Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mephi666


mephi666
nagyúr

én egy komplett bejegyzésem belinkelem akkor :) egyébként nem voltam katona, mert mire befejeztem a sulit, eltörölték a kötelező sorkatonaságot is... igaz, nem is bánom, mert vicc, amilyen szinten itt ment... :( egyébként kecskeméti vagyok és szombathelyen lett volna az alapkiképzés, aztán szolnokra tettek volna át felderítőnek... sorozáson még voltam :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#2) Metalfan


Metalfan
senior tag

Igaz nem képek, de ajánlom figyelmedbe Sven Hassel könyveit. Ott leginkább a háború borzalmairól fogsz olvasni, a szépségéről egy betűt nem olvastam még a könyveiben :N

(#3) BITBOYS válasza mephi666 (#1) üzenetére


BITBOYS
addikt

Én voltam katona, itt Pesten (Volt egy kis hátszelem) :)
Az Irinyi János szállítóezrednél operáltam :) Szerintem nagyon rám fért a katonaság, mint sok más fiatalra is ráférne.

Asrock b760m pg riptide, Intel Core i3-12100F heavy overdrive :D

(#4) BITBOYS válasza Metalfan (#2) üzenetére


BITBOYS
addikt

Igaz, maga a háború borzalmas, de még is van benne valami vonzó, mármint az igazi hadseregben.

[ Szerkesztve ]

Asrock b760m pg riptide, Intel Core i3-12100F heavy overdrive :D

(#5) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Szintén imádom a katonaságot, de nem a magyart, ez vicc. Anglia, USA már valami. Sajnos én nem lehetek katona, mert vak vagyok, mint a nem tudom mi. ;) (De magyarhonban nem is lennék...)
GySgt pozícióban jól érezném magam. :DDD

(#6) BITBOYS válasza Peter Kiss (#5) üzenetére


BITBOYS
addikt

De ugye nem úgy vagy vak, hogy teljesen?

Asrock b760m pg riptide, Intel Core i3-12100F heavy overdrive :D

(#7) Peter Kiss válasza BITBOYS (#6) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Dehogy. :N

(#8) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Az első képről kapásból ez jutott eszembe:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9) BITBOYS válasza Peter Kiss (#7) üzenetére


BITBOYS
addikt

Megnyugtató :K

Winner_hun: Durván néz ki a művelet, nem? :)
Angel Wings

[ Szerkesztve ]

Asrock b760m pg riptide, Intel Core i3-12100F heavy overdrive :D

(#10) samfishR


samfishR
senior tag

bár ez nem repülőkkel kapcsolatos, de hirtelen ez jutott eszembe, régebben lementettem mert megtetszett.

Az is tetszik, amikor a vadászgépet szemből mutatják miközben a vízfelszín felett suhan pár méterrel és szétcsapja maga alatt a vizet:DDD

[ Szerkesztve ]

(#11) Dany007


Dany007
veterán

Tényleg van benne valami. Engem is mindig lenyűgöztek a katonai fegyverek, gépek stb.
Viszont megláttam a másik oldalát is sajnos. Mármint átéreztem, szerencsére még nem láttam :)

"és lőhetett is vele, annak nem kell bemutatni azt a bizsergető érzést ami ilyenkor átjárja az embert."

Kíváncsi vagyok milyen bizsergető érzés lenne, amikor lepuffantod az ellenséges katonát, és látod ahogy cafatokra szakad a feje :) Vagy épp egy bajtársad feje pont melletted, 20 centi híján a te fejed.
Amúgy a vietnámi háborúban az elkapott snipereket különleges módon kínozták majd ölték meg : ) Levágták a heréjét majd beletették a szájában meg hasonló...

(#12) BITBOYS válasza samfishR (#10) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ha találok ilyen képet beszúrom.

Addig egy kis hangsebesség átlépése pillanat:

Asrock b760m pg riptide, Intel Core i3-12100F heavy overdrive :D

(#13) BITBOYS válasza Dany007 (#11) üzenetére


BITBOYS
addikt

Itt pont nem erről van szó, rosszul értelmezted a mondanivalómat. Senkinek sem szeretnék ártani, távol áll tőlem. Viszont ha a hazámat veszélyeztetnék, úgymond megtámadnák, nem lennék rest visszalőni :)
Nem gyilkolászni szeretnék, maga az energia ami felszabadul belőled egy fegyver elsütésekor az pezsdíti meg a véred(m), nem az emberölés.

[ Szerkesztve ]

Asrock b760m pg riptide, Intel Core i3-12100F heavy overdrive :D

(#14) BITBOYS


BITBOYS
addikt

F-22

Asrock b760m pg riptide, Intel Core i3-12100F heavy overdrive :D

(#15) gabor85 válasza BITBOYS (#12) üzenetére


gabor85
őstag

Raptoooor! :DDD A kedvencem. Az első olyan masina amelyik ki is néz valahogy!

(#16) Eagle16


Eagle16
addikt

Én a páncélosokért vagyok oda :)

De mindenféle érdekel ilyen témában.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#17) BITBOYS válasza gabor85 (#15) üzenetére


BITBOYS
addikt

Szép gépmadár.:)

Tankolás:

Asrock b760m pg riptide, Intel Core i3-12100F heavy overdrive :D

(#18) BITBOYS válasza Eagle16 (#16) üzenetére


BITBOYS
addikt

Én sem vetem meg őket :D

Asrock b760m pg riptide, Intel Core i3-12100F heavy overdrive :D

(#19) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

A Raptor-t hanyagolnám, ráesik egy kis eső, lejön róla a festék, és megeszi a rozsda.

Az F/A-18 Hornet sokkal jobban sikerült. :K
Az M1 Abrams tényleg dögös, a dárda hegye. Wikin vannak róla történetek, lenyűgöző. :Y

[ Szerkesztve ]

(#20) Dany007


Dany007
veterán

Ha már nagy madaraknál tartunk nekem a B-2 jön be nagyon... :)
Na meg a Voyager, de az más kategória... :U

[ Szerkesztve ]

(#21) szablya válasza BITBOYS (#13) üzenetére


szablya
tag

Szerintem az emberölés is vérpezsdítő lehet. Megölni azt, akit gyűlölsz, vagy látni annak a szemét, akit nem is ismersz, de pár pillanat múlva te oltod ki az életét... Egy fegyver távcsövén keresztül nézni valakit, és érezni az életét a kezedben. Vagy szemtől szemben állni az ellennel, és tudni, ölsz vagy ölnek... na ez vérpezsdítő lehet.

Persze messze a legszentebb dolog véreddel szolgálni hazád, és az ellenség vérével öntözni annak földjét.

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#22) Eagle16


Eagle16
addikt

A-10A

Egyike azon ritka videóknak, ahol nagyon jól lehet hallani a repülőgép hangjait.

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#23) BITBOYS válasza szablya (#21) üzenetére


BITBOYS
addikt

Juhuhuu, ez most így egy kicsit hűvösre sikeredett.

Inkább úgy válaszolok, hogy ennyire még nem gondoltam bele, de úgy érzem egy pár mondatodból ez nem is én lennék. Nem célom más életével játszani, velemem a feladat, és annak szentsége feledtetné el az ellenség elpusztítását. Ami a szükséges rossz, de a két rossz közül mindig a kisebbik rosszat választjuk.

Asrock b760m pg riptide, Intel Core i3-12100F heavy overdrive :D

(#24) mephi666 válasza BITBOYS (#23) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát jah... elég bizarr lett... amúgy gondolj bele: melyik a rosszabb, ha megölsz valakit és semmi bűntudatot nem érzel... vagy ha belegondolsz mélyebben, hogy családja lehetett, akik szerethették és emészted magad utána alkoholistaként még vagy 40évig... az egyik esetben egy embertelen állat vagy... a másik esetben pedig egy roncs leszel... mélyebben belegondolva nem látok más lehetőséget igazából... nehéz lenne feldolgozni, az biztos... és csak keveseknek sikerülhet igazán...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#25) Peter Kiss válasza Eagle16 (#22) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Igen, ez egy klassz gép, szépen mutat benne a Gau8 Avanger. :DDD A hangjuk kimondottan félelmetes lehet az ellenség számára, de sokszor volt, hogy saját egységre lőttek (sajnos).

(#26) szablya válasza mephi666 (#24) üzenetére


szablya
tag

Minden ember megérdemli a halált. Kivétel nélkül. Ezért nem lenne bűntudatom. De ez már más téma.

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#27) BITBOYS válasza mephi666 (#24) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ma hallottam rádióban, hogy az Irakban szolgáló katonákat Mexikóban egy támaszponton szocializálják újra. Nem lehet egyszerű visszatérni pár év múlva a hétköznapi emberek közé.

Asrock b760m pg riptide, Intel Core i3-12100F heavy overdrive :D

(#28) mephi666 válasza szablya (#26) üzenetére


mephi666
nagyúr

igen... mindenkit utol is ér idővel, de én azért senkit nem ölnék meg szívesen... ha mondjuk valaki a családomra támadna, biztos mindent megtennék, hogy megvédjem őket, de a gyilkosság akkor is a legeslegutolsó megoldás lehet csak... ilyen esetben talán nem is lenne bűntudatom, de ha belegondolnék, hogy én csak 1 qrva bábu vagyok a harctéren és velem szemben is egy ugyanolyan "bábu" van, akit szintén a felettesei mozgatnak... csak a másik oldalon áll, ez a szemét dolog... könnyű ilyenről beszélni, hogy ki hogy lőne agyon bárkit, de azért ott abban az adott pillanatban megnézném, hogy 100emberből hánynak kezd könnyezni a szeme és remegni a keze... mindenféle tudatmódosító nélkül... és aztán, ha megtette, kíváncsi lennék, hogy a tudattal hogy tud együttélni...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#29) Dany007 válasza BITBOYS (#27) üzenetére


Dany007
veterán

Ja ilyesmit én is hallotam. Az irakból visszatért katonák 70%-a pszichológiai kezelésre szorul... :s azért az elég durva...

(#30) BITBOYS válasza Dany007 (#29) üzenetére


BITBOYS
addikt

Gondolom látnak eleget, meg hozzá kell szokni a túlzott erőszakhoz, óvatossághoz.

Asrock b760m pg riptide, Intel Core i3-12100F heavy overdrive :D

(#31) Dany007 válasza BITBOYS (#30) üzenetére


Dany007
veterán

Elég durva lehet. Discoveryn vagy a Natgeon volt egy sorozat háborúkról, 18+ -os volt mivel vágatlan és elég durva képeket is mutattak benne.
Na ott lehetett csak igazán átérezni hogy mennyire durva is egy háború...
Ott már nem számít mennyire vagy kemény, vagy menő... Ha egyszer is hibázol meghalsz... És senkit se fog érdekelni...
Ahogy a katonák meneteltek félig görnyedve látni lehetett, hogy páran kidőltek, a többek mentek tovább, aztán megint páran kidőltek, gondolom kaptak pár találatot...
Amúgy ezt 100%-ig senki nem tudja elképzelni addig, amíg élőben meg nem tapasztalja...
Mert más gyakorlaton lövöldözni, meg más begyakorolni a kúszást mászást, közben lövést... meg megint más amikor azért kúszol, mert tudod ha kidugod a fejed meghalsz... mert kb 2 perce így lőtték szarrá egyik társad fejét... és nincs visszaút... Elég durva lehet...

(#32) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Egy kép az én egyik kedvencemről a V22ről. [link]

És egy sokak kedvencéről a "Go ugly early"ről. [link]

Dany: Nagyon változó, hogy emberek, hogy dolgozzák fel a háborút, vannak helyek a földön ahol a törzsi villongások 5000+éve az élet szerves részét képzik és !!dicsőségként!! élik meg ha minnél több embert tudnak lelándzsázni(újabban lekalasozni) és van ahol kulturálisan az egy "halálos bűn" az emberölés (és mégis volt itt 2db világháború meg millió más vérengzés)
USAban a 70% arrol szol, hogy inkább mindenkit járatnak pszihologushoz. szvsz más "fehér kultúrás" országokban is kb ennyi kéne legyen az arány....

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#33) BITBOYS válasza Dany007 (#31) üzenetére


BITBOYS
addikt

Amcsiknak a vérükben van a háborúzás, talán ehhez értenek igazán.

homokvihar

[ Szerkesztve ]

Asrock b760m pg riptide, Intel Core i3-12100F heavy overdrive :D

(#34) Eagle16


Eagle16
addikt

USS Iowa

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#35) BITBOYS válasza Eagle16 (#34) üzenetére


BITBOYS
addikt

Légiparádé

Asrock b760m pg riptide, Intel Core i3-12100F heavy overdrive :D

(#36) Dare2Live válasza BITBOYS (#33) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

evvel mondjuk nagyon nem értek egyet.... Ahogy USA háboruzik az egy kudarc.... Nézd meg, hogy háboruzik egy Kína...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#37) gamerkiller válasza Eagle16 (#34) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Uhh ez nagyon bitang kép!! :R

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#38) Dare2Live válasza gamerkiller (#37) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nagyba mégdurvább [link]

kár, hogy kihaltak ezek a nagy csatahajók.... persze sok esélyük nem volt ennek a hajótipusnak már.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#39) gabor85 válasza Dare2Live (#36) üzenetére


gabor85
őstag

Jóvan, de Kínaiak fanatisták :DDD
Hogy érted hogy kudarc?

(#40) #54715584


#54715584
törölt tag

Mondom én, hogy acélos :DDD

(#41) BITBOYS válasza #54715584 (#40) üzenetére


BITBOYS
addikt

Javíthatatlan vagy :DDD

[ Szerkesztve ]

Asrock b760m pg riptide, Intel Core i3-12100F heavy overdrive :D

(#42) Eagle16


Eagle16
addikt

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#43) gabor85 válasza Eagle16 (#42) üzenetére


gabor85
őstag

Nem lennék a célkeresztben.

(#44) Dare2Live válasza gabor85 (#39) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Szerintem a háború az háború. Nézd meg, hogy rendezték a dolgot a Kínaiak Tibettel, vagy, hogy rendezték a legújabb Ujgor felkelést....

Röviden:
Megöltök 2Kínait? Meghal 200 ujgor. Megöltök 20at? Meghal 2000. Ott rend van a brutális elnyomás/elkínaisitás ellenére is.
USA meg demokráciát akar egy olyan országban ahol a hatami ágak hármas tagozódásáról hírből se hallottak sőtt a hatalom az allah meg a papjai és amit ők mondanak az úgy van.
Nonszensz.

Erre gondoltam. Az tök más kérdés, hogy egy fejlett hadsereggel rendelkező országot az USA 30nap alatt kvázi 0 (187fő de ennek nagyja is ff) veszteséggel elfoglal. Csakhát a megtartása problémás..... Bezzeg ha majd 20-30év múlva a Kínaiak indulnak el.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#45) BITBOYS válasza Dare2Live (#44) üzenetére


BITBOYS
addikt

Erre egy haverom tudod mit mondott?

Ha egyszer egy bizonyos Kínai megnyom egy gombot - amivel minden Kínait úgymond úgy hipnotizál, hogy az támadólag lépjen fel minden nem Kínaival szemben - akkor övék a világ.

[ Szerkesztve ]

Asrock b760m pg riptide, Intel Core i3-12100F heavy overdrive :D

(#46) <NewL>


<NewL>
addikt

Nekem csak egy Kraz kellene:D

ezért is ;]

There's an app for that

(#47) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Az elmúlt évek legsikeresebb konsturkciója az MQ-9 Repaer
[link]

és a Global HAWK.
[link]

tessék őket teljes méretben nézni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#48) Dare2Live válasza BITBOYS (#45) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

azért ez nem így néz ki Kína szomszédai atomhatalmak, nem hinném egy pl Oroszo ha totál vesztett poziban lenne ne nyomná meg a gombot, egy India elfoglalása is őrült problémás, nem csak mert létszámra teknikára nézve India is katonai hatalom, nem csak mert Indiának is van atombombája hanem a földrajzi helyzet miatt..... menj át majd szervezz logisztikát himaláján keresztül... aztán gyalogolj át 30km aknásított, tüzérség által körbevett részen úgy, hogy a légtér feletti uralom enyhén szólva is problémás a másik oldalon meg 1millió indiai vár kalassal, hőkamerával 1000+db T90el, Brahmossal...
és persze ne feledjük el, hogy India NYi tipusu demokrácia... de nem csak a NY segítene azonnal minimum hírszerzési adatokkal.

USAró meg inkább ne is beszéljünk... adjuk össze oroszokat, Indiaiakat és szorozzuk meg 10el.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#49) vakand válasza BITBOYS (#4) üzenetére


vakand
újonc

ez nagyon jó kép! Azért regisztráltam, hogy ezt beirhassam.
Én is voltam katona és kiképzés mindegyik mai nyámnyilára ráférne, nem lenne ennyi nyűgjük bajuk....

(#50) barnam_


barnam_
nagyúr

Jó képek :K Nagy felbontásban még jobb lenne.
Ezt ma láttam az indexen:


Ezzel a géppel, a Magyar Légierő különleges fényezésű, sast mintázó Csőrike becenevű Mi-24 típusú katonai helikopterével akcióztak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.