Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kephamos


Kephamos
addikt

Hogy mi a különbség? 10000 Ft. :)
Félretéve a tréfát az üveg nehezebb, ellenben sokkal kevésbé karcolódik. Én már bánom, hogy nem üveg lencséset vettem. Azt is bánom kicsit, hogy nem polár szűrős. A gyakorlatban annyit tesz, hogy kiszűri becsillanásokat. Pl a szembe jövő autó szélvédőjéről visszaverődő nap kevésbé vakít.

Ray Bant én is kedvelem, 3 éve nyúzok egyet. Egyedül a tok egy rakás trágya, amit adnak hozzá. Az Aviatorokhoz asszem egy fokkal használhatóbbat adnak.

(#2) beast27


beast27
senior tag

Nem tudom hogy milyet szeretnél de az ismerősöm majdnem 20 éve egy ray-ban aviator-t nyúz, szóval azt tudom ajánlani

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#3) Black Dragon válasza Kephamos (#1) üzenetére


Black Dragon
addikt

hát igen, az árkülönbség eléggé érezhető, de úgy vagyok vele, hogy ha már lúd...:) Az üveg tényleg nehezebb, elmentem egy boltba, ahol felpróbáltam azt a szemüveget, amit kinéztem magamnak, róla van szó, de ez műanyag lencsés, de polarizált. Viszont ez valami új fajta műanyag lencse, ami sokkal ellenállóbb minden értelemben, viszont attól még műanyag lencsés, szóval ezért voltam/vagyok elgondolkodóban, hogy mi is legyen.

Jelenleg egy aviatort használok, ahogy az az aláírásomból is látszik, épp eladni szándékozom, ezzel a fajtával rendelkezem, és nincs vele komolyabb gondom, mert kiválóan teszi a dolgát, de a műanyag lencséshez képest nehéz, és nekem nem annyira jött be a szára. A tokkal egyébként nincs gondom, használható a cucc.:)

(#4) Kephamos válasza Black Dragon (#3) üzenetére


Kephamos
addikt

Ha vezetned kell sokat, akkor mindenképpen ajánlom a P betűvel ellátott modelleket, csak előnye van. Az üveglencse pedig érdekesebb kérdés. A nagyobb súly áll szemben a karcállósággal. Én mindenképpen választanám mindkét extrát, főleg, ha hosszú távra gondolkozik az ember.

(#5) Zan


Zan
aktív tag

Polar-szűrőset vegyél szerintem is, mindenképpen! De szerintem a Ray-Ban nem is árul olyat, amiben nincs. Először furcsa lesz, hogy gyakorlatilag a betont is másképpen látod benne a lábad előtt:), de aztán nagyon kellemes!
Az üveg vagy műanyag kérdéshez meg józan paraszti ésszel csak annyit mondanék, hogy szerintem a súly a megbízhatóság jele! :) Ettől függetlenül el is törhet szerintem a masszívabb anyag amellett, hogy kevésbé karcolódik. Ellenben a műanyag nem annyira fog törni, viszont karcolódik...! Nekem Polaroid van, műanyag szerintem az üvege és tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Nem nehéz, szerintem ha az lenne, zavarná az orrom egy idő után!
Konklúzió: szerintem műanyag Ray-bant válassz, azt ami ellenállóbb anyagból készült és természetesen mindenképpen polar-szűrőset!

Minél jobb, annál jobb!

(#6) Black Dragon válasza Kephamos (#1) üzenetére


Black Dragon
addikt

Végül megvettem a műanyag lencsés verziót, és legalább ugyan olyan jó, mint a sima. Teljesen meg vagyok vele elégedve, főleg hogy negyed akkora a súlya, nagyon kényelmes is!:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.