Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Richie86


Richie86
senior tag

Mehet a cicaharc (a kamerák mögött meg egymás markába csapnak).

(#2) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Megjelent a Huawei is a szánalmasok palettáján.

(#3) Richie86 válasza Fejvadi (#2) üzenetére


Richie86
senior tag

Ja szvsz a mai világban annyi mindent átvesznek egymástól a gyártók (vagy bevallják vagy tagadják), hogy ezen szarozni kár. Persze a pénz az pénz, de inkább dolgoznának össze időnként, mint hogy perelgetik egymást.

[ Szerkesztve ]

(#4) doongoo válasza Fejvadi (#2) üzenetére


doongoo
addikt

Vagy inkább a nagyok közt, ahol már ilyen okoskodásokra is van elég felesleges pénz...

(#5) kengyel


kengyel
nagyúr

A perköltség árából, inkább dobjanak össze egy Samwei telefont :D

kengyel

(#6) #16820480


#16820480
törölt tag

Csak pár évet késtek a pereskedési témával :)) Úgy látszik a termékeket már eléggé jól lemásolták a konkurenciáról, nem tudtak mást kitalálni :N

(#7) crue


crue
őstag

Kína és a szellemi tulajdon? lol

(#8) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Oda-vissza perelés?! Az ügyvégi irodánál óriási parti van most szerintem.. :D ;]

(#9) galaxys80


galaxys80
veterán

Kínaiak perelnek? :D Az év vicce. :))
Hát nem úgy volt, hogy a másolás náluk a tisztelet jele? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10) Kasya


Kasya
nagyúr

Gondolom a Huawei verszemet kapott es latott egy lehetoseget abban, hogy a jo nagy eladassal rendelkezo Samsungbol penzt nyerhessen. Ettol meg nem biztos hogy igazuk van, vagy hogy egyaltalan erdemes volt meglepniuk.

A nevuket most felkapta a media, ez is egy fajta reklam. Hogy pozitiv-e, abban nem vagyok biztos. De talan mindegy is...

Az azert vicces, hogy a Galaxy S2-ig visszamelogel vadaskodnak. Szamomra itt vesztette el a valodi hitelesseget az egesz ugy.

(#9) galaxys80: Nem is mernek Kinaban pereskedni erdekes modon :D

[ Szerkesztve ]

(#11) bakosszabolc


bakosszabolc
tag

Apa kezdődik! :(

Simply Clever.:D > NOKIA E75, E52 / NOKIA Lumia800 / HTC One M7 / HTC 10 / Huawei P20Pro

(#12) Fejvadi válasza doongoo (#4) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Így gondoltam én is. Amelyiknek kicsit jobban kinyílik a csipája, egyből 200e-ért adja a telefont és perel.

(#13) mjani1172 válasza galaxys80 (#9) üzenetére


mjani1172
addikt

De csak addig amíg ők lopnak.
Egy kínai bíróságon nem nyer koreai cég kínaival szemben.Az a cél hogy a piacot megtisztítsák a samsungtól.

[ Szerkesztve ]

(#14) janeszgol


janeszgol
félisten

És ha csak pénzmosásról van szó? Most ide megy a pénz, aztán oda.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#15) HarleyCustom válasza janeszgol (#14) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Ez egy jó reklám fogás a pereskedés. A sajtó foglalkozik velük.
Presztizsből csinálják már szerintem. Ez a trend!
És be is jön nekik.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#16) hemaka


hemaka
nagyúr

Ingyen reklám mindkét félnek :D

(#17) ulysse


ulysse
csendes tag

Ez is jó [link]

Ugyan öreg szálkásabb vagy ,mint egy egész kárászraj.

(#18) munnergep válasza Kasya (#10) üzenetére


munnergep
senior tag

A Huawei egy méretes információs és kommunikációs technológiai cég volt már 2011-ben is, miből gondolod, hogy a Samsung Galaxy S2 a 2011-es megjelenésekor nem használhatott fel bármilyen huawei szabadalmat?

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#19) Graphics válasza Fejvadi (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért ez nem épp ilyen egyszerű.

A Huawei hálózati megoldásai hamarabb voltak, mint a Samsung mobilgyártása... És nem elképzelhetetlen, hogy tényleg sértenek szabadalmakat.

Én azért megvárnám az esetleges részletesebb leírást, hogy melyik ponton érinti a Huawei-t a dolog.

És hogy a Samsung csak rápoénkodott-e a dologra.... Amúgy ügyes a Huawei, mert viszonylagos függetlensége van a Samsungtól technológiailag.

Persze lehet memória terén a Samsung beszállító, de a SoC szintjén a TMSC-nél gyártják a Kirin SoC-okat, tehát a Samsung keze se ér oda mindenhova, mint az Apple-nél.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Titánok harca.. Ez az egyik legdrágább marketing befektetés..

Finn the human

(#21) SLacus


SLacus
csendes tag

Az ügyvédeknek is meg kell élniük valamiből.

Egyébként peren kívül megegyeznek, szerintem.

(#22) Kasya válasza munnergep (#18) üzenetére


Kasya
nagyúr

Teljesen realis, hogy egy cegorias 5 evvel kesobb dobben ra, hogy a szabadalmat mas is hasznalja/hasznalta. Foleg, miutan mar piacon sincs a termekek jo resze, amivel gondjuk van. Nem tudom mit akar perelni rajta utolagosan, de legalabb nagyot mondd...

(#23) #67656192


#67656192
törölt tag

Pont a kínai mondja, hogy loptak tőle. Ugyanmár...
A P9 nem hozott elég figyelmet?

[ Szerkesztve ]

(#24) Graphics válasza #67656192 (#23) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem azon van a hangsúly ,hogy kínai vagy sem :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25) Scholes9


Scholes9
nagyúr

/popcorn

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#26) crue válasza Graphics (#24) üzenetére


crue
őstag

De pontosan azon van, mivel kínai bíróságokon is perelnek. Melyik nem kínai gyártónak lenne akár fikarcnyi esélye is kínai bíróságon?

(#27) Balint1408


Balint1408
aktív tag

Vajon így akarják megnyerni maguknak a vásárlókat?

A térerő veled van!

(#28) Alastair'


Alastair'
nagyúr

"Samsung egymás ellenére jogi vitáira gondolni"

Ez csak nekem hangzik furán?

Egymás elleni jogi vitáira - valahogy jobban olvasható.

Alister from Hell

(#29) #86973952 válasza Graphics (#24) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ne fáraszd magad, alapvető fogalmakkal sincsenek tisztában.

(#30) #67656192 válasza Graphics (#24) üzenetére


#67656192
törölt tag

Miért is nem?

Semmi bajom egyikkel sem de egy kicsit visszatetsző a dolog.
A lényeg az, hogy sem a hirt sem a pert nem kell ennyire komolyan venni sem ott sem itt. :)

[ Szerkesztve ]

(#31) Fejvadi válasza Graphics (#19) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Nem mondtam, hogy nem lehet igazuk. Csak annyi, hogy nyílok a csipájuk, mert újabban sikerül jó telefonokat összerakniuk. Persze ennyi pénzért más is tudna. Ugyan ilyen jót hóval olcsóbban is lehet kapni. 200 meg 260e-t sose adnék érte.

(#32) doongoo válasza Fejvadi (#31) üzenetére


doongoo
addikt

Most itt melyik teló áráról is van szó? Mert a Huawei P9 pl. azért ettől jóval olcsóbb

(#33) Graphics válasza Fejvadi (#31) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Most úgy az árazás nem volt annyira szempont a cikkel kapcsolatosan.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#34) Halkow.


Halkow.
senior tag

Csöves Huawei pénzt próbál koldulni, szánalmas, mint ahogy a kirin f@ssal szerelt csúcsmodeljük is.

[ Szerkesztve ]

(#36) Graphics válasza Halkow. (#34) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De felesleges ez a "stílus" ...

Normálisan :) ez nem óvoda.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#37) Crafter32


Crafter32
őstag

Úgy látom sokaknak vicces a Kínai pereskedés szellemi tulajdon miatt. Csatlakoznék. Másolásból áll az egész ország és csak égeti magát a Huawei.

(#38) blagolf


blagolf
senior tag

Kicsit jobban megy a Huaweinek, és már el is megy az eszük? Beszáll a két idióta mellé? (alma, samu)
:C

Üdv, Zoli

(#39) Graphics válasza Crafter32 (#37) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Már sejtettem, hogy megérkezel.
De már belefáradtam ebbe... :N

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40) Fejvadi válasza Graphics (#33) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Igaz, csak kicsit elragadtattam magam. Nem ment ki a fejemből ez a 260 ezres ár.

(#41) laci_csk


laci_csk
senior tag

Na ez is alatamasztja hogy miert nem csipazom se a huvejt sem a samut: lopnak, es masikra kialtjak hogy tolvaj. :W De csak igy lehet mostanaban megelni.
Majd csak megoldjak egymas kozott valahogy.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#42) doongoo válasza Fejvadi (#40) üzenetére


doongoo
addikt

Lesz az ennél jó pár 10-ezerrel olcsóbban is. Nem feltétlenül kell itthon venni...

(#43) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Szerintem egy idő után már nem lesz olyan ami nem sért szabadalmat. Elég idegesítő, hogy azért nem lehet rendes telefont kiadni vagy fejleszteni, mert valami az egyik valami meg egy másik gyártó szabadalma éppenséggel.
Telefont fejleszteni pedig csak tyúklépésenként lehet.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#44) gazdi40


gazdi40
csendes tag

Ez hihetetlen egy órát röhögtem rajta Nem elég hogy a két fő selejtgyárto pereli egymást még komolyan is veszik öket hihetetlen . Nem ezzel kéne kitűnni hanem a minőséggel meg az innovációs fejlesztésekkel ami ugye nem megy erre eljátsszuk a hu pereskedünk játékot . Azon tűnődöm hova fog még süllyedni a mobilipar :W

(#45) NandorHUN válasza gazdi40 (#44) üzenetére


NandorHUN
addikt

Ha már itt tartunk szerintem Apple és Sony vagy LG sokkal selejtesebb telefonokat gyárt manapság mint ez a 2 márka.
Samsung új telefonjai nagyon jól össze vannak rakva ahogy Huawei telók is. Ellenben a fent említett címekkel.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#46) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Úgy látom megindúlt egy új trend a marketingpiacon per címszóval. :) Vicc amit ezek a gyártók művelnek már.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#47) #86973952 válasza Dyingsoul (#46) üzenetére


#86973952
törölt tag

Pedig ez nagyon régóta így megy, csak nem volt "divat" erről beszélni, meg az információ áramlás is lassabb volt.

Pl. Ericsson (a mai napig is).

A tévhitek ellenére a Huawei fő pillére nem a mobilgyártás, és évente dollár milliókat költ fejlesztésre, kutatásra. Csak az emberek többségének erre nincs rálátása.

Kicsit nézzetek körül más területen is, pl. a zeneiparban mi megy. Ahhoz képest itt gyerekcipőben járnak.

Vagy tegyük fel van egy szellemi terméketek, amit egy nagyobb cég felhasznál és milliókat kaszál vele és/vagy nagyobb szakmai megbecsülést szerez vele, akkor ti ültök a TV/újság(egyebek) előtt és örültök a sikerüknek? Itt még arról sincs szó, hogy "védett" terméket használnának.

Ettől persze lehet vicc a fenti cikkben említett per, ami bizonyára jó sok szabadalmat érint, de a részletekre nem nagyon van rálátásunk, így ennek tudatában érdemes megítélni.

[ Szerkesztve ]

(#48) Dyingsoul válasza #86973952 (#47) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Nekem például az Nvidia és Samsung pere jutott eszembe róla. Egyik héten jött a hír, hogy perbe fogják egymást egy szabadalom miatt, másik héten meg jön a hír, hogy az Nvidia a Samsunggal gyártatja majd a HBM 2 memóriachipeket... Ennyire komolyak a multicégek peres eljárásai.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#49) #86973952 válasza Dyingsoul (#48) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ez a két dolog az üzleti életben nem zárja ki egymást, ha nem a Buborék Bt. perli a Víz Bt -t.

Meg nyilván sok esetben van ennek (finoman fogalmazva) mögöttes tartalma is, amire te gondolhatsz.

Így részletek nélkül túl sok minden nem derül ki. Nyilván van pár ezer oldal anyag erröl.

[ Szerkesztve ]

(#50) Csillag01


Csillag01
aktív tag

Hehe. Szanalmas h a vilag legnagyobb hamisitoja perelget itt szadadalmak megserteseert.
Letezik egyaltalan vmi amit nem mastol loptak? Nemis buntetik torvenyileg, sőt tamogatjak a hamisitast kinaban. Minel jobb minosegu a copy-zas, annal nagyobb a dicsosege a hamisitonak.
Ontjak a töménytelen, ocska - bovli sz@rt a vilagra. Fck
Meg a rizst is muanyagbol allitjak elo es osze keverik a rendessel. A mezt is...stb. mindent :W
Meg a szamlat is hamisitjak...ez nem vicc.lol

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Phone 6

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.