Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

És ennek tkp mi a haszna? Nem kötekedek, érdeklődök! :) Nem elég ha a CCC-ben megpiszkálod?

when the sun shines, we'll shine together

(#2) Speed® válasza mexicanraven (#1) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ezt egyszer megcsinálod rendesen, onnantól nem kell matatni progikkal..

Egyébiránt, nálam járt olyan ref. 4850, ami nem volt hajlandó a look up table átírt értékein pörgetni a ventit, csak a PWMes hiszterézises módon..MSI :o

(#3) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nálam ez az ati winflash hol megakadt, hol meg lassan reagált.
NEm írom le hogy kell dosban flashelni, de az 100% biztosabb.
Tudtok más flash programot?

(#4) Speed® válasza bobalazs (#3) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Néha nálam is szórakozik, nem akar elindulni vagy betölteni egy file-t. Ilyenkor bezárom, indítok újat, és többnyire megoldva ezzel a szitu. Egyébként lehet flashalni RBEn belül az Acquire/Flash gombbal betallózva a winflash. exe-t is.

Nem volt problémám még sose a winflashel, le is kopogom ;p

(#5) wolfman


wolfman
veterán

Hahó!

Véghezvittem az itt leírtakat az én ASUS EAH4870-emmel, és azt hiszem sikerrel jártam. Pontosabban a kártya működik, elindult és a módosított értékeket írja ki. Először azt hittem csinálhatom vissza, mert újraindítás után win töltés közben folyamatosan járatta a ventit erősen, és csak nagyon lassan halkult. Aztán windowsban meg ha megnyitottam egy bármilyen programot akkor villogott a képernyő. Mondom ez így nem lesz jó, még egy reboot, de most már jó (egyelőre).

Viszont!

Eddig windowsban(nyugalmi állapot) kb. 70C-80C-ig ingadozhatott a hőmérséklete, ha aktiváltam az Overdrive funkciót és ott mindent lehúztam akkor egy olyan 60-65C környékére le tudtam szorítani az értékeket. Most GPU órajelet 280-ra memóriát 300-ra állítva feszültség értéket egyel lejjebb véve(1.250) most 60C-on áll a kártya.

Persze jó lett ez az érték is, de nem találom elég alacsonynak, jobban örülnék ha a hőm. lemenne kb. 40C-ig, akkor már meg lehet fogni a kártyát égési sérülés nélkül. :) Lejjebb tudnám még venni az értékeket? Valahol meg lehet nézni mi az a legkissebb órajel meg feszültség amin még megy a kártya jól?

Köszi!

W

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#6) bobalazs válasza wolfman (#5) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem tudom lehet e igy ccc profillal állítani, mert nem próbáltam, azért egy próbát talán megérne, hogy úgy megnézd mekkora a legkisebb mhz ami még müködik.
Enyém most 36°on működik úgyhogy az elképzelésed nem rossz. Habár az enyém gyárilag 100%on pörög.

(#7) wolfman válasza bobalazs (#6) üzenetére


wolfman
veterán

Valahonnan le lehet szedni gyári drivert? Kerestem de nem találtam.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#8) bobalazs válasza wolfman (#7) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

pl innen

(#9) SuPeSoft válasza wolfman (#5) üzenetére


SuPeSoft
tag

Nekem flash után nem indul a gépem :( hogy tudom ujra flashelni ?megvan a régi bios elmentettem.

(#10) bobalazs válasza SuPeSoft (#9) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

egy pci os kártyával, bebootolsz és dosba bootolva floppiról vagy pendriveról ujraflesseled.

(#11) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

vagy ha ügyes vagy megcsinálod a flasselést kép nélkül :P

(#12) #19617792


#19617792
törölt tag

Hú, a 4830-nak már hányszor írtam át a BIOS-át, legalább 15x biztos, mindig valamit hangoltam rajta. :D Winflashsel csináltam, mindig sikerült, csak akkor nem ha CCC overdrive limiteket írtam át, akkor félhalott lett a kártya, CD-ről bootoló DOS-szal megoldottam. Aztán később elegem lett abból, hogy a Winfllash hol indul, hol csontra fagyassza a gépet, azóta DOS-os Atiflasht használom. A Sapphire 4830 bios-án nem nagyon van mit átírni, mert kb minden jó alapból, power play, 2D órajel, hűtővezérlés, stb. én kicsit alulfeszeltem, meg hűtés moddoltam.

(#13) SuPeSoft válasza bobalazs (#10) üzenetére


SuPeSoft
tag

köszi ,mjd csak megtanulom lassan :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.