Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Oliverda


Oliverda
félisten

Szerintem az X&Y volt az utolsó igazán jó albumuk. A Viva la Vida-n még voltak jó számok, az úgy még egész élvezhető volt, bár már az sem tetszett annyira mint a korábbiak. A Mylo Xyloto-t pedig nagyjából háromszor hallgattam meg, utána egyszerűen már eszembe sem jutott újra berakni.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2) Dagidög válasza Oliverda (#1) üzenetére


Dagidög
senior tag

Szerintem jó a Mylo Xyloto is, bár tény, hogy nem kifejezetten Coldplay-es.

(#3) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

Gravity, Scientist a legnagyobb zenék egyike a világon.

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#4) Oliverda válasza Dagidög (#2) üzenetére


Oliverda
félisten

Épp ezért nem tetszik. A korábbi albumuk után elég nehéz lenyelni a happy ugrabugrát, rihannát, meg a többit.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5) 33as válasza hitvanyalak (#3) üzenetére


33as
senior tag

Köszi a cikket, jól összeszedted! :R

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#6) LLKobe


LLKobe
veterán

A Coldplay-t nem igazán ismerem, de az tény hogy a világ legjobb csapatai brittek, lásd Depeche Mode, Placebo...

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#7) djculture


djculture
félisten

Azért én még tudok sorolni hozzá három zenekart ami szintén British és világszivonalú:
Manic Street Preachers:
[link]

Travis:
[link]

Blur:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#8) Wa2x_ válasza Oliverda (#1) üzenetére


Wa2x_
veterán

Van benne igazság.. :)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#9) ronson válasza LLKobe (#6) üzenetére


ronson
őstag

Ez nem tény, hanem szubjektív vélemény. :W

(#10) waithEard válasza ronson (#9) üzenetére


waithEard
őstag

:D Hát én is ismerek néhány nem brit csapatot...

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#11) South Velen válasza ronson (#9) üzenetére


South Velen
addikt

+1

(#12) GabN73


GabN73
addikt

One Direction nem lesz? ;]

(#13) MIFtIli válasza Oliverda (#1) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

+1
Ezek az új dalok biztosan nagyobb bevételt termelnek, mint az első három album, de sajnos számomra az x&y album után véget ért a coldplay.

(#14) wolfnet válasza Oliverda (#1) üzenetére


wolfnet
tag

csatlakozom :D x&y :D

Privátban érdeklődj! :)

(#15) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Kicsit "elpoposodott" a dolog, gondolom a nagyobb közönség elérése végett, de sztem aki eddig szerette, az ezután is fogja.. akkorát nem fordult velük a világ (még).. :U

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#16) djgeg


djgeg
őstag

Coldplay for ever :)

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#17) alcsa


alcsa
senior tag

a #4es szamu kedvenc kimaradt

(#18) dave666


dave666
aktív tag

Szép összeszedett bemutató, köszi :R
Szoktam hallgatni a Coldplay slágereit, de azt nem állítom, hogy a legnagyobb rajongójuk vagyok.
A zenéjükben benne van valami varázs ami akkor is segít, ha jó kedved van, de akkor is amikor rossz :K

Dave666

(#19) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

Jó írás, de akár hogyan is akarja a barátnőm letolni a torkomon a kedvenc zenéjét (Cp.) nem birok felülkerekedni a vinnyogó kiscicás dalokon, vagy éppen a bedrogozott állapotot sugalló hangokon.
Egy igaz filmbe, el lehet felejteni adott képsorok alatt azt ,hogy kitől van az adott szám, márha valahonnan tudom hogy Coldplay...

© asszongya'hogy

(#20) kiiso


kiiso
tag

MJ rajongóként nekem ez a produkció vette el a kedvemet az együttes alaposabb megismerésétől. :D Ettől függetlenül a cikk jó. :R

(#21) edward2


edward2
addikt

A Rush of Blood to the Head album szerintem a legcoldplayesebb ha lehet ilyet mondani. Amúgy meg van az összes album mylo-t is meghallgatom, de messze nem az igazi.

(#22) JanR


JanR
addikt

Nálam a Clocks-al léptek be az életemben, meghatározó szám és meghatározó esemény történt miatta :)

(#23) djculture


djculture
félisten

Nekem mondjuk pont a sokat szidott "Charlie Brown" zenéje tetszik legjobban. ;]

(#24) Hennet válasza LLKobe (#6) üzenetére


Hennet
aktív tag

Hogy is fogalmazzak?

Akarmilyen iranybol is kozelitjuk meg az altalad felskiccelt ket zenekart (zenei szinvonal, rajongok, toplistak, zenetortenelem, eladott albumok, ecetera) boven elmaradnak a "legjobb 10"-tol :U Egyebkent banda, csapatot a focistak alkotnak.

Hat a cikkhez annyit h jol osszeszedted (remelem nem Scmitteltel a wikipediarol ;]), bar engem mindig egy furcsa meleg erzes tolt el amikor hallom oket, foleg az uj szamaik alatt. :U :P
regebben azert bejott a zenejuk :B [/OFF

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#25) djculture válasza Hennet (#24) üzenetére


djculture
félisten

Mondjuk britpop zenekarok közül a Blur meg az Oasis adott el legtöbb lemezt ha jól rémlik. Pedig friss anyagot 2003 óta nem adott ki a Blur zenekar.
Blur tavaly tért vissza Brit Awardson kaptak is egy életműdíjat, idén meg a szigetre is jönnek.

[ Szerkesztve ]

(#26) Hennet válasza djculture (#25) üzenetére


Hennet
aktív tag

Es melyiket sorolta fel a kedves kollega ezek kozul?... :U
Ezen kivul vilagviszonylatokrol irtam nem a Brittrol.

[ Szerkesztve ]

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#27) ldave válasza djculture (#25) üzenetére


ldave
félisten

Jön a Blur a Szigetre? Akkor sok-sok év után újra kimegyek :)

A Slime draws near! Command?

(#28) djculture válasza ldave (#27) üzenetére


djculture
félisten

Jaja jön :K : [link]

(#29) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

Trouble nálam a nagy kedvenc volt. Akár 5x is meghallgattam egymás után.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#30) tdk.112 válasza LLKobe (#6) üzenetére


tdk.112
aktív tag

A "brit" szót 1 azaz egy darab T betűvel írjuk és ejtjük.

Hennet
A "brit" szót továbbá kisbetűvel írjuk, mivel melléknév. :W

Egyébként meg: Anglia? Úgy érted, Új-Pakisztán? :DDD

[ Szerkesztve ]

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#31) Trevize1987


Trevize1987
aktív tag

Nekem a Coldplay mindig is a Radiohead érdektelen kistestvére marad, pedig leerőltettem a torkomon az összes albumokat többször is. Vannak jó számaik, de pont ugyanolyan szürke semmiség az életművük nagyrésze mint a példaképként említett U2.

És idegesítően túlértékeltek. Pedig vannak sokkal jobb együttesek, tized akkora népszerűséggel.

(#32) Wa2x_ válasza Trevize1987 (#31) üzenetére


Wa2x_
veterán

Snow Patrol is nagyon jóó, szeretem :)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#33) Hennet válasza tdk.112 (#30) üzenetére


Hennet
aktív tag

Koszonjuk Emese... :(

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#34) edward2 válasza Trevize1987 (#31) üzenetére


edward2
addikt

Szerintem jó zenét csinál a Snow Patrol, de úgy általában azért sokkal halványabb, mint egy Coldplay. A linkelt számot is az X&Y előtti albumok bármely száma kenterbe veri :)

(#35) Wa2x_ válasza edward2 (#34) üzenetére


Wa2x_
veterán

Chasing cars, Open your eyes ezek a kedvenceim tőlük többek közt, ezek azért jófélék.

De pl. a Keane, vagy a The Killers is nagyon jó zenekar ebben a műfajban.

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#36) hege8888


hege8888
aktív tag

Azt remélem sokmindenki tudja, hogy a Talk című számuk a Kraftwerk Computerlove akkordjaira épül. :P

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#37) CaNNa3IS válasza Trevize1987 (#31) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Hát ez a link elég gyenge muzsikát rejt. :F

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#38) baluka26 válasza djculture (#25) üzenetére


baluka26
veterán

Adott ki, nem is akármilyen kislemezt (Under the westway).

Egyébként szerintem is a britek tudnak legjobban zenélni, ha bandáról van szó.
Elég csak az Alt J bemutatólemezét (ezt mindenképp) vagy új Bloc Party-t meghallgatni.
De idén Django Django is odabaszott albumukkal. :)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#39) Lewzke


Lewzke
őstag

Nagyon jó együttes, autentikus akárcsak az öreg Pink Floyd, U2 vagy a kevésbé ismert Radiohead.

(#40) RetepNyaraB válasza LLKobe (#6) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

szerkesztve

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#41) donjohnson


donjohnson
addikt

a kedvenc számaid közül a #4-es kimaradt. véletlenül vagy direkt? :)

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#42) parampa


parampa
aktív tag

(#43) Degeczi válasza LLKobe (#6) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ez gyakorlatilag a 60-as évek óta így van vmiért - talán a zenei oktatás, vagy csak a mindennapos élet hat rá, fene tudja

de nekem is föltűnt már, milyen döbbenetes arányban voltak/vannak brit bandáktól származó jó zenék

sokszor csak utólag jöttem rá, "nahát, ők is", mert az ének többnyire akcentusmentes
kezdve már a Procol Harum-al, vagy az Animals-al (a House of the Rising Sun szövege tévesztett meg), vagy a T.Rex, de említhetném a Motörheadet vagy Black Sabbath-ot is, sőt, egészen más műfajból Kim Wilde is meglepett (talán a Kids in America miatt) amikor egy interjúban szép brit akcentussal beszélt

(#44) 3shae


3shae
aktív tag

Nálam a Talk, és a The Hardest Part visz mindent..

:)

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#45) Wa2x_ válasza donjohnson (#41) üzenetére


Wa2x_
veterán

Véletlenül.. köszi, javítva. :R

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#46) Balsac


Balsac
csendes tag

Nekem a Viva la vida óta már nem igazán tetszik a Coldplay. Már azt az albumot se érzem olyan igazi Coldplayesnek :|

(#47) edward2 válasza Wa2x_ (#35) üzenetére


edward2
addikt

Na a The Killers az viszont jó rendesen. :)

Music Map

Ezt a kis térképet ajánlom mindenki figyelmébe. Pl egy Killersnél a Muse, Arctic Monkeys, Coldplay, Mumford & Sons, Kings Of Leon stb. bukkan fel. Lehet keresgetni még mik tetszhetnek adott személynek.

(#48) Lacces válasza Hennet (#24) üzenetére


Lacces
őstag

Igen, de szerintem nem igazán lehet a régieket az újakkal összehasonlítani eladott lemez után
Megindokolom: Youtube, internet, ma már nem mindenki veszi, max Youtube-on kedvencek közé pakolja és onnan hallgatja.
Szerintem ilyen szempontból nem lehet őket összevetni.

(#49) MIFtIli válasza Degeczi (#43) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

pink floyd

(#50) Degeczi válasza MIFtIli (#49) üzenetére


Degeczi
nagyúr

(persze, de itt csak azokat említettem, akikről csak utólag derült ki számomra, h britek. A Pink Floydnál ez nem volt kérdés: náluk sokszor van olyan betét, ahol ezt rögtön hallani)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.