Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Szia!
Nekem tetszett a cikk. Szerintem ilyennek kell lennie egy "amatőr" cikknek. :R
Esetleg olyan kérésem lehetne, hogy feltegyél olyan képet is, amin DivX film látható a képen?
Kíváncsi lennék, hogy mennyivel pixelesebb a kép. Persze nem 720p - s .avi - ra gondoltam. :)

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#2) total90


total90
veterán

Egész jó kis monitor és az írás is korrekt :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#3) Silent77


Silent77
veterán

Grat, jó írás! :W

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#4) SpZ


SpZ
senior tag

Jókis cucc, ellehetne nézegetni :) Korrekt teszt lett, bár a mostani LG-m nem cserélném le.

[ Szerkesztve ]

(#5) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

Nekem is ilyen monitorom van, én is elégedett vagyok vele, és másnak is ajánlom, mert jól jár vele! Egyedül az oldalsó menügombokkal nem vagyok még kibékülve, azon változtathatott volna a BENQ!

(#6) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Jó cikk lett, a monitorhoz pedig gratulálok, szépen muzsikálhat az elmondásod alapján!

(#7) hoffman_ válasza Silent77 (#3) üzenetére


hoffman_
nagyúr

? :D

Tényleg korrekt írás, nagyon jól összetákolt, jó ahogy van. És ha nem lenne meg a tökéletes szívemenk kedves monitor, akkor még akár rá is beszélne. (bár nekem fura, hogy a talp nem szimetrikusan közpen van :) )

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8) Klemice


Klemice
senior tag

Túl kicsi 1080p-hez a 21"

(#9) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Nem rossz monitor, annó mi is gondolkodtunk ezen a márkán, de végül LG-t vettünk ami a plusz HDMI kábel, pixelgarancia és jobb szervízháttér miatt jobban megérte szerintem! :))

when the sun shines, we'll shine together

(#10) user137


user137
őstag

az árát azért odaírhatnád, még ha le is lehet guglizni... :)

(#11) Silent77 válasza Silent77 (#3) üzenetére


Silent77
veterán

Elnézést, nem azt akartam. :B
Ez lett volna: :R

Én is most vettem Benq 24" HDBL moncsit, tökéletesen megvagyok elégedve, ezzel is szemeztem, de a dizájn nem jött be.
hoffman_: Pont ez nem tetszett benne.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#12) GIJoe


GIJoe
addikt

Nekem is egy BENQ 24" G2420HDBL LED 5ms DVI van, de tökéletes!
ECO módban egy 17W szippant ki a konnektorból, ennél nem kell ECObb, szerintem bestbuy!

(#13) dfdfdf


dfdfdf
őstag

Volt 1 db 22"os benq full HDs monitorom hááát nekem nem jöttbe egyáltalán ha megmozdultam a monitor felső része árnyalatot váltott. Ekkor megfogadtam soha többet BenQ most egy noname 19" es van és ez nem csinálja annyira.

(#14) dabadab válasza dfdfdf (#13) üzenetére


dabadab
titán

"ha megmozdultam a monitor felső része árnyalatot váltott."

Minden TN-es monitor ezt csinalja.

DRM is theft

(#15) dfdfdf válasza dabadab (#14) üzenetére


dfdfdf
őstag

De ami nálam az nagyon ilyen volt sajnos . összehasonlítottuk egy acer 22"ossal és szemmel látható volt jobban sötétedik nem csak az én szubjektív véleményem hanem a haverjaim is ezt mondták.

(#16) Endreas


Endreas
tag

Pont ilyen monitort akartam venni, de amikor vettem volta pont vagy 10E-rel emelkedett az ára.. :(
Te hol vetted?

Kérdezz.

(#17) szponzor


szponzor
senior tag

Én ennek a 24"-osát néztem, fehérben. Jelenleg is ez a kiszemelt monitor, csak messze van, hogy az ára is összejöjjön, pedig tényleg jó ár/érték aránnyal bír!

Ami engem érdekelne, hogy a szemet egy ilyen LCD vagy egy CRT kíméli jobban?
Natív felbontáson könnyen olvasható mondjuk az itteni fórum?

(#18) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Én egy BenQ G2222HDL-t használok, aminek hasonló paraméterei vannak. A kezelőgombok tényleg lehetnének kényelmesebb helyen, de más gond nincs vele. Az Eco módot nagyon kedvelem, alapból így használom a gépet, mert nincs vakító fényereje, de játékra, mozira ott a külön profil. Viszont én nem húzom szét a képet, mert zavaró: inkább legyenek fekete sávok oldal. Viszont a dinamikus kontrasztja csapnivaló, jobb fix értéken hagyni.

(#19) Szpisti


Szpisti
addikt

Nekem G2220HDA monitorom van, gyakorlatilag ugyanezekkel a paraméterekkel rendelkezik, csak egyedül a HDMI hiányzik róla, de legalább DVI lehetne rajta... Így csak egy sima D-SUB van rajta... Anno 6 ezerrel lett volna drágább a DVI csatis, annyit nekem nem ért a plusz egy csati... (6rongy egy csatiért... nem is értem...) Kb. egy éve van meg de semmi gondom nincs vele, tökéletes képet ad...

(#20) Gude


Gude
senior tag

Alapos írás. :K

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#21) Steve1207 válasza Endreas (#16) üzenetére


Steve1207
veterán

Én alapból E2200HD-t rendeltem (hdmi-k miatt, plusz multimédia), de pont elfogyott (ipon) és sima, nem hdmi-set küldtek ki. Kb 3 hónapig nem volt raktáron se a HD típus. 1,5 hónap után meguntam a várakozást és rendeltem egy ilyet, akkor 47 körül volt, szóval 5-öt kellett ráfizetnem. Persze láttam a simát működni és azért a bevilágítás egyből feltűnt, hogy nincs :)

.

(#22) Steve1207 válasza HUNNIA1920 (#1) üzenetére


Steve1207
veterán

Dobtam fel egy xvid-es képet. Bővebben a cikk végén.

.

(#23) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Nekem egy Benq G2220HD van és ezzel is megvagyok elégedve, eddig. :DDD :R

(#24) wody21


wody21
tag

Szép.
Mennyire melegedik a "háta"? Illetve mennyibe fájt? Üdv!

(#25) HUNNIA1920 válasza Steve1207 (#22) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Köszi az Xvid - es képet! :R
Egyáltalán nem vészes a képminőség. Azért voltam erre kíváncsi, mert mindenhol azzal riogatnak, hogy hú nehogy FullHD - s monitoron gyengén kódolt .avi - t nézzek, mert eljön a világvége. :D
Ezek szerint így is használható marad a monitor. :C

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#26) z00li


z00li
senior tag

Szerintem korrekt a monitor, valamint a cikk is! Grat! :C

(#27) Steve1207 válasza wody21 (#24) üzenetére


Steve1207
veterán

wody21: Egyáltalán nem melegszik, a kidomborodó rész fölött a vékony peremnél érezni, hogy van kis hő, de még épp langyos kategóriába se esik bele. Máshol akárhol nézem egyáltalán semmi hőérzet.

HUNNIA: Nem kell aggódni szerintem emiatt, mezei átlagos felhasználó nem fog botránkozni. Én is hd párti vagyok és szeretem, ha tiszta és éles a kép. DVD-t is mennyien néznek hatalmas tv-ken, ott is kibírható :)

z00li: Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

.

(#28) Boxi88


Boxi88
őstag

jó monitor és az írás is jó!

bár itt történt egy elírás:

"Képarány: 16:09"

ez itt szerintem 16:9 akart lenni.... amúgy Grat :C

(#29) Steve1207 válasza Boxi88 (#28) üzenetére


Steve1207
veterán

Köszi, javítva is :)

.

(#30) Boxi88 válasza Steve1207 (#29) üzenetére


Boxi88
őstag

segítek ha tudok, én köszi az írást, nagyon tetszett :R

(#31) Mac_


Mac_
csendes tag

Tényleg jó írás. Rövid, de tömör. Nekem egy Benq V2400 Eco-m van és nagyon szeretem. Egyetlen hátránya az, hogy fehér és kicsit furán néz ki a fekete gépház mellett. Amikor én vettem akkor még nem forgalmazták Magyarországon a fekete változatát. Lehet, hogy most sem.. (Azóta nem néztem)

Ha a minőséget adottnak vesszük, az időpont mindig bizonytalanná válik. ; Nagy akaraterő nélkül nincs nagy tehetség sem..

(#32) zazahoho


zazahoho
őstag

Korrekt lényegre törő írás,aki monitort szeretne vásárolni érdemes végig olvasni.Személyes tapasztalatokat 100xtöbbre tartom mint a száraz számokat :K

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#33) rhonin


rhonin
senior tag

Én is ez a típus mellett döntöttem mivel elég jókat hallottam felőle. Bár én a t-s változatát vettem és nem bántam meg kiadni érte plusz 3k-t. pivot mód, magasságáll. forgatás, döntés. Ennél jobb már nem nagyon lehetne szerintem a talpa. Találtam hozzá ezen az oldalon icc profilt is: icc profil
Bár gondolom videókártya függő, hogy kinek melyik jó. Ha valaki esetleg talál vagy van neki az adatlapomon lévő vid. karihoz icc profilt azt nagyon megköszönöm.

ui.: Olvasva az írást csodálkozom, mert én kaptam 3 napos pixelhiba garit Vagy ezt a bolt dönti el, hogy adja-e vagy nem? :(((

üdv.

[ Szerkesztve ]

(#34) Maestro85 válasza rhonin (#33) üzenetére


Maestro85
tag

Valószínű a bolt is eldöntheti, mert én is kaptam a g2220HD-hez 3 nap pixelgarit.

(#35) Valzor


Valzor
aktív tag

Jó és részletes írás, grat! Egy ilyen monitort bevállalnék szívesen.

Lenovo ThinkPad E14 G5 | Samsung Galaxy Tab S7 FE 5G | Samsung Galaxy S10 | Garmin Vivoactive 4

(#36) szucsjanek


szucsjanek
csendes tag

Jó cikk!

Nekem is ilyen van csak V2200 (azaz a fehér változat, nekem az valahogy szebbnek tűnik).
Egy 18,5 colos 16:9es tft-t cseréltem le erre, és megérte, nem kicsit:D
A HD filmek szemet gyönyörködtetőek rajta... 3x megnéztem a jégkorszak 3 HD-t :D és csak ámultam!
Gyönyörű színek, bőséges fényerő, tényleg egyedül a betekintési szögek amik közelről zavaróak lehetnek azonkívül csak pozitívumokat tudok mondani, sztem a gombok jó helyen vannak, bár először nehézkes a kezelés de meg lehet szokni. :D

(#37) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Mennyire kicsi fogyasztás? Mérted?

(#38) szponzor válasza szucsjanek (#36) üzenetére


szponzor
senior tag

Kaptál hozzá fűcsomót? :)

(#39) Steve1207 válasza Kolondrum (#37) üzenetére


Steve1207
veterán

Nyilván a nem led-esekhez képest kisebb a fogyasztása, energiatakarékos módban meg még kevesebb a normál fogyasztásához képest (kb 30%-kal). Ebből adódóan mondhatni a kicsit. És nem, nem mértem :) Az asztali gépek fogyasztása mellett amúgy se hinném, hogy egy monitor fogja megváltani a világot, de nyilván nem hátrány ha erre is hangsúlyt fektetnek manapság.

.

(#40) Joci10


Joci10
őstag

Én csak 1 dologhoz szólnék hozzá, mégpedig a "4. TV" ponthoz...

Nem tudom, ki hogy van vele, de nálam az igénytelenség csúcsa csak azért 16:9-es arányra kényszeríteni a TV képét, mert ezt tudja a monitor. Ráadásul azt írod, hogy "az tűnik rossznak, ha középre bezsúfolja a képet"; pedig nem zsúfol az be középre semmit; annyi képpontot jelenít meg, amennyi az adás (ellenben ha kényszeríted, akkor nem csak 'kövérítesz', hanem pixelesítesz is (hiszen 1 képpontot több pontként fog megjeleníteni)). Ha pedig valaki tesztet ír róla, akkor nem kellene ide süllyedni, mert akkor hiteltelen lesz a teszt (példának okáért: ugyan miért higyjem el Neked, hogy milyen jó; ugyanis ha ilyen alacsony elvárásaid vannak vele szemben, akkor szinte minden monitorról csak szépeket és jót írnál).

Mellesleg a "Gondolom, aki használt már szélesvásznú TV-t annak már szintén fel se tűnik a dolog." kijelentést alapból cáfolom, mivel nekem lassan egy éve egy SHARP LCD TV-m van (82cm-es képátlóval, 16:9-es képaránnyal), és nagyon feltűnik (sőt, utálom is így nézni). Inkább legyen két oldalt egy-egy sötét csík, mint aránytalan képet nézzek...

(#41) szucsjanek válasza szponzor (#38) üzenetére


szucsjanek
csendes tag

kaptam :DD

majd ültetek a helyére muskátlit és körbefuttatom a monitort :P

amúgy sztem jól mutat rajta ez az izé, jót tesz az amúgy kicsit gyengécske dizájnnak sztem.

(#42) Steve1207 válasza Joci10 (#40) üzenetére


Steve1207
veterán

Teljesen egyetértek Veled ez ügyben, viszont 4:3-as képet nézni egy ekkora monitoron, TV-zni szerintem "idegesítő", mivel nem valami hatalmas a monitor, pláne nem 82 centis TV-khez viszonyítva. Egy kb 30-35cm-es átmérőjű képet nézni mégiscsak rosszabb ekkora méretben. Nyilván ha 2x ekkora lenne nem bánnám, de így számomra igen is zavaró, hogy "kicsi" a kép és ekkora monitornál a nagyságérzetet növeli eléggé, ha széthúzod a képet. Pixelesítéssel pedig tisztában vagyok de valamit valamiért, ekkorában minőségileg nem feltűnő a romlás, azt pedig, hogy milyen arányban nézzük egyén válogatja. Minőség párti vagyok és szeretem a szabványokat betartani, de itt nem fogom ezek miatt, majd ha lesz nagyobb kijelző, na akkor!
Szerintem ez érthető a Te részedről is és az én részemről is.
Viszont köszi a hozzászólást, legközelebb próbálom jobban és érthetőbben kifejteni a dolgot.

.

(#43) Duree


Duree
veterán

Nagyon szép munka az írás,jó a teszt is.Nekem csak a monitor TN paneljével van gondom.
Nekem is ilyen paneles monitorom van csak 24 hát a betekintési szög nálam is borzalmas,

duree54

(#44) Komplikato


Komplikato
veterán

"Hátrány:

• Pixelhiba garancia hiánya"

Láttam más is írta, hogy jó pár helyen van rá 72 órás pixelgari, mint LG és Samsung esetén.

Én nem tudtam eldönteni, hogy a 24"-os nem Eco kis-tesó, az Eco verziót érdemes megvenni, utóbbinál a dönthetőség lenne, de túl kicsi. Vagy hagyjam a fenébe és egy akciós IPS paneles 22"-ost abban az árban? Az a baj filmnézésre is lenne. :F

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#46) PH-User


PH-User
addikt

Nekem is egy ilyenem van, DVI->HDMI-n küldöm, nagyon szép rajta a kép.
Bár elég volt behangolni. :U

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#47) tomi1031


tomi1031
tag

Ugyan ilyen monitorom van és hdim-n használom a ps3-mal. Az lenne a problémám hogyha hdmi-n ps3-mazok kép csíkos (függőlegesen) . Ez csak hdmi-n fordult elő d-subon a számítógép tökéletes. A kábellel van vajon a gond vagy a monitorral?

(#48) Steve1207 válasza tomi1031 (#47) üzenetére


Steve1207
veterán

Hú de rég jártam erre. Gyanítom már nem aktuális a kérdés és megoldódott :) (sőt, biztos vagyok benne :DDD )

.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.