Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DEJVID


DEJVID
őstag

Azigen. Elképesztő

[ Szerkesztve ]

(#2) CséZé


CséZé
őstag

szerk: semmi. :D

[ Szerkesztve ]

(#3) P00By


P00By
nagyúr

Mi a gond? :F :P :D

CséZé: Háhá! :D

[ Szerkesztve ]

(#4) máyköl


máyköl
veterán

Hát sajnos ez nagy probléma.
Én azokon szoktam nevetni, akik koldulnak, és érdekes szövegeket írnak ki. Miért nem kérdezik meg legalább valakitől, hogy hogyan kell helyesen írni?

"Apukám mekalt, én éhhes vagyokk"

(#5) #39306496


#39306496
törölt tag

ennyiből nemigen lehet levonni következtetést. nálam is, ismerőseimnél is gyakori, hogy ha rákeresünk valamire, akkor nem a konkrét szót írjuk be helyesen, hanem azt a kifejezést, amit a leggyorsabban be tudunk írni, és valószínűleg jó találatokat dob majd ki rá a kereső. pl youtube--> you, yt, microsoft--> ms meg ilyenek :D

(#6) BITBOYS


BITBOYS
addikt

[link] :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#7) biker válasza BITBOYS (#6) üzenetére


biker
nagyúr

ez durva :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#8) atom87


atom87
aktív tag

Ez derék... :DDD

Kawasaki z1000

(#9) Szten Márs válasza máyköl (#4) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Gondolom azoknak is vicces, akiknek nem adatott meg, hogy érdemben iskolába járjanak, és az utcára kényszerülnek koldulni.

(#10) máyköl válasza Szten Márs (#9) üzenetére


máyköl
veterán

Honnan tudod, hogy nem jártak iskolába? Mert az oké, hogy gimit/egyetemet nem végeztek, de szerintem a koldusok nagy része az általánost lejárta.
Ott pedig igazán meg lehetett volna tanulni helyesen írni.

Ha pedig még az általánost sem járta, akkor is valahogy megtanult írni. Az írástanulás közben pedig nyilván tanították a helyesírást is, nem csak a betűket.

(#11) Szabesz


Szabesz
őstag

Szerintem ebbe azért beleszól az is, hogy a Google keresőmotorja kijavítja a helyesírási hibákat általában, vagyis elég a fonetikus leírás, már rögtön ajánlja is fel a helyes (több oldalon szereplő, valószínűleg helyes) alakot. Kényelmesség nagy úr tud lenni, főleg ha csak keresésről van szó.

¯\_(ツ)_/¯

(#12) Szten Márs válasza máyköl (#10) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az "érdemben" szó szerinted miért került a mondatba? Valamennyi ideig nyilván járt oda. De hogy nem volt alkalma túlzottan kiiskolázni magát, az biztos. Ez azt hiszem a legkisebb mértékben sem vicces, úgy, hogy egy kényelmes szobában egy számítógép előtt flesselünk ezen, miközben akin flesselünk ott ül és koldul egy aluljáróban, úgy, hogy könnyen lehet, valóban meghalt az apja, de ha nem is így történt, kissé más helyzetben van, mint mi. Összegezve: én nem találom poénosnak más nyomorát, akár szellemit, akár bármilyen más jellegűt...

(A helyedben én egyébként sem röhögnék ki másokat helyesírás miatt, amíg nemhogy szövegtörzsben, de címben (!) olyan hibákat követek el, hogy egy igekötő és az ige közé szóközt biggyesztek ("vissza írni"), mert ez az egyik legkeményebb hiba, amit el lehet követni, kb. egy szinten van azzal, amit kifiguráztál - ezt csak úgy mellékesen említem...)

[ Szerkesztve ]

(#13) lapa válasza Szabesz (#11) üzenetére


lapa
veterán

ha arra gondolsz, hogy csak emiatt lett a sok szécsény, akkor nézz rá, nekem széc -re csak szécheny... javaslatokat ad.

ezt az egész írásbeliséget be kéne tiltani szerintem, mielőtt valami földönkívüli meglátja mi folyik a bolygón.

múltkor javasoltam, hogy szavazáskor is legyen két kérdés:

írja le a jelenlegi miniszterelnök nevét:
54 - 29 =

de úgy is lehet venni, hogy velük nem kell megküzdened a munkaerőpiacon.

(#14) Szten Márs válasza lapa (#13) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mondjuk attól, hogy valaki diszkalkuliás, még képben lehet a politikát illetően, szóval mondjuk inkább a jelenlegi miniszterelnök neve, plusz még valami alap politikai kérdés.

(#15) máyköl válasza Szten Márs (#12) üzenetére


máyköl
veterán

"én nem találom poénosnak más nyomorát, akár szellemit, akár bármilyen más jellegűt..."
Én sem. A szellemi nyomort nem értem egyébként hogyan jön a helyesírási problémákhoz. Egyébként nem tudom hol nevettem azokon az embereken, akik az aluljáróban koldulnak, nagyon is sajnálom őket, és tényleg nem tartom abszolút humorosnak. De azon néha tényleg csak nevetni tudok, hogy miket írnak ki. Mert ha megtanult írni, akkor valószínűleg megvolt rá a lehetősége, hogy a helyesírást is megtanulja. Nem tette. Nem nevettem az élethelyzetén, és nem is fogok.

"könnyen lehet, valóban meghalt az apja" Erre azért nem vennék mérget, de ha így is van, megint ugyanazt mondhatom csak, ezen nevetni tényleg rossz dolog.

Azért az, hogy "vissza írni" vagy "visszaírni" szvsz nem olyan súlyos hiba mint a "meghalt" vagy a "mekkalt". De lehet, hogy nincs igazam. :)

Egyébként az sem mindegy, hogy "szervíz" vagy "szerviz", ne felejtsd, te írtad mindig hosszú í-vel, helytelenül.

De ne vitázzunk, kérlek. :)

(#16) Szabesz válasza lapa (#13) üzenetére


Szabesz
őstag

Én erre a jelenségre gondolok

Minek fáradjon a helyes alak előbányászásával, ha elég a fonetikus?

¯\_(ツ)_/¯

(#17) Szten Márs válasza máyköl (#15) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Lehet, hogy én írtam helytelenül, sőt valószínűleg most is írok szavakat helytelenül. Csak éppen nem röhögöm ki azokat, akik - főleg ilyen helyzetben - helytelenül írnak. Ezen van a hangsúly a hsz-em második felében. Amíg valaki maga sem tud valamit, ne nagyon figurázzon ki másokat miatta.

A szellemi nyomor alatt azt értem, hogy valaki nem tud alap magyar szavakat sem leírni. Lehet, hogy rossz kifejezést használtam rá.

Az, hogy nem tudja ezeket a szavakat leírni, igencsak szorosan összefügg az életével, azzal, hogy hogyan kell tengődnie. És azzal, hogy a kiírásán nevetsz, ezen nevetsz. Ilyen egyszerű. Azt meg te sem gondolhatod komolyan, hogy mert valaki megtanulta leírni a betűket, a helyesírást is volt alkalma, lehetősége korrektül megtanulni.

Az igekötős baki pedig simán van olyan súlyos, mint az említettek. Az említett hiba egyszerűen arról szólt, hogy az írója megpróbálta hallás után leírni a szót, de hogy ezek az igekötős anomáliák honnan jönnek sokaknál, elképzelni nem tudom. (Képzeld, ha azt írtam volna "el képzelni nem tudom" - hülyén néz ki, nem?)

Az utolsó mondattal egyetértek, de ezt a beszólást igen durvának éreztem...

[ Szerkesztve ]

(#18) máyköl válasza Szten Márs (#17) üzenetére


máyköl
veterán

"de ezt a beszólást igen durvának éreztem"
Mármint melyiket? Az utolsó mondatot? Miért?

[ Szerkesztve ]

(#19) lapa válasza Szten Márs (#14) üzenetére


lapa
veterán

aki nem tudja kiszámolni mennyivel húzta őt le az aktuális banda, az inkább ne. nem a politikában kell képben lenni, hanem az életre gyakorolt hatásaiban. de nem veszünk össze, értem mire gondolsz.

(#20) lapa válasza máyköl (#18) üzenetére


lapa
veterán

arra gondolj, hogy ezek az emberek olyan korban jártak iskolába, amikor 6 elemi volt a kötelező. egy falusi iskolában tanultak úgy, ahogy. aztán lehet, hogy lehúzott egy életet a szalag mellett vagy napszámban, semennyit se írva. erre még rátöltött nem kevés alkoholt, és egyébként sem épp az a legnagyobb baja, hogy helyes-e a táblán a szöveg. csak enne valamit.

el sem tudjuk képzelni mi mire szarnánk rá egy ilyen helyzetben, szóval inkább ne is feszegessük.

[ Szerkesztve ]

(#21) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Ha már helyesírás! "koldusok nagy része az általánost lejárta." Nem kijárta?

(#22) Szten Márs válasza máyköl (#18) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem, hanem amelyikből kiindult az egész: "Én azokon szoktam nevetni, akik koldulnak, és érdekes szövegeket írnak ki."

(#23) máyköl válasza potyautas (#21) üzenetére


máyköl
veterán

De. Igazad van.

Szten: Ha félreértettél, sorry. A táblákon szoktam nevetni, amiken a feliratok olvashatók. A kolduson nem nevetnék, az már tényleg erős lenne.

[ Szerkesztve ]

(#24) biker válasza Szabesz (#16) üzenetére


biker
nagyúr

igen, de az adwords minden szóra egyedi találatot számol.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#25) potyautas válasza máyköl (#23) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Valószínűleg én is nevetek egy jót, ha egy ilyen táblát meglátok. Nem életszerű, hogy az ember első pillanatban a mögötte lévő problémákra gondol. Az majd később jön. Talán nem is olyan hamar.

(#26) rolkaDb válasza biker (#7) üzenetére


rolkaDb
aktív tag

+1 ;]

(#27) Eastman


Eastman
őstag

Ezek szerint meg kell tanulni a helytelen írást is. :D

(mármint az adw-höz)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#28) Yeffy


Yeffy
veterán

"...ujj csészényi terv..." :DDD :C Ezen besírtam...

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#29) zoo8800


zoo8800
veterán

Még jó, hogy nem Dessewffy Arisztidről nevezték el a programot :DD

(abba most ne menjünk bele, hogy mennyire "új" az ÚSZT.)

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.