Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) myckie2


myckie2
őstag

Az összes gyártó csúcs telefonját lemásolják és még ez. Gratulálok Lenovo... kínai cég a rosszabb fajtából...

[ Szerkesztve ]

(#2) Dany007


Dany007
veterán

"Szeptember óta egyre több felháborodott felhasználó sérelmezte, hogy a Superfish reklámokat injektál a keresési találatokba"

Egyáltalán milyen alapon rak bele egy ilyet az OS-be? Milyen jogon rak reklámokat egy olyan termékbe, ahol a terméket és az OS-t is kifizeti a júzer? Hol élnek ezek?

Mondjuk a rakás előretelepített egyéb szoftvernek sem örülök alapból... Jómúltkor vettem egy HP mini-t. És rogyásig volt előretelepített HP appokkal de úgy, hogy kb használhatatlanságig lassult tőle a gép. Amúgy se volt egy gyors gép, de a HP-s szoftverekkel meg aztán végképp... Kb egy órát baszakodtam vele, mire kipucoltam, átállítgattam a Vista-t és csodák csodájára teljesen jól működő kis netbookot sikerült faragni belőle.
Még Ps-ezni is tudtam rajta kis fájlokkal.

Mondjuk a tanulság mindkét esetből az, hogy OS nélküli gépet kell venni. És akkor nincs ilyen probléma. Bár azt hiszem van hogy az adott típusból nem lehet.

(#3) Exil3s


Exil3s
csendes tag

Mindenre igaz ez. Csúcskategóriájú készülékek esetén a Samsung is rogyásig pakolja a telefonokat. Undorítónak találom, főleg hogy sokszor csupán a frissítés törlésére vagy képes, magának az appnaka teljes törlésére nem....

10 emberből 6 az 4

(#4) emvy


emvy
nagyúr

Részemről ennyit a Lenovorol. Pedig az új X1 gyönyörű.

Tanulság : az MS-nek Európába is el kellene hoznia a Signature gépeket.

while (!sleep) sheep++;

(#5) emvy válasza Exil3s (#3) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez nem bloatware, teljesen más kategória. Sokkal rosszabb.

while (!sleep) sheep++;

(#7) Tikakukac


Tikakukac
titán

A vállalat szerint a G, U, Y, Z, S, Flex, MIIX, Yoga és az E széria is érintett.

Na ezeket nem vette meg épelméjű ember eddig sem, nincs itt gond.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#8) Stauffenberg válasza Tikakukac (#7) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Gond márpedig van, mert nem mindenki olyan okos és szép, mint te, hanem bemegy a boltba és lekapja az első szimpatikus konzumer laptopot amit talál. Csinálhatná okosabban is? Biztosan. De ez még nem legitimálja, hogy így ki lehet szúrni velük.

(#9) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Hogy ezen miért nem lepődöm meg...

(#10) tlac válasza Tikakukac (#7) üzenetére


tlac
nagyúr

dehogynem, pl. a miix 2-es széria az egyik legjobb ár/értékkel rendelkező tabletek voltak

(#11) Tikakukac válasza Stauffenberg (#8) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem azt mondtam, hogy ez jó, csak azt, hogy főleg tiltón van minden Lenovo ami nem TP.

Most ilyen alapon rengeteg cikket írhatnék én is, mert a fos az tengernyire ömlik a boltokból.

tlac: 1-2-3 hónapos garikkal most nemigen vennék meg semmit.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12) AxBattler válasza Tikakukac (#11) üzenetére


AxBattler
félisten

Igaz, de sajnos nem tud mindenki üzleti kategóriából válogatni. :N

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#13) Panthera válasza Exil3s (#3) üzenetére


Panthera
őstag

Manapság semmilyen telefont nem lehet venni, ami ne lenne telepakolva szarokkal...és hogy nem lehet törölni, az milyen idegesítő...persze lehet root-olni, de akkor ugrik a gari. :(((

Az ilyen és ehhez hasonló hírek eléggé aggasztóak...

[ Szerkesztve ]

(#14) Béééla válasza Panthera (#13) üzenetére


Béééla
őstag

Nem kelteném a flémwart, de a WP például teljesen legyomlálható. Még az MSN Health vagy mi a fene is repülhetett (nem kell engem boldogítani hogy hányat léptem) és egészen az alapfunkciókig lehet gyalulni.
Még az időjárás és gasztronómia is eltávolítható, a tárcsázó, IE meg hasonlók amik mindenképp maradnak. (de egy nyamvadt zseblámpát még most se képesek adni...)

Bélabá

(#15) Dany007 válasza Panthera (#13) üzenetére


Dany007
veterán

Mondjuk én a Wp-s 735-nél meg is lepődtem, hogy az előretelepített szarokat simán letudtam törölni.
De droidnál tényleg nem lehetett mókolás nélkül.
Ami idegesítő, mert én pl nem használok facebook-ot (hatásszünet) és rohadtul idegesít, hogy mindenhol intergrálva van meg mindenki azt akarja hogy jelentkezzek be, miközben nincs is.
Wp-n is ez volt, de gyorsba letöröltem az Fb appot és ennyi.

Droidon meg ráadásul végig futott a háttérben valami FB upload manager meg még pár FB-s task. Jó, ott már le lehet tiltani meg fagyasztani de akkoris röhejes.

(#16) Panthera


Panthera
őstag

Ok, igazatok van, a WP-be nem látok bele - androidos eszközeim vannak.

(#17) #93794560


#93794560
törölt tag

Az én gépem is a listán van, de már nem érint a dolog, mert a rendszerem, ami most van rajta, nem a recovery partícióról lett telepítve, mivel az a HDD tönkrement, és egy SSD-t tettem bele. OEM lemezről telepítve minden vacaktól mentes.

(#18) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

"Nem vették észre a hibát” nyilatkozott Peter Hortensius, a Lenovo műszaki vezérigazgató-helyettese.": nem vették észre a hibát? milyen pozitív hatása volt a programnak? kifejlesztődik egy program, ami csak disznóságra való, és nem veszik észre? vagy megvásárolódik véletlenül egy program?

mert ha egy programnak van legalább egy jó tulajdonsága, amiért érdemes feltenni, és utólag kiderül, hogy van rossz is, akkor megállna ez a mosakodás, de ha jól láthatóan csak kárt okoz, akkor mit nem lehet észrevenni rajta?

hazugság.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) fordfairlane válasza Exil3s (#3) üzenetére


fordfairlane
veterán

Én sem értem a dolgot. A legtöbb gyártói szoftverkomponens nem ad semmiféle pluszt, legfeljebb egy szűk rétegnek, viszont rontja a felhasználói élményt. Tipikus ballaszt. És ugye itt sokszázezer forint műszaki eszközökről beszélünk.

Szóval én sem értem, hogy az a "sok mérnök", akik ezeknél a gyártóknál dolgoznak, miért hasznavehetetlen hulladékokat gyártanak folyamatosan. Tényleg ekkora az igény ezekre az előtelepített "élményfokozókra"?

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#20) fordfairlane válasza emvy (#4) üzenetére


fordfairlane
veterán

Pedig az új X1 gyönyörű.

Végre normális billentyűzetet kapott. Legalábbis képen annak tűnt.

x gon' give it to ya

(#21) Stauffenberg válasza fordfairlane (#19) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Még sok évvel ezelőtt vettem magamnak egy notebookot jó olcsón, csak egyedül a szakdolgozatom megírásához kellett, senkitől nem kaptam kölcsön, hát vettem egyet. Nem volt erős gép, de csak MS Office futtatására meg internetezésre kellett. Mondanom sem kell, az előre telepített Windows 7 használhatatlan volt, tele volt hányva a Toshiba mindenféle ostoba baromságával. Egy nyomi 720p flash videó (Youtube vagy Vimeo) sem akart szaggatás nélkül futni.

Legyalultam az egészet a francba, tettem fel teljesen szűz Windows 7-et a helyére és csak a Wi-Fi, APU, touchpad drivert tettem fel, semmi mást. Olyan szépen futott utána minden, hogy öröm volt nézni.

Nem értem... tényleg nem. Miért tolnak ki a saját vásárlóikkal? Még ilyen kártékony elemek nélkül is undorító.

(#22) bambano válasza Stauffenberg (#21) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

valószínűleg szégyellik, hogy egy használhatatlan notebookot adnak el. ha egyszeri júzer megveszi, csinálni is akar rajta valamit. sima gyári windowson meg nem sok semmi van. sok user meg nem ért hozzá annyira, hogy elkezdjen friss drivereket letölteni, meg különböző forrásból "származó" programokat feltenni. tehát vagy raknak rá a gyárban egy csomó mindent, amit utána csak ki kell fizetned vagy találsz embert, aki összerakja.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) #09819904


#09819904
törölt tag

Best!

"A Lenovo második számú műszaki vezetője elmondta, a vállalatnál nem voltak tisztában a sebezhetőség létezésével, míg az nagy nyilvánosságot nem kapott.
...
Hortensius azt ígéri, hasonló eset nem fordulhat majd elő a jövőben, még jobban fognak majd figyelni arra, milyen programokat telepítenek elő."

(#24) schawo


schawo
titán

A Kínai Kommunista Párt mindent szemmel tart. A 10% állami tulajdon a Lenovóban nem marad hasztalan.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25) kerekfej


kerekfej
addikt

(#26) bambano válasza kerekfej (#25) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

vót má'

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) emvy


emvy
nagyúr

A Microsoft le is reagalta:

while (!sleep) sheep++;

(#28) tlac válasza emvy (#27) üzenetére


tlac
nagyúr

hoppá, na ez így már egész jó

(#29) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Az államat keresem....

Nagy régebbi Thinkpad fan vagyok, most csak 2db van a lakásban, de ez az egész úgy ahogy van minden határon túlment.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#30) UnA


UnA
Korrektor

Kedves cikkíró, a keresett szó a "tanúsítvány" - az egészen furcsa "certifikáció" helyett.

(#31) Youri válasza Dare2Live (#29) üzenetére


Youri
veterán

Thinkpad az Thinkpad, mig a Lenovo meg Lenovo, ne keverjuk :)

RTX ON

(#32) emvy válasza Youri (#31) üzenetére


emvy
nagyúr

Thinkpadek a mai napig elég jók, pl. az említett X1..

while (!sleep) sheep++;

(#33) #93794560


#93794560
törölt tag

Úgy látszik, hálás lehetek a gépemhez adott SSHD-nak, hogy néhány nap alatt tönkrement, és így a Recovery partíció is ment a levesbe. Az SSD, amit beleraktam, egy új Windows telepítésével mentes lett az efféle marhaságoktól.

(#34) Stauffenberg válasza bambano (#22) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem hiszem, hogy az egyszeri vásárlónak szüksége van olyan fantázianevű, de semmire sem jó cuccokra, mint a "Hard Disk Utility", "ECO Boost Tool" vagy a "CPU Monitor" (nem biztos, hogy jól emlékszem a nevekre, de mind találkoztunk már ilyen szemetekkel). Egyik sem volt jó semmire, de annyira lefogták a gépet, hogy szörnyű volt, karcolta a használhatatlanság határát.

Ez a gyártó logikája szerint miben segít a felhasználókon? Na meg pont ezzel teszik használhatatlanná a gépüket, amint került rá egy szűz Windows, rögtön felpörgött.

(#35) azbest


azbest
félisten

Ha már itt tartunk...
"A Superfish alkalmazása ugyanis SSL MITM (Man In The Middle, azaz közbeékelődéses támadás) módszerét használja. Ez lehetőséget biztosít arra, hogy elhitesse a felhasználókkal, biztonságos oldalon járnak, miközben nem a céloldal, hanem egy másik adja a titkosítókulcsot."

No melyik programok csinálnak még SSL MITM-et?
A vírusirtók, hogy belelássanak a titkosított adatokba is, amikor a webet böngésszük. Persze érthető, hogy a webes sérülékenységek ellen szükséges az ilyen, de másrészt itt is meg kell bízzunk a szoftver készítőjében, hogy nem használja másra.

Most esett le, hogy ezért kellett letiltanom a levelezés kapcsán az ilyen funkcióját, mert nem engedett authentikálni a levelezőszerverünk.

(#36) Youri válasza emvy (#32) üzenetére


Youri
veterán

Legjobb munkagépek.

RTX ON

(#37) Tikakukac válasza Youri (#36) üzenetére


Tikakukac
titán

Voltak.

Mondja ezt az akinek ahogy nézem most van 10 Thinkpad gépe éppen :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#38) VaniliásRönk válasza Dare2Live (#29) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A notebook (vagy akármilyen OEM gép) használatát egyébként is formattal kellene kezdeni pont az előtelepített szemét miatt, amire semmi szükség még akkor sem, ha nem nyit backdoort.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#39) bambano válasza VaniliásRönk (#38) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

sokra nem mész a formattal, gyári win telepítő lemezt nem adnak hozzá, a rescue partícióból való szemétmentes visszatelepítés meg az itteni vérprofik szintjét is meghaladja...

minek formázza le, ha úgyse tudja rendesen felrakni?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#40) azbest válasza bambano (#39) üzenetére


azbest
félisten

Sőt, ha a partíciós táblába is sikerül bekavarni*, akkor már a telepítésnél is megakadhat. GPT-vel eléggé meg tud küzdeni egy amatőr. Nem bootol a telepítőről, nem látja a telepítő a merevlemezt....
Ha ezen túllendült, akkor a driverek és gyártói segédprogramok (hotkey, akku management....) telepítése, vagy inkább annak hiánya. Szóval ahogy mondod, eléggé vadász-vadász te sz*pni jársz ide effektus, ha nekiesik egy kezdő. :K

*: megtörtént eset, 7 részre volt szétszedve gyárilag a gpt táblával. Máshogy gondolta a felosztást, gyári visszaállítót kinyírta véletlenül, mert nem tudta mi az. A sima telepítőkkel meg nem boldogult...

[ Szerkesztve ]

(#41) Tikakukac válasza azbest (#40) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezért lenne jó az automata driver felrakás netről, mondjuk system update, kár, hogy Lenovo ezt is elqrta. Nomeg ugye LAN és Wi-Fi driver mindig kérdéses van-e alapból a winben.

Konzumerben a legjobb az Asus jelenleg ebből benézve. Szinte minden géphez dobnak lemezt, ha felment a sima rendszer akkor automatice felrak mindent beavatkozás nélkül és ha igényeled akkor a többi progit is. Fontos, hogy alapól csak a drivereket rakja fel tehát ha valaki next-next-intall szinten van akkor is megmarad a szűz rendszer. Ez így patent. Aztán ha van valami sokkal frissebb vagy baj van akkor irány a web.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#42) bambano válasza azbest (#40) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

láttam egy w520-as telepítést win7-tel, a rescue partícióból visszarakta a w7-et, utána elindított egy programot, az volt a fejlécébe írva, hogy lenovo install, ott ráböktél az ablak bezáróra, és elkussolt.

nem rakott fel semmit. de ez a mozdulat, hogy ráböksz egy X gombra, néhány windows szakértőnek overkill.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#43) VaniliásRönk válasza bambano (#39) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nálam nem fog megbukni a dolog a telepítőlemezen, és az is biztos, hogy a rescue partíció is megy az örök bitmezőkre.

Szerk.: Ha úgy tetszik akkor fdisk, nem format. Teljes takarítás.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#44) #93794560


#93794560
törölt tag

Nálam a recovery partíció egy HDD hibával ment a levesbe. Így aztán egy új SSD beszerelésével, OEM Windows telepítésével megoldódott minden probléma.

Ráadásul ez a HDD hiba a gép két napos korában történt. Így utólag még hálás is lehetek érte.

[ Szerkesztve ]

(#45) Béééla válasza bambano (#42) üzenetére


Béééla
őstag

Akkor szerinted minden recoverys telepítés így megy... Gratulálok.
Mert véletlen sem használ lemezképet egy-két gyártó.

Bélabá

(#46) azbest válasza Béééla (#45) üzenetére


azbest
félisten

szövegkörnyezet...
csak egy példa arra, hogy az egyszeri user még a "telepítsem-e a reklámokat a gépre? igen/nem " kérdéssel sem biztos, hogy boldogul. Nem véletlenül van sok program telepítőjében ilyeb megoldás.

(#47) lev258


lev258
veterán

"A nemzetközi helyzet fokozódik": [link]

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#48) Béééla válasza azbest (#46) üzenetére


Béééla
őstag

A szövegkörnyezet nem változtat azon, hogy nem minden recovery ilyen, emlékeim szerint a HP-é sem így ment, hanem lemezkép jelleggel. Aztán lehet hogy csak az én notim volt ilyen jól nevelt.

Az átlag júzer egy szöveggel sem tud mit kezdeni, hogy elolvassa a kiírást az már magas, fel is megy a Babylon, Ask, Free emoticons meg minden egyéb.

Bélabá

(#49) bambano válasza Béééla (#48) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

hint: milyen gyártó topikja? lenovo. milyen gyártó terméke a w520? lenovo.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#50) tlac


tlac
nagyúr

széthackelték???

http://www.lenovo.com/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.