Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thome


Thome
addikt

Első körben áppoljuk.

Másod körben meg megjegyezzük, hogy baromi jó hangulat figyelhet be egy ilyen összejövetelkor.

(#2) Eszleny válasza Thome (#1) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Már csak raclette sajtot [link] kell beszerezni. :) Burgonyával és fehér borral kiváló.

(#3) mephi666


mephi666
nagyúr

ez jó buli, én egyszer sütöttem panelban flekkent... csípte a szemem a füst és szerintem kilométeres körzetben nyálat csorgattak a népek ;] jó buli lenne egy ilyen, de szabadtérben... addig meg marad a szolid összeülés, sütőben sütögetés, pörköltfőzés meg a sör meg a bor meg a pálinka...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

egy kisebb raklet befigyel majd hamarosan, ha ilyen jó ára van. imádom a sütögetést. :C

köszi! :R

mod: 10k alatt nincs ebből? vmi kisebbméretű cucc, nem ilyen XL-es.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

"s mivel a raklet jellemzően nem két főre kalkulál" - Hogyan? Ahogy elnézel ezeket a nagynak mondott, széled dolgokat, ez nekem egymagamnak nem volna elég.

Amúgy sparhelt sütője rulez. :D Mindent megsüt kíméletesen, csak abba is max egy tepsi fér. Meg a régi szovjet alumínium melegszendvicssütő, az talán a raklet elődjének is mondható. :P

(#6) madstunt


madstunt
addikt

hmm ilyen van itthon de évezredek ótas nem használtuk elő kéne venni :)

(#7) vans?


vans?
őstag

Nagyon jo cucc, hangulatos esteket toltottunk mar el mellette :)

hábm bábm

(#8) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Ugyan ilyen jó tud lenni a fondue (fondü?).

Előnye az, hogy nem lesz tőle olyan büdös, mint a raklet-től, és bár mindkettő nagyon jó buli, ez beltérre, amaz kültérre jobb.

Ugyan ilyen jó hangulata van, ugyan ez a körbeülés, eszegetés, falatozás. Emellett lehet játszani a hagyományos játékot is, mi szerint akinek a villára szúrt falata a sajtban marad, az iszik... :)

[ Szerkesztve ]

(#9) tasdan5817


tasdan5817
csendes tag

MI alul tojást szoktunk sütni. Alá némi bacon, hogy ne ragadjon le. :D

(#10) lapa válasza DeFranco (#8) üzenetére


lapa
veterán

kicsi a világ. pont mostanában akartam updatelni a fondüs posztot ezzel az ikeás cuccal. de akkor itt is jó. árat, ilyesmit nem tudok. lehet, hogy csak dekor...

upd: eszerint lehet. jó, hogy még sose láttam, pedig már párszor voltam.

[ Szerkesztve ]

(#11) DeFranco válasza lapa (#10) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én tobzódom az igénytelenségben, és egy Butlers-es csokifondü készlettel támadok a sajtra is. A célnak megfelel, nem keményedik meg benne a sajt, esetleg ha mégis, egy extra teamécsessel ez korrigálható. De erre nálunk nem volt szükség.

Hátránya, hogy kisebb, max. 3-4 emberre elegendő sajt fér el benne. Előnye az ára, az, hogy kis helyet foglal, és dekorációnak is megteszi.

Használtam már extra fancy forgótányéros bunsenégős rozsdamentesacél teleszkóposvillás sajtfondue-t is, nem igazán tudnám hosszan sorolni a különbséget. Nyilván jobb, de csak egy hajszállal.

[ Szerkesztve ]

(#12) danih


danih
addikt

Ez a hangulat tényleg nagyon adja, én egy Hot Pan-t (kb 25*25 centis sütőfelület) vágok ki az asztal közepére, nem raclet, de az elve ugyanez. Bírom a hot pan-t.

(#13) lapa válasza DeFranco (#11) üzenetére


lapa
veterán

tök mindegy, gondolom. lassú tűz, asztalra tehetés, kaja jön ki belőle. all in. én csak azért örültem meg ennek, mert amikor családnak vettünk csak valami extrém túláraztott extrém kínai designt sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#14) DeFranco válasza lapa (#13) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Elméletileg kisebb a hőfoka, mert a csoki hamarabb olvad, mint a sajt, de ez aljas kúszóbab rágalom. Jó. Olcsó.

(#15) sztanozs válasza madstunt (#6) üzenetére


sztanozs
veterán

Pfff, nálunk is van - az erkélyen sütöttünk utoljára rákor rajta - de annak már több, mint egy éve volt :U

Tegnap pont grilleztem (csak simán, serpenyőben), de a füst miatt nem biztos, hogy ezt a cuccot a konyha helyett a nappaliban elővenném - hordozható szagelszívóm nincs :(

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.