Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GG888


GG888
senior tag

Szerettem az 1. sorozatot, bár csak egerem volt belőle egy kis ideig. Sajnos 2 barátomnak, a 3-ból akiknek ajánlottam és segítettem is a beszerzésben, egy pár hónap után elkezdett nyikorogni a görgője.

Lehet adunk egy esélyt a 2. szériának :)

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#2) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Nem vennék gamer billentyűzetet, csak szavazni akarok valamire. - 20% Jájj. :N

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#3) 1tom válasza GG888 (#1) üzenetére


1tom
tag

Nekem 2db ilyen egerem van. Az egyik még működik rendesen, a másiknál az egér görgője szinten nyikorog és néha lefelé görgetéskor mintha ellentétes irányba tekerném. Nem volt egy jó vétel sajnos, igazából egy mezei egér minőségét nyújtja, vagy az alatt.

Bunkók kiméljenek! Amiga rulez always!

(#4) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Én ajándékba kaptam az első szériát, a mai napig gyűlölöm. Az egér agy nap alatt ment a fiókba, a bill is menne ha végre találnék egy elfogadható mechanikusat (fehér háttérvilágítás + MX brown + 10 key + 100 eurós ár)

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#5) kelekyle


kelekyle
őstag

Volt egy Devastator egerem, nyikorgott a görgő. És például játékra alkalmatlan volt... egy nagyon rántásra felugrott vagy leugrott... nem ajánlom senkinek.

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#6) nyunyu


nyunyu
félisten

10k az egesz szett???

Vegulis annyit meger, ha egy RGB hattervilagitasu mechanikus billzetre akarsz pot kupakkeszletet, es pont passzol ra a szabvany kiosztasu also sor. (nem mindegyikre jellemzo...)

Elvegre a legolcsobb kinai kupakszettek is ekorul mozognak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7) Argos válasza macilaci78 (#2) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog (1)

Velem együtt már 22.0% ;]

...elmúlik...

(#8) NomadND1


NomadND1
senior tag

Ez valami ritka randa :DDD
Kilométer magas gombok, nálam nem a gamer, hanem a gagyi kategória.

Bár biztos jó valamire, hiszen csili-vili és még világít is. Ja meg egér is jár hozzá ;]

(#9) saelin


saelin
veterán

Meh...

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#10) jani04


jani04
aktív tag

Akinek ennyire van pénze annak jó választás lehet.Ennyi.Nem kell ezt túldimenzionálni.
A"szakemberek"nyilván nem ezt veszik mert ez nekik hú meg ha.

[ Szerkesztve ]

(#11) nyunyu válasza NomadND1 (#8) üzenetére


nyunyu
félisten

Kilométer magas gombok, nálam nem a gamer, hanem a gagyi kategória.

Regen is ennyi volt a szokasos gomb magassag, csak a tucat billzet gyartok valahogyan leszoktak rola a kilencvenes evek vegere, aztan azota minden gombra egyforman alacsony kupakot tesznek, mert azt sokkal olcsobb gyartani, mint 4-5 kulonbozo formaju/magassagu sorozatot.

Mas kerdes, hogy ez a papirvekony, fekete festekbe tunkolt, majd lezerrel levakart mintazatu ABS kupak nem kelt komoly minosegi benyomast, mert egyreszt idovel csunyan kopni fog, masreszt meg a vekonysaga miatt kifejezetten felerositi a billzet zajat.

(Tudom, a vastag PBT kupak sem megoldas mindenre, hiszen egy csupasz keszlet mindenfele felirat nelkul tobbe kerul, mint ez a komplett billzet+eger kombo. :DDD)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#12) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Biztos én vagyok tájékozatlan a témában, hogy mi a konkrét technikai oka, de én anno, mikor a szürke noname bill.-zeten toltam a Lotus-t 486-oson, már 2001-re megjósoltam volna, hogy ez a KRO-os dolog már rég nem lesz ilyen probléma. És nemcsak a +20K-s gémőr csodákban, hanem bármilyen alap, pár ezres billentyűzeten se... És nem 4 meg 5 KRO-ra gondolok, hanem akármennyire. (Remélem nem azért van mert kevés hozzá az USB sávszélessége :D ...) Csak nevetségesen hangzik, hogy még 3 gombot se vesznek be egyszerre...

[ Szerkesztve ]

(#13) NomadND1 válasza nyunyu (#11) üzenetére


NomadND1
senior tag

Az első 286-os gépemhez (89-90?) is "normál" magasságú billentyűzet jutott, pedig akkor tolták rendesen az alapanyagot mindenbe :D

(#14) guftabi96 válasza jani04 (#10) üzenetére


guftabi96
addikt

Nem, annak se jó választás.
Nekem G100s + Microsoft Comfort Curve 3000 kombóm van, és az is ennyi volt kb.
Csak figyelni kell az akciókat.

#KeepFightingMichael

(#15) haxiboy válasza nyunyu (#6) üzenetére


haxiboy
veterán

Hoppá! Pont erre gondoltam én is. Azt hiszem olcsón meglesz a keycap szettem XD

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#16) Shifty01


Shifty01
tag

Nem valami nagy az előre lépés az előzőhöz képest.
Régebben nézegettem a kedvező ár miatt, de örülök hogy apex RAWot választottam egy mionix egérrel.

(#17) kidy


kidy
csendes tag

Megvettem, hazamentem, 4 óra használat után kijött a nyikorgás a görgőnél.

Nc....

(#18) Fr3eWar válasza nyunyu (#6) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Pontosan ezen gondolkoztam, hogy 1 éve várok valami minőségi magyarékezetes mechanikus billentyűzetre, és ez lehet a megoldás számomra, hogy veszek egy corsair billt + egy ilyet és lesz magyar corsair-om.

(#19) haxiboy válasza Fr3eWar (#18) üzenetére


haxiboy
veterán

A corsairnak nem standard a bottom row. Szóval felemás lesz a szett.
Inkább vegyél egy blank szettet és akkor nem zavar a feliratozás :D
Amúgy is ISO az ördögtől való!

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#20) Fr3eWar válasza haxiboy (#19) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Feleségem díjazná, ha végre magyar nyelvű lenne a billentyűzet.
Így a családi keret ilyenre terjed ki. Igazából vásárlási limit megkötés nincs.
Nekem tetszen, neki meg magyar legyen :D
Jelenleg valami szlovák vagy milyen Lenovo KUF0452-est használunk

(#21) haxiboy válasza Fr3eWar (#20) üzenetére


haxiboy
veterán

Legyen neki is külön :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#22) nyunyu válasza haxiboy (#19) üzenetére


nyunyu
félisten

Inkább vegyél egy blank szettet és akkor nem zavar a feliratozás :D

Egy het utan zavar a feliratmentes feher billzet, mert ha felrenyulok, akkor nem tudom magamat a billzetre nezve javitani, aztan kizokkent, ahogy tapogatozva keresem a megfelelo gombot, sok backspaceszel korrigalva.

Viszont annyira nem, hogy visszategyem a magyarra dizajnolt ABS kupakjaimat, amiken annyira utaltam gepelni, mert nagyon vekonyak (-> HANGOSan kopog) es nagyon csuszik a feluletuk.

Sokkal jobb a massziv PBTn gepelni, nem zavar a hangja, meg sokkal kellemesebb a felszinenek a tapintasa.

Kinomban mar azon agyalok, hogy milyen szinure fessem a gombokat, hogy meglegyen a sakktabla, meg kene valami vasalhato matricat nyomtatni a gombok elere.

Ugyhogy az egesz estemet sikerult elbaltazni a dizajnnal, de meg nincs kesz a vegleges szinsema, mert akarhogy lopom innen az egyes festekek szin koordinatait, csak nem az a szin jelenik meg a sablonomon. :(

Tudom, menthetetlen vagyok. :))

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23) haxiboy válasza nyunyu (#22) üzenetére


haxiboy
veterán

Ezért van a kis pöcök hogy ne kelljen odanézni ha félre nyomsz. Tudom hogy nehéz régen én is keresgéltem a gombokat. De sok óra typer shark deluxe után profin gépeltem.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#24) nyunyu válasza haxiboy (#23) üzenetére


nyunyu
félisten

Gep elott fotelben fetrengve, olemben a billzettel nem egyszeru.
Jobb kezemben eger, bal kezzel potyoreszek, igy ha a billzet jobb oldalan levo betuket keresem, akkor a kezemtol nem latom a J butyket.

Amugy meg mindig nem tudok 10 ujjal gepelni, ha mindket kezem a billzeten van kb. 6-7-et hasznalok.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#25) haxiboy válasza nyunyu (#24) üzenetére


haxiboy
veterán

Na ezért kell elkezdeni valamilyen játékkal játszani. "stressz" alatt sokkal gyorsabban alkalmazkodik az ember, egy pillanat alatt belejönnél. De tényleg!

Nagymamámat is ezzel tanítottam meg gépelgetni, igaz ő még oda-oda néz, de a sebessége már elfogadható. :)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#26) nyunyu válasza haxiboy (#25) üzenetére


nyunyu
félisten

Jatek kozben nem gond a WASD kornyeke :DDD
Inkabb csak faradtan forumozaskor jon elo a problema, mikozben fel szemmel filmet nezek.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27) energy4ever


energy4ever
addikt

En ennek a szerianak az elso valltozatat hasznalom. Nyikorog a gorgo, de rendben van. 2 ismerosom is ilyen egeret hasznal szinten. Egyiknek teljesen megdoglott, gariba csereltek(amit kapott annak is nyikorog a gorgoje, de rendben van mukodesileg). Masiknak mar lejart a garija, es nem erzekelte az osszes kattintast. 4-bol 2 megdoglott, a tobbinek nyikorog a gorgoje... Itt latszik, hogy az olcso husnak hig a leve!

En nem veszek cooler master periferiat soha tobbet, az biztos!

(#28) Kelvin


Kelvin
őstag

Alcím: Olcsó húsnak híg a leve

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#29) haxiboy válasza nyunyu (#26) üzenetére


haxiboy
veterán

Na most pont olyan játékról beszélek ahol gépelni kell :)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#30) Burki válasza GG888 (#1) üzenetére


Burki
aktív tag

Úgy érzem akkor ez egy szériahiba... Én is nagyon szerettem használni, teljesen kényelmesen kézre állt. Viszont nekem nem csak nyikorgott a görgő, hanem a kattintást sem vette be. Így számomra teljesen használhatatlanná vált, mert az egész középső kattintását elég sokszor, és elég sok programban/játékban használom.

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#31) tibor72


tibor72
tag

Másnak is feltűnt a lehetőség ami a kupakokban rejlik.... mikor megláttam a képet nekem is ez jutott először eszembe, magyar kiosztású billzetet rendeltem, de gondolni kell a jövőre is. Persze mint honosító szett is tökéletes lehet, magyar kiosztással megegyező billentyűzethez. Szóval ez így érték :D (az egeret meg el kell adni és még kedvezőbb a dolog :K )

(#32) nyunyu válasza tibor72 (#31) üzenetére


nyunyu
félisten

Par aprosag, ami mashol van az ISO es az ANSI billzeteken:
- Enter
- bal Shift
- +1 gomb a Shift mellett van/nincs
- \ gomb az Entertol balra vagy felette

Ezek a kupakok nem csereszabatosak a ketto kozott.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33) turorudi


turorudi
aktív tag

Amióta megvan az egér, azon gondolkodom, mire használható ez a szar. Normál, napi használatkor is gondolkodik, mire megindul, szaggat, amikor tolom, és ez már az alap képszerkesztést is lehetetlenné teszi. Szerencsére nem játszom, mert akkor már a szeméttelepen lenne darabjaiban. Az is nehezen viselhető, hogy a görgő nyikorog, de hogy nem lehet kikapcsolni azt a rohadt világítást még leállított gép mellett sem, azért az már a legalja.

(#34) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Azért a 3KRO teszt az meglepett, hogy bukó. Nem vagyok teljesen tisztában a szabványokkal ezen a téren, hogy mit jelentenek, de van egy 10éves chicony billentyűzet a cégnél (ide jó ez is) és simán érzékel 5 billentyű lenyomásig mindenhol és ez tényleg a nagyon olcsó kategória nehogy már ezt ne tudják megoldani, mert olcsó, de ennyire azért nem.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#35) GG888 válasza Burki (#30) üzenetére


GG888
senior tag

Most van egy Gigabyte M5100 (kb. 1500 Ft volt, mindent tud, az általános felhasználás tekintetében, 2 éve nyúzom), ha meg nagyon játék, vagy LAN, vagy pontos munka kell, akkor arra ott a Razer Lachesis.

Billentyűzetből egy Logitech G11-et nyüstölök, immár 6-7 éve (8e volt használtan, de egy porszem nem volt rajta), a billentyűk nem kopnak rajta, csak a szürke keret fehéredik ahol a kezem a WASD-ra fekszik, meg a bal kurzor nyíl alatt/mellett.

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#36) 1tom válasza turorudi (#33) üzenetére


1tom
tag

Szerintem az egered azért világit kikapcsolás után, mert az alaplapodon a usb power jumper enabled állásban van. Valahogy így: [link] .

Bunkók kiméljenek! Amiga rulez always!

(#37) FerQleS válasza turorudi (#33) üzenetére


FerQleS
csendes tag

Scroll Lock gomb? (SCR LK, a hangerő gombok alatt középen)
Nekem a Devastator 1 van itt melóban, és azzal lehet kapcsolgatni a fényt.

(#38) zovifapp111


zovifapp111
aktív tag

Lehet hogy 10-ért olcsó, de ha használhatatlan akkor 10-ért drága. Esetleg egy netezős géphez,de ahhoz meg inkább egy wireless kombót ennyiért. Mondjuk az egér jól néz ki :)

[ Szerkesztve ]

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#39) turorudi válasza 1tom (#36) üzenetére


turorudi
aktív tag

Köszi, ilyen jumper nincs, elvileg biosból lehetne állítani, de annak a hatására nem csinál semmit (Asrock z97 extreme 4).

(#40) GG888 válasza turorudi (#39) üzenetére


GG888
senior tag

Good Night LED, vagy hasonló örökség sem oldja meg?

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#41) SunMount3r válasza GG888 (#40) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Szerintem ez megoldaná... :D :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.