Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DeSanto


DeSanto
őstag

Nekem már régóta az ultraiso ingyenes változata a virtuális meghajtóm.
Nagyon régen száműztem a DT-t.
Ezt sem fogom kipróbálni mivel ez is tálcaikonos.
Ultraisonál csak jobb klikk a fájlon és mount. Ennél egyszerűbb megoldás nem is kell.Persze be kell állítani a programon belül hogy kezelje is az összes lemezképfájlt. :)

(#2) Sub-ZeRo válasza DeSanto (#1) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A virtual clone drive is tálcaikonos és ki tudod kapcsolni, persze attól még megy a háttérben. Nekem az vált be.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3) galocza


galocza
aktív tag

én jobb szeretem a nem kereskedelmi termékeket, így nekem WinCDEmu.
biztos vagyok benne, hogy funkcióiban elmarad az emlegetettektől, de ez néha előny: nincs rezidens rész, nincs tálcaikon.
beeszi magát a környezeti menübe, jobb gomb, mount és kész, hasonlóan az említett ultraiso-hoz. nekem is ez az egyszerűbb.
mondjuk ezt sem tudom mikor használtam utoljára, ha vmi kell iso-ból, 7zippel kicsomagolom és megvan 8).

[ Szerkesztve ]

(#4) DeSanto válasza Sub-ZeRo (#2) üzenetére


DeSanto
őstag

Nem zavar hogy ott az ikon.
Nekem egyszerűbb a képfájlon egy jobb klikk mint egy tálcaikonon végigbogarászni majd kikeresni a képfájlt.

(#5) csako válasza DeSanto (#4) üzenetére


csako
veterán

DT-nél meg elég a bal klikk a képfájlon és beteszi a legelső üres meghajtóba

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#6) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Használjátok a windows gyári lemezképkezelőjét, annyit ez is tud! Bőven elég.

(#7) mrszitya


mrszitya
senior tag

Pár éve én is Virtual CloneDrive-t használtam, jó is volt, de aztán megtaláltam ezt a WinArchivert, és láttam hogy kb. 5x ennyi fájltípussal boldogul. Nekem bejön az egyszerűsége, memóriafoglalása egyébként rettentően kicsi. A jobbklikk nem lenne rossz, de én kb. havonta/kéthavonta egyszer-kétszer használom, így nem hiányzik...

Daemont sosem kedveltem, már nagyon rég volt a gépemen. Egyik haverom gépén úgy egy éve használtam valamire, hát elég kusza volt a kezelése, és akkor még mindig kevés formátumot ismert. Ahogy nézem mostanság azért sokat "reszeltek" rajta, most már azért több/sok lemezképtípust tud kezelni.

Ja, ott buktak el (korábban) a többiek, hogy letöltöttem vmit "egzotikus" formátumban, amit végül úgy kellett átkonvertálnom egy külön progival iso-ba. Konvertálót sem volt egyszerű találnom hozzá. Szóval az nem igazán tetszett, hogy csak azért tegyek fel mondjuk PowerISO-t vagy másik tömörítőt, hogy egyszer az életben használjam.

[ Szerkesztve ]

(#8) Pubszon válasza DeSanto (#1) üzenetére


Pubszon
veterán

Én az Alcohol 52%-ot használom, az is full ingyenes és az sem tálcás, hanem a képfájl jobb egér gombos megoldás. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#9) DeSanto válasza Pubszon (#8) üzenetére


DeSanto
őstag

Emlékszem rá.
Használtam és az a program tett kényelmessé annak idején (jobb klikkes megoldás). Azt hittem az a program már nem is létezik...

(#10) kispx válasza galocza (#3) üzenetére


kispx
addikt

+1 a WinCDEmu-ra
egyszerű
alacsony a memóriaigénye
nem akarja magát automatikusan elindítani a bekapcsolásnál
van telepítést nem igénylő portable változata

Nálam ez váltotta ki a DT-t.

(#11) Pubszon válasza DeSanto (#9) üzenetére


Pubszon
veterán

De létezik és nagyon jó még mindig. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#12) Sub-ZeRo válasza Krugszvele (#6) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A windows 7/ vista / xp-nek nincs gyári ISO támogatása. Az csak a windows 8-ban van.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13) beef válasza DeSanto (#1) üzenetére


beef
őstag

A DT-ben is megoldható a bal/jobb klikkes használat és a tálca ikon nélkül is fut csak a driver.
Mivel évek óta én is így használom.

(#14) Male válasza Pubszon (#8) üzenetére


Male
nagyúr

Szintén... bár a cikk beli is megfontolandó, jó, hogy bemutatásra került!

(Az Alcohol 52%-nál én azon akadtam ki, amikor egyszercsak nem lehetett simán letölteni, hanem Facebookon likeolni kellett volna hozzá... ezért nem fogok FB-re regelni.... szerencsére sok más helyen is fentvan, így lehúztam onnan.)

(#15) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Aki esetleg még nem tudná:[link]

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#16) mrszitya válasza mr_ricsi (#15) üzenetére


mrszitya
senior tag

Hű, ez nagyon aranyos dolog, én nem hallottam még. :)

(#17) Sub-ZeRo válasza mr_ricsi (#15) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Még jó hogy virtual clone drive-ot használok. ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#18) Male válasza mr_ricsi (#15) üzenetére


Male
nagyúr

Na ez érdekes. Mondjuk normális tűzfal szól, amikor valami ki akar menni a netre, és így kapásból tiltásra is kerülhet (hiszen minek engedné ki ezt a programot).... de gondolom a többségnél ez simán bejön. Kérdés, hogy mire használják ezeket az adatokat...

(#19) mr_ricsi válasza Male (#18) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az emberek 90%-ának windows tűzfala van, ami kifelé mindent enged.

Azt olvastam, hogy a DT készítőjénél nem pörög a biznisz, ezért nagy az esélye, hogy valami érdekvédő szervezet visszautasíthatatlan ajánlatot tud adni neki.
Onnantól pedig például lesz adat arra nézve, hogy a fájlcsere/letöltés mekkora mértékű, azaz mekkora bevételtől esnek el a jogtulajdonosok. (Az eddigi perekben a fájlmegosztó- és FTP szerver üzemeltetők a károkozás mértékét vitatták leginkább, mert csak becslésre tudták alapozni.)
De perelhetik azokat a cégeket, amelyek IPcímein nézték a tartalmakat. Hiszen a letöltés csak magáncélra engedélyezett, ha cégnél folyik, az máris perelhető. Aztán a cég fizet, és minimum kirúgja a dolgozóját. Így áttételesen a jogvédők jól megszívatták a "tolvaj kalóz kisköcsögöt".

A magánszemélyeket pedig a programok miatt foghatják perbe, hiszen azokat magáncélra is tilos másolni, illetve a másolt progit használni. Ráadásul ott lesz az adat, hogy másfél hónapon át volt a gépre felcsatolva a DVD-kép, és úgy nehéz lesz arra hivatkozni, hogy csak egy fél órában kipróbálta az illető.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#20) Male válasza mr_ricsi (#19) üzenetére


Male
nagyúr

Igen.

Azért ez egyben veszélyes is a jogvédőknek, mert kiderülhet, hogy az eddigi számok nagyon túlzóak voltak. (illetve hogy ez az infó szerzés mennyire jogszerű, az is kérdéses számomra)

Igen, meg arra sem, hogy csak véletlenül kattintott, és letöltődött, nem is tudta mit csinál.... az, hogy beteszi DM-be, azt jelenti, hogy tudja mi az.

(#21) Khan13 válasza mr_ricsi (#19) üzenetére


Khan13
senior tag

Windows XP SP2-nél nem vagyok biztos, de Vistától kezdve kétoldalú tűzfal van. Ha valaki szeretné nem nehéz beállítani, hogy csak az menjen ki, amit ő enged.
Példaként említve beállítás defaulton nekem rákérdez játékoknál (Warcraft3 TFT, Diablo 1-2, Heroes 3), hogy hol kommunikálhat (privát és/vagy publikus hálózaton), de néhány más programtípusra is.

Amúgy W8-on felesleges bármi virtualdrive, jobb klikk és mount. Írni meg már Vista is tudott mountolás nélkül.

(#22) Male válasza Khan13 (#21) üzenetére


Male
nagyúr

Biztos? Emlékeim szerint alapbeállítás mellett XP SP3 és W7 is simán kienged egy rakás programot, bejövőknél szólt csak... mondjuk sokáig nem volt az alap.

(#23) mr_ricsi válasza Khan13 (#21) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Példaként említve beállítás defaulton nekem rákérdez játékoknál (Warcraft3 TFT, Diablo 1-2, Heroes 3), hogy hol kommunikálhat (privát és/vagy publikus hálózaton), de néhány más programtípusra is."
És ki gondolna magától arra, hogy nem a progi "automatikus frissítés" funkciója kér kilépési engedélyt?

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#24) Khan13 válasza mr_ricsi (#23) üzenetére


Khan13
senior tag

Aki elolvassa, hogy mi szeretne kijutni. DToolsUpdate (vagy hasonló nevű processz) vagy egyéb. Persze az updatebe is belerejthető, de ott meg felháborodna a hozzáértő tömeg, akik azon is lázongnak, hogy a Windows mit kommunikálgat pár kB-okban.

(#22) Male:
Sajnos sok mindent kienged alapból, ez tény. De ha meg mindent blockolna, mint a Serveré, akkor azért menne a sírás, hogy mert megkeserítik a felhasználók életét...

[ Szerkesztve ]

(#25) Male válasza Khan13 (#24) üzenetére


Male
nagyúr

Mondjuk az ilyesmik updatejeit le szoktam tiltogatni... biztonsági oka nem nagyon lehet a frissítésnek, amíg meg jól működik, addig maradjon ahogy van.

Persze az átlag felhasználónak jó az úgy, ezt nem vitatom.

(#26) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

A Daemon tools a mai nappal leszerelt... :C

(#27) mr_ricsi válasza Khan13 (#24) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Aki elolvassa, hogy mi szeretne kijutni. DToolsUpdate (vagy hasonló nevű processz) vagy egyéb."
Figyu! Nem egy spyware fertőzte meg a DT-t, hanem az alkotója írt bele ilyen funkciót. Szerinted készített egy külön processzt DToolsPirateSpy4§ASVA§ néven :F

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.