Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) blokad


blokad
senior tag

Frankó. Köszönöm. :R

(#2) beteg


beteg
őstag

:R

Csak futni kell!

(#3) NovaBlue válasza beteg (#2) üzenetére


NovaBlue
aktív tag

holnap ki is próbálom!

grat ehhez és az előző cikkhez is pont ilyet kerestem a minap!

Linuxal mindez esetleg config file-okkal beállitásokkal? :B

[ Szerkesztve ]

(#8) DeusHun válasza NovaBlue (#3) üzenetére


DeusHun
őstag

Linux-ra nem kell cygwin, simán felteszel egy openssh-t és utána a konfigolás ugyan ez.
A VNC megintcsak. Szerintem nem kell újabb leírás hozzá :)

Rainforest Alliance Certified signature

(#11) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Az írást előredátumoztam, mert egyszerre csak egy lehet a címlapon!!

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#12) Vikipizsama


Vikipizsama
tag

Vista alatt megy?

Mert az openssh asszem nem.

(#13) DeusHun válasza Vikipizsama (#12) üzenetére


DeusHun
őstag

Működik rendesen, ahogy kell.

Rainforest Alliance Certified signature

(#14) -Atis-


-Atis-
tag

Nagyon biztosra akarsz menni és össze akarsz másokat zavarni? Szerkeszd a /etc/sshd_config fájl megfelelő sorát. Írj be egy olyan számot amit pl levelezésre használnak (23-as)

hát, úgy látom, a szerzőt már sikerült vkinek jól összezavarni :)

(#15) dchard


dchard
veterán

Aki vágyik a biztonságos VNC kapcsolatra, de ingyenes megoldást szeretne, annak tudom ajánlani az UltraVNC-t:

http://www.uvnc.com/

- Rendkívül jól skálázódik (nagyon lassútól a nagyon gyors kapcsolatig)
- Letölthető 128bites RC4 és AES titkosító modul (nem kell SSH a biztonságos kapcsolathoz)
- Kiegészítő repeater-ral NAT-NAT kapcsolatok is létrehozhatók
- Böngészőből működő Java-s kliens olyan gépre ahol nem áll rendelkezésre telepített UVNC (szintén tud titkosítást és fájl átvitelt!)
- Domain Logon (több domain is támogat)
- Követlen fájl átvitel
- Teljesen kompatibilis az eredeti VNC protokollal.

Én ezt használom és teljesen elégedett vagyok vele.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#16) DeusHun válasza -Atis- (#14) üzenetére


DeusHun
őstag

Nem. Csak kapkodott. Javítva.

Rainforest Alliance Certified signature

(#17) zui válasza NovaBlue (#3) üzenetére


zui
tag

Hali.

Az ssh szerver config helye (mint cygwinben) /etc/ssh/sshd_config. Ehhez persze kell sudo/su...
Vnc szerverre tobb lehetoseged is van. Van a gnome-nak beepitett ssh szervere, van itt is tigthvnc. De ha mar linuxot hasznalsz, es nem kell teljes eleres, lehet hasznalni az X forwardot is....

zui

(#18) DeusHun válasza zui (#17) üzenetére


DeusHun
őstag

Cygwinben /etc/sshd_config (nem /etc/ssh/sshd_config)

Rainforest Alliance Certified signature

(#19) moto666


moto666
csendes tag

Tetszett az írás!
Jó magam is gyakran távsegítek rokonoknak és családnak!

VNC mellett még egy programot használok nagyon szívesen az egyszerűsége, ingyenessége és zsenialitása miatt ez pedig a "TeamViewer" telepítés nélkül is működik állt a 80as porton kommunikál eszméletlenül felhasználó barát és multiplatform. Gyakorlatilag egy out of the box vnc ssh-n keresztűl, 1024bites kulcs cserét használ utána 256bites AES kódolású tunnelling, és ingyenes profil regisztráció után alkothatsz egy msn szerű listát a gépekről akik online offline vannak és hozzád tartoznak!
Jam VNC+Prezentáció+VPN+SFTP egyben grafikai felülettel! VNCt a Vista miatt alkalmazokk mellette mert egyetlen gyenge pontja az UAC (user account controll) vagyis egy visztás gépen valakinek ok- ot kell nyomnia amikór az UAC elsőtétíti a képernyőt és felhasználói engedélyt kér (állt csak programok telepítésénél szokott, illetve néhány program indulásánál is) Szóval nem rossz! O még valami ha VNCt használtok de a szolgáltató gyakran változtatja az IP címét annak ajánlom az EmailMyIP programocskát mely meghatározott időnként felnéz netre és és ha megváltozott az ipnk elküldi emalben az újjat! :D

- http://www.teamviewer.com/index.aspx
- http://www.scrammit.com/software.htm

(#20) DeusHun válasza moto666 (#19) üzenetére


DeusHun
őstag

A TeamView-t ismerem, tényleg remek egy program. Apám gépére azt tettem fel (nem egy informatikus egyéniség és ha segíteni kell neki akkor ne telefonon keresztül kelljen magyaráznom, meg ne kelljen ssh-val és vnc-vel "bajlódnia").
A EmailMyIP-t meg ha korábban tudom nagy segítség lett volna :D Amikor még nem ismertem a DynDNS-t (vagy az épp elfelejtette frissíteni az ip-t) sokszor volt, hogy elfelejtettem az IP-met és szúrhattam, hogy fut a szerver otthon :D

Rainforest Alliance Certified signature

(#21) moto666


moto666
csendes tag

Update: ha nem csak futtatod a teamviewert hanem telepíted is egy vistás gépen és egyből startol bootnál is akkór már az UAC sem probléma, most néztem!
Kár hogy nálunk a workhelyen nagyon Dúrva Websense van! De egy sima Netkávézóból simán elérheted a géped, gépeid mert ha belépsz a weboldalukon és beloggolsz mintha csak emailező oldalra lépnél kapsz egy felületet ahol az otthoni gépek képe megjelenik egy adobe flash alapú animáción keresztűl szerintem zseniális! Természetesen https: kapcsolaton ami nem olyan rosz a bankok is ezt használják ügyfelekhez! Csak ajánlani tudom! Kár hogy Linuxon még nincs, de ami késik nem múlik, szokták mondani! Mac-re és PC-re viszont Nagyon Hasznos!

(#22) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

Hali!

Grat az írásokhoz! :R
Azt hogy tudom megnézni hogy a cég milyen portot tilt vagy enged..vagy esetleg egyáltalán nincs szabad port...mert elég sok oldal (éértsd:youtube,összes mailkezelő,erotikus) oldalt tilt, letöltés sem lehetséges mindig...lehet hülyeséget kérdezek,ha igen elnézést :B

essexboy

(#23) DeusHun válasza essexboy (#22) üzenetére


DeusHun
őstag

Szerintem akkor nálatok nem portra szűrnek hanem webcímekre. Azt meg nem nehéz, proxy simán kiszűri ami fekete listán van és nem engedi tovább a kérést. Ezt meg sem tudod kerülni. Viszont ettől függetlenül a hazaVNCzés megy ;)

Rainforest Alliance Certified signature

(#24) essexboy válasza DeusHun (#23) üzenetére


essexboy
HARDVERAPRÓD

Aham,köszi...
Akkor kezdhetem megérteni az egész cikket... :D

essexboy

(#25) Megyo1988


Megyo1988
újonc

Sziasztok.

A következő lenne a feladványom vagy feladatom. Adott egy vezérlő szerver. Ennek egy Connection szervere. Ez a kettő egyenes kötésű káblekkel két külön portban van a rootherben. Valahogyan ezeket az ezközöket el kellene érnem távolról interneten keresztül egy mobil applikáció segítségével amely a Connection szerveren levő szoftver kezeli és utasításokat ad a linux oprendszert használó HW szerver részére amely különféle kapcsolási feladatokat hajt végre. Az applikáció vegyesen használható android illetve ios rendszerről is. Valami biztonságos megoldás kellene a távoli hozzáféréshez akár fizetős megoldás is jöhet. Válaszokat előre is köszönöm. Üdv.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.