Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) negyedes


negyedes
addikt

Ijjjjjjjjjj ilyen nekem is kell. :C Mindig bajba vagyok ezekkel nagy kavefozokkel meg filterekkel es kavemennyisegel.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#2) 7


7
addikt

Ajanlom ezt a videot, ha mar szereted a kavet :)

(#3) Depression


Depression
veterán

Kínáltak párnás kávéval egy boltban. Örültem az ingyen kávénak, de csak addig, amíg meg nem kóstoltam. Az volt az utolsó az biztos. Lehet, hogy valakinek ízlik, de a kávéhoz semmi köze nem volt.
A program eltérést a végén átfogalmazhatnád, mert nem értem, hogy mi a különbség.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#4) biker válasza Depression (#3) üzenetére


biker
nagyúr

ha senseo volt, nem csodálom, hogy nem tetszett. a 45mm-es párna az kb 1-1,5cm magas, ez 7g kávé, a senseoba ha 7g van, akkor az kb 5mm mags kellene legyen :(

a program eltérés:
dimarson: potméterrel főzés előtt akár csészénként beállítható a kívánt vízmennyiség
soltazza (mint a legtöbb automata gép): a gombot folyamatosan nyomva tartod amig el nem éred a kért mennyiséget, ha kész, elengeded, ezzel eltárolod az adatot, ergo csészénként nem változtathatod, csak még egy csészényi lefőzéssel

és ebbe (abba is, csak nem írják) tehetsz bármilyen kávét, eddig a tchibo espressó és a lavzza crema a nyerő, segafredo amit lehet kapni őröltben, annak köze nincs a presszó kávéházban kapható segafredo kávéval

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5) biker válasza 7 (#2) üzenetére


biker
nagyúr

ismerem ezeket, tele a youtube vele :)

másik lényeg: a crema az nem egyenlő azzal, amit a kávégépek szűrő utáni labirintusa tesz habossá, hanem az, amit a nagy nyomás az őrleményben okoz szénsavképződés. sok kávégép csal a habosításkor. Ezt még nem tudom, mennyit csal, mert nem szedtem szét az alsó tölcsért, de szemre nincs benne labirintus

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6) tildy válasza biker (#4) üzenetére


tildy
nagyúr

Senseo votl anno egyik munkahelyen. Nem votl a kedvencem...
Most legutóbb viszont iylen patronosak voltak, de ez meg dréga volt.A legjobb kávét eddig azt hiszen Senco (?) masina csinálta, abba szemes kávé kell.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7) biker válasza tildy (#6) üzenetére


biker
nagyúr

saeco :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#8) tildy válasza biker (#7) üzenetére


tildy
nagyúr

Azaz. :) Csak nem jutott eszembe a neve, köszönöm.

Nekem a patronosak nem bejövősek, amit vettél , ez tényleg jó áron volt , ráadásul igazándiból választhatsz , párnás kávét raksz bele, vagy normált.
Nálunk is az van, amit mondasz, egy személyre kell csak kávé, így én átálltam neskávéra. Tudom ízben más, de úgyis tejeskávéként iszom.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9) biker


biker
nagyúr

vagy sencor?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10) tildy válasza biker (#9) üzenetére


tildy
nagyúr

Saeco volt. Még a régebbi fajta, már 10 éve is ugyanolyat láttam a volt munkahelyemen. ISteni kávét csinál.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11) Blaise


Blaise
veterán

Jól néz ki :)

Milyen párnával működik? Senseo?

(#12) biker válasza Blaise (#11) üzenetére


biker
nagyúr

el is olvastad, vagy csak szép a kép? :U

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13) Blaise válasza biker (#12) üzenetére


Blaise
veterán

Bocs, de nekem a "70mm-es párna" nemsokat mond :U

(#14) biker válasza Blaise (#13) üzenetére


biker
nagyúr

"az egyszemélyes ESE podok 45mm-esek, nem 70, mint a senseo"

ez is ott volt. :)
E.S.E. pod = easy serve espresso, ez egy szabvány, ami 45mm.
a senseo 65 vagy 70mm, nagy lapos valami.

pont emiatt a rosz méretarány miatt a senseo párna nem tömörített, mert összetörne. az ese podok tömörített párnák.

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#15) Blaise válasza biker (#14) üzenetére


Blaise
veterán

:R

(#16) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Köszi:R:R

Kedden veszek is egyet nyilván :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#17) Thunderzolee

:D

http://www.youtube.com/watch?v=cen2utlCC9o&fmt=18

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#18) biker válasza Nyugdíjas (#16) üzenetére


biker
nagyúr

de megtetszett :)
őrölt kávé esetén ne ess abba a hibába, mint máshol, ahol jellemezték, hogy teletömöd, mert nem tudod lecsukni.
lazán megtöltöd, majd lepréseled, ekkor éred el a perem alatti kb 5mm-t, ekkor már lecsukódik.
sajna nincs ereje lepréselni magát a gépnek.
párnával nincs gond, az préselt gyárilag
ha gagyi durván őrölt kávéd van, nem tudod préselni, mert kirugózza magát :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#19) biker válasza Thunderzolee (#17) üzenetére


biker
nagyúr

soltazza videók, ugyanilyen ez is
hátha kedvet csinál

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#20) nyunyu


nyunyu
félisten

Bakker, pont most rendeltem alkatreszt a b*zi Bosch Barinohoz, valami 5k lesz harom tomites, meg egy szita bele. :W
Zacctartot nem is rendeltem, mert az +5k lett volna...

Amugy kave fronton: Musetti Evoluzione ha femdobozosan veszem, akkor 1600 penz a 250gr, 45Ft-re jon ki 7gramm, mig ha ESE podkent, akkor 9600 a 150db-os karton, vagyis 64Ft/pod.
Musetti 201 pod csak 30Ft/db, de joval erosebb, meg picit savasabb.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#21) biker válasza nyunyu (#20) üzenetére


biker
nagyúr

ezen a 201 podon már gondolkoztam, mert olcónak tűnik
[link]
csak nemtudom, nem e okkal olcsó :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#22) biker


biker
nagyúr

kávémeghajtású autó

basszus, 11.000 adag espressótól én is mennék mint állat :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#23) nyunyu válasza biker (#21) üzenetére


nyunyu
félisten

ezen a 201 podon már gondolkoztam, mert olcónak tűnik

20% arabika, 80% robuszta, azert ennyi az ara.
Egyebkent meg igy is veri izre, allagra az Omnia es tsait.

Asszem 2.5 eve lett exmelohelyem partnere/ugyfele a Szamila, azota azt ittuk uzemi szinten, havonta elfogyott egy-masfel karton a <10 fos cegnel.
(Fonokom persze flancolt az Evoluzione poddal, mondvan neki az jar...)

En csak napi kettot mertem belole inni, mert a gyomrom elegge erzekeny (kavet feketen egyaltalan nem birom, csak sok tejjel), de kollegak torkan lecsuszott a 4-5 is, plane ha valamelyik hulye ugyfel felbosszantotta oket.
Olyankor kotelezo cigiszunet, aztan kifele menet ritualisan utba esett a kavefozo is...

Egyebkent van demokavezojuk a raktarnal, ugyhogy akar meg is kostolhatod, mielott beruhazol egy kartonra.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#24) biker válasza nyunyu (#23) üzenetére


biker
nagyúr

ezt a demokávézót nem hallottam még, utánajárok :)
én kipróbáltam sok kávét, eddig kettő jött be:
Tchibo espresso (piros/fekete zacsis)
Lavazza crema gusto

a segafredo crema, mokka, mokate, és hasonló csodák egyike se jött be igazán, egész világosra vannak pörkölve, és elég durvára őrölve
a felső kettő az egész finomra őrölt és jó sötét

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#25) mephi666 válasza biker (#24) üzenetére


mephi666
nagyúr

én is imádom a kávét, a segafredo nekem sem jött be... meg vettem máskor davidoff kávét... hát 250g került egy ezresbe és szerintem pocsék volt :( otthon általában csak én szoktam főzős kávét inni, barátnőm csak ritkán kér (ő inkább cappuchino-párti) erre van egy jókis szarvasi kávéfőzőm, amihez adtak 2 és 6 személyes betétet is... reggelente szoktam főzni mindig egy 2személyes adagot, iszok egy frisset... délután pedig a maradékot szoktam meginni, miután hazaérek melóból... szerintem jó kávét főz... itt a cégnél ilyen darálós saeco van, de az nekem annyira nem jön be... szoktam néha olyat is inni, de valamiért nem kedvenc... kávéfajtából meg a paloma a favorit :) nem drága, elég erős és nekem nagyon ízlik...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#26) caizzz


caizzz
aktív tag

En az illy kavet szeretem.

marakujás kőbányai

(#27) Ariadne


Ariadne
őstag

Érdeklődöm, hogy még mindig tökéletesen működik a kávéfőző, panaszmentesen? Tervezek ilyet venni a családnak, és bár az ára önmagában olyan, hogy egy próbát megér, azért jó lenne hallani, hogy az azóta eltelt időben jól viselkedik.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#28) Gergő_


Gergő_
őstag

ez tényleg jól hangzik.
bocs' a kocka kérdésért, de kb mennyi energiát használ el egy főzéshez?

(#29) Dorien válasza caizzz (#26) üzenetére


Dorien
veterán

Az finom is nagyon. :K
De presszóban sokféle jó van: Piazza d'Oro, Manuel, Pellini, amikre emlékszem.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó audiofil sztereó fejhallgatók --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#30) nyunyu válasza Dorien (#29) üzenetére


nyunyu
félisten

Illy tenyleg finom, csak heroinaron nyomjak. :(

Musetti is ott van a topon izben (boven Pellini, Manuel szintje, ez a harom nagyon kedvencem)
Cafe Perte sem rossz (egy fokkal jobb, mint a Piazza d'Oro, szoval boven nem a csucs)

Lavazzat szokni kell, elegge egyedi ize van, van akinek bejon, van akinek nem.
Segafredo eleg kommersz, olasz kave alja.

Nemet kavesoknak Dallmayr, IO, Helmut Sachers (mondjuk ez osztrak)

Amint viszont sehol nem birok meginni: Vergnano, ZiCafe, Omnia.
Ezektol mindig epet hanyok :(

Sarki kifozderol is azert szoktam le, mert eloszor Vergnanot nyomattak, aztan tavaly kikerult egy Manuel tabla, onnantol parszor beultem hozzajuk kavezni, erre iden lecsereltek a joval olcsobb ZiCafera. :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31) biker válasza Ariadne (#27) üzenetére


biker
nagyúr

hogyne mukodne. istenkiraly. holnap mikor csinalom a kavekat, lesz foto is.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#32) biker válasza Gergő_ (#28) üzenetére


biker
nagyúr

ezt nem tudom

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#33) biker


biker
nagyúr

akkor a kávék:

1: espresso (kicsit hosszabb), most épp segafredo intermezzo (bár többet nem veszek, nem tetszik, a tchibo espresso piros/fekete csomagos jobb)

2: egy melanzs (méz, tej, kávé, tejhab, fahéj) koffeinmentesből

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#34) bl4ze válasza biker (#33) üzenetére


bl4ze
veterán

ez a gep koszono viszonyban sincsen egy igazi eszpresszo geppel, tudom olcso meg minden.... ha igazi gepeket, igazi kavekat akartok latni akkor irany a www.kavekorzo.hu
ott kave gep tesztek, kave tesztek is vannak...

.:. bl4ze .:.

(#35) biker válasza bl4ze (#34) üzenetére


biker
nagyúr

attól jó a kávé, ha 200.000Ft-os géppel főzöd? nem hiszem.

én vittem haza a céges nespressoból kapszulát, kibontottam, és beletettem ebbe, lefőztem, ugyanolyan volt az íze.
krém kicsit vékonyabb lett, lévén ebben nincs olyan "habképző" csalás, mint a nespresso/senseo gépekben, csak a szűrő.

főztem benne 300Ft-os kávét, és ugyanolyan semmi lett mint más géppel.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#36) bl4ze válasza biker (#35) üzenetére


bl4ze
veterán

a kave attol jo ha szakszeruen, megfelelo technikai korulmenyek kozott keszul.
ez a gep mindent tud csak eppen nem megfelelo az eszpresszo kesziteshez...
9bar nyomas, stb... semmi baj , csak egy hasznos oldalra akartam felhivni a figyelmet azoknak akiket erdekel netan szertik a kavet.... dont flame nigga :o :O

.:. bl4ze .:.

(#37) Gergő_ válasza bl4ze (#36) üzenetére


Gergő_
őstag

ehhez mit szólsz?(biztosan nincs meg a 9 bar)

[ Szerkesztve ]

(#38) P00By


P00By
nagyúr

Nespresso Le cube.

Én fortissio lungo-t szoktam inni, ez 7-es erösségű.

Az biztos, h megéri keresgélni, de ez szinte mindenre igaz :D

[ Szerkesztve ]

(#39) biker válasza bl4ze (#36) üzenetére


biker
nagyúr

tudtommal 15 bar (rá van írva, de ki méri meg?)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#40) biker válasza P00By (#38) üzenetére


biker
nagyúr

nespressoból Indriga a favorit nálam

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#41) P00By válasza biker (#40) üzenetére


P00By
nagyúr

Maradi vagyok! :D

(#42) biker


biker
nagyúr

Musetti Cremissimo
csak úgy...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#43) zolnagy válasza biker (#39) üzenetére


zolnagy
őstag

Az csak a pumpa nyomása. De annyival nem jó átnyomni az őrleményen. A normálisabb espressogépek ezt leszabályozzák 9-10 bar-ra.

(#44) ajsa


ajsa
újonc

Kedves Biker!

Poddal is próbáltad? Ha igen, mik a tapasztalatok?

(#45) biker válasza ajsa (#44) üzenetére


biker
nagyúr

Persze, amint elfogy az őrölt kávé, csak ezzel fog menni.
lásd #42 szólás.
Musetti podokkal. www.szamila.hu
Kiváló. Persze az index kávéfórumban ki....ul leszarozták, de ez van, ha valaki olyat mer oda ajánlani, ami gép nem 100.000Ft, nem kell hozzá egy daráló, szakember, és nem kell egy fél konyha hozzá :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#46) ajsa válasza biker (#45) üzenetére


ajsa
újonc

Köszi a választ, nem tudtam,bár sejtettem, hogy saját kép. :) Azóta rendeltem egy ilyet, remélem, legkésőbb holnap ki is hozzák. Akárhogy is, ennyi pénzért megéri kipróbálni, úgy döntöttem. Munkahelyre jó lesz. ;)

(#47) biker válasza ajsa (#46) üzenetére


biker
nagyúr

és párnával vagy őröltel akarod nyúzni?
őröltnél ne töltsd túl, mert nem tudod lecsukni majd :) kb fél/kétharamd magasságig kell tölteni (tömörítve), ez a 7g kávé.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#48) ajsa válasza biker (#47) üzenetére


ajsa
újonc

Poddal. Ezért is kérdeztem. Amit vettem (Solac), az sajnos a leírás ellenére nem működött rendesen az ESE kávépárnával. :(

(#49) biker válasza ajsa (#48) üzenetére


biker
nagyúr

milyen solac volt és mi volt a hibája? érdekel...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#50) ajsa válasza biker (#49) üzenetére


ajsa
újonc

Solac CE4490. Poddal használva a szűrőtartó tetején is folyt a kávé, és jött a gőz. Persze, először azt hittem, hogy nincs eléggé rászorítva, de a kart "recsegésig" meghúzva is ugyanez játszódott le. Háromszor is kipróbáltam, semmi. Most visszaküldtem (elállási jog) és várom, hogy visszautalják a pénzem. Egyébként egy érdekes megoldás ennél a modellnél a pod használata, ugyanis nem egy külön szűrőt adnak ehhez, hanem egy műanyag betétet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.