Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mate


Mate
nagyúr

Kíváncsi leszek. Elmúlt években PES-es voltam, de idei fifával nehéz lesz felvenni a versenyt. Gyanítom idén fifa jobb lesz.

(#3) Gstyler


Gstyler
senior tag

Nekem ez alapján jobban bejön, mint a fifa. Leaglábbis egy próbát megér.
Én nem sz*rtam be az új fifától! Szebb meg minden, de vhogy olyan életidegen az emberek mozgása, a közeliknél úgy mennek mint a robotok.

(#4) GeryFlash válasza #20749568 (#2) üzenetére


GeryFlash
veterán

Nem lenne értelme, licencek hiányában, amit a mocsok EA-nek köszönhetünk... Gameplayben jobb a PES, grafikában a fifa, de a világ legszarabb cége már több mint tíz éve exkluzívan veszi meg a licenceket :U

Nincs valakinek személyes tapasztalat a játék demójával ps4-en? érdekelne milyen lett, remélem nem lett túl árkádos, a facebookot telesírták a népek hogy olyat legyen mint a 13-as volt, de remélem annál élethűbb lesz.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#6) Benito94


Benito94
tag

Nem nagy cucc.. kb olyan mint a fifa 11 csak jobb grafikával. Az igaz, hogy az animáció váltásoknál nem ugrál össze vissza mint a fifában, de ennél a fifa szerintem sokkal jobb most.

(#7) Zyelor válasza Mate (#1) üzenetére


Zyelor
aktív tag

Szerintem pont fordítva... Az utolsó PES ami király volt, az a 2010. Utána már a FIFA vitte a pálmát, legalábbis szerintem...

Meg kell mondani, hogy a 15-től én sem vagyok hasra esve... Szerintem egyedül a grafikája lett csak jó.

A lövések egyszerűen sz*rok (a 14-hez képest), olyan az egész, mintha manuális irányítással játszanám... A beadásokra ugyanez igaz.

A bíró még hülyébb lett, mint volt... A 14-ben is volt olyan, hogy felvágtak a 16-oson belül a játékosom ráesett a kapusra, ezért kifelé szabadot fújt a bíró büntető helyett. Na a 15-ben ugyanezek a hibák megvannak... Ami bónuszban idegesítő is, hogy nincs automatikus visszajátszás, amin látnád, hogy mi történt, miért fújtak ellened szabadot... A másik a les... Nem húzná be a vonalat a játék (már ha épp olyan kedve van 10-ből egyszer, hogy visszajátssza a lest)...

Mindegy is, legalább nem bosszantod magad annyira, hogy igazából nem is volt lesen a játékosod. De a visszajátszások helyett, mindenre kapsz egy animációt. De tényleg mindenre: bedobás, kirúgás, szöglet, középkezdés, de még a büntetők alatt is van...

Igaz, hogy elnyomhatóak, de baromira idegesítő, hogy folyton a skipp gombot kell nyomogatni. Pláne, amikor már végeznéd el a szabadot, nyomogatod a skippelést, hogy nyomja már el azt a nyamvadt labdaigazgatós animációt, és olyan szerencsésen sikerül a művelet, hogy jól eladod a labdát....

A másik ami bosszantó a 15-ben a kapusok... Értem én, hogy javítottak a kapusok intelligenciáján, de minek??? A 13-ban, meg a 14-ben is eléggé jók voltak már, de ami most megy az a vicc teteje. Gyorsan összedobott videó arról, hogy mire gondolok itt.

Ami tényleg dícséretes benne, az a grafika és az optimalizáltság...

(#8) DMG


DMG
senior tag

Amennyire emlékszem a PES-re sokkal inkább arcade volt mint a fifa, a fifaval már az a baj, hogy annyira próbál realisztikus lenni, hogy lassan játszhatattlan, legutóbb mikor próbáltam, a labdát sem vezették maguktol, külön gomb kellett, hogy megfordulj vele, és ne hagyd ott. lassan a két ravaszt kell felváltva nyomkodni, hogy fussunk benne, bal, jobb, bal, jobb. Szóval egy misét megérne a PES, ha marad az egyszerű irányítás és a játékélmény, ha már grafikában több kört ráver a mostani fifa.

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#9) Benito94 válasza Zyelor (#7) üzenetére


Benito94
tag

A szabálytalanságoknál szokott visszajátszás lenni csak meg kell várni az animációt, mert közbe szokta megmutatni. Az tény, hogy minden szarér fúj ellenünk de ha az ellenfél rug fel akkor max az 5-10 százalékát fújja be..

(#10) Casti98


Casti98
tag

Varom en is,remelhetoleg az uj studioba tudjak mit csinalnak.En is PES-es vagyok,de ell kell ismerni a fifak jobbak az utobbi idobe,de talan most!!!

"Je ne regrette rien..."

(#11) 1m1s


1m1s
tag

többet pes-t nem veszek.
azzal a ratyi konami-s regisztrálással tönkreverték az online játékot.
hosszú idő után letöltöttem újra hogy online játsszak, de egyszerűen nem fogadja el a konami id-met.
inkább átmegyek haverhoz aztán ott játszunk egymás ellen virágboltival...

(#12) GeryFlash


GeryFlash
veterán

,,A japánok programjával azonban sajnos többször is liszenszelési adódtak, így előfordult, hogy kitalált csapatokkal kellett játszanunk."

Ez milyen mondat? Amúgy nem többször is, hanem minden Pesnél előfordult, és ez most sem változott... Ps4-re egyáltalán fel lehet tenni a pesedit patcheket, vagy ott végképp használhatlan a játék? Csak mert akkor tényleg sok értelme van, hogy a pc-sek váratják és adják a butított mocskot (rosszabb modellek, nincs mezgyűrődés, közönség gyengébb állítólag, nincs időjárás változás)...

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#13) TommyGun válasza Zyelor (#7) üzenetére


TommyGun
őstag

Ez a video....gyak az összes lövést rárúgta a kapusra, még amit kipasszolt azt is középre csúrgatta...
nyilván van benne grafikai bug de az sem volt reális hogy a 14ben egy meccsen 20 méterről 10/8 eltalálta kaput és még helyezett is volt amire vetődni kelett, abból a 8búl meg berámoltam 2 gólt is...

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#14) Zyelor válasza TommyGun (#13) üzenetére


Zyelor
aktív tag

Nézd már meg jobban azt a videót... Rögtön az első jelenetben: Mennyire realisztikus a kapus kézmozgása? És aztán a kisujjával kivédi? Na ne már...

Második jelent: A kapus verve, de becsúszva elvetődve, lábujjheggyel (!) pont eltalálja úgy a labdát, hogy az kimenjen szögletre.. Te hányszor láttál már így védeni kapust?

Harmadik jelent: Kipasszolják a kapust, de az pont visszaér és pont csak a kezével. Továbbá pont tudja, hogy hová fog menni a labda... Teljesen mindegy, hogy középre megy, vagy sem... Ha a szélre megy a lövés, akkor ott védi ki...

Negyedik jelent: Tessék, nem középre ment a lövés, mégis ugyanúgy, hátranyúlva simán kipaskolja a kapus...

Egyébként az ilyen többen a kapus ellen dolgokból a valóságban hány %-ban van gól? És hány %-ban a 15-ben???

Utolsó jelenet: 1:1-ben tör a csatár a kapura... Gyakorlatilag, mintha tizenegyest rúgna... Nem, nem középre lövi, hanem jobbra... De a kapus simán kivédi... A valóságban amikor egy csatár 1:1-ben megy kapura, és el is találja a kaput (tehát nem rúgja mellé), hány %-ban véd a kapus? Mert szerintem az ilyen esetek 90 %-ban gól születik... Ezzel szemben a 15-ben jó ha ez az arány 25 %... Ami egy vicc.

(#15) TommyGun válasza Zyelor (#14) üzenetére


TommyGun
őstag

2x megnéztem a videót.
Egy szóval sem állítottam hogy teljesen realisztikus a kapus a 15-ben, de mivel a 14-ben úgy szopattam a kapust ahogy akartam, még 16-on kívülről is kellett vmi változás. Játszottam a DEMOval kb 80-100 meccset eddig és a túlzások mellett is azt kell mondjam inkább ez mint ami a 14ben volt. Mellesleg itt 1v1-ben sokkal jobban lehet szopatni a kapust, a 14ben olyan volt hogy egy mágnes fal, ha kifutott rád szinte vonzotta a lasztit, most simán el lehet gurítani alatta melette 10 centivel, pont mint IRL. Kicsit elvan cseszve hogy 16ról alig alig találod el a kaput vagy középre bombázza de remélhetőleg finomítanak az arányokon.

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#16) Zyelor válasza TommyGun (#15) üzenetére


Zyelor
aktív tag

Hát nem tudom, a 14-ből is tudnék ilyen felvételeket mutatni, meg a 13-ból is... De itt már nagyon elszálltak a kapusok szerintem...

(#17) TommyGun válasza Zyelor (#16) üzenetére


TommyGun
őstag

Egy dolgot határozottan állítok, hogy ugye IRL is ha a kapus közelébe kerül a csatár KB 1-2 méter akkor az esetek nagy százalékában úgy copatja ahogy akarja és ez itt működik, simán ellövöm melette alatta úgy hogy csak reflex vetődik...viszont a messzi lövéseket brutál jól védi, amiben azis benne van hogy a 15ben jóval nehezebben és kevesebb %al találod el a kaput messziről, erőből, és akkor még az lehet nincs is helyezve...
Kicsit markáns a kontraszt a közeli és a 16os környáki lövésekben.
De ha megnézed a 15ben sokkal többet áll a kapus az ötösön mint a 14-ben, sokkal jobban helyezkedik és gyorsabbak a reflexei. Szerintem a 14 után még túl markáns az eltérés, idővel megszokod.

A grafikai buggal meg nem tudok mit kezdeni, azért ez egy játék, megesik...

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.