Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nakos1212


nakos1212
senior tag

Ez jó Windows-felhasználónak?
Mármint aki Xp-hez szokott.

(#2) pulyka jocó


pulyka jocó
senior tag

Köszi az írást,jó let :D :C :R

nakos1212:
Arra ott a lubuntu,linux mint,hogy csak 2 ,,nagyot'' említsek :DD

(#3) Thauxeeb


Thauxeeb
tag

Végre egy írás, ahol nem a KDE fújolása megy.

(#4) CPT.Pirk válasza nakos1212 (#1) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A szisztéma nagyon hasonló, csak sokkal több a lehetőség benne. De ha totál XP szerű felület a cél, akkor egy LXDE-s disztrót nézz meg inkább.

pulyka jocó: nem mind arany ami fénylik! :D

Thauxeeb: véleményen szerint a legjobb DE, ha nem számít a ram használat. (A teljes disztrót nézve ez kb. 500Mb Chakrán.) Amúgy nézve netes felméréseket, elvileg a KDE elterjedtsége 60% körül van a Linuxos táborban.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5) pulyka jocó válasza CPT.Pirk (#4) üzenetére


pulyka jocó
senior tag

Mérnem? :DD

(#6) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Jó kis cikk lett, és számomra pont jókor. Kerestem ugyanis Mint alternatívákat, és ez is egy lehetőség volt, de most eltántorodtam tőle emiatt a külön parancs dolog miatt (is).

nakos1212: Én vagy a Lubuntut, vagy a Xubuntut javaslom. Előbbi kevesebb erőforrást igényel, és gyorsabb, míg utóbbi könnyebben megszokható, és kicsit szebb (ez persze egyénfüggő). Én anno XP-s korszakomban egy Ubuntuval kezdtem, de akkor még Gnome volt rajta alapból. Arra könnyen át lehetett szokni, így én megnézném a MATE-et használó lehetőségeket is.

Nyugodj békében Integra!

(#7) ivana válasza CPT.Pirk (#4) üzenetére


ivana
Ármester

+1 A KDE nagyon jó, és normális gépen (4GB+ ram) teljesen jó sebességre.

A cikkre: A /home-nak szerintem igen ajánlott külön partíció, én ott tartok minden félét, reinstallnál meg csak felcsatolom.

(#8) CPT.Pirk válasza ivana (#7) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Eddig bevált nekem amit írtak, mindkét Chakra telepítésem közel 2 éves már, nem kellett semmit reinstallálni. :N

Persze nyugodtan mehet külön a /home.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#9) hcl válasza nakos1212 (#1) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

"Chakra Project üde színfolt a tengernyi Linux disztró között: stabilitást, gyorsaságot és prémium KDE élményt nyújt."
Mint a többi Linuxok nagy része is ;) De különben ja, jó lett a cikkis, meg az is jó ötlet, hogy végre csak egy ablakkezelőre, de normálisan összefaragták a cuccot.
Mondjuk a sebesség olyan dolog, hogy a legtöbb 64 bites gépen persze, hogy normálisan elfut a KDE :)

@nakos1212 Értelmes embernek bármi jó, aki felfogja, hogy mi az, amire kattint :) Azon a szinten meg, amikor ha nem ugyanaz az ikon, már nyafog, tök mindegy, mit raksz elé :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#10) nakos1212 válasza hcl (#9) üzenetére


nakos1212
senior tag

jó nem ez, csak ne kelljen mindennapi dolgokhoz terminálozni, beszűkűlt embernek lesz.

(#11) KillHates válasza CPT.Pirk (#4) üzenetére


KillHates
nagyúr

Miért muszáj a Byte-ot kisbetűvel írnia egy szakértőnek? :(
(hacsak nem 500 Megabit-et nem szerettél volna írni :R)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#12) hcl válasza nakos1212 (#10) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Nem kell mindennap terminálozni. Sőt.
Amúgy meg windóz alatt is kell. Meg nem hal bele senki.

Mutogatni való hater díszpinty

(#13) buherton


buherton
őstag
LOGOUT blog

Az Arch wiki elott tenyleg le a kalappal, mert bar jelenlegi rendszerem nem erre epul, de igy is sokszor itt talalom meg a megoldast.

Volt egy par nap, amikor ram jott az erzes, hogy kiprobalnek mast is. Ekkor iranyult a tekintetem az Arch vonal fele. Legeloszor az alapot probaltan. Fel is raktam, de az vagy fel napomba telt mire sikerult felrakni es ablakkezelot elinditani, igy a mission complete utab rajottem hogy ez nem nekem valo. A Chakra ude szinfoltja, hogy nagyon konnyu telepiteni, viszont a csomagkezelo nem mindig friss es szamomra fontos programok nem biztos elerhetoek egyaltalan. Hangsulyozom, hogy ezek tenyleg specko programok. Altalanos hasznalatra nagyon jo. Gyors, stabil, es nem atlagos Linux disztro.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#14) FіkuszKukіsz


FіkuszKukіsz
őstag

Más disztribúcióknál ez többnyire kimerülne abban, hogy felkerül egy sablon KDE egy csomó függőségével, a disztribúcióval különösebb összhang nélkül.

Azért az openSUSE esetén ez nem állja meg a helyét.

Romanes eunt domus

(#15) Cifu


Cifu
nagyúr

Szép kis kedvcsináló! :C

Viszont hiányolom azt, hogy mik a hátrányai ennek a disztrónak. A végén a pozitívumok fel vannak sorolva, a negatív oldalon "csak" annyi, hogy utána kell olvasni pár dolognak. De ez (csaknem) az összes Linux disztróra igaz viszont.

Nyilván hátrány, hogy erőforrásigényesebb, például. Mi másban vannak hátrányai még átlagos felhasználói szemmel?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#16) ivana válasza CPT.Pirk (#8) üzenetére


ivana
Ármester

Reinstall nálam általában a windows miatt van, dualboot esetén egyszerűbb windows reinstall után újra rakni a linuxot is. Ez nem gyakran történik meg, de a /home az jó pár éves már, míg azért a rendszer újra volt rakva néhányszor.

Egy másik trükk, hogy
kdesu systemsettings
után megnyílik egy root kde beállító, és ott be lehet állítani a rootnak saját színsémát, pl.: nekem sima obsidian coast az alap séma és egy narancssárga van a rootnak, egyből látszik mi megy rootként.

(#14) bwooster: A suse-s kde téma nagyon jól néz ki :D

(#15) Cifu: Egy kde nem erőforrás igényesebb egy win7/8-nál, sőt sokkal szebb, több az effekt. Gyorsabb is azonos gépen, csak a ramot szereti.

[ Szerkesztve ]

(#17) szupermacs


szupermacs
veterán

Gyönyörű ez a felület. Vista óta nem tetszett ennyire egy OS sem! :O Mi a gépigénye?

(#18) lev258 válasza ivana (#16) üzenetére


lev258
veterán

"dualboot esetén egyszerűbb windows reinstall után újra rakni a linuxot is"
Elég lenne a Grub-ot újrarakni.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#19) lev258 válasza szupermacs (#17) üzenetére


lev258
veterán

Majdnem biztos, hogy kevesebb, mint a Vista-nak. :)

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#20) szupermacs válasza lev258 (#19) üzenetére


szupermacs
veterán

Netbookra keresek használható oprendszert. Sajnos ott csak 32 bitesbproci van, tehát ez kilőve. :(

(#21) CPT.Pirk válasza ivana (#16) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jó trükk ez a színséma dolog, még nem próbáltam. :)

szupermacs: 64 bites proci, 500MB ram körüli alap használat, kb 7GB foglal terület. Nézhetsz egy másik KDE-s disztrót, azt is be tudod állítani így. Mondjuk a Kubuntut nem javaslom, bugok miatt.

KillHates: nem figyeltem erre, otthonról majd javítom, thx.

bwooster: ezért is írtam, hogy többnyire. Mondjuk az 1 évvel ezelőtti KDE-s OpenSuse-n nem igazán tudtam kiigazodni Chakra után. Valahogy nagyon kusza volt.

Cifu: kb. a GTK-s progikat lehetne hátrányak hozni, hogy csak pár népszerűbb érhető el alapból, mert QT only a disztró. Majd beírom otthon.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#22) ivana válasza lev258 (#18) üzenetére


ivana
Ármester

Sima grubbal gyorsan megy, de grub2-vel eltart egy ideig, régen megcsináltam, de mostanában inkább újra rakom az egészet.

(#20) szupermacs: openSUSE, van 32 bites és az is kde-re van kihegyezve. Ha gma950 van azt húzd meg és jó lesz. 1GB rammal már ok.

[ Szerkesztve ]

(#23) nuke7


nuke7
veterán

Az egyik legszimpatikusabb distro, lehet, hogy ki is próbálom az újat...

Amúgy csak így mellékesen: melyik distrot javasolnád, ha az eye-candy lenne a lényeg..?

(pusztán kíváncsiságból, mert a macbook-omon nyilván mac os van, a nagygépre win mellé lehet, hogy menne egy linux - mennyire kezeli ez amúgy az ssd-t, erről nem igazán volt szó...?
nem akarom, hogy hdd-ről kelljen futnia, túl nagy hátrányban lenne akkor a win7-emhez képest :) )

https://youtube.com/user/nuke7

(#24) body007 válasza FіkuszKukіsz (#14) üzenetére


body007
addikt

Mert a süsü a legnagyobb KDE felhasználó ott a többi DE ami háttérbe szorul - mint, h a fedora a legnagyobb gnome teszter pl., ilyenek ezek a linux disztrók :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#25) Tim82 válasza CPT.Pirk (#21) üzenetére


Tim82
nagyúr

Csak kíváncsiságból: milyen hardveren használod a Chakrát?

Azért kérdezem, mert ha jól rémlik régebbről, volt (van?) egy Thinkpad T400-ad. Én meg gondolkodom már egy ideje azon, hogy egy hardverileg hasonló Thinkpad X200-ra (P8600 / 8 GB RAM / Intel GMA 4500MHD / 96 GB Kingston SSD) telepítsek a Win 7 helyett valamilyen KDE-s Linux disztribúciót. Kubuntut használok másik gépen, nincs vele sok gondom, de azért jó pár dolgot szenvedés volt belőni rajta, mint pl. Skype, kipróbálnék egy megbízhatóbbnak tartott KDE-s disztrót.

Amik érdekelnének: Chakra alatt működnek-e ilyen feature-k, mint a WWAN modem (Ericsson F3507G), az ujjlenyomatolvasó (AuthenTec AES2810), az OSD (kijelzi-e a hangerő- és fényerőváltoztatást stb.). Gondolom, az Intel 5300AGN kártya és a BT, valamint a webkamera nem jelenthet gondot.

Illetve mennyire jó a Chakra energiamenedzsmentje (Win 7-hez képest számítsak jelentős akkuidő-csökkenésre vagy nincs ilyenről szó)?

Előre is köszönöm a választ. :R

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#26) hcl válasza Tim82 (#25) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Amiben 8GB RAM van, meg két mag, azon menni fog rendesen...

Mutogatni való hater díszpinty

(#27) Tim82 válasza hcl (#26) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az, hogy mennyire kezeli le a benne lévő WWAN-t, bluetooth modult, FPR-t, szerintem nem a RAM és a CPU magok mennyiségétől függ. :)

Azért kérdezem, hogy a cikkíró milyen hardveren használja, mert ha még megvan a T400-a, az gyakorlatilag ugyanezt a hardvert, ugyanezeket a komponenseket használja.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#28) ivana válasza Tim82 (#25) üzenetére


ivana
Ármester

Ericsson F3507G:[link] Ez elég vicces, van róla egy csomó izé, erre ott a következő sor: The F3507g card (in a ThinkPad T400s) works out of the box on Fedora 11. No configuration is needed beyond setting the data plan provider in the nm-applet GUI. :)) Szóval ez újabb distrókon valószínűleg out-of-the-box.

Az ujjlenyomat olvasóról nem sokat találtam, ki kell próbálni.

(#29) Tim82 válasza ivana (#28) üzenetére


Tim82
nagyúr

Elvileg libfprint-tel már működik, köszönöm, akkor teszek vele egy próbát. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#30) szupermacs válasza ivana (#22) üzenetére


szupermacs
veterán

Köszönöm a tippet, rákeresek.

(#31) wetomi válasza CPT.Pirk (#21) üzenetére


wetomi
aktív tag

"Mondjuk az 1 évvel ezelőtti KDE-s OpenSuse-n nem igazán tudtam kiigazodni Chakra után. Valahogy nagyon kusza volt."

A KDE rendszerbeállítások és a YaST miatt sokmindent duplán lehet állítani csak grafikusan és akkor még jöhet a parancssori mókolás, amit jellemzően nem szeret a YaST, vagy az egyik, vagy a másik alapon.

Pont ez a kettősség, ami esetenként eltávolít tőle, végül valahogy mégis visszatérek hozzá, mert elégedett vagyok vele. Az openSUSE nagyon robosztus disztró, de KDE-vel nagyon rendben van.
Nálam jól fut, egyedüli szűk keresztmetszet a rendszerben a régi merevlemez, az SSD előnyeit nem kell magyaráznom.

A Chakra esetén csak a csomagkezelés tartott távol a legutóbb, de látom ez jól fejlődik. Nagyon gusztusos a bemutató alapján, ki kell próbálnom, kíváncsi vagyok.

(#32) hcl válasza Tim82 (#27) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ezt megtalálod sok egyéb helyen is leírva :) + a nickemmel egyező nevű listán :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#33) Tim82 válasza hcl (#32) üzenetére


Tim82
nagyúr

Pont Chakrás, gyakorlati tapasztalat érdekelt volna, konkrétan ezzel a hardverrel - a kérdésfeltétel előtt már keresgéltem, nem szokásom úgy kérdezni, hogy ne próbáltam volna előtte magamtól egyértelmű, megnyugtató választ találni -, de nem baj, én kérek elnézést, hogy kérdezni mertem. :) (Poénkodok csak. ;) )

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#34) hcl válasza Tim82 (#33) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

:P

Mutogatni való hater díszpinty

(#35) CPT.Pirk válasza Tim82 (#25) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen jól emlékszel. Volt egy T400, meg most van egy másik T400, ez utóbbi annyiban több, hogy van benne Radeon VGA is, de egyébként totál ugyanaz a két gép így nem is telepítettem újra a rendszert, csak átvittem egy image fájlban a másik gépre meg felvarázsoltam a grubot és ment is azonnal. A radeon vga - intel vga átkapcsolással még nem foglalkoztam mondjuk, mindig túl sok mindent kellene csinálni. :D

WWAN-om nincs és ujjlenyomat olvasóm sem, de a fényerő váltást jelzi a KDE, a hangerőét meg a hangerő ikon.
Régebben mértem energia fogyasztást az asztali gépemen Chakra (2013 elején) és Win7 között, mindössze 1-2 watt eltérést mért a fogyasztás mérő a Chakra javára, szóval ezen a téren szerintem nincs gond.
BT-t sosem próbáltam, meg kamerám sincs, de ezek inkább kernelhez kötődő dolgok, szóval ha mennek egyik disztrón akkor valszeg a másikon is fognak menni.
Kapd le a Chakra iso-t, írd ki pendrivera majd bootolj be róla, így sok minden ki fog derülni.

wetomi: nekem a novelles iso összerakó rendszer tetszett meg náluk nagyon, de valahogy az rpm vonal nem jött be annyira, bár nem tudnám megmondani miért. Mondjuk még a Yast1 idején használtam többet.

SSD kérdést az asztali gépemben sshd-vel oldottam meg, a laptopon meg marad a sima vinyó, az úgy sincs napi használatban, oda jó az is.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#36) Tim82 válasza CPT.Pirk (#35) üzenetére


Tim82
nagyúr

Live rendszer alatt se BT, se WWAN, ezek Ubuntu-származékok alatt szoktak menni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#37) CPT.Pirk válasza Tim82 (#36) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Érdemes lenne egy lsusb meg egy lspci kimenetet nézni, hogy driver szinten mennek-e ezek az eszközök, mert ha igen, akkor valszeg csak egy progit kell felrakni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#38) Tim82 válasza CPT.Pirk (#37) üzenetére


Tim82
nagyúr

lsusb-vel látja mind a BT-t, mind a WWAN-t, mind az FPR-t (még az Asmedia chipset-es USB 3.0/eSATA bővítőkártyát is felismerte).

(A webcam-ot nem, de annak hardveres okai vannak - vacak a szalagkábelem webcam-csatlakozója, hamarosan megjön a cserealkatrész.)

lspci-t ezek után nem is néztem, minden megvolt az lsusb parancsra kiadott listában.

[live@localhost ~]$ lsusb
Bus 002 Device 002: ID 08ff:2810 AuthenTec, Inc. AES2810
Bus 002 Device 003: ID 0a5c:2145 Broadcom Corp. BCM2045B (BDC-2.1) [Bluetooth Controller]
Bus 007 Device 004: ID 17ef:1005 Lenovo
Bus 009 Device 002: ID 174c:5106 ASMedia Technology Inc. Transcend StoreJet 25M3
Bus 010 Device 002: ID 18a5:0302 Verbatim, Ltd Flash Drive
Bus 010 Device 003: ID 0bdb:1900 Ericsson Business Mobile Networks BV F3507g Mobile Broadband Module
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 004 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 005 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 006 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 007 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 008 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 009 Device 001: ID 1d6b:0003 Linux Foundation 3.0 root hub
Bus 010 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
[live@localhost ~]$

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#39) ivana válasza Tim82 (#38) üzenetére


ivana
Ármester

Ezekkel akkor is látja, ha nincs is module. Inkább egy lsmod lenne érdekes.

(#40) ViZion


ViZion
félisten

Vajon ki írhatta...? ;] :DDD
Gratula, igaz csak átfutottam -KDE nem való nekem igazán-, köszönjük a cikket! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41) Tim82 válasza ivana (#39) üzenetére


Tim82
nagyúr

Lsmod utáni lista: [link] (odt formátumban mentettem el, Dropbox-ba, picit sok lenne ide bemásolni).

Itt viszont már nem igazodok ki.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#42) Velins válasza szupermacs (#20) üzenetére


Velins
csendes tag

Xfce vagy LXDE alapon nézelődj. (Linux Mint Xfce, Lubuntu, stb.)

(#43) ivana válasza Velins (#42) üzenetére


ivana
Ármester

Azoknál viszont compiz-t használj az alap wm-jeik nagyon fapadosak, és az azonos gépen meg menni fog a compiz is.

(#44) kovgab


kovgab
aktív tag

Én ezt váltottam egy jó éve Linux Mint Debian Edition-ra
a csomagkezeléssel voltak problémáim, meg a chromium vs youtube, illetve a java ...
a notebook energiakezelésről nem is beszélve...
ezek sok időt felemésztettek...
egy out of box rendszernél ezek az alap szoftverek, nem úgy kell behegeszteni azokat :W
a dizájn az jó, de mint megbízható rendszer nálam nem jött be, kezdőknek pláne...
mondjuk dizájnban az elementary os is legalább ilyen jó...

Ká Úr

(#45) ViZion válasza kovgab (#44) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem a Peppermint OS az egyik kedvencem. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46) nuke7


nuke7
veterán

hmm….

https://youtube.com/user/nuke7

(#47) CPT.Pirk válasza kovgab (#44) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az LMDE az egyik leginstabilabb cucc, ami csak kijöhet a Debian nem stabil ágából. Itt PH-n több LMDE felhasználó is csak úgy tudta rendesen használni, ha nem az alap lmde repókkal frissít. :)

Mi volt a gond a Youtubbal? Simán megy Chromium alatt is, most meg már át is váltottak html5-re, így még flash sem lehet kérdéses.
Mi nem volt jó az energiakezeléssel? Több lehetőség van benne, mint egy Win7-ben.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#48) fishi


fishi
tag

XP helyett ill. netbookra kihegyezett disztrót keresőknek: CrunchBang valamint LXLE

Dare2Live (DVD lemezekről): ''elképzelhető, hogy 100 év múlva is megtudom nézni amit ma kiírok?'' - perempe: ''Te valószínűleg már nem. Bár ahogy manapság az orvostudomány fejlődik...''

(#49) zoli62


zoli62
addikt

Ahogy én ebbőllátom, telepítés kényelmessége, frissíthetőség szempontjából Chakra és LMDE egy szinten van.

[ Szerkesztve ]

(#50) CPT.Pirk válasza Tim82 (#41) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

FP olvasóhoz ez kell: https://wiki.archlinux.org/index.php/ThinkFinger, mondjuk a hozzá kapcsolódó csomag a ccr-ben outdated, lehet szólni kell a karban tartójának hogy vegye át a friss csomagot arachból.
Mondjuk nem szívesen használnék FP olvasót, a céges netes gépen is ilyen van de rettentő rondán hat körülötte a műanyagra lerakódó zsír. :)

A wwan cucc elvileg a hálózatkezelőn keresztül működik, amit a modemmanager old meg.

A Bluetooth-hoz meg azt hiszem el kell indítani a szolgáltatást a systemd-ben, erre egyszerű megoldást a telepítő végén a "kapudan" kínál, akkor nem kell terminál sem hozzá. Ha jól tippelek nem fut a live rendszer alatt a szolgáltatás.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.