Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aram01


aram01
nagyúr

Fasza hűtő,kár hogy az én házamba nagy lenne

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#2) nuke7


nuke7
veterán

hmm... a hűtő nem tűnik rossznak, de kicsit többmindent is írhatnál róla. :U
(hiányoltam többek között a magok hőmérsékletét - amit írtál, az a legmelegebb mag, vagy a cpu dioda értéke ? - és a hangról a véleményed. Amúgy ennyi infó alapján én még nem jelenteném ki, hogy felsőkategeróiás. Az tény, hogy a z600-al pariban van, ezeken az óajeleken. Szerintem a felsőkategória 3,6ghz-nál kezdődik, 140W-s TDP-vel legalább :) )

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#3) Henk


Henk
veterán

Jó kis bemutató, gratula. Nekem is szimpatikus ez a hűtő szívesen kipróbálnám mire képes a TRUE ellen. :)

nuke7: szerintem a cpu hőmérséklete mert lehet a magokét nem tudja mérni. Én próbáltam a Z600-at ha annyit tud, esetleg ad neki pár fokot akkor már a felső kategóriába sorolható mert elbír bármilyen procival. A ventiről meg annyit, hogy ez egyik leghalkabb a jelenleg kaphatóak közül, 1000-1100 rpm körül kezd megjönni a hangja.

[ Szerkesztve ]

(#4) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Grat, jó írás, jó hogy látni valamit, hogy még is mire képes ez az új jövevény, de! Lenne egy pár kivetni való:

Azért megnézném azt, hogy Mugen 2 mellett hogy teljesítene. Kicsit erős, hogy egy kategóriában vannak.
Mugen 2 nagyobb prociknál adja ki a teljesítményét, ahol már a többi hűtő rég elhalálozik.
Gondolok én itt i7 @ 4.0 GHz-en vagy egy Q6600 3.8 G-n.

Az alja nincs agyon szépen megmunkálva, vessük össze mondjuk a Mugen 2 talpával: [link]

Én erősebb tuning beállításokkal próbáltam volna ki, mert ez 43 fokos dolgok szinte vicc.
És valóban érdekelne, hogy ezek minek a hőmérsékletei?
És milyen feszültségek mellett?

Egyébként valóban jó 5let így "egymásba ömleszteni" a HP-kat. :K

[ Szerkesztve ]

(#5) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azért az a load 41 fok az nem rossz.
Nekem az E6420 is ennyire megy fel, de akkor a venti jobban pörög, illetve nincs 3,3GHz-is sem húzva, és csak 2 magos.

Mutogatni való hater díszpinty

(#6) Vasinger! válasza hcl (#5) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

A 2 proci teljesen más. Más gyártástechnológia, nem összevethető.

(#7) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Gratulálok az íráshoz :))

Csak alátámasztani tudom a fentieket, a régi hűtőmre, Thermalright HR-01, 10°-ot ráver!
(Phenom II X4 BE@3700Mhz-1,4V: magok 52°-osak Prime alatt, 62° helyett!)

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#8) Matamata


Matamata
aktív tag

Nagyszerű hogy csináltad ezt a bemutatót mert nekem is kb teljesen ugyanilyen lapom van és érdeket hogy rálóg-e a memória foglalatokra a Corator DS.
Úgy tűnik mintha fordítva raktad volna fel a Coratort. :F
Az órajeleket kicsit elírtad és jól mutatna egy oszlopdiagram az eredményekről.

(#9) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nagyon jó kis hűtő! Ahogyan a cikk is :)

(#10) Qru válasza Henk (#3) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Beelőztek. :( Nem baj akkor is kirakom ha elkészült. :D

#nincsbennetarcsi

(#11) Henk válasza Matamata (#8) üzenetére


Henk
veterán

Hogyan lehet fordítva felrakni mikor 2 teljesen egyforma bordából áll? :U

Qru: hagyd a fenébe már okafogyottá vált. :D
Bár azért csak csináld kiváncsi vagyok az i7-en mit tud.

[ Szerkesztve ]

(#12) Matamata válasza Henk (#11) üzenetére


Matamata
aktív tag

Pont hogy nem egyforma. Szívó oldalon 30, nyomón 40 lemezből álló borda van azért hogy jobb legyen a légáramlás.

(#13) pincehely válasza Qru (#10) üzenetére


pincehely
addikt

Várom.
De tiéd legyen kissé részletesebb.
X58-ud4p-re fogod felpattintani?
Mert érdekelne, hogy az ex58-ud5-nél mennyire lóg rá a memória foglalatokra.
A corsair dominator elég magas bordákkal van megáldva, így is épp, csak nem ütközik bele a hyper 212, ami ennél lényegesen kisebb.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#14) Henk válasza Matamata (#12) üzenetére


Henk
veterán

Hű tényleg, én ne is számolgattam a lamellákat, hogy melyik mennyi. De ez a gyakorlatban hoz e valami változást arra nem vennék mérget. Érdemes lenne kipróbálnia.

pincehely: ahogy számolgattam az első ram slot fölé lóg be a hűtő az UD4P-n.

(#15) Matamata válasza Henk (#14) üzenetére


Matamata
aktív tag

Jó én se vagyok ennyire elvetemült. Csak képek alapján feltűnt, hogy mintha nem lenne egyforma a két oldal és utána olvastam róla tesztet amiben szintén kitértek erre. De valami azért lehet a dologban, mert a Noctua NH-D14-re is ezért került egy 12-es venti a szívó oldalra.

(#16) ruzsabazsa


ruzsabazsa
aktív tag

Jó írás,de a GHZ-et ird át MHZ-re :)

(#17) sagit


sagit
addikt

Jó írás Gart! :R

A hűtőhöz melyik ventit adják? Ahogy Látom Swif2-es venti van benne de valamit nem értek.
A cikk alapján 1201-et adnak hozzá (erre merek következtetni az 1200-as rpm-ből)
Ha eltaláltam akkor nem értem a Coolinket mert elvileg ez a venti nem pwm-es, (attól még a lap szabályozhatja,vagy ha van PWM-es ilyen venti javítsatok ki :U ) miért nem 120p-t adnak hozzá? Ha pedig én néztem be és az jár hozzá megnézhetted volna maxon (1700 Rpm).

Egyébként nagyon bejövős a hűtő, lehet lecserélem a Freezer Xtreme-t :D

Szerk: Csak nekem tűnt fel hogy az Idle hőmérsékletek alacsonyabbak mint a szobahőmérséklet?(ami ugye léggel lehetetlen) Mivel mérted a hőmérsékleteket? Mert ha everestel akkor lehet elmérted. Nálam sorozatosan alacsonyabbat ír ki mint a BIOS vagy az alaplaphoz kapott progi...

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#18) Henk válasza sagit (#17) üzenetére


Henk
veterán

De a 120P jár hozzá, ha ezt elolvasod ott írja is. Azért ment 1200-ön mert eddig szabályozta a lap vagy mert neki felette hangos és nem akarta nagyobb fordulaton járatni. Én is 1200-on szoktam ezzel a ventivel csinálni a méréseket, illetve én 1600-on is de azt azért mert nálam mocskosul melegszik magas órajelen ilyen alacsony fordulaton a proci. A hőmérsékletnél valóban félremérhet mert idle túl alacsony.

(#19) eclipse006


eclipse006
őstag

Grat a bemutatóhoz,amikor megláttam a gyári mellett először elcsodálkoztam,aztán megint. :)
Egy kérdés,nem lóg ki a házadból a hűtő,mert az alsó képen olyan mintha kilógna?

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#20) sagit válasza Henk (#18) üzenetére


sagit
addikt

Basszus átsiklottam felette :B
Csodálkoztam volna ha 1201-et ad hozzá a coolink.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#21) hcl válasza Vasinger! (#6) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nyilván nem, de azért a Phenom X4 + tuning kissé több hőt termelhet loadon, és a hűtőke meg azt is lent tartja... Nem is összevetésnek szántam, azét offba ment.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#22) embe


embe
nagyúr

Ahogy elnézem még 2 db hűtőbordás ram nem igazán férne be a lapba. :N

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#23) #40731136


#40731136
törölt tag

Király teszt, jó hűtő.
De azért a tömege nem semmi: 1 kg! :Y Biztos nem tesz jót a lapnak hosszútávon. (Most itt 2 évnél többre gondolok)

[ Szerkesztve ]

(#24) Daert


Daert
őstag

Köszönöm mindenkinek.
Azért leszögezném még egyszer azok kedvéért akik estleg elsiklottak felette.Ezt a cikket bemutatónak,és nem tesztnek szántam.A cikkben felhívtam a figyelmet,miszerint jelenleg ennyi tuning telt tőlem az ismeretek hiányában.
A méréseket Everest-el és a CoreTemp nevű progikkal végeztem,tettem volna fel képeket is a stressz tesztről de valamiért elfogyott a tárhely :B Az Everest nekem csak a magok hőmérsékletét jelzi,tehát az adatok maghőmérsékletek.A magok hőmérséklete a mérő program szerint egyforma volt.Mindegyik tesztet ugyanazzal a verziószámú progival mértem.
A hűtőhőz gyárilag a PWM-es Swif2 jár,ezt szabályoztam az AOD-al 1200 RPM-re.
Viszont valószínű az izgatottságtól nem vettem észre hogy asszimetrikus a bordák elosztása.Egyik oldalon sűrűbben vannak a lamellák.
Köszönöm hogy jeleztétek :R
A borda pedig ezen a lapon csak az első memória slot fölé lóg be.
A Mugen2-t azért hoztam fel,mivel míg lehetett kapni,kb egy árban lennének.A teljesítményüket én összevetni nem tudtam,sem anyagi sem technikai okok miatt,de erre ott vannak a külföldi tesztek.
Természetesen megköszönöm Henk fórumtársnak a bíztatást. :R
Ha nem agitált volna,talán meg sem írom ;)

[ Szerkesztve ]

(#25) Daert válasza Qru (#10) üzenetére


Daert
őstag

Én is nagyon kíváncsi vagyok hogy teljesít egy alaposan húzott i7-en.
Valamint biztos vagyok benne hogy részletesebb és igényesebb,nem bemutatót hanem tesztet fognak az olvasók és én is látni. :R

(#26) Sonky


Sonky
aktív tag

Azért a mugen2 jobb:)

Egy legenda vagyok.

(#27) hfrankee


hfrankee
senior tag

Jó kis bemutató,grat!
Az a talp valami ótvar,mintha sorjás lenne,meg hézagos..ebben a kategóriában nem lenne megengedhető.Összehasonlítva egy hsz.-ben linkelt Mugen2-vel, ég és föld.

(#28) Daert válasza Sonky (#26) üzenetére


Daert
őstag

Ezt az alapján jelented ki,mert neked is Mugen-ed van?

Egyetértek,miszerint a Scythe hűtőknek elsőrangú talpat készítenek,ez viszont hagy maga mögött kívánni valót,nem is keveset. :(

[ Szerkesztve ]

(#29) Henk válasza Sonky (#26) üzenetére


Henk
veterán

Azért én erre nem vennék mérget. :B

Daert: a Megahalems-nek sem tükör políros a talpa mégis az élmezőnyben van, a TRUE-nak meg szép a talpa de olyan domború, hogy sok tulaj azzal kezdi, hogy javítja amit a gyártó elrontott.

(#30) Gorneck válasza pincehely (#13) üzenetére


Gorneck
titán

Részletesebb? Mire gondolsz?

Gorneck#1239

(#31) veector


veector
senior tag

Thermalright Ultra 120 Extreme revC.Ez kiesett,szinte beszerezhetetlen MO-n.

az enyém 2 hete érkezett meg. pcgear.hu

A ventilátort 2db rögzítődrót tartja a helyén. Sajnos csak ennyit mellékeltek a csomagban. Ha több ventilátoros szellőztetést tervezne az ember fia,akkor sajnos a rögzítésükről a usernek kell gondoskodnia.

Vagy csak felül hagyod meg ha álló házad van, mert az alsó gyak. nem tart semmit

Amúgy jó cikk, csak ez az eredményfelsorolásosdi nem valami átlátható. Grafikon jobb lenne

[ Szerkesztve ]

(#32) Sonky válasza Daert (#28) üzenetére


Sonky
aktív tag

Nem.

Nekem Mugen2 van. 1Napig volt ilyen hűtőm hát nem jött be. A Mugen 800Rpm-el terhelve Prime95-el elviszi a procim 40C Ez meg 44C Vitte el 1000Rpm-el. Mind a 2Hűtőn 1db venti volt.

Egy legenda vagyok.

(#33) kpal


kpal
veterán

Szép hütőcske. ;)

(#34) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nem csak a talp a lényeg. az összes Thermalright hűtőnek ronda a talpa, mégis a legjobbak között vannak. arról nem is beszélve, hogy az ilyen ventivel kiló fölé kerülő szörnyek a proci kupakját igazgatás közben is meg tudják karcolni. aminek szándékosnak se kell lennie, avagy a ventit házban nem mindig egyszerű berakni a helyére. még ha tükörpolíros a proci és a hűtő is...

a kéttornyos kialakítás és a méretek alapján ebben a hűtőben még van tartalék. az asszimetrikus bordázat érdekes.

picit bátrabb tuninggal megnéztem volna, mit megy. szép dolog a <45 fok load alatt lowflow ventivel, de az a proci fogyasztását is minősíti.

bemutatóért köszönet!

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#35) Henk válasza veector (#31) üzenetére


Henk
veterán

Ez azért érdekes mert a PC Gear honlapján most sem található a rev.c így elméletileg nem is tudod rendelni hiszen ha keresed nem tudod, hogy létezik náluk ilyen. Pár hónappal ezelött kérdeztem Engusz-t akkor még azt mondta nem tud rev.c-t hozatni. Megkérdezhetem mennyi volt?

Sonky: ugyanazzal a ventivel nézted mindkét hűtőt, paszta is ugyanaz volt meg a beállítások, szobahőmérséklet is? Mert még ha mindez adott akkor is előfordulhat, hogy a te házad szellőzése a Mugen-nek kedvez. Nálam is jobb a TRUE mint a Megahalems pedig a legtöbb tesztben pont fordítva van.

proci985: Qru-ék letesztelték i7-en is ott majd kiderül hol mennyi ereje van.

[ Szerkesztve ]

(#36) sirzollee


sirzollee
tag

Jó cikk haver!Grat! :C

(#37) Gorneck válasza proci985 (#34) üzenetére


Gorneck
titán

Assszimetrikus bordázatról annyit, hogy bármennyire is fúrcsa, de működik...a sűrűbben lamellázot rész a langyosabb...így elég neki az a minimális levegő amit kelt a venti szívóhatása...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#38) wierra


wierra
senior tag

Na végre valaki AMD-vel tesztel :C :R

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#39) Boxi88


Boxi88
őstag

jó cikk lett nagyon, a hűtő is tetszik, bár nekem szerintem éppenhogy beférne a házba (ha beférne)

Grat :C

(#40) Menyus911


Menyus911
tag

Nagyon jó elsőre, egy megjegyzés - legközelebb a fenyképeket jó megvilágítás mellett, vaku nelkül csináld. Amúgy O.K., THX. :))

[ Szerkesztve ]

(#41) Henk válasza Gorneck (#37) üzenetére


Henk
veterán

De itt az a lényeg, hogy pont fordítva van összeállítva a gyártó honlapján is, a ritkább felől szív és a sűrűbb fele fúj a venti. Te pont fordítva mondtad nem?

(#42) Gorneck válasza Henk (#41) üzenetére


Gorneck
titán

Megkeveredtem csöppet... :D Szal a ritkább felől jobb ha szívja a levegőt és úgy is van szerelve gyárilag...ha jól látom a kolléga pont fordítva szerelte...

Gorneck#1239

(#43) nuke7 válasza Henk (#3) üzenetére


nuke7
veterán

az én hyper 212-m ventije 1600-on is alig hallható...
max-on kicsit hangosabb, de nem sokkal.
És a felsőkategória szerintem is nagyobb tuningnál jön ki, magas feszültségekkel mondjuk :U
amúgy a hyper 212-vel nekem a phenom 2 x4 965BE 3,4ghz-n terhelés alatt 46fok körül,(legmelegebb mag) cpu dioda meg valahol 36foknál van... (nem prime 95, csak ilyen 50-70% -os terheléssel néztem)
de mégse mondom, hogy felsőkategóriás hűtő :U :)

https://youtube.com/user/nuke7

(#44) Daert


Daert
őstag

Bármilyen furcsa de icipicit számít hogy szereli fel a bordát az ember.Megfordítottam és egy hangyányival jobb a hőfok.
A Thermalright-ról csak annyit,Engusz sem tudta pontosan megmondani milyen verziójút kap.És azért az már más kategória árban,High-end.

Épp ez a szép az egészben,ahány User,annyi féle eredmény :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45) Daert


Daert
őstag

Ha már annyit vitatkoznak az emberek,nem tudná valaki Qru-t egy Mugen2-vel megdobni a teszt erejéig???

(#46) Gorneck válasza Daert (#44) üzenetére


Gorneck
titán

Ez mit jelent? A sűrűbb bordázaton küldi át most már a levegőt?

Gorneck#1239

(#47) Daert válasza Gorneck (#46) üzenetére


Daert
őstag

Igen,a ritkább felől szív és a sűrűbb lamellákon nyomja kifele a levegőt.Nem számottevően de mintha így jobb lenne.

(#48) Daert


Daert
őstag

Most olvastam hogy a Chillaramic Zinc-oxid tartalmú,mint a popsikrémek és a sebkezelő kenőcsök nagy része ;] :DDD

(#49) Johnny001 válasza Daert (#47) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Hát akkor ugyanabba a cipőbe sikerült belelépnünk, mert először én is fordítva raktam fel nagy izgalmamban, de gondoltam nem szólok :))

Tesztet úgy nem néztem :N

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#50) Probber


Probber
őstag

Szép nagy batár hűtő, jó írás. :)

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.