Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Ha jól emlékszem, lángosról írtál egyszer. Nagy kedvelője lehetsz a kulináris élvezeteknek.
Egy a baj csupán. Felcsigázod az étvágyat, olyan meg nincs itthon, amiről írsz.

Jó kis írás, köszi. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) bolondember válasza Vakegérke (#1) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

azaz, volt a lángos...

Sajnos amit itthon adnak "döner" néven, az köszönőviszonyban nincsen a kinti cuccal - ha hazaérek feltöltöm még a cikkhez a duisburgi vasútállomáson készített képet - AZ... Na, az...

És igen, szeretem a gyomrom, szeretek finomat enni - a második Ophel talin volt fokhagymás-mézes-paradicsomos pulykacici, ha kéred megadom a receptet szivesen.. :U

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#3) Calibos válasza bolondember (#2) üzenetére


Calibos
addikt

Amikor kint éltem, jómagam is, hetente 1-2x elfogyasztottam egy Dönert, sajnos ami nálunk kapható annak nem sok köze van a Németországihoz :(
Ha esetleg megtudod hogy nálunk valahol kapható, akkor szólj már please :)

(#4) bolondember válasza Calibos (#3) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

sehol nem találok itthon ilyet, pedig, tutira veszem, h nem kis kereslet lenne rá... :O

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#6) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Még jó, hogy most reggeliztem. :)

Mondjuk a sör is legurulna, de akkor főnök csak ennyit mondana: "It's Time to say Good Bye" :D

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#7) Viszlát


Viszlát
addikt

Áááá, ha tudom, hogy kajás sztori, el se kezdem... mondanék most neked szépeket, de semmi kedvem a banhoz :P :D

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#8) bolondember válasza Viszlát (#7) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

mit vártál, meleg hógolyót?! ;] :DDD

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#9) Balinov válasza bolondember (#4) üzenetére


Balinov
félisten

ilyen szempontból én szerencsés vagyok,itt Győrben,a pláza mellett van egy török ételbár,török tulajjal,na ott,ott igazán odabas*s borjúból készült dönert lehet enni..persze az sem olyan finom,mint amit a berlini buszpályaudvaron ettem...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#10) tildy


tildy
nagyúr

Hm. Mifelénk a sör+kebab kombó vált be, szintén németo. (Én sajnos nem ettem :O :O )
Kinn annyira minőségi átelek vannak, legalábbis ahogyan mi tapasztaltuk :U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11) Viszlát válasza bolondember (#8) üzenetére


Viszlát
addikt

Na csitt! :D

Egyébként a Vígszínházzal szemben van egy török hely, eszméletlen kajáik vannak, bár ilyen dönert még nem ettem, de legközelebb lecsekkolom :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#12) Yutani válasza Viszlát (#11) üzenetére


Yutani
nagyúr

Raádásul asszem az hosszan nyitvatartó, esetleg éjjel-nappali kajálda, de még nem voltam bent.

#tarcsad

(#13) 7


7
addikt

Miből is áll tulajdonképpen egy Döner? :)

(#14) dabadab válasza 7 (#13) üzenetére


dabadab
titán

Ugyanabbol, mint a gyros :) A fo kulonbseg (marmint azt leszamitva, hogy a gyros gorog, a doner meg torok) annyi, hogy nemet nyelvteruleten nem pitaba, hanem zsomlebe pakoljak (legalabbis ez a default).

DRM is theft

(#15) sto1911


sto1911
veterán

En is voltam nemreg Nemethonban, es ott a Plusban ugy ramszolt a penztaros, hgoy majd osszecsinaltam magam, mivel ott akartam hagyni 1 CENTET :DDD Mas vilag :)

(#16) sanyixXx válasza dabadab (#14) üzenetére


sanyixXx
senior tag

nemet nyelvteruleten nem pitaba, hanem zsomlebe pakoljak

már ahol...én braunschweigban olyanokat láttam, hogy az állam leesett. 2.5 és 3.5 ojró között mozgott az ára, és palacsinta szerű valamibe volt tekerve. akkora volt, mint 3 itthon gyros. minimum...
na olyat itthonra is akarok :DD jöjjenek a törökök a zúnióba, csak hozzák ide a dönerüket :C

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#17) Tim82 válasza Yutani (#12) üzenetére


Tim82
nagyúr

valóban 0-24 és nem is túl drága. ráadásul finomak a kaják.

éveken át buliztam a Süss Fel Napban, mindig odajártunk utána zabálni. :DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#18) Szaszati válasza bolondember (#2) üzenetére


Szaszati
tag

És igen, szeretem a gyomrom, szeretek finomat enni - a második Ophel talin volt fokhagymás-mézes-paradicsomos pulykacici, ha kéred megadom a receptet szivesen.. :U

Ehemm, engem érdekelne a recept, ha lehet róla szó. Egyébként csirkéből is lehet ugyanilyet? Jó úgy?

Egyébként mi is készítettünk amolyan házi-gyros féleséget. A pita akkora volt, mint egy kisebb pizza, aztán ment bele apróra vágott bécsiszelet, káposzta, paradicsom meg még ez-az. Az sem volt semmi és igazi íze volt, nem tartósítószerezett műanyagot éreztem rajta.

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#19) Zolaash válasza bolondember (#2) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Én szívesen fogadnám a receptet! Előre is köszi! :R

Rip and tear

(#20) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

receptet majd összeszedem, leírom... :R

Tettem fel még a cikk végére képet, h lehet ezt gusztán csinálni... :U :K

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#21) DeltaPower válasza Szaszati (#18) üzenetére


DeltaPower
őstag

mi ezt úgy csináltuk, hogy sós palacsintába tettük bele a reszelt sajttal összekevert, feldarabolt grillhúst, mellé szokásos gíros zöldségkeverék és sültkrumpli :K

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#22) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

Ááá most folyik a nyálam döner után, de ki tudja miért, a száz kilométeres körzetemben nem kapható. :(
Egyébként tényleg jó hely lehet, nekem ami megmaradt az egy Kölni döneres volt, jóarc fiatal török tagokkal. Szal szimpi helyek na. Csak azt nem értem mért nincs belőlük Magyarországon (legalábbis Szegeden). Nálam simán kiváltanák a burger kinget meg ilyeneket. :(((

(#23) tildy válasza dabadab (#14) üzenetére


tildy
nagyúr

No és a nyíregyi gyros??? Az hova sorolandó? :DDD :DDD

Debrecenben is ismerik, mondjuk...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#24) Szaszati válasza DeltaPower (#21) üzenetére


Szaszati
tag

Húú, csorog a nyálam! Jól hangzik nagyon :) Amúgy mi puszta lustaságból hidegen készítettük, ergo kevesebb volt a macera és egy teljesen más "íz-élményt" jelentett a nagy mű. Mondjuk enyhe túlzás azért nagy alkotásnak nevezni, de még így is lazán maga alá gyűrt bármilyen "mekis" darált patkányt.

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#25) #06658560


#06658560
törölt tag

döner, munkahelyen szoktak néha adni ebédre. Hát, az nagyon felejtős. értelmes, török döner. Hamm azaz bárányhúsból készül, a csípős teljesen más, sokkal sűrűs izé, mint itthon az olajos paprikadara, sokkal több a zöldség, nem csalamádé, hanem friss, és nem úszik mindenféle lében, plusz azt kérhetsz mgé bele, ami jólesik a kínálatból. Hoszabb idő alat sem ázik le, mint otthon, utazáshoz megfelelő. Nagyobb adag, plusz helyenként kapható belőle félpitás is. pita nem az otthoni, hanem lényegesen nagyobb valami, más a tészta állaga, megtöltés előtt még megmelegítik egy "gofrisütőben". Laktató, nagyon. A csirkedönerrel viszont vigyázni kell, a bőrét nem szokták levenni, és az féligmegsülve elég gusztustalan.

Nekem eyébként szintén a Kölnben kapható dönerek a minta. mellé egy kölsch és jó a koszt. :)

Furcsa mód otthon törökék sem készítenek ilyet.

Ajánlom megtekintésre a kölni főpályaudvart midnenkinek. Érdekes egy jószág, gyakorlatilag egyetlen 11 vágányos híd. A Rajna partján, egy hatvágányos híd folytatásaként, közvetlen a dóm tövében. :)

(#26) molecula


molecula
csendes tag

Sziasztok!
Nekem még nem volt szerencsém külföldön enni dönert meg Kebabot, de Mr Kebabnál dolgozom és tényleg jó kaját csinálnak. Török a tulaj, ausztriában van gyára is és onnét hozzuk az alapanyagokat.
Jó hír most építjük a Frenchise rendszert és Pesten is lesz hamarosan! A TESCO-k körül lesz fellelhető egy kalapos tetővel rendelkező stand!( pl: Pesti úti Tesco) :C

[ Szerkesztve ]

Pályázatok írását, figyelését, vállalom cégek és civil szervezetek számára! sokadik nap

(#27) Calibos válasza bolondember (#4) üzenetére


Calibos
addikt

Ha legközelebb ki megyek beszélek egyik Török ismerőssel, hogy próbáljon meg nálunk egy boltot nyitni, valamelyik rokonát pár millával küldje ide. :K

(#28) -conrad-


-conrad-
addikt

Én meg éhenhalok mindjárt... :( .. és akkor olvasok egy ilyen cikket, sőt megnézem a wikipédiás képet is.. aah.

(#29) Ygg


Ygg
senior tag

Jó is a Döner...

(#31) Geli


Geli
senior tag

én Berlinben ettem 2éve, 2hétig megállás nélkül :D
mo-n egyáltalán nem az van, de mégcsak nem is törekednek rá...a tészta alapból xar, kint tök vastag, átsütött és még íze is van, a húsról nem is beszélve :U olyan mintha nem is ugyanaz a kaja lenne.

(#32) bambano válasza Vakegérke (#1) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Jól értem, hogy a "segéderő" hátsójáról készült fotókat hiányolod? :))

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33) bolondember válasza bambano (#32) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

szerintem ha arról a fenékről képet csinálok, lefognak, összeesketnek (vagy mi) és nézhetek, mint a lukinyúl - nem biztos, h Asszonka jó néven vette volna, ha hazaállítok vele... Nekem tetszett volna, na de Neki... :U

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#34) peterszky válasza Kalandor (#30) üzenetére


peterszky
őstag

Szerintem is jobb a 3 testvér :) Finomabb és több a hús a gyrosban. Csak a hagymát ne petrezselymeznék össze :O A gyros tál is elég jó törökrizzsel.

[ Szerkesztve ]

What else you gonna do on a Saturday?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.