Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rimuru


Rimuru
veterán

Kicsit csinosítottam és bővítettem rajta.

Vigyázat, csalok!

(#2) kodmen válasza Rimuru (#1) üzenetére


kodmen
tag

Tényleg halál egyszerű... maradok az UHU-nál inkább :DD Bár onnan is váltanék, talán linux mint-re, de nincs kedvem vacakolni napokat a telepítéssel / belakással... Kipróbálni virtualbox-ban (amellett, hogy sosem csináltam) meg szerintem nem is tudnám: kevés a 8MB osztott memóriám hozzá :O

(#3) Vladi


Vladi
nagyúr

puff. méghogy nem haladóknak szóló. :D
De.

Amúgy jó írás.

A kommenelőnek meg üzenem, hogy az uhut nagyon messzire lökje el. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4) Rimuru válasza Vladi (#3) üzenetére


Rimuru
veterán

Míg magam se tartom haladónak hogy írjak már olyat? :P

kodmen: UHU-t lehet tényleg el kéne felejteni. Nem kell több nap a telepítéshez se, maximum a belakás hosszabb idő, ami meg mindig az észlelt probléma/kényelmetlenség miatt sokkal több idő is lehet. :P

Vigyázat, csalok!

(#5) Vladi válasza Rimuru (#4) üzenetére


Vladi
nagyúr

uhunál az sok idő, mire felhajtasz egy olyan számítógépet, amin még fut. :P
teljesen kapmec neki. Az elmúlt 1,5 évben csak firefox és thunderbird frissítések érkeztek hozzá. ezt nem nevezném támogatott rendszernek. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6) Rimuru válasza Vladi (#5) üzenetére


Rimuru
veterán

Nálam pont van egy. :DDD :P

Vigyázat, csalok!

(#7) kodmen válasza Vladi (#5) üzenetére


kodmen
tag

Nem mondom, hogy nincs igazatok, de gondolom az asszonyt sem cserélitek le, ha már megkopott rajta a festék / nem bejáratós :U
Nekem nagyon tetszett az, hogy itthon készült, hazai közösség fejlesztette / foltozgatja ma is (meg vettem a 2.1. dedikált lemezét, és az UHU-s bögre is itt figyel a munkahelyemen :-) ), az UBK nagyon jó dolog lenne, de nem tudnak mindent megoldani. Szóval nem amiatt használom, mert a legfrissebb rendszer. A gépem -jelenleg- őskövület, 8MB osztott videómemóriával, ami még ennek a rendszernek is túl kevés... Feleségem is megszokta a használatát, valamint suli után én sem érek már rá annyit foglalkozni a hobbimmal (informatika) hogy pikk-pakk megoldjam az új rendszer gondjait. A gyermekeim miatt pedig csak az alvásból tudnék elcsípni... Szóval érzelmileg is kötődöm, és túl nagy áldozatnak is érzem a váltást.
Mit ajánlatok? Melyik disztróra érdemes váltani szerintetek? A GNOME felülethez ragaszkodnék -bár sokat változott az is-, meg a debian alap / hasonlóság sem hátrány, valamint hogy könnyen lehessen kezelni, "érteni madzsar". És ha már váltok: legyen naprakész, sok friss programmal, hogy tényleg előrelépés legyen!

(#8) Vladi válasza kodmen (#7) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem. csak akkor ha már mindenféle fertőzést hazahord. :DD

Viszont azt mérlegeld, hogy már nagyon régi rendszer. És alig adnak hozzá valami frissítést. A kernel lehet már tele exploitokkal. :(

vagy debiant, ha már ezt a vonalat ismered, vagy centos-t javaslok. Ezekkel sokáig ellehetsz.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9) BoB


BoB
veterán

A syslog-ng-t mire használod?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#10) joecontra


joecontra
addikt

Továbbra is jól összeszedett írásnak gondolom.
Viszont nyugodtan mehetne címlapra is - szerintem megüti azt a színvonalat - és lehetne oldalakra tagolni mert így egyszerre sok lehet egy érdeklődőnek.

Én nem egészen így telepítem az Arch-t, de sokat segített a saját módszer kidolgozásában ezért még egyszer köszi.
Éppen ezért gondolom, hogy másnak is mankót adhat ez az írás. :K

Üdv,
J

(#11) Rimuru válasza BoB (#9) üzenetére


Rimuru
veterán

Arra amire való. :DDD Amúgy hozzászoktam, gondolom a systemd miatt kérdezed.

joecontra: Szerintem sokat kéne finomítani rajta hogy címlapra kerüljön, itt könnyen elintéztem egy kis előismeret sorral, lehet többet kéne írni hálózat beállításáról stb. Még mindig örülök hogy tudtam segíteni.

Vigyázat, csalok!

(#12) BoB válasza Rimuru (#11) üzenetére


BoB
veterán

Igen, merthágy így szerintem egy plussz felesleges csomag + démon ami fut.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#13) Rimuru válasza BoB (#12) üzenetére


Rimuru
veterán

Kiveszem úgyis csak most írtam bele, szerintem mások amúgy se nézegetnek logokat. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#14) N0zer0


N0zer0
senior tag

Szimpatikusnak tűnik. Még ez a Openbox is elég jónak néz ki, biztos szárnyal is tőle a gép, de vannak vele szemben kétségeim. Windowshoz, KDE-hez, GNOME/Cinnamon/Mate-hoz szokott emberke vagyok, szerintem meredek lenne ezek után az Openbox. Azon is fut bármilyen Gtk-s vagy Qt-s program?

A másik, hogy a telepítés nem néz ki egyszerűnek (mondjuk olyan nehéznek sem), de az egész lemezes LUKS titkosításos LVM és az Intel driver felrakásától fosok, még akkor ha van róluk bőven vonatkozó írás az Arch wikiben.

Tartok még egy picit a grafikus felület feltételétől, helyesebben nem magától a telepítéstől, hanem az esetlegesen hiányzó csomagoktól. Félek, hogy úgy járok, hogy felteszem a KDE-t, de aztán se élsimított betűk, sem semmi nem lesz, aztán nem fogom találni, hogy mit kéne hozzá feltenni.

(#15) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Szép munka! Gratula

(#16) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Szép munka és nagy segítség! Köszönjük! :C

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#17) DMZ


DMZ
csendes tag

Jó kis írás! Én egy install scriptet használok, ami kb. ugyanezeket a lépéseket hajtja végre, amit leírtál, csak egyszerű, interaktív módon. Számtalan gépre raktam már így arch-ot (igazira és virtuálisra is), mindegyik tökéletesen megy. Hátha valakinek hasznos lehet: [link]

(#18) joecontra


joecontra
addikt

Egyre jobb lesz. Látom sok mindenre kitértél a bővítés során.
Annyit esetleg hozzátennék, hogy akinek az fdisk bonyolult lenne, annak én javaslom a cfdisk programot.

Engem még nem hagyott cserben.

Üdv,
J

(#19) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Érdemes lenne beleírni a mkinitcpio.conf szerkesztésénél a MODULES sor kiegészítését ez alapján, mert én ezt kihagytam, és nem is töltötte be a karakterkészletet..

(#20) Rimuru válasza _Dumber_ (#19) üzenetére


Rimuru
veterán

A main-be nem írom bele.

Vigyázat, csalok!

(#21) Dhampir válasza DMZ (#17) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezt hogyan kell használni, netinstall-os telepítés során?

(#22) Dhampir válasza Dhampir (#21) üzenetére


Dhampir
félisten

Tárgytalan.

(#23) Raynes


Raynes
tag

Kék luficetet nem látni mostanában, nagyon elveszett a bitek nagy óceánjában. A cikket viszont rendszeresen csinosítgatja, látom.

Néhány észrevétel, most, hogy már én is számtalanszor feltettem, igaz kicsit máshogy, mert LUKS, LVM, btrfs-sel telepítettem.

Az fdisk helyett a leírásban használj cfdisket. Az is az alap Arch telepítő része, és legalább kulturált menüje van, amit kurzorbillentyűkkel lehet használni, nem kell betűket nyomkodni hozzá. Egy kezdőnek sokkal áttekinthetőbb, sokkal kevésbé ijesztő, kevésbé bonyolult, a leírás pedig nekik készült. Igazából a cikk közérthetőségének, áttekinthetőségének is jót tenne. Azzal egyetértek, hogy a echo tartalom > /path/to/file módszer helyett nano használatával történő szerkesztést mutatsz be, egy kezdőnek tényleg áttekinthetőbb, épp így lenne a cfdiskkel is.

Aztán az időzónás symbolic link létrehozása előtt elvileg kell a tzselect parancs, az Arch wiki írja is, de csak a Beginners' Guide-ban, az Installation Guide-ból már kifelejtették.

Harmadrészt én nem syslinuxszal mutatnám be a telepítést, hanem GRUB2-vel, már az számít alapnak mindenhol.

Egy dolgot hiányolok még a leírásból, az pedig a grafikus hálózatmenedzselő app, és a power managment telepítése.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.