Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabor85


gabor85
őstag

utolsó mondat a lényeg. annyira el van ez szarva, hogy mindenféleképp arra a következtetésre jutsz, hogy ezek a rohadt szemetek így meg úgy.. én nem véletlenül.
mindenhonnét ezt hallod, és ez még csak a jéghegy csúcsa....
mi van azzal ami ki sem derült?

(#2) aphra2


aphra2
aktív tag

Ez egy fostalicska ország, nagyrészt buta, tudatlan, és fogalmatlan emberekkel, morál , hit, erkölcs, tisztesség, becsület, szinte nulla.
Ezeket a szemeteket is a lakosság választotta, a főpolgármestert is Budapest választotta immár harmadszor,....ezek után miért csodálkozik bárki.
Balkán rulez... :D

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#3) mephi666


mephi666
nagyúr

disz iz hángöri :(
itt kecskeméten is, aki ismerős láthatta pár éve, milyen f@szán megcsinálták az irinyi utat... tényleg jól leaszfaltozták, aztán pár hónappal (vagy még annyival sem) később felbontották asszem valami vezetékek miatt végig... megint elkerülőutakon jártak a buszok és irtó sz@r lett az út... később megint végig leaszfaltozták... ránézésre: kidobott párszáz milla... egyébként pl a bkv-nál az idegesít, hogy sírnak folyamatosan, hogy milyen sz@rul megy... erre jogtalanul kiosztott párszáz milliókra futja? elég érdekes... normális országban ilyenkor már jön a harakiri... itt meg csak annyi sincs, hogy: "bocsánat..." gerinctelen féreg banda...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4) kételkedem


kételkedem
addikt

na tessék! hétfő reggel van és majdnem sikerült felb@szbni az agyam :W

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#5) csab2


csab2
veterán

Volt olyan hír is, hogy a bkv-nál az elmúlt 3 évben 3,3 milliárd forintot fizettek ki végkielégítésre!!! Agyam eldobom!
Egyébként sokat gondolkodtam már rajta, hogy mit lehetne tenni. Nem értem, miért vagyunk ilyen birkák, hogy mindezt megjátszhatják velünk! Igazából módszert sem tudok mondani, hogy mit lehetne tenni. Talán annyit, hogy a következő választáson senki nem szavazna olyan párokra, amik az elmúlt 20 évben "bizonyítottak". Semmi garancia, hogy az újak jobbak lennének, de legalább megpróbálnánk.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#6) localhost


localhost
Közösségépítő

Az új híd építési felvetésedhez!
IGEN! Egy új hidat nekünk is olcsóbb lenne építeni, mint a műemlékit felújítani. (csak akkor a régi elbontása kerülne sokba)

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#7) mephi666 válasza localhost (#6) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem az a lényeg, hogy olcsóbb legyen, hanem hogy néhányan szétlophassák az agyukat :( teljesen nyílvánvaló, de senki nem tesz semmit, mert aki tehetne, annak nem áll érdekében :W máshol ilyenekért 25év meg kivégzés jár "egész társadalom ellen elkövetett bűnök" meg hasonlók miatt...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#8) gabor85 válasza localhost (#6) üzenetére


gabor85
őstag

Hol van már a szamuráj becsület a világból... :(((
Ha kudarcot vallottak rögtön szeppukut hajtottak végre. Nemhogy lopni meg hazudozni.

Jólvan tudom, régimódi hozzáállás, de legalább volt Becsület :K

(#9) madstunt


madstunt
addikt

Nekem az itthoni felújításokról mindig az jut eszembe hogy a golden gate hidat friscóban állítólag egy éjszaka alatt leaszfaltozták

(#10) localhost válasza mephi666 (#7) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ez az idézet a cikkből :

"Csak olvasod, hogy hány milliárdért újítják fel 60 év alatt a margit hidat, amikor a németek (akik nem szarért-húgyért dolgoznak) kevesebből felhúznak egy vatta új hidat."

Én erre reagáltam, mert szerintem "csúsztatás"

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11) Bog válasza localhost (#10) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nézd, én készséggel elhiszem, hogy egy műemlék hidat ennyi felújítani, ha látom, hogy ez miből tevődik össze. De ha nem látom, akkor joggal vagyok szkeptikus, alapból már csak azért is, mert miért nem láthatom.

Mellesleg - józan logikával - a pillérek állnak, pedig az lenne az igazán izmos költség egy új hídnál. Gyanítom, hogy az alap tartószerkezetek nagyobb része is megmarad, ergo restaurálás folyik majd, ami nyilván drága, de véleményem szerint nem ennyire. Pláne, hogy a kivitelezők saját bevallásuk szerint az árba előre bekalkulálták a kötbért is, mert nem lesz kész határidőre.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#12) localhost válasza Bog (#11) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nézd Bog!
Személyemtől eléggé távol áll a hiszem, ha látom hozzáállás. Alapvetően bizalmi kérdést csinálok mindenből. Lehet hogy így átvernek, de legalább nem tudok róla! :K

Nehéz lenne úgy élnem, hogy az autószervízben személyesen meggyőződjek róla, hogy tényleg azt a fékbetétet építették-e be, amiről beszéltünk és tényleg annyi és olyan olajjal csinálták meg az olajcserét...

Fokozzam még? Tényleg annyi % hús van a párizsiban, kolbászban, mint ami a papírjára van írva?

Vagy mindnről én hadd győződjek meg? Mutassák be a bizonyítékokat? Ugye ezt te sem gondolog így ? Milyen élet lehet az ilyen ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#13) norbiphu válasza Bog (#11) üzenetére


norbiphu
senior tag

ez jellemző mindenfelé. pl 52es út, dunaföldvár-solt között a duna mellékágon lévő kis szarfos szar hidat fél éve újítják fel, mocskos nagy dugó és várakozás főleg hétvégén. (azért a fiúk lassan elkészülnek, úgy szept-októberre gondolom). vagy 51es út kalocsa-dunapataj, tavaly ősz óta újítják a 20 kmes útszakaszt, fel van marva teljes hosszban munkást meg alig látsz.
sztem ha egy ilyen listát elkezdenénk írni, soha nem lenne vége. :DDD :W :O

localhost: azért a szervízekben erősen ajánlott ott lenni amikor cserélnek vmit. ;)

[ Szerkesztve ]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#14) Bog válasza localhost (#12) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

A különbség csak az, hogy ott legalább (autószerviz, kolbász) kapsz tájékoztatást és te döntöd el, hogy kell-e ezek alapján.

Itt meg Te fizeted az adót mint az állat, és még ahhoz sincs jogod, hogy tételesen megnézhesd, hogy mi a tökömre költik. Érzed a különbséget?

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#15) finest válasza localhost (#12) üzenetére


finest
őstag

Azt felejtetted el, ha híd felújítása eredetileg 30 milliárddal kevesebb lett volna, csak menet közben kiderült, h ennyivel többe fog kerülni. Azért ez elég húzós tévedés...

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#16) FPéter válasza localhost (#12) üzenetére


FPéter
aktív tag

Hát az autószervizes példa elég rossz. Nekem márkaszervizben (ahova a garancia miatt kötelező járni) 3 éven át nem cseréltek olajat, de mindig felszámolták. Aztán lerohadt a kocsi útközben, megállt két henger.
Azóta minden alkalommal ott állok és végignézem, különben egyszerűen nem csinálják meg.

Lehet azt mondani, hogy inkább ne is tudjon róla az ember, de mi van ha éppen kórházba igyekszem a kocsival, és a pár ezer forintos olaj miatt nem érek oda?

Azzal egyetértek, hogy szar élet az ilyen.

(#17) localhost válasza Bog (#14) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem, nem érzem, mert én nem a kolbászról és a hídről írtam, hanem a hozzáállásról.

Hogy nekem tudnom kell, hogy az, amit írnak, az valóban úgy van és akkora, annyi, olyan és annyiba kerül.

[Lásd még: hogy tételesen megnézhesd, hogy mi a tökömre költik]

Finestnek "Azt felejtetted el, ha híd felújítása eredetileg 30 milliárddal kevesebb lett volna, csak menet közben kiderült", >>> nem így van! Azt mondtuk, szerintünk ennyiből ki kéne, hogy jöjjön, de nem jött ki. :N
Ismét egy példa: szeretnék egy ilyen olyan amolyan hálószobabútort, hifitornyot, kávéfőzőt, mosogatógépet, tévét ami ilyen, olyan, amolyan. Aztán amikor ott állok a boltban, akkor kiderül, hogy nem annyiba kerül, amennyit szántam rá, hanem kétszer annyiba. :K

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#18) Doom


Doom
aktív tag

A 2. kerületi Hűvösvölgyi utat tavaly több szakaszon "újították fel". Asszem csőcsere volt vagy mi. Nyáron persze közlekedni alig lehetett. Az aszfaltozás egy gányolás volt, tán rosszabb volt, mint előtte, pedig akkor is borzasztó állapotban volt, nem csodálom, hogy a buszok felfüggesztése is tönkremegy. Aki tavaly az aszfaltozást végezte, attól simán megköveteltem volna, hogy a saját költségén felmarja az egész utat és leaszfaltozza rendesen, mert amit műveltek ilyen címen, az pofátlanság volt.
Idén újra felszedik és leaszfaltozzák... No comment. Bár lehet, nem ugyanazon a szakaszon, ritkán járok arra mostanában.

(#19) Bog válasza localhost (#17) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nekem sem olyan a hozzáállásom, hogy tételesen akarok nézegetni mindenfélét, csak köztünk az a különbség, hogy én viszont úgy érzem, hogy sorozatosan átkúrják a fejem minden közpénzes móka kapcsán. Úgyhogy most már látni akarom.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#20) localhost válasza Bog (#19) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Egyszerű: tanulj közgazdásznak és jelentkezz az Állami Számvevőszékhez dolgozni.

Addig pedig rendszeresen olvasgasd a linkelt oldalon a közzétételeket, hátha ott van, amit keresel, csak azt hiszed, hogy titok. :DD

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#21) Fooler89


Fooler89
őstag

Az a kemény magyar tél..... :))

Ez így van! Jól írtad.

[ Szerkesztve ]

(#22) gabor85 válasza localhost (#20) üzenetére


gabor85
őstag

Ha ez így lenne, éveken belül kihullana a haja :D

(#23) Foxi


Foxi
senior tag

Ugyan nem változtat semmit felénk, de az útfelújítás máshol is problémás :)

(#24) Lenry


Lenry
félisten

csak egy példa a német útépítési sebességből:
4 évvel ezelőtt bajor ismerőseinknél töltöttünk egy hetet családilag...
egy Lampertshausen nevű faluban voltunk, 4 utca az egész, és kis porfészeknek lehetne hívni, ha nem ott volna, ahol, és nem érne egy épület annyit, mint Magyarországon egy egész falu...

lényeg a lényeg, hogy az az utca, ahol ismerősömék háza állt, történetesen földút volt... míg nem arra ébredtem egyik délelőtt, hogy aszfaltszag van... kinéztem az ablakon, és hirtelen ott termett egy aszfaltút... munkások, munkagépek addigra már a környéken nem voltak...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25) mephi666 válasza Lenry (#24) üzenetére


mephi666
nagyúr

ez itt a legnagyobb probléma:

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#26) Csemike


Csemike
csendes tag

Ha a Jagelló út végén, a lámpánál jobbra kanyarodsz a Böszörményi útra, majd balra a Kiss János altbgy. utcába, akkor gyakorlatilag megkerülted az Apor Vilmos teret. :) Errefelé nem szokott dugó lenni, igaz, hogy túlzás azt mondani, hogy naponta arra járok, de elég sűrűn megfordulok ott, mivel környéki lakos vagyok.
A barátom a nyóckerben lakik. Legtöbbször a Hegyalja-Budaörsi-Karolina-Bocskai-Petőfi - híd-körút-Üllői felől közeltek, s általában nem szokott gond lenni. Majd októbertől, mert akkor nem hajthatok be a sárga plakett miatt.

(#27) Parci válasza mephi666 (#25) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bocs, utólagos engedelmeddel is, de ezt muszáj kipostolnom hozzám is! :DD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28) ABE


ABE
őstag

Ha autoval akarsz kozlekedni, akkor lehuznak egy csomo penzzel, felbassza az agyad a tobbi autos, nem talalsz parkolohelyet, innen-onnan kitiltanak, mert regi autod van, stb. Ha BKV-val mesz, akkor basztat az ellenor, a hajlektalan, tomeg es meleg van, stb. Ha motorral, kerekparral mesz, akkor el akar csapni az autos, kamionos, buszos, es kozellenseg vagy. Ha csak gyalogolni szeretnel, beszivod a budost, es amugy meg az osszes tobbi resztvevo szarik rad, mert erosebbek nalad. Nincs alternativa. Ha megteheted, meg mindig a legjobb egy legkondis autoban ucsorogni a dugoban...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.