Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zdanee


zdanee
őstag

Várom az észrevételeket, kritikákat, és a Magyar Helyesírás Szabályait :D

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#2) lorenzen válasza zdanee (#1) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Kíváncsi leszek mennyire tartós. A folyamatos használatot hogyan viseli el.

[ Szerkesztve ]

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#3) fabicska


fabicska
aktív tag

Kielégítő írás volt, nekem nagyon tetszett. Karácsonykor volt rá alkalmam, hogy ezt a kis Siemens gépet, vagy EEE PC-t vegyek. (Végülis a 904HD-t választottam, de pontosan azért, ami ebből a hiányzik, méghozzá a "nagy" méret, a kijelző melletti hangszórók, és a normál egérpad gombok.)
Nemtudom, hogy melyik lett volna jobb, nem vigasztal, hogy a kis Atom kevesebb energiát eszik, ha egyszer alapba az akksi gyenge.
Már nagyon vártam egy ilyen írást, köszönöm. :):)

[ Szerkesztve ]

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#4) dzsambo


dzsambo
tag

Nekünk is van egy. Szerintem is jó gép, főleg ha az árát is nézzük :D :D . Neked mik a tapasztalataid a melegedésével? Nálam a proci állandó 70 fokon van és a vinyó is folyamatosan melegszik, bár ritkán megy fel 50 fokig. Még egy kérdés a webkamera programját sikerült regisztrálnod (nekem nem, mindig azt írta, hogy nincs net kapcsolat, holott volt :W :W ). Azóta lekerült a gépről, szerinted le lehet szedni valahonnan? Jó a teszt, gratula.
Ja a tapipad szerintem jó, könnyen meg lehet szokni és talán jobb is a többinél.

[ Szerkesztve ]

(#5) twollah


twollah
nagyúr

Az iras szerintem ugy ahogy van jo.

A kepeket berakhattad volna kozepre, mert igy egy picit csunya az iras kinezete.

Az szovegeket kicsit szellosebbre tordelhetted volna, mert jelen allapotban vagyon suru a szoveg.

(#6) zdanee válasza dzsambo (#4) üzenetére


zdanee
őstag

Nalam a proci terhelve 52 fok, uresjaratban 46 fok, vincsi 47-48 fok korul, meg sosem volt 50 fok felett. A Webcam progijat nekem gond nelkul regisztralta a You-Cam online regisztracio progival. Mondjuk sokat nem szamit, csak par kepkeretet tudok letolteni, es ha kipipalom, kuldi a Cyberlink a spamet :D

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#7) dzsambo válasza zdanee (#6) üzenetére


dzsambo
tag

Köszi szépen :R , akkor nálam van valami gáz. Lehet meg kellene néznem a hűtőbordája, hogyan áll, vagy szervíz. Mégeszer köszi.

(#8) zdanee válasza twollah (#5) üzenetére


zdanee
őstag

Javitva: Cim, kozepre igazitott kepek, beszurva tovabbi par kep a szellosebb szoveg erdekeben :D

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#9) Solten válasza zdanee (#1) üzenetére


Solten
addikt

"...Kessington-zár nincs..."

Kensington-zár...

Saor Alba

(#10) Solten


Solten
addikt

Vedd fel a kapcsolatot G. Lucas-al, esetleg forgat meg SW filmet (miert ne?), menyire faja lenne ha akcio elott az egyik rohamosztagos elokapja a masinat... :DDD

Saor Alba

(#11) Thunderzolee

Minden nagyon szép, minden nagyon jó, mindennel meg vagyok elégedve.. kivéve:
Az szovegeket kicsit szellosebbre tordelhetted volna, mert jelen allapotban vagyon suru a szoveg.
Ahogy azt már írták itt előtttem. :R
Am jó írás, lassan muszáj lesz venni egy netbookot, már annyi mindenkinek van.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12) Tomate


Tomate
veterán

Jó kis írás lett! Grat! :R

A webkamerás képen te vagy? :U :))

(#13) zdanee válasza Tomate (#12) üzenetére


zdanee
őstag

Thx. A kepen Romai Balazs, a pluss-pandamedvem lathato, aki nemsokra a 22. szuletesnapjat unnepli. :D

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#14) hocico


hocico
tag

még vmi hasznos info?
ilyet akarok mer csak ennyi pénzem van.
wifije milyen?

[ Szerkesztve ]

47 db DVD-nyi xxx képgyűjtemény eladó **** keresek: Dishonored tarot kártya, Quake 3 a Steamen **** virtual-analog szintetizátorok, lego készletek

(#15) zdanee válasza hocico (#14) üzenetére


zdanee
őstag

Wifije megfelelo, nem rossz, de lattam mar erosebbet is. A gepet a prohardver is tesztelte, nekik profibb felszereles all a rendelkezesukre, szerintem azt is olvasd el, az o cikkuk annyiban elavult, hogy azota ez lett a legolcsobb netbook, es igy mar elegge versenykepes: http://prohardver.hu/teszt/fujitsu_siemens_amilo_mini/megjelenes.html

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#16) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nem rossz ez a gép, de két dolog miatt nem kéne:
1.) 1,8"-os vinyó
2.) 8,9"-os kijelző

A tartós használatra kíváncsi leszek, hogyan fog muzsikálni a továbbiakban. Az árcédula nagyon meggyőző, szerintem ennek a gépnek ez az egy igazi előnye van a többi netbook-kal szemben.

A vinyó 47-48 fok? Az azért durva egy kicsit...

[ Szerkesztve ]

(#17) adalbert1


adalbert1
veterán

Én is kipróbáltam ma egy ilyet az egyik Saturnban.
Amik nem tetszettek benne:
- csak 2 usb port
- kensington lock hiánya
- számomra túl kicsi billentyűzet. Vakon gépelve az "e" helyett folyton "4"-est ütöttem... Mellette volt kirakva egy Acer aspire one, ott már sikerült normálisan gépelni, csak az 30k-val drágább...

Pozitívumnak így csak az ára tűnt, az alacsonyabb a vetélytársainál.

(#18) tothm


tothm
őstag

Nekem csak a külsejével kapcsolatban van kivetni valóm, szerintem nagyon csúnya!? :R

(#19) D1Rect


D1Rect
félisten

Nekem ilyesmi kéne második gépnek, multimédiára ott az asztali, hordozhatónak meg pont jó.

(#20) Thunderzolee válasza ^Clown (#16) üzenetére

Mi bajod az 1.8"-os HDD-vel?

Épp itt van előttem egy WD1500HLFS (150GB-os VelociRaptor) HDD. Ez a legújabb szerzeményem. :B Ez ugyebár 10.000RPM-es.
Nos, nem tudom a képeken mennyire látszik, de ez valójában egy 2.5"-os HDD, csak 3.5"-os rackbe van szerelve:

Ezzel csak azt akarom mondani, h nem biztos, h a méret a lényeg.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#21) adalbert1 válasza Thunderzolee (#20) üzenetére


adalbert1
veterán

Ugyan nem nekem címezted a kérdést, de szerintem az 1.8"-as HDD-vel a legfőbb probléma:
Egyáltalán nincs elterjedve (oké, ipodokban pl. az van), emiatt drágább mint a 2.5"-ök, emiatt nehezebb mondjuk nagyobbra cserélni, esetleg ha gari időn túl meghal újat venni... Esetleg ha valaki SSD-re akarná cserélni a HDD-jét annak is csak plusz nyűg a nyakába olyat keresni amit 1.8"-ban gyártanak.
Legalábbis én ezért tartanék tőle.

(#22) Thunderzolee válasza adalbert1 (#21) üzenetére

Ez rendben van, de a jövő úgyis a miniatűrizálás felé halad.
Bár tény, h beleszerkeszthettek volna inkább egy 2.5"-os HDD-t, nem sokkal nagyobb, nem sokkal fogyaszt többet, de legalább mindenki akkora méretű és fordulatszámút vehetne bele, amekkorát akar. :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#23) adalbert1 válasza Thunderzolee (#22) üzenetére


adalbert1
veterán

Hát ha annyira rá lennének mozdulva a gyártók az 1.8"-as HDD-kre mobil eszközökben már rég ez lenne mindben. :)
Legalábbis iPodokban ha jól tudom már 2001 óta ezt használják, notebookokban viszont csak elvétve találkozni velük (ugye a szóbanforgó netbook, ezen kívül amiről tudok : HP 2510P, Dell D430, meg még biztos van pár egyéb is, de jóval kevesebb mint 2.5"-el).
Szóval nem egy új keletű dolog, de mégse terjedt el annyira. A gyártók is sokkal kevesebb ilyet gyártanak mint 2.5"-ös modellt, valószínűleg azért mert sokkal kisebb a kereslet is rájuk mint a 2.5"-ösökre.

(#24) zdanee válasza adalbert1 (#23) üzenetére


zdanee
őstag

Az a vicc, hogy ha elhagyjuk a gumibelelest a vincsihazbol, majdnem el is fer a 2.5"-os, alig picit kene osszebb nyomni valamit az alaplap baloldalan...

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#25) adalbert1 válasza zdanee (#24) üzenetére


adalbert1
veterán

Hát itt a FS mérnökeit vagy a beszerzési osztályát kellene kérdezni az okokról. :)
Mondjuk még mindig 1000x jobb megoldás mint a kezdeti eee-k 4 GB-os flash memóriája, az kb. a semmire nem elég kategória.

(#26) Thunderzolee válasza adalbert1 (#25) üzenetére

No igen, ez meg a másik.
A 2.5"-os HDD-k 5400-es fordulata is elég kívánnivalót hagy maga után; de ez orvosolható, mert elégggé olcsón vannak 7200-es HDD-k is, legalábbis itt a PH-n szoktam apróhirdetésben látni.
De az 1.8-os HDD-k 4200-es RPM-je a 2MB-os pufferral.. hátt... :U

Ez kábé pont olyan, mint az általad említett 4GB-os SSD.
Azért ez túlzás. Ettől nem lesz jobb egy miniatűr noti, inkább megjelenése után hamarabb rákerül a pecsét: "futottak még" kategória.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#27) zdanee


zdanee
őstag

Azert minnel kissebb a lemeztanyer, annal kevesebb rpm is eleg, de a 2MB buffert en sem ertem, ezen felesleges sporolni, es lenyeges pont...de, mint mondtam volt, elegedett vagyok a masinaval igy is :D 60 gigan a rendszer, 250-es passporton minden mas.

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#28) 4sal3


4sal3
tag

hali
tetszett az írás :) szimpatikusnak tűnik a gép, és az ára sem utolsó szempont.
mondjuk én az acer masináját választottam, de nem bántam meg.
jók ezek a kicsi gépek.

(#29) adalbert1 válasza Thunderzolee (#26) üzenetére


adalbert1
veterán

Hát annál még sokkal jobb lehet.
Persze a 4 GB-os eee azért lehetett siker, mert az volt az első megjelent netbook... Ha most jönne ki egy gép ugyanazokkal a specifikációkkal valszeg. sokkal kevesebb vásárlója lenne.

(#30) momo2828


momo2828
tag

Nekem is tetszett az írás, és most tettem szert egy ilen masinára. Azonban olyanokat olvasok, hogy bírja 3, akár 4 órát??, de nálam nem húzza tovább 2 és fél óráig. Ha csak netezek akkor meg max 2 óra...
A vincsi tényleg hagy kívánnivalót maga után.. Mire betölt a win 7, hát...., de nem baj hibernálva teljesen ok a sebesség.

(#31) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Üdv Mindenkinek!

Én most gondolkozom egy ilyen gépen.Azóta még jobb lett az ára 59K (Ha tud valaki még jobbat jelezze).Várnék esetleg még tapasztalatokat ha van.

Köszöntem :R

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.