Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 7


7
addikt

Meg mindig jobb, mint a vandorpatkany. Az nem all tovabb, es nem irtod ki semmivel. Cserebe eluldozi a patkanyokat, de mit ersz vele ugye, ha ez haromszor akkora, es a kutyak/macskak visitva menekulnek elole, mert olyan szivos es olyan rohadt nagyot tud harapni. Termeszetes ellensege nincs, nagy tulelo. Raadasul sosincs egyedul, es kegyetlenul okosak. Ha az egyik megdoglik, hamar rajonnek, hogy mitol doglott meg (pl. mereg), es onnantol kezdve eszben tartjak azt a veszelyt.

[ Szerkesztve ]

(#2) joey04


joey04
titán

Aki képet akar, üsse be a gugliba, saját felelősségre
Megtettem, ez tényleg nagyon ocsmány... :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ari :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4) Móci


Móci
addikt

Én is megkerestem, nem semmi egy dög. :D
Nem találkoztam még vele, bár a táplálékaival annál inkább (szúnyog most is akad a lakásban, tegnap előtt egy pókot zuhanyoztattam meg, és még a legyek is előkerültek).
Róka, nyest nálunk sem téma (utóbbiból van egy szép szőrmém), patkány szerencsére már nincs. Egér akadt, de mióta párszor le le zárva a macska a kazánházba, nincs.
Az írásért meg köszönet, nagyon jót szórakoztam rajta, tetszik a stílusod! :R

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#5) mephi666


mephi666
nagyúr

szép dög... szerencsére itt kecskeméten, panelban a másodikra nem nagyon jön fel ilyesmi :) nyáron volt pár szúnyog, muslinca, meg ritkán 1-1 légy, de azok gyorsan elfogytak... véletlenül felejtettem kint az asztalon limonádét pár napra, amibe nagy mennyiségű rendes citromot facsartam és jól megbuggyant... a bogarak meg beleölték magukat :D

otthon szüleimnél, kertes házban viszont időszakosan szárnyas hangyák támadtak... valami repedést találhattak a falban és a parketta mellett jöttek fel mindig... általában megtalálták azt a napot, amikor reggel 4-5 felé estem haza (több deci töménytől meg jópár liter sörtől) gatyarészegen és 6körül a zümmögésük keltett... az ablakon beszűrődő fényre mozdultak és zümmögtek-koppantak... ne mondjam, milyen kellemes volt majdnem 0 alvással félrészegen/félmásnaposan erre ébredni, hogy a falon mászik fel több ezer ilyen dög... ilyenkor jött a porszívó és a nagyüzemi irtás... általában 15-20perc kellett az első hullám megfékezéséhez, majd cigiszünet és amikor visszamentem a szobába, már jött a második hullám... 4-5 nekifutás után sikerült általában annyit kivégezni, hogy utána csak pár tucat keringjen a szobában, amiket egyesével kellett levadászni... ellenségemnek sem kívánom ezt az elfoglaltságot :( évente csak 1 ilyen nagyobb invázió volt, de mindig megtalálták azt a napot, amikor istentelenül berúgtam és alig éltem... rohadt egy dögök voltak ezek

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#6) Thome válasza mephi666 (#5) üzenetére


Thome
addikt

Ezen most mosolyogtam... :DDD

(#7) RootRulez


RootRulez
félisten

Bizonyos szempontból hasznos. :K Vajon, ha többen vannak az összes táplálék után egymásnak is nekiesnek?

═════════════════════════════════════════

(#8) Mr.Csizmás válasza RootRulez (#7) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

valószínűleg igen, mivel tipikus magányos ragadozó attribokkal rendelkezik - tuti jobb lenne mint a kutyaviadal :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9) Csemike


Csemike
csendes tag

Tényleg egy rusnya féreg. Épp a minap találkoztam eggyel, de amint felémozdultam, mindjárt bekotort a szekrény mögé. Azóta nem találkoztunk.

(#10) zoo8800 válasza mephi666 (#5) üzenetére


zoo8800
veterán

Nálunk néha előkerül 1-1, de sosem menekül :)
Chemotox szúnyogírtó kb. 20 mp alatt végez vele, és még a fal sem lesz kenőcsös.

rip and tear, until it is done

(#11) <NewL>


<NewL>
addikt

dicsak, én még ilyen élőlényt nem is láttam

There's an app for that

(#12) EmberXY válasza joey04 (#2) üzenetére


EmberXY
addikt

Erre gondolsz?

Up the Irons!

(#13) <NewL> válasza EmberXY (#12) üzenetére


<NewL>
addikt

tán' guszta?:D

There's an app for that

(#14) Thome válasza <NewL> (#13) üzenetére


Thome
addikt

Biztos sunázná. ;]

;)

(#15) sagesz93


sagesz93
addikt

jézusom, mi ez a szörnyszülött
utálom ezeket az élőlényeket

(#16) barnam_


barnam_
nagyúr

Nálunk is elő szokott fordulni hébe hóba. Régen még majd' szívrohamot kaptam tőlük, most meg se ijedek ha ilyet látok. Viszont rohadt szívósak ezek a kis mocskok, volt hogy papuccsal lecsaptam, vagy lefújtam RaidMax-al (csótány irtó), leesett a falról, és egy pillanat alatt köddé vált :DDD
De szerintem az hogy embert csíp, meg ugrál, szerintem csak ijesztgetésre való urban legend.

(#17) joey04 válasza EmberXY (#12) üzenetére


joey04
titán

erre hát. bár ez közel sem adja vissza milyen gusztustalan egy düg. vannak sokkal "jobb" képek

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18) Eastman


Eastman
őstag

Megvolt.

...partvissal kergettem Buda zöldebb részén.
Fontos infó lehet, hogy laminált-padlón nagy indító nyomaték esetén megcsúszhat. Kikerült az erkélyre mint a többi "betolakodó". ...bár, ha jól emlékszem más rovar nincs is jelen a lakásban. :U

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#19) ollie


ollie
MODERÁTOR

A pókszázlábú csúnya? akkor ehhez mit szóltok? ;]

***

(#20) Eastman válasza ollie (#19) üzenetére


Eastman
őstag

Vakond maszkban?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21) mephi666 válasza ollie (#19) üzenetére


mephi666
nagyúr

"ez egy macska kalapban?" ;]

(biztos az umbrella corp. kísérletezett ezen is)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#22) ollie válasza Eastman (#20) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

(#23) ABE válasza ollie (#19) üzenetére


ABE
őstag

Bakker...

(#24) Eastman válasza ollie (#22) üzenetére


Eastman
őstag

[link]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#25) Tim82 válasza ollie (#19) üzenetére


Tim82
nagyúr

Csúnya, de tök ártalmatlan. Egyébként úgy néz ki, mintha egy Alienből elszabadult arctámadó mutálódott volna és vakondokra specializálódott volna.

Vannak durvább dolgok is itt.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#26) EmberXY válasza <NewL> (#13) üzenetére


EmberXY
addikt

Dehogy guszta... :D
Thome: én csak megkérdeztem, hogy arra gondol-e, egy szóval se mondtam, hogy nekem tetszik. :D Sunázzad te. :DDD
Én is utálom az összes rovart, és amelyik még repül is, azt kiváltképp.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#27) mephi666 válasza Tim82 (#25) üzenetére


mephi666
nagyúr

a föld legveszélyesebb állata ;]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#28) Tim82 válasza mephi666 (#27) üzenetére


Tim82
nagyúr

De erre van az Antiochiai Szent Kézigránát. Minár atya az őrizője eme kegyes ereklyének. ;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#29) mephi666 válasza Tim82 (#28) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát igen, javaslom használatát többek között a pókszázlábú ellen is, "mivel nem kedves nekem, megdöglend" :) (már csak ménár atyát kellene előkeríteni, mert ő az őrizője e kegyes ereklyének)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#30) Eastman válasza mephi666 (#29) üzenetére


Eastman
őstag

...vagy Mayii atyát... :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#31) Csemike válasza ollie (#22) üzenetére


Csemike
csendes tag

Szegény, de kis bugyuta. :D Hát ilyennel még nem találkoztam a kotorékomban... Az ilyen bogarak viszont előszeretettel húzódnak be a hideg elől, hogy aztán idegesítő búgásukkal elérjék a kilakoltatást...

[ Szerkesztve ]

(#32) balikabo


balikabo
tag

Budán lakim lassan 1,5 éve, és most április elején találkoztam egyel a lakásba, este sötétben, nem ijedtem meg, utólag nem is értem miért nem:D. A gépem a sarokban van csak a monitor fénye volt amikor a falon a fejem mellett kb 12 cm erre felmészott a monitor fénye felé(a monitor széle hozzáér a falhoz) villany fel és plash:D hatalmas folt lett, nem is értem hol volt benne ennyi lé. Azóta nem láttam a mai napig, de ez már a munkahelyemen volt szintén Budán de kb 4 km errel arébb.

(#33) fateless


fateless
veterán

Ahol laktunk tavalyig, ott tavasszal jöttek elő, de ahogy irtottuk őket ,egyre kevesebb lett, míg végül 6 év után egyet sem láttunk már, szóval 3 évet tőlük "szabadon" éltünk.
Mi héthatvankettesnek hívtuk, merthogy volt vagy annyi lába a dögnek. A rekorder az egy 7-8 centis darab volt plusz a lábak. Na, az már ijesztő volt.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#34) IggyAzalea


IggyAzalea
csendes tag

Üdv Pécsről. MOst kaptam sikítófrászt egy ilyen hányáslábutol:D a rohadt ***** életbe kell ezeknek iylen rondanak es gyorsnak lenniük. fájj :C

(#35) Cthulhu Dawn válasza IggyAzalea (#34) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Napi régész :DDD .

Ha már itt vagyok meg kell említenem, hogy majdnem 2 évtized alatt mióta emlékeim vannak a házról amiben élek nem láttam ilyen dögöket soha csak azután, hogy itt olvastam róluk. Mondjuk azt is hozzá kell tennem, hogy 3 év alatt láttam kettőt, de azokat atomjaira vertem szét a papuccsal.

[ Szerkesztve ]

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#36) Meridian válasza 7 (#1) üzenetére


Meridian
senior tag

"Meg mindig jobb, mint a vandorpatkany. Az nem all tovabb, es nem irtod ki semmivel. Cserebe eluldozi a patkanyokat, de mit ersz vele ugye, ha ez haromszor akkora, es a kutyak/macskak visitva menekulnek elole, mert olyan szivos es olyan rohadt nagyot tud harapni."

Ez nem feltétlenül igaz. A mi macskán a minap hazahozott egy kb félkilós példányt. Majd a jellegzetes hangján murmogva dorombolva nyávogva magyarázta nekünk, hogy így kell vadászni. Nem ette meg, nekünk hozta :D csak szimplán kivégezte, és a lábunkhoz tette. Hogy honnan szerezte, a fene tudja.

Mondjuk a mi macskánk kissé "bolond".
Egyrészt megkapta az "egyes harcos kiképzés"-t kölyökkorában, másrészt állatorvosi rendelőben trauma érte kutyák által. (Harmadrészt meg 8 kiló tömör izom). Ezért a kutyáknak is nekimegy, és elzavarja őket pl az utcán... egyszer majd megpróbálom felvenni videóra, mert nagyon vicces látvány ahogy menekül egy nagy dög kutya az utcán és utána porol a macskánk - néma csöndben, de "gyilkolásra, harcra készen" és véresen komolyan gondolva a dolgot.

Szoktuk cukkolni is. Ha úgy lihegünk és szimatolunk mint egy kutya, bármilyen rejtekhelyről azonnal elő tudjuk csalni, jön mint a terminátor. :D Közben morog és nyávog, mert felismeri, hogy csak mi vagyunk, viszont a pavlovi reflexei meg hajtják a gyilkos beidegződését... ha tovább csináljuk, nekiront a lábunknak... vagy ha picit is menekülőre fogjuk akkor is ezerrel jön utánunk, és beleharap a lábunkba is. Ez amiatt van, hogy kiskorában légpuskával keresztül lőtték szegényt (8 hónapos volt), ami miatt állatorvoshoz vittük, de az orvos ahelyett hogy a röntgenfelvétel alapján kibicskázta volna a golyót az irhája alól, ahol elakadt /a bementi nyílással szemközti oldalon/, a hasát metszette fel, hogy ellenőrizze azt, hogy sérültek-e a belei vagy szervei - ami amúgy a röntgenfelvételen látszódott volna, és ha úgy lett volna, akkor úgy is elpusztult volna, nem lehetett volna megmenteni, majd miután konstatálta hogy semmi baja összevarrta, és bezárta lábadozni kutyák közé (persze külön ketrecben), a golyót meg nem távolította el. Azt - miután ennek leordítottuk a haját is és elvittük egy másik orvoshoz - az szedte ki. De az az éjszaka amikor a kutyák közé volt zárva az megmaradt benne... szegény, az altatási kábulatból a sötétben arra ébredt, hogy körülötte csupa kutyahúgy és pisiszag van, és ráadásul sok szimatolás lihegés, hangos mocorgás van, továbbá eddig a hasa sem fájt, de most meg igen, mert egy nagy és új vágás is keletkezett mint új sérülés, az eléggé sokkolta szegényt (emiatt pl nagyon szereti ha simogatjuk a hasát, pedig a macskák többnyire azt nem igazán kultiválják)... de ezt később vettük észre nála. Mikor a szomszéddal beszélgettünk, és odajött a kutyája, és az ott téblábolt. Egyszer mint valami szürke csík, a macskánk előkerült valahonnan és nekirontott és kerítésen keresztül lezavart neki két pofont. Amin röhögtünk, de nem sokáig, mert meghűlt a vér is bennünk mikor azt láttuk, hogy laza könnyed mozdulattal átugrott a kerítésen és odaát, a szomszédnál folytatta a kutyanevelést, ami hangosan vonnyítva rohant (menekült) be az óljába. Pedig nem kis kutya volt... Aztán ott leült, és nyalogatta a lábfejét. Körmeit (majdnem olyan volt az egész, mint a Macskafogóban, jöjjön közelebb Saffranek...! :D). A kutya meg az ólban vinnyogott. A macskánk meg peckesen ült és figyelt, majd egy idő után visszajött hozzánk. A szomszéd a döbbent arcunkat látva csak annyit mondott: mindig így szokta csinálni, hát még sosem láttátok? Hát szakadtunk a röhögéstől, mert ilyet az életben nem láttunk még - a macskánk meg nézett ránk hülyén és kérdőleg, most meg mi a bajunk nekünk? Ami persze még jobban röhögésre ingerelt...

A megölt patkányra visszatérve, jutalmat várt tőlünk a macska amúgy... két-három naponta nem macskakaját kap, hanem marhaszívet veszünk neki és azt daraboljuk fel neki: Ez neki igazi csemege neki és meg van őrülve érte. Komolyan, olyan mint egy kisgyerek, aki csokit kap. Gondolom, mindezért cserébe hozta nekünk a friss és "édes" patkányhúst... :D :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.