn van használva a defrag) ;)
...szerintem... :U

Metalt a népnek \m/

(#43) Matamata


Matamata
aktív tag

Szerintetek melyik gyorsabb a 4GB-os vagy a 8GB-os mert úgy emlékszem jelentős különbség nan az eltérő kapacitásúak között.

[ Szerkesztve ]

(#44) wolflowe


wolflowe
csendes tag

Kérlek Segítsetek!

Már a 2. Corsair flash voyager GT-met hozom el a szervízböl, mert az 1. formázást követően lelassul a sebessége!
az 1. egy 8GB-os modell volt gyári formázással 26MB/s sebességgel írt, formázás után már csak 20MB/s lett...
a mostani ( 2. modell ) egy 16GB-os, gyári formázással 13MB/s sebességgel írt még ma, formázás után viszont már csak 8MB/s lett!

Kérem, aki ért a pendrive-okhoz vagy a formázáshoz, segítsen!

( a 16GB os modell eredeti boot per sector száma 38, cluster per sector-ja 16 volt, visszaállítás után sem nyerte vissza a gyári sebességét! )

(#45) ANT válasza wolflowe (#44) üzenetére


ANT
őstag

És nagyságrendileg ugyanolyan méretű fájlokat írsz rá? Mert ha sok kisebb fájlt akarsz rámásolni, akkor jogos, hogy visszaesik a sebesség. Vagy esetleg a lassabb sebességet nem USB hosszabbítón produkálja a pendrive? Mert az szintén lehetséges.
Anno én is össze-vissza kísérleteztem formázásnál a cluster méretekkel, de ugyanakkora méretű fájlok esetén nem volt számottevő hatása a sebességre (8GB Flash Voyager).

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#46) wolflowe válasza ANT (#45) üzenetére


wolflowe
csendes tag

Persze, 1értelmű, általában több gigás ISO file-okat vagy AVI-kat másolgatok, hiszen a max teljesítményre vagyok kiváncsi...
hosszabbítót ritkán használok...
Nekem volt... kb 4 MB/s-kel lassabb ha rossz méretre állítod...
Mindenesetre már vissza is dobtam a szervízbe hogy csináljanak vele valamit, de az kb még 1 hét mire visszahívnak...
Vicces hogy 99 év garanciát adnak rá, és már az 1. napon vissza kellett vinnem... :D

Amúgy több ember is panaszkodott hogy a 16GB-os GT csak 8MB/s-kel tud írni:

Érdemes elolvasni! :

http://www.houseofhelp.com/forums/showthread.php?s=c9d5bf1adc7907221f581d9963be0568&t=69657

(#47) tihs


tihs
tag

hello
próbáltál erre windows xp vagy vistát telepíteni?

(#48) ANT válasza tihs (#47) üzenetére


ANT
őstag

Nem t'om, kinek címezted a kérdést, de én személy szerint nem. Ilyesmiket inkább vinyóra telepítek.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#49) kennyke


kennyke
aktív tag

Hello!

Egy kis segítségre lenne szükségem, ha még van itt valaki...
Szóval, pár napja vettem egy ilyen pendrive-ot, 4GB-os verzióban.
A sebességével van a bajom: 16MB olvasás, és 3-4MB írási sebessége van.
Eddig 4 gépen, 2 OS-es, 3 mérő programmal (everest, totalcmd, és hdbench),
FAT32, NTFS partícióval, 4-8 cluster mérettel próbálkoztam, semmi változás. Valakinek van valami ötlete?

Előre is köszönöm :)

(#50) wolflowe válasza kennyke (#49) üzenetére


wolflowe
csendes tag

Üdv.

Ha sima (kék) voyagert vettél akkor ez a normális sebesség...
ha GT (piros) akkor az is hibás, bár nem ártana 32-es cluster mérettel megpróbálnod...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.