Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Béééla


Béééla
őstag

Kivételesen egyet lehet érteni - a demokrácia nevében addig szavaztatni amíg az nem jön ki amit szeretnének (ráadásul az eredmény szerint a kisebbség, ez mi ha nem diktatúra?) és egy ilyen fontos petíciót ennyire se védenek, mi ha nem melegágya egy kis egészséges trollkodásnak?

Bélabá

(#2) Turbolada II válasza Béééla (#1) üzenetére


Turbolada II
őstag

Az egész eu diktatúra. Azt viszont nem tudtam, hogy Vatikánnak 39000 lakosa van. :)

[ Szerkesztve ]

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#3) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Most arról akarnak szavazni, hogy az előző szavazás csak vicc volt? :DDD

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#4) BlackPriest válasza BioNiCMaN (#3) üzenetére


BlackPriest
őstag

vagy arról, hogy a kilépés pártiak brutál mennyiségű lóvét ígértek kilépés esetén az egészségügybe, ami full kamu volt és szokás szerint úgy szavaztak milliók, hogy azt sem tudták mi megy a háttérben? hát ez is lehet.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#5) Snoop-y válasza BlackPriest (#4) üzenetére


Snoop-y
veterán

Plusz a bevandorlok ellen forditottak a nepet :(

Na mindegy max megyek tovabb ausztraliaba vagy kanadaba dolgozni :C

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#6) 0xmilan


0xmilan
addikt

A "meghackelték" kifejezés szvsz akkor állná meg a helyét, ha kikerültek volna az eddigi aláírók adatai.
Ez így csak egy bot, ami fals adatokat adott meg.

(#7) F34R válasza Snoop-y (#5) üzenetére


F34R
nagyúr

Varunk haza otthonteremto program :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8) hazalaca válasza F34R (#7) üzenetére


hazalaca
csendes tag

Nem fognak kiírni új szavazást.
Még arról is volt hír mellesleg, hogy kezdeményezik, hogy London váljon ki a UK-ből és egymaga csatlakozzon az EU-hoz.... szóval hír sok mindenről volt a szavazás eredményének nyilvánosságra hozatala után

(#9) emvy válasza Turbolada II (#2) üzenetére


emvy
nagyúr

Az altalad megvalasztott kepviselok altal megvalasztott kepviselok vezetik az EU-t. Szerencsesnek mondhatod magad, hogy te ezt tartod diktaturanak. :)

while (!sleep) sheep++;

(#10) Turbolada II válasza emvy (#9) üzenetére


Turbolada II
őstag

Érvénytelenül szavaztam, úgyhogy ez bukta. De szerintetetek Orbán rendszere a diktatúra. Hogy is van ez? ;]

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#11) emvy válasza Turbolada II (#10) üzenetére


emvy
nagyúr

Tehat attol lesz valami diktatura, hogy elidiotaskodhatod a szavazast, hat ez jo :). Nem tudom, hogy ki az a 'szerintetek', szerintem per pillanat az EU-n belul sehol nincs diktatura.

while (!sleep) sheep++;

(#12) Turbolada II válasza emvy (#11) üzenetére


Turbolada II
őstag

Nem idiótáskodás ez, hanem polgári engedetlenség. Annak a kifejezésére jó, ha nincs normális választás. A brüsszeli vízfej gőzerővel dolgozik azon, hogy kinyírja Európát, amiből köszönöm de én nem kérek. Azt szerintem te is láthatod hogy működik a kisebbség "demokráciája", mivel komolyan meg akarják "hekkelni" az angol népszavazás eredményét.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#13) emvy válasza Turbolada II (#12) üzenetére


emvy
nagyúr

A polgári engedetlensegnek nem is tudnék rosszabb módját kitalalni, mint az érvénytelen szavazást. Ehhez még tökösnek se kell lenni.

while (!sleep) sheep++;

(#14) Turbolada II válasza emvy (#13) üzenetére


Turbolada II
őstag

Pedig elviekben vicces lenne, ha egy országos választáson csak 1-2 százezer érvényes szavazat születne. Ez azért már felvetne 1-2 legitimációs problémát.

Másik. Kire szavaztam volna amikor itthon nincs egy igazi euroszkeptikus párt sem?

[ Szerkesztve ]

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#15) BlackPriest válasza Snoop-y (#5) üzenetére


BlackPriest
őstag

ami érdekes, mert mikor 15 éve jártam londonban, fehér embert alja munkát csinálni nem nagyon láttam...zavarjanak haza mindenkit, aztán majd csak néznek, hogy milyen felszolgálni, meg recepciósnak lenni.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#16) Peter13


Peter13
senior tag

Apro, de nem elhanyagolhato reszlet, hogy a peticiot egy kilepesparti aktivista inditotta, meg majusban, arra az esetre ha a szavazas nem szamukra kedvezoen alakul. A celszamokat (60%-os tobbseg, min 75 szazalek reszvetel) is o hatarozta meg. Most pedig teljesen fel van haborodva, hogy a maradaspartiak a sajat celraikra hasznaljak az altala inditott kezdemenyezest, illetve hisztizik hogy miert nem kepesek belenyugodni az eredmenybe...

A fagyi visszanyalt. Csunyan.

En eddig azt hittem csak otthon ilyen mocskos a politika, de ami itt folyt es most folyik (kezdve onnan hogy konkret hazugsagokkal vezettek felre a valasztokat es igy nyertek), az egyszeruen vallalhatatlan. Rendkivul elkeserito, tenyleg csak fogom a fejem...nem csodalom hogy a jozanabbja minden szalmaszalba kapaszkodik (ez a peticio is ilyen)... :(

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#17) UnA válasza Peter13 (#16) üzenetére


UnA
Korrektor

"En eddig azt hittem csak otthon ilyen mocskos a politika..."

Ha ezt gondoltad, akkor nekem úgy tűnik, hogy nem igazán követted a híreket. Ajánlom a BBC Newst. ;)

Persze tudom, hogy Magyarországon nagyon bele tudja élni magát néhány politikus abba a szövegbe, miszerint van a rózsaszín ködös Európa, meg a szörnyű helyi politika - természetesen önmagát az európai elitbe sorolva. És a híveik ezt el is hiszik nekik...

(#18) Béééla válasza emvy (#9) üzenetére


Béééla
őstag

Ha ezek a két absztrakciós rétegben "dolgozó" képviselők olyat jelentenek ki, hogy csak ne tartsanak népszavazásokat (ez vagy Schulz, vagy Juncker volt emlékeim szerint de sehol nem találom), vagy egy képviselő olyat mer beböfögni, hogy Veszélyes és kontraproduktív a Magyarország által tervezett népszavazás, akkor milyen képviseletről beszélünk?
Ebben a formában beszavazunk pár fogaskereket abba a motorba, ami köszöni szépen, anélkül is forog és megcsinálja, amit akar. Milyen módon is érvényesül a tagországban élők akarata akkor?

A diktatúrának nagyon sok színe lehet, nem feltétlen tartanak zsoldosok kalasnyikovot a halántékodhoz hogy elérd a diktatúra szintjét. Elég, ha cinkeltek a kártyák (hirtelen több mint félmillió, országos átlagtól irdatlan mértékben eltérő levélszavazatok sógoréknál egy-két hete) és a játékszabályok úgy alakulnak menet közben, ahogy akarják (szavazzunk addig, amíg a "kívánt" eredmény nem jön ki)
vagy csak elég, ha megbélyegeznek, régen ez az ultimate bélyeg a boszorkány volt, ma minden nap új "-fób"-bal bővül. (iszlamofób, homofób, transzfób)

Bélabá

(#19) Tigerclaw válasza BioNiCMaN (#3) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem jogosan meg lehetne támadni az eredményt, mivel hamis adatokkal, hamis érvekkel, hamis tényekkel hergelték, győzték meg a Brexit pártiak a szavazókat.

(sőt titkon abban reménykedtek a hangadók, hogy nem megy át a Brexit, de komoly támogatást kap, ami később nagyon jól jön nekik a belpolitikában)

Eleve nem volt megmondva, hogy mit jelen a Brexit, vagyis hogy milyen kapcsolatot képzelnek el az EU-val és a többi országgal. Tudható is volt, hogy az EU kapcsolat nem egy svédasztal lesz, ahol ki lehet szemezgetni a legjobb falatokat. Árukapcsolás van teljes mértékben. Gyakorlatilag a Brexitben utazó pártok és személyek lehazudták a csillagokat az égről. Azt mondták, hogy nem kell fizetni semmit a közösbe, nem lesz migráció, hazaküldik a korábbi bevándorlókat...de ha ez így lenne, akkor nagyjából Kína szintjére, vagy még lejjebb süllyedne mindenféle kapcsolat az EU-val és borítékolhatnák, hogy szétesik az Egyesült Királyság.

Én épp azon csodálkozok, hogy mindkét oldal vezető politikusai mennyire úgy tálalják, hogy a döntés megszületett és nincs visszaút...pedig lehetne ha akarnák. Ha ez végigmegy, akkor Skóciából független ország lesz, Észak-Írország is csatlakozik Írországhoz és ezek után jó esélye van annak, hogy Wales is, aztán nagyjából csak olyan kötelékek maradnak meg Angliával, mint amilyen Kanadával, vagy Ausztráliával.

Sajnos a Német és Francia vezetők is csak azt nézik, hogy mit nyerhetnek a Brexittel és azt nem, hogy a saját állapolgáraik mit veszthetnek.

Mondjuk Skócia és (Észak-)Írország, sőt Wales akár nagy nyertese is lehet az egésznek, mert a függetlenség mellett a képzett és már angol nyelven jól beszélő szakemberek számára célországgá válnak. Elég csak meghozni néhány törvényt, hogy kiszűrjék a segélyre ácsingózókat. (ezt kellett volna tenni már rég Nagy Britanniában is) Még mindig ezerszer jobb nekik egy keresztény Lengyel származású villanyszerelő, mint egy Afrikai menekült, vagy egy potenciális közel keleti terrorista, teljesen más vallással, szokásokkal, akik legalább annyira nem tolerálják a helyi szokásokat, mint ahogy a helyiek sem tolerálják az ő szokásaikat.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#20) Béééla válasza Tigerclaw (#19) üzenetére


Béééla
őstag

Miért, hány választást vittek el itthon hamis ígéretekkel, amikből az egyik esetben maga a kedves kormányfő vallotta be hogy hazudtak reggel, éjjel meg este?
A 12 pontból még mindig aktuális a "Felelős minisztériumot".

Bélabá

(#21) Snoop-y válasza Tigerclaw (#19) üzenetére


Snoop-y
veterán

Raadasul amire hivatkoztak hogy idejonnek migransok es egybol benefitet kernek az szimpla hazugsag.
Csak akkor kaphatsz benefitet ha 2 eve az orszagban vagy illetve az utolso evben volt munkad plusz aktiv munkakereso vagy (job centerben regisztralt es bejarsz toltogetni a kis konyvedet es bemutatni milyen allasokra jelentkeztel es mi volt az outcome) es mondjuk abbol a benefitbol kb ehen is halsz (£80 hetente)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#22) kymera válasza Snoop-y (#5) üzenetére


kymera
senior tag

".... Na mindegy max megyek tovabb ausztraliaba vagy kanadaba dolgozni ...."
Ezekre a helyekre nehezebb átúszni mint Angliába :D

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#23) Teplic válasza Béééla (#20) üzenetére


Teplic
tag

A 12 pontból legalább 10 nem valósul meg..

(#24) Realradical válasza BlackPriest (#15) üzenetére


Realradical
őstag

Azóta ez nem így néz ki. A felsővezetők többségében fehérek, de amúgy látsz minden rasszt mindehol.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#25) DrTechnoid válasza Béééla (#20) üzenetére


DrTechnoid
őstag

De szerencsére a be nem tartottt igéretek adnak létjogosultságot a mentelmi jogra világszerte. :)

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#26) Aryes válasza 0xmilan (#6) üzenetére


Aryes
nagyúr

A szó amit keresel, a "crackelték".
Ez esetben a "meghackelték" kifejezés tökéletesen helytálló, talán nézz utána, mit is jelent pontosan.

[ Szerkesztve ]

(#27) 0xmilan válasza Aryes (#26) üzenetére


0xmilan
addikt

Nem, nem keresem azt a szót. Persze találni cikkeket, ahol az "igazi hackerek" siránkoznak, hogy a "crackereket" ne nevezzük már hackernek, de ezen kívül az utóbbit gyakorlatilag sehol nem használják.
A hacker vs cracker megkülönböztetésnél szvsz sokkal gyakoribb a white hat (ethical) - vs black hat hacker.

Ettől függetlenül jogos, amit mondasz és a szó "eredeti jelentésében" valóban felfogható ez is hack-ként.

[ Szerkesztve ]

(#28) UnA válasza 0xmilan (#27) üzenetére


UnA
Korrektor

"a szó "eredeti jelentésében" ..." - arra gondolsz, amikor valamit apró darabokra csapkodsz eszetlenül? :)

(#29) 0xmilan válasza UnA (#28) üzenetére


0xmilan
addikt

Nem a szótári jelentésre gondoltam :P , hanem pl. erre:
„A hacker is someone who thinks outside the box. It's someone who discards conventional wisdom, and does something else instead. It's someone who looks at the edge and wonders what's beyond. It's someone who sees a set of rules and wonders what happens if you don't follow them. A hacker is someone who experiments with the limitations of systems for intellectual curiosity.” - Bruce Schneier

(#30) Eastman


Eastman
őstag

És?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#31) Aryes válasza 0xmilan (#29) üzenetére


Aryes
nagyúr

Így gondoltam, igen. :R Nagyon jó megfogalmazás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.