Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BITBOYS


BITBOYS
addikt

FilmDistrict Sued Over 'Misleading' 'Drive' Trailer..
azaz egy michigani nő beperelte a Drive című film amerikai forgalmazóját..

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#2) Huma válasza BITBOYS (#1) üzenetére


Huma
addikt

Van benne valami. Az előzetesek nagyon sokszor megtévesztőek. Na meg amikor egy akciófilmnél ellövik az összes jó jelenetet az előzetesben és az ember azt hiszi, hogy hú de mozgalmas film lesz, majd beül és rájön, hogy amit a trailerbe besűrítettek 3 percbe az filmben másfél órában van széthúzva.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#3) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Tropa de elite 2

Tropa de elite 2 Origo cikk

Trailer

www.port.hu 8.8

www.imdb.com 8.3

www.rottentomatoes.com 100% :K

Az első részt nem kell megnézni, hozzá!!!!

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4) BITBOYS válasza Huma (#2) üzenetére


BITBOYS
addikt

Igen, én is így érzem, viszont balul sült el, hogy pont ennél a filmnél akadtak fenn ezen. Régen én is pörögtem a témán, mivel rengeteg szar filmet tökéletesen felturbóztak a trailer profi készítői.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#5) BITBOYS válasza Dluinet (#3) üzenetére


BITBOYS
addikt

Erről a filmről még nem is hallottam, köszi a megosztást :K

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#6) Huma válasza BITBOYS (#4) üzenetére


Huma
addikt

A linkelt cikkben szereplő The Road és a Sweeney Todd annak ellenére, hogy tényleg becsapós a trailere nagyon jó film szerintem.

Már nem is emlékszem melyik film volt az amit néztem. Asszem Tom Hanks szerepelt a felsorolt színészek közt mint az egyik főszereplő. (legalábbis a neve legelöl volt a listában)
Végignéztem a filmet és nem láttam benne őt. Valószínűleg volt egy 2 másodperces jelenete valahol a háttérben ami elkerülte a figyelmemet. Na ez az igazi átverés.

Persze nem ez volt az egyetlen olyan film amit egy híres színész nevével akartak eladni, de ez volt a legdurvább. A többiben legalább szerepelt 1-2 percet a meghirdetett színész. Jól felismerhetően, nem a háttérben.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#7) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Hogyhogy szétesett az előző?

Spoilerre egy megoldás (Húzd jobbra a csúszkát):

                                                                                    A Programkód tag és egy sor NBSP használatával könnyen
                                                                                    megoldható, bár a hosszabb szövegek sortörése kis macera. :D
                                                                                    De más elfogadható módszert nem tudok. A céltopikban már
                                                                                    fohászkodtam egyet spoiler-tag után, de ki tudja, mikor lesz
                                                                                    belőle valami... :)

Bővenbben leírtam a módszert az anime-topikban.

[ Szerkesztve ]

(#8) BITBOYS válasza Crystalheart (#7) üzenetére


BITBOYS
addikt

Lehet csak részemről van így, de azt látom, hogy orrba-szájba megy a spoilerezés, meg régebben összetartóbb volt a topik.

Tibinél már láttam ezt a megoldást, nem rossz, de kicsit egyszerűbben is megoldható ha figyelünk rá. :K Köszi a tippet

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#9) Crystalheart válasza BITBOYS (#8) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Engem nem zavar a spoiler, amíg nem tudom véletlenül elolvasni. Ezt így nem tudom, ha csak offolva van, arra ráfut a szemem... :D

(#10) Jhonny06 válasza Crystalheart (#7) üzenetére


Jhonny06
veterán

Régen tényleg arról szólt, amiről kellett, volt egy összeszokott "csapat", aki írogatott, most meg beszabadult oda is minden idióta és nem nézek rá 1-2 napig, egyből 200 új hozzászólás (de legalább értelmes lenne).. vicc.. miért érzik úgy az emberek, hogy akkor is kommentelni kell, amikor nincs semmi mondanivalójuk? Elkérném azt az időt, amit unatkozással töltenek, nekem jó lenne olykor-olykor.

(#11) mephi666 válasza Jhonny06 (#10) üzenetére


mephi666
nagyúr

engem is megrémít, amikor ránézek délután a topikra, majd délelőtt és: "hopp 60komment" :( szerintem én is beköltözök ide... :K vicces, hogy egy offtopik bejegyzés lesz talán az "on"? :DDD

#12: az mondjuk még oké, ha van 6-7 filmvélemény meg 3-4 off mellé... de amikor már átfordul és van 40komment, ami tisztán offtopic chat és hellyel-közzel van csak valami filmértékelés, ez engem is zavar :(

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#12) Crystalheart válasza Jhonny06 (#10) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az igaz, amikor elcsetesedik egy ilyen véleményezős topik, az idegesítő. Megvan az optimális kommentelői keret, különben követhetetlen lesz. Abban van némi remény, hogy itt a Logout részen ez nem fog előfordulni. :)

(#13) wii90 válasza Huma (#2) üzenetére


wii90
tag

Igazad van Huma én is sokszor tapasztalom ezt. A saját módszerem általában hogy nem igazán nézek előzetest inkább utánna olvasok posterok stb ha megnyer akkor megnézem ha nem akkor férre teszem a lehetőséget és ha más nem akad abban az esetben nézem meg, sok filmet nézek és az előzetesek arról szólnak szerintem mostanában és ezelőtt már egy kis idővel hogy össze tömörítik a lényeget az akciót vagy a nevettetős részeket megnézi az ember komolyan elkezdi érdekelni aztán megnézi a filmet és rájön annyi poén - akció volt mint az előzetesben és a többi csak a cukormáz.

(#14) Huma


Huma
addikt

Legyen egy kis valódi On is akkor ha már a sok Off volt a baj a másik topikkal.

Ezekhez a filmekhez hasonlót tud valaki ajánlani?
-Mary és Max
-Úttalan út
-Az őslakó
-The Onion Movie
-Torrente1-4
-Tapló télapó
-Faun labirintusa
-Blöff
-A Ravasz, az Agy és két füstölgő puskacső
-stb, stb

Kezdem azt hinni, hogy az összes jó filmet kivégeztem már. Mostanában alig találok valami jót.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#15) wii90 válasza Huma (#14) üzenetére


wii90
tag

Sebhelyesarcú szerintem az mindig megfelelő filmlesz részemről. / tegnap este is megnéztem :) /

(#16) BITBOYS válasza Huma (#14) üzenetére


BITBOYS
addikt

A Fauna labirintusát meglesem, érdekesnek tűnik.

Nem az off-al volt a gond, hanem a spoilerezéssel:)
Mondjuk az offot a társtopikban már kezdték szűrni a modik, eddig arra sem volt példa, még figyelmeztettek is minket.

mod: Kiss Kiss Bang Bang ha még nem láttad

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#17) Huma


Huma
addikt

Sebhelyesarcú és a Kiss Kiss Bang Bang is megvolt már.

A Faun labirintusa egy időben a kedvenc filmem volt. azon ritka művek közé tartozik amit többször is megnéztem egymás után.
Akik szeretik az elvontabb filmeket azoknak való. Nagyon jól keverik benne a valós és drámai elemeket a "mesével".
Teljesen egyedi a hangulata és nem egy kliséhalmaz mint a mostani filmek zöme.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#18) Crystalheart válasza wii90 (#13) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Azt nagyon sajnáltam, hogy a Híd Terabithia földjére trailere ilyen félrevezető lett, mert amúgy nagyszerű dráma. Az ember gyerekmesére számít a trailer után, aztán egyszerűen letaglózza. És az lehetett gáz, mikor az ember elvitte a kisgyereket is megnézni...

(#19) wii90 válasza Crystalheart (#18) üzenetére


wii90
tag

Történnek ilyen balesetek egyébként ez is elég sűrün fordul elő hogy olyan előzeteseket gyártanak ami annyira férre vezeti az embert hogy :Y aztán ez hol jól sül el hol rosszabbul én személy szerint ezek a dolgok miatt járok inkább utánna a filmeknek mint sem a trailer alapján itélkedem... jobb utánna olvasni esetleg képeket nézni és puhatolózni.

(#20) Huma válasza Crystalheart (#18) üzenetére


Huma
addikt

Számomra a Távkapcs volt ilyen film. Egy nagyon jó kis vígjátéknak ígérkezett aztán a közepe táján kezdett átcsapni drámába és a végére elért egy olyan fokú drámaiságot amilyet nagyon kevés filmnél látni.
Lehet a kettősség is szerepet játszik ebben. A kontraszt, vígjáték és dráma közt.
Az ember ráhangolódik a vígjátékra és utána pofonként éri a film többi része.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#21) wii90 válasza Huma (#20) üzenetére


wii90
tag

Helyeselni tudok csak. :K

(#22) Crystalheart válasza Huma (#20) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Távkapcs, még nem láttam - azaz csak az elejét -, felírom :D (Kissé drámamániás vagyok.) Ez a kettősség amúgy sztem nem baj, sőt, sokkal megrázóbb tud így lenni egy mű. Bár ez nem az a topik, de sok anime is így ér el nagy hatást, a komikum, ami után a térdedet csapkodod, lassan átmegy olyan tragikumba, hogy férfi legyen a talpán, aki vissza tudja tartani a könnyeket. Sőt, azt hiszem, a keleti filmekben ez egy bevett módszer lehet, bár egyelőre kevés japán filmet láttam. (Szakma miatt bele kell kezdenem egyszer azokba is.)

A Terabithia is, ha elvonatkoztatunk a trailertől, valami hasonló miatt tudott nálam ilyen hatást elérni, bár komikum helyett egyszerűen bájosan indult. Ha a Holdhercegnő miatt nem is (nagyon nem), ezért viszont még büszkék lehetünk Csupóra. :) Csak egyszerűen az egész nyugati világ úgy vitte be a gyerekét, hogy nesze, Narnia v2. Nagyon nem jó így, mert a közvélemény nem ott kezelte, ahol kellett volna, és ennek nagyrészt a trailer az oka.

[ Szerkesztve ]

(#23) BITBOYS


BITBOYS
addikt

X-Men: First Class

Egész jó volt, de számomra max 2x nézős :)

mod: Imádom a hadihajókat, tengeralattjárókat :D ezért nézem meg talán mégegyszer

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#24) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Avengers trailer

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#25) adalbert1 válasza BITBOYS (#5) üzenetére


adalbert1
veterán

Nézd meg az első részét is, nekem az nagyobbat ütött...

Én is azt érzem hogy egyre kevesebb a hasznos, értelmes tartalom az egész topikban, de nem csak abban az egyben, egyre kevesebb érdekes dolgot találok az egész PH!-n, egyre kevesebb az a topic amit rendszeresen olvasok. Mikor elindult a logout akkor nagyon örültem, azt hittem hogy az addig színvonalasabb hozzászólásokat produkáló hozzászólók lesznek majd túlsúlyban, de számomra az írások és topicok elég nagy része semmi értéket nem képvisel.
Aztán lehet hogy csak én égtem ki 8 év alatt. :DDD

(#26) BITBOYS válasza adalbert1 (#25) üzenetére


BITBOYS
addikt

:DDD
Én is valami ilyesmit érzek

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#27) Crystalheart válasza BITBOYS (#23) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nekem egy is bőven elég volt belőle. Egyszer nem volt rossz, de az effektek terén mintha egy alacsony költségvetésű filmet néznék, amolyan féltini-feelingben, főleg a korábbi X-men részekhez képest. (Beast WTF. :D) Ráadást tele volt amolyan fanservice utalgatásokkal, mintha hülyéknek csinálnák.

adalbert1: Hát igen, tudniillik amióta nem töltöttem föl szépirodalmi novellát... :DDD:DDD

[ Szerkesztve ]

(#28) gabor85


gabor85
őstag

Na, ha már filmek, nincs meg valakinek ez a kép nagyobban? Szét gugliztam magam de ennél jobb felbontásban nem találtam.
Köszi:)

(#29) Huma válasza Crystalheart (#22) üzenetére


Huma
addikt

Ha drámamániás vagy akkor ki ne hagyd a Távkapcsot. Kevés film ütött akkorát mint az.
Animénél a Trigun az ami nekem elsőként beugrik erre. Vígjátékként kezd majd a végére átmegy drámába.
Amúgy minél kevesebb ember hal meg egy filmben annál drámaibb hatást lehet vele elérni szerintem. Amikor hullanak az emberek mint a legyek akkor elveszti a drámai értékét a halál.
Amit megfigyeltem az az, hogy az a jó dráma amiben lassan indulnak be a dolgok, egyre fokozódik majd a vége felé csúcsosodik ki. Amikor folyamatosan, az elejétől kezdve csak a szenvedés megy a filmben akkor hiányzik az az átmenet ami igazán drámaivá tenné a művet.

BITBOYS: Az Avengers várólistás film nálam. Bár ahogy elnézem Hulk keveset fog benne szerepelni. Imádom mikor elkezd agyatlanul rombolni.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#30) Crystalheart válasza gabor85 (#28) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Tineye.com-mal egy pillanat volt nagyobbat találni. :)

Huma: Mindenképp meg fogom nézni, csak én gyakran több darabban kénytelen vagyok megnézni egy filmet, mert ha így "lazulok", rögtön lecsapnak rám, hogy mit lazsálok. (Nem baj, hogy rendezőnek készülök, nekem ez szakmai tanulmány, nem csak élvezet :D)

Ami az animéket illeti, azt offba rakom, mert annak úgyis van céltopik. :) Én a Kanont, Clannadot és Angel Beats-et mondanám elsőre, ezeket már láttam, de akkor Trigunt is felírom a megnézendők hosszú listájába. :)

Amit írtál, arra jó példa a horrorfilm műfaja. Mikor nézi az ember, magasról tesz rá, hogy kit tépnek legközelebb ketté. Pláne miután az első öt percben kinyírnak valakit, mert azt hiszik, attól majd thrillerebb lesz. Ellenben ha van drámai ív, fokozatosan építik föl a sztorit, nincs hatásvadászat, és mindenekelőtt a karakterek élnek és szerethetőek (együtt lehet érezni velük), akkor még a naturalista ábrázolás is hatásos lehet. Az átlag horror/gore filmre van egy érdekes ellenpélda animében, az Elfen Lied. Lehetett volna jobb is szakmailag, de ott lehet kötődni is egynémely karakterhez.

[ Szerkesztve ]

(#31) gabor85 válasza Crystalheart (#30) üzenetére


gabor85
őstag

Imádlak :D

tenkjú :D

(#32) Huma válasza Crystalheart (#30) üzenetére


Huma
addikt

Ja hát igen. Amikor a huszadik névtelen alakot tépik szét akkor az nem ráz meg senkit. De ha egy olyan szereplő hal meg akit megismertél és együttéreztél vele másfél órán keresztül az már sokkal szívbemarkolóbb.

A Trigun: Van benne egy olyan jelenet amit valaki úgy jellemzett, hogy: "Az anime történelem legdrámaibb jelenete."
És tényleg van benne valami. Pedig senki sem sérül vagy hal meg abban a jelenetben.

Más:
Mostanában nem lesz valami jó fantasy?

Eszembe jutott egy fain kis tréfa. Van egy horrorfilm a -Nem fogadott hívás. Van benne egy jellegzetes csengőhang amit az áldozatok mindig hallanak mielőtt kipurcannának. A film előtt (mikor nem figyel) feltöltöm a barátnőm telójára azt a csengőhangot majd megnézem vele együtt a filmet. A többit gondolom kitaláljátok. ;]

Hogy on is legyek, jó filmek amiket ajánlani tudok:
Szikraváros, Komfortos Mennyország, Ó testvér merre visz az utad, Adams Aebler

Mind más stílus úgyhogy mindenki megtalálja a magának valót. :)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#33) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Gyenge a Vasember szerint a 2. rész

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#34) Huma válasza BITBOYS (#33) üzenetére


Huma
addikt

Szerintem sem volt olyan jó.

Nekem eddig a képregényadaptációk közül eddig az x-men sorozat jött be leginkább.

-A Spawn-ban hatalmas lehetőségek voltak, de elbaltázták, gagyik lettek a trükkök és a sztori..
-A Pókember túl idegesítőre sikeredett és sok hülyeség volt benne. A második részt megnéztem és kiverte a biztosítékot a folytonos rinyálás. Mint egy rossz emós...
-A Hellboy egész jó lett.
-A Szellemlovas elég vontatott lett. A második része viszont hamarost érkezik a mozikba.
-Thor. Nem volt rossz. (Mondjuk a néger Heimdall elég visszás volt számomra)
-A Hulk elment kategória.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#35) Crystalheart válasza Huma (#32) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ez a csengőhangos jó ötlet ;] Csak hagyj pár perc időt a film vége után, úgy kevésbé lesz gyanús. ;] Legjobb volna, ha addig beszereznél egy alter telefont, annak állítanád be, és azzal intéznéd a dolgot. ;]

Fantasyról csak a készülő Peter Jackson film ugrik be. Eleve kevés jó fantasy van... Nagyon kevés.

Ahogy nézem az animéket, azon gondolkodom, melyik lehetne jó alapanyag esetleg egy filmhez is. Az anime-topikban erről nemigen lehet beszélni, mert a fanok élből elvetnek minden élő animációt. :DDD Na, de ezért is említettem az Elfen Liedet. Érdemes megnézni, hogyan nyit (18+), és figyelembe venni, hogy az USA-ban elég közkedvelt is lett (a gyenge angol dub ellenére is). Amúgy meg kevés erre alkalmas darab van, mert általában olyan erősen építenek a rajzoltságra, és pl. az egész humortár abból áll, hogy filmbe átvihetetlen. (Kb. mint egyik nyelvből másikba a szóviccek.) De a tragikumra építő drámák és pszichodrámák közt vannak olyanok, amikben van potenciál. Ez különösen azért fontos, mert Hollywood kezd kimerülni, mondhatni alkotói válságban leledzik: a feldolgozások, rebootok és szuperhős-mozik korát éljük, ezt biztosan más is észrevette. (Nincs bajom a szuperhősökkel, de ha úgy vesszük, azok is csak feldolgozások, valami olyan alapján, amit régen tökélyre vittek. És kissé túl töményen zúdítják ránk - a többihez viszonyítva.) Nagyon kevés az eredeti ötlet, talán ha több évente jön egy. A keleti művészet viszont még tartogat új dolgokat. Az pedig, hogy azért nyugaton is születik néha elgondolkodtató, drámai, egyben sikeres film is, arra enged következtetni, hogy ezeknek a témáknak volna léjogosultsága, csak megfelelő marketinget kell folytatni.

Mod: A Hellboyra szerintem a jó jelző a cool :DDD Kicsit gagyi műanyag hatású az egész, de attól még cool ;]

[ Szerkesztve ]

(#36) mephi666 válasza Crystalheart (#35) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem film, de ez is elég "horror" volt: még ex-el együtt voltunk és pár hónappal ezelőtt találkozott barátnőivel és késői busszal jött haza... szólt is előtte, hogy melyikkel: itt kb 2percre van a buszváró, ezért lesétáltam elé... kapucni fent a fejemen, jött a busz... kicsit távolabb álltam meg: láttam, hogy leszáll és szedi is a lábát hazafelé... utánaeredtem, mire még gyorsabban kezdett menni... magamban röhögtem a szitun, szólni sem bírtam... sietve mentem mögötte, ő meg gyorsított úgy, hogy hátra sem nézett... mikor már kellő távolságban voltam, kedvem támadt utána nyúlni és megfogni a vállát... szerencsétlenre tényleg a szívbajt hoztam... utána nem győztem nyugtatgatni, hogy nézzen már körbe: jó a közvilágítás, körben van vagy 200 lakás, ahol még világítanak, csomóan bagóznak az ablakban, látnák, ha valakit itt akarnának elrabolni... mellesleg leszálltak a buszról vagy 20-an és többen erre jöttek... :( de azért többet nem játszottam vele ilyet

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#37) Crystalheart válasza mephi666 (#36) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ez mondjuk nem volna rossz jelenet valami abszurd filmbe ;]

[ Szerkesztve ]

(#38) Huma válasza Crystalheart (#35) üzenetére


Huma
addikt

Az Elfen Liedet már akkor láttam mikor még nem volt felkapott, de már akkor is az volt a véleményem róla hogy max olyan 10/7-körül leledzik.
A Haibane Renmei és a Welcome to the NHK számomra nagyságrendekkel többet jelentett. Ha nem irtózol a régies rajzolástól akkor a "Now and Then, Here and There" című alkotást is tudom ajánlani.
Ha akarsz látni egy igazán egyedi alkotást akkor nézd meg a Paranoia Agent 8-ik részét. Ez a többitől eléggé különálló rész. Érdekesen keveredik benne a humor a tragédiával. Az ember nem tudja eldönteni, hogy nevessen vagy sírjon. Ráadásul eléggé lezáratlan marad. Kétféleképpen is lehet értelmezni. A sorozat ezen része önmagában egy mestermű.

Az alkotói válsággal én is egyetértek. A mostani filmek 95%-nál még én is jobb forgatókönyvet tudnék írni. Egyszerűen szánalmas ami Hollywoodban folyik.
Én elég gyakran elképedek, hogy ezek ezért pénzt kaptak? Ez a munkájuk? Ennyi tellett tőlük?
Szerintem erősen szerepet játszik benne az amerikaiak iskolázatlansága is. Forgatókönyvet írni bárki tud. Úgy írni, hogy jó legyen viszont már nagyfokú műveltséget és intelligenciát igényel. Ha ebből a két dologból egy is hiányzik akkor a film már nem lesz jó.

mephi666:
Velem az történt, hogy hajnali fél egykor szálltam le a buszról és mentem a kolesz felé. Mögöttem valahol jött egy csajszi (akit csak a leszálláskor láttam) aki húzott maga után egy gurulós bőröndöt. Én meg csak azt hallottam hogy "drnndt drnndt drnndt" -ahogy gurult a bőrönd. Idegesített ezért begyorsítottam, de a hang maradt "drnndt drnndt drnndt". Ugyanabban az ütemben és hangerőn. Még jobban begyorsítottam "drnndt drnndt drnndt". Mondom a jó édes... mint egy rossz horrorfilm. Itt kezdtem el röhögni magamban. :D
Máskor meg a saját árnyékomtól rémültem halálra fél egykor. Pont úgy világított a lámpa (félhomály) mintha egy amorf alak mászott volna ki az árokból. Kaptam három szívrohamot mire rájöttem hogy csak a saját árnyékom volt az.

BITBOYS: Bocs a sok OFF miatt.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#39) Jhonny06 válasza BITBOYS (#33) üzenetére


Jhonny06
veterán

"i love me"

Inkább myself.

(#40) Crystalheart válasza Huma (#38) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az EL-et én is 7 pontra értékeltem, szóval megértelek. Mondjuk az épp a "nem volt rossz, de lehetett volna jobb" kategória is. Itt írtam róla. Én az alapötletről és a mondanivalóról beszélek, hiszen természetesen nem kell komplett animét adaptálni, nem is lehet.

Felírtam ezeket a címeket is. Sok időm nincs rájuk, de azért felírtam. :) Minél több ilyet látok, annál több helyről vehetek ötleteket. Gyakorlatilag és elsősorban egyáltalán animét is ezért nézek.

A forgatókönyvírás bonyolult dolog, mármint jó forgatókönyvet írni. Korábban elolvastam Egry Lajos: A drámaírás művészete c. munkáját, és most olvasom az erre részben építő, de már modernebb szakkönyvet, Syd Field: A forgatókönyv címmel, ami nemrég jelent meg. Ő is írja, hogy a gyakorlatot el lehet sajátítani, de abból még csak futószalag-filmek lesznek. A tehetséget nem lehet tanítani, de elő lehet hozni. Igazi tehetség pedig kevés van, még a 300 milliós USA-ban is. Igaz, közrejátszik az is, hogy Hollywoodban még a bárban a pultos is forgatókönyvet ír, és millió jelentkező tolong a nagy megmondóembereknél, nehéz úgy választani. (Magyarországon manapság viszont nincs igazán konkurencia, én nagyobb esélyt látok itthonról bekerülni a nyugati filmszférába, mint ott próbálkozni.)

(#41) Huma válasza Crystalheart (#40) üzenetére


Huma
addikt

A Paranoia Agent 8-ik részt nézd meg elsőként. Asszem 20 perc az egész, de engem magával ragadott.
Való igaz, hogy animét nézni kell, ha az ember minden téren művelődni akar. Sok olyan animét láttam, hogy a Hollywoodi produkciók 90%-a megirigyelhetné azt a szintet amit az képviselt. Sok ember az anime szót összekapcsolja a Dragon Ball-al és a Narutóval holott a rajzfilmek teljesen más értékrendet képviselnek Japánban mint a világ többi részén. Minden korosztály és minden stílus képviselteti magát ott. A japán anime megfelel a nyugati filmeknek. Van gyerekeknek szóló mese, horror, dráma, vígjáték, stb.
Na de nem akarom tovább folytatni mert már így is visszaéltem BITBOYS türelmével. Ha gondolod szívesen csevegek veled tovább az animékről egy külön blogbejegyzésben amit csinálsz. (mert én lusta vok hozzá :D )

A magyar filmekről csak az tudom mondani hogy két stílusban lehet itt maradandót alkotni. Vígjáték és dráma. Az összes olyan stílus el van felejtve amihez nagy költségvetésű látványelemek kellenek (fantasy, sci-fi, akció)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#42) Crystalheart válasza Huma (#41) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ott az animetopik amit linkeltem, úgyis pang mostanság. :D De szerintem ez a vonal nem volt teljesen off, mert végtére is a filmművészetről beszéltem, és az animékből vehető filmes ötletekről. Oké, hogy nem elkészült filmek, de a filmvilágban ez is benne van. :)

Ami a magyar filmeket illeti, valahol igazad van. Pedig megvolna itthon a technika és szaktudás a jobb látványra is. Digic Pictures megvan, ugye? :) Mindazonáltal igen, legnagyobb eséllyel drámában lehetne felhívni a figyelmet magunkra, esetleg történelmi drámában. Ha azt vesszük, itt vannak a Holokauszt-filmjeink: a Sorstalanság sem a belefektetett energia hiánya miatt lett olyan tré, amilyen; mellette a Napfény íze leginkább csak az elégtelen marketing miatt nem lett népszerűbb. Itthon a legtöbb dolgot nagyságrendekkel olcsóbban ki lehet hozni, 2 mrd-ból (átlag felsőközép hollywoodi film költségeinek ötöde-tizede) bőven maradandót lehetne alkotni, ha megvolna hozzá az affinitás. (De pl. a Filmműn olyan rendező is felvételiztetett, akinek csúcs-alkotása az Egy elmebeteg nő naplója. No comment.) Olyan témákat kellene megragadni, ami a nyugatot is érdekli, de a magyaroknak is köze van hozzá. Persze ez sem törvényszerű, lásd az olasz westerneket, amik szerintem a legjobb westernek a filmtörténelemben. :)

(#43) BITBOYS válasza Huma (#41) üzenetére


BITBOYS
addikt

Csak nyugodtan, majd kialakulnak a szokások :D
Én egyedül a spoilerre ugrok :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#44) Huma válasza Crystalheart (#42) üzenetére


Huma
addikt

A technika és szaktudás megvan. Csak a pénz (szponzor) nincs meg.
A Holokausztról inkább ne beszéljünk mert arra háklis vagyok. :)
Az olasz westernek tényleg van hogy nem egyszer kenterbe verték az amcsikat.

Ha a keleti (főleg Japán) kultúrából merítesz a filmkultúra terén akkor jó nyomon jársz. Sok olyan elem van benne ami vérfrissítésként érné a nyugati kultúrát.

BITBOYS: Vettem. Spoiler törölve. :D

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#45) Crystalheart válasza Huma (#44) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A Holokausztot csak példának hoztam. Eléggé sok bőrt húztak már le róla, igazából már csak egy egyedi megközelítése volna: az általános zsidó hullámmal szembemenő zsidó témaköre. Mondjuk A napfény ízében röviden előfordul hasonló elem, de végtére is nem teljesen erre építkezik. Természetesen Radnótiról beszélek: anno a saját ismerősi körében is megdöbbentek a hitvallásán, a nyugatnak talán még sokkoló is lenne. :)

Másik ilyen egyedi, magyar sajátosságú megközelítése a II. világháborúnak az lehetne, ami az ország akkor betöltött, korántsem világos helyzetét dolgozza föl. Nem emlékszem nagyszabású filmre, ami a németek oldalán harcoló katona szemszögéből mutatná be a háborút. A Vörös reggel c. novellámat is ezért írtam, egy terv alapja. (Mondjuk egy ilyen FPS játékot is szívesen látnék már ;])

És mint írtam, 2 milliárd Ft. Talán egy kicsit több. Ennyiből jó filmet lehetne itthon készíteni. De ami hasonló költségvetéssel készült eddig, azok közül úgy látom, egyik sem igazán érdemelte meg ezt a befeketést.

Ötletet sok helyről merítek. Pl. Émile Zola regényeiből csak keveset vittek filmre, de igazán nagyszerűek is vannak köztük. Ráadásul nyugaton népszerűek, Ny-Európában egy ilyen francia témájú film (esetleg francia színészekkel, koprodukcióban) biztosan nagy nyilvánosságot kapna. Ez is egy mód a kitörésre. A lényeg, hogy ne magunknak gyártogassuk a kapa-pepe filmeket, mert ennek a módinak nincs vége...

(#46) Huma válasza Crystalheart (#45) üzenetére


Huma
addikt

Radnóti? Ez nekem új. Linkelnél vagy priviznél mire is gondolsz?

Az általános zsidó hullámmal én is szembeszállnék. Főleg holokauszt témakörben.

"Nem emlékszem nagyszabású filmre, ami a németek oldalán harcoló katona szemszögéből mutatná be a háborút."
Pedig van ilyen. Most nem jut eszembe a címe de egy német katona szemszögéből mutatja a második világháborút.
Szerk: Eszembe jutott.
Vaskereszt volt a film címe. Én nem láttam, csak olvastam róla, hogy egy német katona szemszögéből játszódik.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#47) Crystalheart válasza Huma (#46) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ha eszedbe jut, mondd meg, mert akár ötletadónak is jól jöhet. :) (Mod: Kösz, utánanézek.) Mondjuk Magyarorszég helyzete egy "kicsit" árnyaltabb volt a német helyzetnél, ez kellemes mondanivalóval látná el a filmet. Nem is értem, eddig miért nem használták ezt ki; ez a kettősség szinte egyedülálló abban az érában.

Amire Radnótinál gondoltam, nagyon egyszerű, ide is jöhet. Amikor zsidó társaságban először olvasta föl a Nem tudhatom első változatát, akkor a hallgatóság fölháborodott. Számukra egy olyan haza szeretete elképzelhetetlen volt, ami így vagy úgy, de ellenük fordult. A versben az országot bombázó ellenségről ír (USA), akiktől a zsidóság a megmenekülést remélte; Radnóti azonban jobban szerette a hazát, és a népet, mint hogy örülhessen a bombázásának.

"Ki gépen száll fölébe, annak térkép e táj,
s nem tudja, hol lakott itt Vörösmarty Mihály,
annak mit rejt e térkép? gyárat s vad laktanyát,
de nékem szöcskét, ökröt, tornyot, szelíd tanyát..."

És ami betetőzte sorsa drámaiságát, hogy halála előtt is olyat alkotott, még a holttestével is olyan sorokat őrzött, amik pótolhatatlan értéket adtak hozzá irodalmunkhoz. Utolsó munkaszolgálati behívatása idején felesége azért is közbenjárt a belügyminiszternél, hogy mire hazaér, már a még jobban magyarosított Radnóczi nevet használhassa. De nem tért többé vissza. Az én véleményem, hogy értő módon komponálva nagyszerű történelmi drámát lehetne alkotni belőle, amit a nyugat is megkajálna a zsidó-téma miatt, ha kellőképpen reklámozzák.

[ Szerkesztve ]

(#48) Huma válasza Crystalheart (#47) üzenetére


Huma
addikt

Igen. Magyarország és a második (ill első) világháború kapcsolata megérne egy jól kifejtett, hosszúranyúló trilógiát(minimum). Az összes ország indítéka közül a miénk volt a legkuszább.

Ezt a verset utoljára kb általános 4-ik osztályban olvastam. Most így felnőtt fejjel már sokkalta mélyebb értelemmel bír.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#49) Crystalheart válasza Huma (#48) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Egy szó mint száz, a hazai filmesek baromira nem kreatívok. Még annyira sem, mint Hollywood. Mert a fent fölvázolt ötleteknél olcsóbb témák is dögivel vannak. Nem is kell magyar-specifikusnak lennie, sőt. (Ha Sándor helyett Alex, Edina helyett Dina a főszereplő, máris jobban eladható minden külföldön. :D) A hangsúly a külföldön van, eleve oda kell szánni a filmet.

Na, mára bye. :)

(#50) Huma válasza Crystalheart (#49) üzenetére


Huma
addikt

"Na, mára bye."

Hát elmenekülsz te gyáva! :D :R

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.