Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) creation


creation
senior tag

Nézegetem a gépet... De nem látom a hibát... Vagyis látok pár kérdésre elegendőt...

-Nem volt rajta paszta, vagy már törölted?
-Nem 775-ös CPU? (a képen nem tudtam leolvasni, a kupakról meg nem ismerem fel elsőre)

Vagy vak vagyok? :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#2) Zoja™ válasza creation (#1) üzenetére


Zoja™
őstag

Dettó ugyanezek a kérdések merültek fel bennem is, mert azon kívül, hogy retkes és nincs rajta paszta, sok mindent nem tudok kivenni a képből.

(#3) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Bocsi, azt hittem jobb a kép (telefonon érdekes kivehető, hogy Cerka G1840 lett belepakolva.).

Lga115x-es procit tettek LGA775-be. Ehhez szétbarmolták kb. az egész foglalatot, hogy belemenjen. A gép úgy jött be, hogy "nem indul el, pedig eddig jó volt".

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#4) Zoja™ válasza Bazsesz (#3) üzenetére


Zoja™
őstag

Istenem... :W

(#5) creation válasza Bazsesz (#3) üzenetére


creation
senior tag

Ja... az más...

De az sem rosszabb, mint a srác valamelyik topicban, aki azt hitte a 775-ös proci kivételekor, hogy leolvadtak a proci lábai ... De ráébresztettük, hogy azok a fogalalatéi... Most foglalat forrasztásban jártasokat keres :(((

"No user, No cry" ;]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#6) shteer válasza Bazsesz (#3) üzenetére


shteer
titán

Azt ki tudtam olvasni a képről, hogy vietnami gyártású a cpu - ott meg elvileg csak 1150-estől gyártanak

Amúgy - neked mint pécébótosnak - sikerült beindítanod? ;]

..szerintem jónak tűnik

(#7) jaja1981 válasza shteer (#6) üzenetére


jaja1981
addikt

BIOS frissítés kell és mehet. :)

(#8) Bazsesz válasza shteer (#6) üzenetére


Bazsesz
őstag

Mivel nem hétköznapi pécébótos vagyok, hanem egy varázsló, akiben benne van a szent szellem (feedback ügyféltől, sajnos nem adta meg a dealere számát), így csúnyán ránéztem, azt mondtam indulj, majd beindult. ;]

UI: Persze minimálisan hozzájárul az is a sikerhez, hogy volt nálam LGA775 proci :DD

(#5) creation: :Y Elkértétek a dealere számát? :D

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#9) creation válasza Bazsesz (#8) üzenetére


creation
senior tag

Pont azt felejtettuk el :O ;]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#10) Syl válasza jaja1981 (#7) üzenetére


Syl
nagyúr

Tápot mindenképpen cserélni kell :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#11) #90933760 válasza creation (#1) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az AMD megoldásait felismerni a lekerekített sarkú teljesen befedő kupakról, meg a nagy fekete AMD logóról, az látszana róla. Az Intel szokása az enyhe alig olvasható lézeres gravírozás.
A s775nek nincs szárnya és nincs felső csatlakozási pontja így az nem lehet, a s1156-nak nem volt szárnya de csatlakozási pontja igen, a s1155-től jöttek be a szárnak is. A s2011 pedig s775 kinézetű, csak téglalap alakú a proci. A s478-on pedig van lyuk és nincs lábazata, mármint alul a ragasztásnál szélesített talp, az az AMDnél sincs.
Az alaplapról is látni, hogy s775, jellegzetes elemeiről, mint a nagy bordás északi híd, az X alakú négyzetes hűtés, a fémkeretes processzorlefogató. A s478-nál ilyen nincs, csak lábszorítók vannak. A s1156-tól felfele már nehéz felismerni, mivel konkrétan ugyanaz a foglalat mind.

Ez enyhe jelei a kockaságnak. :DD

[ Szerkesztve ]

(#12) Zoja™ válasza #90933760 (#11) üzenetére


Zoja™
őstag

Szerintem ez messze van az enyhe kifejezéstől... ;]

(#13) Bazsesz válasza #90933760 (#11) üzenetére


Bazsesz
őstag

A helyes megoldás Celeron G1830, LGA1150 foglalattal. Gépre rakva tényleg szutyok nagyon a kép, telefonon teljesen elolvasható...

De sztem az "enyhe" az enyhén enyhe kifejezés... ;]

(#9) creation: Hiba... ;]

[ Szerkesztve ]

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#14) creation válasza #90933760 (#11) üzenetére


creation
senior tag

Sajnos 775 felett lejottem az Intel vonalrol es ig kimaradt az osszes csuda. Mivel van mukodokepes AMD gepem igy nem foglalkoztam a CPU piaccal. Le vagyok maradva, de koszonom kimerito valaszod. Mindanyiunk epitesere szolgalt ;] ;]

Enyhen szolva :DDD

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#15) Klaus Duran válasza #90933760 (#11) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Megvagy.

;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.