Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) McSpy


McSpy
őstag

Én igazából a Half Life 3-nak örülnék,szerintem rajtam kívűl még sokan mások is,ez a Valve-nak aranybánya lenne,de rizikós is,mert ha nem az elvárt minőségben készülne el,akkor nagy lenne a bukás

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#2) gpeace válasza McSpy (#1) üzenetére


gpeace
újonc

Az a baj, hogy már alapból egy aranybányában vannak.... :) Nem éreznek késztetést arra hogy most adják ki, főleg ahogy most a tf2, csgo itemekből jön be a pénz foylamatosan. Meg még már több ezer dologból :). De az is lehet h nem tudnak elszámolni háromig ;] l4d,l4d2 hl1,hl2, hl episode 1, hl episode 2, tf, tf2 :C

(#3) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Nemrég volt egy stream ahol a fejlesztők megmutatták a Black Mesa multiplayer részét pár klasszikus HLDM pályával, akkor azt mondták hogy a Xen még odébb van, de az addigi részeken reszeltek rendesen, a Steames megjelenésnél érdemes lesz újra végigjátszani.

/s

(#4) FLATRONW válasza wjbhbdux (#3) üzenetére


FLATRONW
őstag

Szerintem is a Steames megjelenés lesz bejelentve, Xen nélkül.

(#5) westlake


westlake
félisten

Érdekes visszaszámláló. Akinek nincs kedve egy percen keresztül bámulni, az csak három fix számot lát. :U

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#6) oriic válasza westlake (#5) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egyébként én is ezt néztem, hogy bakker nem is számol vissza. Aztán egy frissítés után meg látom hogy dehogynem, csak nincs külön másodperc számláló. :DDD

Live-Die-Respawn

(#7) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Én már egyszer írtam ezt. De inkább adták volna ki egyszerre az egészet! Most akkor vihetem végig megint...
:((( Mert már kb. 2 és fél éve toltam utoljára...

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#8) sz.balazs.95 válasza Psychopeti (#7) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

És miért okoz gondot megint végigvinni? :D

Így legalább van egy ok arra, hogy megint elő lehessen venni a játékot, végigvinni. :K

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#9) negro


negro
őstag

Szerintem ez Steam -re kerules lesz picit rancfelvarva (*errol postoltak kekepet, hogy dolgoznak rajta) illetve multi palyak is lesznek mar. Meglepodnek ha Xen is benne lenne.

*

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#10) sz.balazs.95 válasza negro (#9) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Pedig szerintem nem elképzelhetetlen, hogy a Xen is elkészül, de majd kiderül.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#11) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

/s

(#12) Chuzzlee803


Chuzzlee803
aktív tag

Ha majd' 3 év alatt nem bírtak egy Xen-t összehozni (a játéknak nagyobbik része a kutatóközpontban játszódik), az nagy cink lesz nekik. Szerintem.

(#13) mentoloshypo


mentoloshypo
senior tag

Rohadt nagy barom ám a Valve.
Értem én, hogy már így is gennyesre keresik magukat, de ugye pénzből sose elég... (lásd: Sony/MS)
Egy Half-Life 3-at mindenkinek el lehet(ne) adni.

(#14) Kaiku válasza mentoloshypo (#13) üzenetére


Kaiku
senior tag

Ugyan már, nem 2007-ben vagyunk! Nem hozná be az árát. Több tízmilliót kellene rákölteni csak az új motorra ami jelenleg elavult. Manapság már csak nagyon fejlett multival lehetne életképes, mivel csak single player-es játékért nem nagyon adnak ki pénzt az emberek. PC-n meg menne a warez. A Valvehez dől a pénz így is.

[ Szerkesztve ]

(#15) Puma K válasza wjbhbdux (#11) üzenetére


Puma K
veterán

Úúú kártyák ;]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#16) sz.balazs.95 válasza Kaiku (#14) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ez nem teljesen igaz.

Valóban népszerűek a multi játékok, de egy jól megcsinált single játékért a mai, 2015-ös gamer társadalom sem sajnálja a pénzt ;)

A kalózkodás meg már alaposan lerágott csont.
Maradjunk annyiban, hogy aki meg akarja venni az adott játékot, az megveszi, aki meg nem, azt 30 féle DRM sem fogja visszatartani, illetve az így se úgy se veszi meg.

Szerintem a Half-Life 3 már önmagában akkora húzónév, hogy rengeteg ember venné meg eredetiben. ;)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#17) Blindmouse válasza Kaiku (#14) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Mert a VR-hez nem kell új motor?

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#18) McSpy válasza sz.balazs.95 (#16) üzenetére


McSpy
őstag

+1
Ha jól megcsinálják,az megér majdnem minden pénzt :K

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#19) sz.balazs.95 válasza McSpy (#18) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ráadásul ha csinálnak hozzá egy jó multit, akkor már tényleg senki nem panaszkodhat.
lásd: GTA V.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#20) McSpy válasza sz.balazs.95 (#19) üzenetére


McSpy
őstag

Multi nélkül a Half Life nem volna Half Life,olyan mint a Dallas Bobby nélkül :C

[ Szerkesztve ]

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#21) sz.balazs.95 válasza McSpy (#20) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Akkor csak... Quarter Life lenne. ;]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#22) myckie2 válasza Kaiku (#14) üzenetére


myckie2
őstag

Azért ez nem teljesen igaz, lásd Skyrim. De abban egyet értünk, hogy nem hozná be az árát. Akik anno játszottak az első és második részével azok nagy része már kiöregedett, aki meg most fiatal az meg sz*rik a Half Life sorozatra.

(#23) PrometheusX válasza sz.balazs.95 (#16) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Valahogy így. Viszont, szerintem az, hogy a Valve 8 év alatt nem foglalkozott a Half Life sorozattal, csak arra mutat, hogy teljesen átalakultak. Már nem a játékkészítésből élnek meg, hanem például a CS:GO mikrotranzakcióiból, vagy a Steam Market-ből (és majdnem a Workshopból). A Steam többé nem az a platform, ami régen ellenőrizte, hogy eredeti-e a CS 1.6-od vagy Source-od, hanem már teljesen más dolog.

Be kell valljuk, a Valve megváltozott, már nem nagyon érdekli őket az "igazi" játékfejlesztés (legalábbis úgy tűnik nekem), hanem az üzleti része a Steamnek annál inkább.

De ahogy mondtad, a Half Life önmagában egy akkora húzónév, hogy rengeteg ember azonnal megvenné. És nem is lenne szükség multira, nem is lenne szükség új grafikus motorra, például én beérném egy sima Source Engine-el, régi grafikával, csak végre újra a játék történetének a része lehetnék, és megélhetném a lassan 16 éve kiadott játék történetének befejezését. De ez sajnos nem így lesz, legalábbis Gabe szerint mostanság nem.

A kalózkodást mindenki máshogy fogja fel, én kinőttem belőle. Ha van egy jó játék, ami tényleg jó, és nem csak #hype az egész, akkor megveszem idővel (ha le lesz árazva). Valaki pedig ennyivel sem támogatja a fejlesztőket. Ezt mindenki maga dönti el. (De ahogy mondtad, aki nem akarja, az úgyse veszi meg, vagy addig nézegeti a Google-t, míg megoldást nem talál a DRM problémájára)

Visszatérve pedig az eredeti témához, kíváncsi vagyok, hogy mit akarnak bejelenteni. :U

[ Szerkesztve ]

(#24) sz.balazs.95 válasza PrometheusX (#23) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Igen, ezzel én is így vagyok, hogy 'kinőttem' a dologból.
Ha egy játék elég jó, akkor 'már csak azért is' alapon megpróbálom kigyűjteni a pénzt rá, ha meg nem elég jó egy játék, akkor még a kalózkodással sem vesződök miatta :D

A Valve valóban sokat változott, és nem előnyükre.
Ráéreztek a pénz ízére, a többi meg jött magától. :D
"Ja, hogy a birkák € 300-ért is megveszik a csillagközi szuperfegyvert DLC-ként?" :C

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#25) wjbhbdux válasza Kaiku (#14) üzenetére


wjbhbdux
veterán

A Valve-nál minden project kidolgozására korlátlan pénzmennyiség áll rendelkezésre, az elmúlt években a VR hardver fejlesztéshez pl saját gyártósort telepítettek az irodáikba, hogy ne kelljen külsős cégekre várni a prototípusok elkészítéséhez. A Source2 engine pedig már be lett jelentve pár hónapja, UE4 és Unity mintájára ingyenes lesz. Előbb-utóbb lesz saját játékuk is rá.

/s

(#26) PrometheusX válasza sz.balazs.95 (#24) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Kalózkodásról még annyit, hogy kitudja milyen backdoort/vírust/malwaret/trójait tartalmaz az adott crack.. manapság a nagyobb/megbízhatóbb torrentoldalakra feltöltött játékok SEM megbízhatóak - így nyeltem be pár hónapja pusztán tesztelési célból letöltött játéknál egy kellemetlen malwaret, ami még manapság is fel-fel bukkangat a gépemen.

(#25) wjbhbdux

Na igen, az a kérdés, hogy milyen játékkal fogják azt promozni? Esetleg reménykedjünk egy Half Life 3-ban Source Engine 2-vel? :) Kitudja.. :U Mindenesetre érdekesen hangzik az új engine.

(#27) sz.balazs.95 válasza PrometheusX (#26) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Na igen, ez meg a másik.

De az meg a külön vicc, amikor valaki kalózolt Windowson, kalózolt vírusírtóval kalózolt játékot visz.
Aztán a Microsoft 'hüjeannyát' hogy kékhalál meg vírus van :C

Amúgy szerintem a mostani engine is elég lenne, mivel a legtöbben úgyis a sztori meg a multi miatt vennék, a HL2 látványvilága meg simán tökjó, maximum egy kicsit kell rajta tekerni.

Én legalábbis habozás nélkül venném meg. :D

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#28) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Én egy Portal 3-at is szívesen látnék már. Nem sokat játszom mostanában, meg nem is nagyon követem nyomon a játékok fejlődését, de utoljára a Portal 2-vel játszottam és kib@szott jó volt. Szinte egy szuszra végigjátszottam.
Mondjuk a HL-t is bírtam.

[ Szerkesztve ]

(#29) Kaiku válasza sz.balazs.95 (#19) üzenetére


Kaiku
senior tag

Igen, csak a GTA 1000x jobb név mint akármelyik HL ! És a fejlesztésére vagy $260 milliót költöttek! Arról nem is beszélve, hogy a GTA 4 már egy nagyon jó alap volt. A PC-sek többsége nem költene 12k a HL3-ra csak azért, hogy max 20 órát single playerezzen. 90%-kuk még a OP rendszert sem veszi meg. Szerinted az véletlen, hogy a GTA 5 is bőven a next gen konzolok után jött ki?

(#25) wjbhbdux

Ne keverd ide a VR-t. A VR olyan dolog amit elvileg bármihez tudsz használni, arra érdemes pénzt költeni.

(#22) myckie2

Ennyi... Hiába megy a fellángolás, hogy hú majd nem minden pénzt megér...

[ Szerkesztve ]

(#30) sz.balazs.95 válasza Kaiku (#29) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Szerintem meg a HL igenis komoly húzónév lenne.

Legalábbis az előző részek alapján lenne rá kereslet bőven.

Arról nem is beszélve, hogy az egyik leginkább várt PC játék a HL3.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#31) Kaiku válasza myckie2 (#22) üzenetére


Kaiku
senior tag

Jah csak a Skyrim-ben bőven 300 óra játékidő van, tele fejlesztésekkel, mellék küldetésekkel, stb. Én is 324 órát raktam bele. Egy fps játékban ez elképzelhetetlen.

(#30) sz.balazs.95

Látszik, hogy pl a HL 1 idejében Te még sehol sem játszottál. :N A mai 18-20 éveseknek ez csak egy olyan legenda amiről csak hallottak, de nem élték át. Természetesen mindig van kivétel, aki utólag végigjátszotta és átélte a játék élményét, de az már nem olyan mint amikor mindenki arról beszél 2-3 ember játssza, fejti meg a titkokat, ötletel ugyan azon gép előtt. :N Nah az volt az igazi single player időszak.

[ Szerkesztve ]

(#32) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

(#33) McSpy válasza Kaiku (#31) üzenetére


McSpy
őstag

Mi hálózatot csináltunk az utcában,és ott nyomtuk,alapjáték volt a Half Life+a CS de single -vel is eltököltem hónapokat,aztán ha végig ment akkor ujra,áprilisba voltam lan party-n,a Half Life 2 Death Match-l,kezdtünk,pedig voltak 8-10 év körüli kis fiuk,és azok is élvezték,szóval aki belekóstol azt rabul ejti :K

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#34) Keeperv85 válasza Kaiku (#31) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A korábbi komennted alapján rajtad pedig az látszik, hogy nem követed naprakészen az eseményeket: kész van az új motor hónapok óta!

Ki mondta, hogy nem lesz kooperatív mód, ami a Portal2 alatt futó kód is lazán lekezelt?! Ki mondta, hogy nem lesz egyéb multi móka, ami miatt sokan vennék…

Kalózkodás?! Kérlek a HL2 egy az egyben kikerült a netre megjelenése előtt! Minden idők legsikeresebb s.p. pc játéka… nem érzed paradoxnak kissé?!

(#35) Findzs


Findzs
addikt

igen nagy bevételtől esnek el valvéék hogy nem adják kifelé (lehetnem is dolgoznak rajta) a episode 3 -at vagy egy half life 3 -at

de manapság játékokból készítenek filmeket is, az is mekkora bevétel lenne már nekik ha eladnák a jogokat mondjuk az universalnak + a bevételből részesednének
nagyon jó filmet lehetne csinálni ebből a játékból :K

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#36) Mans20 válasza Findzs (#35) üzenetére


Mans20
addikt

Melyik néma játszaná Gordont?

(#37) sz.balazs.95 válasza Mans20 (#36) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

:C

nekem van egy tippem... [link] ;)

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#38) Ragnar_ válasza wjbhbdux (#25) üzenetére


Ragnar_
addikt

Tipp szinten TF2 - t, Source filmmakert, talán DOTA2-t biztos átportolják Source2-re. Illetve szerintem a L4D3-at is source engine2-vel adják ki.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#39) myckie2 válasza Ragnar_ (#38) üzenetére


myckie2
őstag

Már van Dota 2 Source Engine 2 béta és videók is róla. Igazából semmi különbség nem látszik.

(#40) Kaiku válasza Keeperv85 (#34) üzenetére


Kaiku
senior tag

Dehogy van kész. Tech demók ideje lejárt. Azért mert a Portal 2-ben működik valami az egy dolog. A nagy nyílt terek, időjárás, napszakok, domborzat, növényzet, folyók, összedőlő épületek, stb hol vannak? Minden idők legsikeresebb játéka pedig a GTA.

A Duke Nukemről is sokszor felröppentek, hírek, hogy már kész van meg hasonlók.

[ Szerkesztve ]

(#41) Keeperv85 válasza Kaiku (#40) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Te milyen tech demoról beszélsz? Lásd felettem: a Dota2 már márciusban futott a Source2 kódútban, mégpedig az új API-n. Az csak egy dolog persze, hogy nem sokkal előtte promózták a Source2 ingyenes licenc lehetőségét…

A nagy nyílt terek, időjárás, napszakok, domborzat, növényzet, folyók, összedőlő épületek, stb hol vannak?

Portal2?! Most lehet kérdezni hogy jön ide… csak úgy, hogy szerintem az új motor 100%. -ig visszafelé kompatibilis…

A GTA pedig soha sem volt PC-s, csupán PC-re is portolták, ráadásul a GTAIV óta van multiplayer támogatása…

A Duke Nukemről is sokszor felröppentek, hírek, hogy már kész van meg hasonlók.

Forever?! Kész is volt az már 2006-ban, úgy is hagyták megjelenésig sajnos… :U

(#42) Chp válasza Kaiku (#40) üzenetére


Chp
őstag

Miért érzem úgy, hogy rögeszméd a GTA Half-Life-ot elsöprő játékként való beállítása?

(#43) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

ebből megjelenés lesz holnap :C

/s

(#44) negro


negro
őstag

Csak ugy lett ahogy irtam :D

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#45) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

És megjelent!

http://store.steampowered.com/app/362890

Felújították az eddig kiadott részt, új AI, legfrissebb Source engine, multiplayer 6 HL1 pályával, workshop támogatás. A Xen elkészültéig 5 euróval olcsóbb lesz.

Trailer

[ Szerkesztve ]

/s

(#46) Keeperv85 válasza wjbhbdux (#45) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

~20 euro? :Y:Y

Öhm... öhm... én tényleg szeretem ezt a modot, meg minden, de... de nem ennyire!

6000Ft-ért vannak más elképzeléseim is...

(#47) sz.balazs.95 válasza Keeperv85 (#46) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Azt én is néztem.

Mondjuk ha az 'eredeti' marad ingyen, akkor nem gáz szvsz.

Mondjuk tőlünk eggyel arrébb nem nagy dolog leszurkolni ezt, kb. meg sem látszik a költségvetésben, itthon viszont már sajnos nem ilyen rózsás a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#48) Keeperv85 válasza sz.balazs.95 (#47) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Én boldogan kifizetném érte, ha ez per pillanat készen lenne! ...de mivel ugye FÉLBE van vágva... Hátttőőő... oké-oké... minden idők legnagyobb és -cseppetelfogulvagyokdenagyon- legjobb modja, minden idők egyik, ha nem a legjobb FPS játékából.. de ez.. akkor is sok érte! :U

(#49) sz.balazs.95 válasza Keeperv85 (#48) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nekem az a fura, hogy egy ingyenes MOD-ért kérnek alapvetően 20 gyúrót.

Az igazából a kisebb baj, hogy félbe van vágva.

Az sokkal korrektebb lenne, ha opcionálisan lehetne fizetni, vagy csinálnának extra tartalmakat egy jelképes összegért cserébe.

Ettől függetlenül valószínűleg úgy is meg fogom venni. :))
Bár esélyes, hogy megvárok egy min. 75%-os offot.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#50) wjbhbdux válasza sz.balazs.95 (#49) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Ez már nem mod, hanem teljes Source licenc alapján készült játék, mint pl a Titanfall.

/s

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.