Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

nem biztos, hogy teljes vélemény alkotható a tények átofgó ismerete nélkül. ki tudja, hogy gergő mekkora hardcore gamer és mondjuk aranka milyen jó háziasszony! :D

when the sun shines, we'll shine together

(#2) Thunderzolee

..höhhöhh... hát ezen felröhögtem! :C

Ez a Gergő gyerek ez egy álomférj lehet.. :R

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#3) Bubu79


Bubu79
addikt

Pedig igazán foglalkozhatna mással is - a konyhában is akadnak lehetőségek [link] ;] :DDD

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#4) mephi666 válasza Bubu79 (#3) üzenetére


mephi666
nagyúr

ez kész :DD szerencsétlen csaj... olyat olvastam anno, hogy valamelyik szomszéd országban palacsintát sütött a férj, a csaj meg rámozdult és le akarta cuppantani... a fickó közben szorgalmasan sütögetett, amikor meg már majdnem elment, leöntötte a csaj hátát forró olajjal... ő meg reflexből leharapta a brét a fájdalomtól... a csajnak égési sérülései lettek, a fickónak meg úgy varrták vissza a szerszámát :)) veszélyes a konyha...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#5) Thunderzolee válasza Bubu79 (#3) üzenetére

Áhh... ez kész...ilyen nincs.
Elkezdtem nézni... na mondom, csak nem felülteti a gázra?
És láss csodát.. :U

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#6) ladybug


ladybug
őstag

Nem mondanám, hogy teljesen ismerős a helyzet, csak részben.

Nálunk az ebéd miatt megy a harc.
"Kész az ebéd!"
"Mindjárt. 5 perc."
Ok, gyerekkel várunk egy kicsit. Addig beszélgetünk. Nagylányom megkérdi, hgy letelt-e már az 5 perc. Ránézek az órára. Bizony, hogy letelt. 5 perccel ezelőtt.
Akkor megint szólok.
És láss csodát, mire a levest megesszük, Kedvesem odaér hozzánk.

Semmi problémám azzal, hoyg játszik, de ha valami esemény van, pl. végre hétvégén együtt ebédelünk, akkor ugyan keljen már fel a gép elől, és jöjjön.
És ez az 5 percezés rendszeres. Mindig van ok arra, amiért ne azonnal jöjjön. És nem csak nála láttam ezt. Tipikus kocka tulajdonság.

Úgyhogy megértem a csajt, bár a megfogalmazás kissé durva volt.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#7) mephi666 válasza ladybug (#6) üzenetére


mephi666
nagyúr

nálunk hétvégente néha a sör miatt szokott ilyen lenni: "már megint iszol? hányadikat iszod? stb..." ritka az, ha 6-8sört bedobok egymás után és akkor sem szoktam részeg lenni... mellesleg ha becsípek, nem hülyülök meg, mint egyesek és nem teszek kárt semmiben... az ilyen témát általában azzal zárom rövidre, hogy: nem járok el kb sehova, nem is látott még asszony soha részegen és ilyenkor sem vagyok hülye, tehát mit fáj neki meg minek problémázik, ha pár sört bedobok? :)

jah: most kaptam 2.5literes horvát sört... ilyet kellene szereznem még és mondthatnám, hogy 1-2sört megiszok :)) amúgy tényleg nem szoktam érteni a probléma forrását, mert hét közben kb soha nem iszok és hétvégente sem ész nélkül...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#8) ladybug válasza mephi666 (#7) üzenetére


ladybug
őstag

Ugyanezt a tipikus választ szoktam kapni.

Komolyan, néha úgy érzem, hogy nektek külön génetek van erre. :)

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#9) P00By


P00By
nagyúr

Imádom ezeket a bejegyzéseket :DDD

(#10) WN31RD válasza ladybug (#6) üzenetére


WN31RD
addikt

Nem ismerem a problémát a férj, csak a gyerek szemszögéből. Nekem annak idején az anyám ment rendszeresen az agyamra ezzel. Egy nagyobb családi ebéd lehet szép és jó, no de nem minden egyes hétvégén. Nem tartottam ezt akkora eseménynek, hogy ennek tiszteletére azonnal csapot-papot otthagyjak, bármivel foglalkoztam is, kiessem a gondolatmenetből stb.

Ezt nem azért írtam le, mert feltétlenül más is így gondolkodik, vagy így kellene gondolkodnia, csak hogy bepillantást nyújtsak egy másféle megközelítésbe is, amely szerint a "Kész az ebéd!" felkiáltással bevezetett étkezés legalább annyira nyűg az ezt elszenvedő félnek, mint amennyire a késlekedés lehet a másiknak. Ezt lehet elfogadni, és megpróbálni mindenkinek megfelelő kompromisszumot találni... vagy harcolni, de nem hiszem, hogy a harc jó megoldás.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#11) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Érdekes. Ha nekem szólnak, akkor legtöbbször abba lehet hagyni a játékot vagy amit csinálok és nem kell hozzá sok idő. Maximum fél perc.

Viszont láttam már olyat is más családban, hogy az illető 30 perc elteltével se jött le, pedig 3x is szóltak neki. Szimplán elfelejtette és/vagy nem érdekelte. :W

(#12) ladybug válasza WN31RD (#10) üzenetére


ladybug
őstag

Pont rád is gondoltam, amikor olvastam Bog bejegyzését.

Természetesen értem én a másik felemet is. Harc az nincs. Azzal már rég felhagytam. Egy kockával vagy együtt él valaki, vagy elhagyja. Szerencsére nincs ebből örökös vita, de azért előfordul néha nézeteltérés - nem csak az ebéd miatt.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#13) WN31RD válasza ladybug (#12) üzenetére


WN31RD
addikt

Ezt kikérem magamnak! Gyakorlatilag soha nem játszom. :DDD

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#14) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Csak annyit mondanék, hogy ne feszítsétek túl :D

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#15) lorcsi


lorcsi
veterán

el sem merem képzelni mi lesz itt pár év múlva :D

kemény...szar ám papucsnak lenni...főleg met az ember észre sem veszi magától...max ha valaki (haverok akárki) felnyitja nagy nehezen a szemét

pár hete kinti főzésen voltunk egy ismerős házaspárnál..50 körüliek
a fickó főzött kint marhapörit. kóstolgattuk és piszkosul nem volt semmi íze...semmi ereje.
persze javasoltuk (vagy 4 fickó) tegyen bele erőset is. nem tett. Indok: "a lányok így nem eszik meg" de még nekünk sem hozott ki később olyannyira meg folt előtte fenyítve
ki-be járkáltunk néha nyitva maradt az ajtó és persze azok a fránya legyek..d.e hát iylen a kinti főzés..az asszony észrevette hogy nem csukta be úgy ráripakodott csak néztünk..majdnem nyakon is vágta. megszeppenve húzta be maga után az ajtót. a nő meg lefeküdte egy hűvös szobába. kortyoltam egyet és végig gondoltam miylen lehet ha a 2 lányuk is itthon van :U

[ Szerkesztve ]

(#16) juliabrilke válasza lorcsi (#15) üzenetére


juliabrilke
addikt

Jó sztori! :C

Ez már nem papucs, hanem egy egész cipőbolt. :DD

(#17) mephi666 válasza lorcsi (#15) üzenetére


mephi666
nagyúr

nálunk szerencsére ilyen nincs és nem is lesz :) ha főzök, akkor tényleg úgy fűszerezek, ahogy kell... enyhén csípősre is simán, ha olyan a kaja... szerencsére az ízlésünk nagyon fedi egymásét és ilyenek miatt nem szoktak nézeteltérések lenni... max olyanért szólt, amikor 2személyre babgulyást főztem és belenyomtam fél kiló babot meg vagy 60dkg marhahúst... persze a szükséges mennyiségű zöldség mellett és akkora adag lett, hogy mi is 2-3 soron bekajáltunk belőle meg a szülei+bátyja is 2szer :) (legalább elismerésnek vettem, hogy jól sikerült, mert szedték ész nélkül) viszont ex-szel voltak problémák... az rinyált mindenért... :W meg szülei hatására csomó kaját meg sem evett, mert ha a szülei sem szeretik, akkor ő sem szereti... politikával ugyanez volt a helyzet... semmi önálló gondolata nem volt...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#18) tildy válasza ladybug (#6) üzenetére


tildy
nagyúr

jééé ez nagyon jellemző ránk is. :D
Vagy én mondom hogy csak még 5 perc, vagy ő.:D
Kockák egymás közt....

Erre is van megoldás, pl ha indulnánk én meg még mindig gépezek : elindul és elkezdi rámzárni az ajtót. Hatásos:D
Mondjuk visszakapja, mert ha dolog van, és sietettem, akkor ha nem jön, akkor nekikezdek egyedül... Egy zárcserének is is simán. Úgyhogy...

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) lorcsi válasza juliabrilke (#16) üzenetére


lorcsi
veterán

persze mikor hozzánk eljönnek kiszabadul a szellem a palackból és vedel meg zabál mint az állat :((

(#20) juliabrilke válasza lorcsi (#19) üzenetére


juliabrilke
addikt

De gondolom akkor a párja nincs ott, mint szigor. :) Vagy lehet, hogy csak ilyenkor tudja magát "kiélni", mert máskor nem teheti meg.

(#21) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Az alkalmazkodás génjei belőlem teljesen hiányoznak. Mindig túlfeszítem.

x gon' give it to ya

(#22) lorcsi válasza juliabrilke (#20) üzenetére


lorcsi
veterán

mikor nem néz oda a felesége vagy nincsenek egy helyiségbe nyomatja lefele a pálinkákat
aztán hallottunk érdekes sztorikat tőlünk hazafele :DDD
párszor meg kellettt állniuk...jött a váratlan róka ;]
szerintem napokig büntetésben lehetett :DDD bár iylen feleség mellett nem tudom mi lehet az :U

(#23) juliabrilke válasza lorcsi (#22) üzenetére


juliabrilke
addikt

Gondolom 1 hétig csak ő vasalt és mosogatott. :DDD Az ilyeneket azért sajnálom, de hát akinek nincs önálló akarata és bátorsága. :U

(#24) Vakegérke


Vakegérke
veterán

"- ne feszítsd túl"
Engem ez zavar, de nagyon. Ha Gergő nem megy teregetni, akkor még ki is kap?
A mosógépbe behajigálni a ruhát pillanatok műve. A mosószer adagolással együtt sincs több egy percnél. Ezt ugye "anyukám" csinálja, hogy elmondhassa: én mostam, neked már csak teregetned KELL.
Fél éves házasokról lévén szó szép eredményt ért el a menyecske.

Az a nő nem született a világra, akinek a kedvéért ugrálnék. Fenyegetés pedig szóba sem jöhet. :N

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#25) tildy válasza Vakegérke (#24) üzenetére


tildy
nagyúr

Azért nem pillanatok műve.Szét kell válogatni, össze kell szedni ha esetleg szétdobálva lenne. :U Nálunk a teregetés közös meló:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26) Dany007 válasza tildy (#25) üzenetére


Dany007
veterán

"Nálunk a teregetés közös meló:U"

Egy ideig! ;]
Már mi is felosztottuk a munkákat... Hát kíváncsi vagyok mi lesz belőle.
Az a gond, hogy a kezdeti lelkesedés egy idő után alábbhagy... Ez jó nagy közhely de így van...
:)

(#27) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Azért kíváncsi lennék, ha egy ilyennel túlfeszíti a húrt, akkor milyen lehet nagyobb problémáknál és vitáknál. :U

(#28) mephi666


mephi666
nagyúr

amúgy az egész dolgot megkerülve, visszamenve az alapokig, egy kapcsolatnak szerintem nem erről kellene szólnia, mint a fenti példában, vagy amit a kommentekben is írtatok... elvileg minden embernek vannak hibái és olyan dolgai, ami a másiknak nem tetszik... egy kapcsolatban alkalmazkodni kell a másikhoz és el kell fogadni a hülye dolgait is... nem pedig rabszolgát/papucsot csinálni belőle és fegyőrt játszani... szerintem ha ez következik be, akkor az idővel vissza fog ütni... senki nem szeret úgy élni egy kapcsolatban, mint egy börtönben... (itt most nem a nyitott kapcsolatra gondolok, mert annak sincs értelme)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#29) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ebből a sztoriból SEMMIT következtetést nem lehet levonni a nélkül, hogy ismernénk a másik oldalt is.

Ezt te most komolyan gondoltad így leközölni??

(#21) fordfairlane: ez nem gén kérdése. Ha szeretsz valaki, alkalmazkodsz hozzá. Ha magadat szereted jobban, nem alkalmazkodsz a másikhoz. Ilyen egyszerű ez.

[ Szerkesztve ]

***

(#30) Sipi16


Sipi16
senior tag

Hát ilyen nővel nem sokáig lennék házas, de szeritem el se vinném az oltárig. :U

Kérjen meg valamire, de ne így emlékeztessen. Ez egy kicsit durva. Mennyi idősek a "szereplők"?

Ollie: Azért az alkalmazkodásnak is vannak szintjei, de ha valaki így állna hozzám akkor én egyből a hátamat mutatnám. Mondjuk nem ismerjük a kapcsolat előzményeit...

[ Szerkesztve ]

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#31) ollie válasza Sipi16 (#30) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"Mondjuk nem ismerjük a kapcsolat előzményeit..."

Erről beszélek.

***

(#32) tildy válasza ollie (#29) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha kompromisszum eredménye az alkalmazkodás, az már régen rossz. Ha konszenzussé, akkor lehet arról beszélni, ogy helyes a megoldás. Kompromiszum esetében ugyanis valaki felad az elveiből, míg utóbbinál mindketten úgy jönnek ki a dologból, hogy egyikük sem érez tüskét.

ollie: konszenzusok nélkül nincs jó házasság szvsz. abból kell többnek lennie. Minnél kevesebb olyan dolog legyen, amelyben feladjuk az elveinket.Nem egyszerű, de megoldható.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#33) fordfairlane válasza ollie (#29) üzenetére


fordfairlane
veterán

Hát ha ilyen egyszerű, akkor én ilyen egyszerű vagyok.

x gon' give it to ya

(#34) ollie válasza tildy (#32) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Olyan nincs, hogy te soha nem adsz fel valamit az elveidből. Lehetetlenség, akkor előbb-utóbb válás lesz a vége, ugyanis a 2 fél nem egyforma. Kompromisszumok nélkül nincs jó házasság. Azt meg végképp nem értem, hogy a kompromisszum miért járna tüskékkel. Ha valamiről lemondasz azért, mert szeretsz valakit, az boldogsággal tölt el, nem tüskékkel. Minél több áldozatot hozol, annál boldogabb leszel a kapcsolatban (persze nyilván kölcsönösnek kell lennie).

[ Szerkesztve ]

***

(#35) mephi666 válasza ollie (#34) üzenetére


mephi666
nagyúr

azért ha valamelyik fél szeret valamit csinálni, akkor mondjon le róla? vagy inkább a másik fél alkalmazkodjon, ha elfogadható dologról van szó? ez sem mindegy szerintem, mert az se jó, ha feladják sorban a kedvelt dolgaikat a kapcsolatban élők... egyensúlynak kell szerintem lennie... amit tolerálni lehet, azt kell is... amit meg már nem lehet tolerálni, arról kell lemondani... szerintem annál jobb a kapcsolat, minél nagyobb az összhang ezekben... az a lényeg még szerintem, hogy ha sok összetűzés van bizonyos dolgok miatt, akkor azt meg kell beszélni, hogy közösen milyen megoldást találnak rá, ami mindkét félnek jó... legjobb, ha mindenre találnak közösen olyan megoldást, ami a végén mondjuk semmi lemondással sem jár :) de soha nem lehet univerzális tanácsokat sem adni, mert csak az adott helyzetben élők találhatják meg a megfelelő utat... minden kapcsolat más...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#36) tildy válasza ollie (#34) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem feltétlen értek egyet. Jómagam megszívtam már, hogy alárendeltem magam a másiknak, márpedig kompromisszumnál ez történik.... Ideig óráig boldoggá tett, de mikor szétmenésre került a sor, rájöttem, ezeket mind tüskeként cipeltem magamban....
HA valaki lemond valamiről, ettől neki nem lesz jobb, az pedig csak látszólag kárpótolja, hogya másiknak jót tett.
Példa:
-egyik fél el akar menni múzeumba
-Másik moziba menni.

Kompromisszum :egyikük lemond arról amit szívesen tenne , és behódol a másiknak.

Konszenzus:
-mindkettejük akarata teljesül : elmennek ide is oda is együtt
-mindkettejük akarata teljesül : szabad teret adva a másiknak mindketten azzal foglalkoznak ami nekik tetszik.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#37) ollie válasza tildy (#36) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Példa:
- egyik fél el akar menni múzeumba és nem szereti a mozit
- másik moziba akar menni és nem szeret múzeumba járni

Abszolút vállalható kompromisszum:
- elmennek moziba és múzeumba is

Így már kompromisszumról van szó.

A kompromisszumot meg rosszul értelmezed. A kompromisszum nem az, hogy egyikük lemond valamiről a másik pedig nem, hanem hogy mindketten lemondanak valamiről.

[ Szerkesztve ]

***

(#38) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Tényleg eléggé egyoldalú a leírás. Ebből nem lehet semmit sem leszűrni, maximum elcsépelt közhelyeket - azokat pedig már unalomig ismerjük.

(#39) ollie válasza mephi666 (#35) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"azért ha valamelyik fél szeret valamit csinálni, akkor mondjon le róla? vagy inkább a másik fél alkalmazkodjon, ha elfogadható dologról van szó?"

A helyzettől függ, de a kompromisszum alapvetően azt jelenti, hogy mindkét fél enged valamiben.

Pl. velem és a feleségemmel a következő a helyzet:
- a feleségem imád kirándulni, túrázni, nem szeret sokat otthon ülni
- én imádok otthon ülni a gép előtt, nem szeretek túrázni

Kompromisszum:
- megállapodás szerint egyszer otthon ülünk, egyszer pedig kirándulunk/túrázunk, és így mindenki jól jár (bár utóbbi időben szinte alig túrázunk a majdnem 9 hónapja született babánk miatt).

A lemondásról meg csak annyit, hogy lehet az egyik félnek egy olyan "kedvtelése", ami őrületbe kergetheti a párját, ha nem kontrollálja. Ilyenkor vagy kötnek kompromisszumot, vagy - előbb-utóbb - válás lesz a vége.

***

(#40) anjani182 válasza ollie (#39) üzenetére


anjani182
őstag

Én veled értek egyet!

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#41) finest válasza Thunderzolee (#2) üzenetére


finest
őstag

De a felesége nem egy álom nő! LOL

(#8) ladybug: Én ezt olyankor mondom, ha új alkatrészt veszek a gépbe. :D

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#42) tildy válasza ollie (#37) üzenetére


tildy
nagyúr

A vitákban a kompromisszum a vitarendezés egy olyan formája, ahol az eredeti célokból vagy kívánságokból kommunikáción és a többszörösen megváltoztatott feltételek kölcsönös elfogadásán keresztül alakul ki a megegyezés.
Látszólag ellentmond a szó etimológiai eredménye és a mindennapi nyelvhasználatban levő gyakorlati értelmezése, ahol az engedmény szinonimájaként használjuk. De ha körültekintőbben vizsgáljuk, akkor érthetővé válik, hogy a kompromisszum nem egy kölcsönös ígéret, hanem egy cselekmény, magatartás, amely a körülmények kölcsönös ráhatásából születik, és amelynek, ha szereplői akarunk maradni, saját, egyéni érdekeinkből engedni kell.
---------------------------------------------------------------------
A konszenzus latin eredetű szó, a jelentése: egyetértés vagy megegyezés egy adott csoport tagjai között. Előfordul kifejezésekben is, például "konszenzuson alapuló döntéshozatal".

A konszenzushoz való eljutás azzal jár együtt, hogy minden egyes csoporttag véleményét komolyan veszik és megfontolják. A döntés meghozatala után fontos, hogy a csoport bízzon abban, tagjai belátják, hogy a dolguk a döntésnek megfelelő viselkedés. Ideális esetben azok, akik egy adott lépést szeretnének megtenni, meghallgatják az azt ellenzőket is, mert azzal számolnak, hogy a vita a közös megegyezést, vagy konszenzust meg fogja erősíteni. Elvileg ritka az ellenvélemény meghallgatása nélküli cselekvés, és a döntés során ügyelnek arra, hogy minimális kárt okozzanak a személyi kapcsolatokban.

Konszenzus, mint kollektív bölcsesség

A kifejezést lehetne egy csoport kollektív bölcsességével is helyettesíteni, azzal kiegészítve, hogy a véleményeltérés és vélemény változatok mértéke az egyes tagok között akár igen nagyfokú is lehet, és ha azt akarjuk, hogy az egyes tagok a döntésnek megfelelően cselekedjenek, akkor ez a különbség fenn kell maradjon a későbbiekben is.

A konszenzus rendszerint együttműködéssel jár együtt, nem pedig kompromisszummal. Ahelyett, hogy egy véleményt fogadna el a többség, a tagok úgy hozzák össze az érdekelt feleket (sokszor facilitátorok vagy közveítők igénybevételével), hogy addig tárgyaljanak, amíg egy egy irányba mutató döntéshez nem érkeznek. Ha ezt mechanikusan érik el, akkor az egyszerű csereüzlet formáját öltheti: ha te ezt feladod (megteszed), akkor én ezt adom fel (teszem meg). Az igazi konszenzushoz az kell, hogy a tagok az érdekeltek közti kapcsolatra koncentráljanak, hogy olyan egyetértés alakuljon ki köztük, hogy hajlandóak legyenek a lemondáson (beleegyezésen) alapuló megegyezésre.
Forrás wiki

Én amit leírtál utóbbinak érzem. Megeyezés született arról ugyanis hogy a kapcsolatotok védelmében nem kényszeríteteka másikra olyat amit nem akar, illetve egyféle egyezséget (én ezt adom, te ezt) vállaltatok...

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#43) puttputt válasza ollie (#39) üzenetére


puttputt
őstag

Esetleg laptoppal a piknikes kosár mellett :D

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#44) fordfairlane válasza ^Clown (#38) üzenetére


fordfairlane
veterán

A topikban is csak az unalmas közhelyek repkednek. Bezzeg a túlfeszítésen a legtöbben átsiklanak, pedig az az élet sója! :D

x gon' give it to ya

(#45) ollie válasza tildy (#42) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Köszi, de ez hol mond ellent annak, amit mondtam?

***

(#46) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Sosem kötném össze az életemet egy játék-függővel!
Jó dolog az internet, de online játékra eltékozolni az értékes életidőt... :Y Ekkora lúzerséget.
Meg sose lennék egy férfi pót-nevelőanyja sem. Egy férfi legyen érett személyiség, intelligens, felelősségteljes, és ne egy puha véglény, amelyik lefolyik a székről...
Milyen hülye kapcsolat lehet... Egy békés ember vagyok, és nő, de ha férfi lennék és egy nő így szólna hozzám, én is a hátamat mutatnám neki és elhagynám. :Y

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#47) Bog válasza ollie (#29) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ez egy személyes blog, nem egy hírportál.
És azért "közöltem le", mert szerintem vicces.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#48) fordfairlane válasza Bog (#47) üzenetére


fordfairlane
veterán

Lehet, hogy a szárítókötélre vonatkozott a "ne feszítsd túl" kijelentés. :))

x gon' give it to ya

(#49) ollie válasza Bog (#47) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igazad van, ez a személyes blogod. Bocsánatot kérek.

***

(#50) ladybug válasza finest (#41) üzenetére


ladybug
őstag

Hajaj. Istenem, azt is hányszor hallottam már, hogy ez meg az azért kell, mert... És akkor mindig jött a szöveg, és amikor már édesdeden meséli, hogy ez így, meg úgy, akkor egy rajongó és csillogó szemű, gyermekded Kedvest látok.
Ahh, hát lehet neki nemet mondani?

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.