Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thaaleum


Thaaleum
aktív tag

Nem gondolom, hogy ennyi újításhoz új főverzió kellett volna. Mondjuk ha ténylegesen sikerült kijavítani a Lolli hibáit, akkor végülis mindegy.
Ja, és úgy látszik ujjlenyomatolvasós Nexus-ra lehet számítani. :C

„Egy szónak is száz a vége...” - Legendd

(#2) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

Gondolom ez meg fogja dobni az ujjlenyomat olvasós mobilok arányát a piacon,
most a többi gyártó is kénytelen lesz alkalmazni az ujjlenyomat olvasót, ha nem akar lemaradni. :U

(#3) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Hmm...jól hangzik! :) Ha tényleg annyit javult az üzemidő mint mondják, én tuti le fogom rá váltani a már korosodó 4.4-et... :K

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#4) vicze válasza Thaaleum (#1) üzenetére


vicze
félisten

Nem feltétlen mutattak be mindent... ;)

(#5) azopi74


azopi74
addikt

Hát ez eddig nem túl izgi.

(#6) azopi74 válasza vicze (#4) üzenetére


azopi74
addikt

Mi van még hátra? :)

(#7) tjb007


tjb007
nagyúr

AppOps, Jelly Bean 4.3, 2013...

(#6) azopi74

Amit/amiket még nem mutattak be. ;] :P

(#8) Tomi_Ohl válasza tjb007 (#7) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Amúgy ja, de ahhoz egy külön kellett telepíteni az engedélykezelő appot, nem?
(bocsi, nem használtam JB-t, nekem ICS után egyből KK jött :D )

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#9) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Remélem egyszer az google-t is megfingatják mint anno a microsoft-ot, aztán lesz ám böngésző választó, mert nehogy má a króm legyen az alapértelmezett!

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#10) tjb007 válasza Tomi_Ohl (#8) üzenetére


tjb007
nagyúr

[link]
Nekem is kimaradt a 4.3, a 4.2 után egyből a 4.4.4 jött, amiből meg már ki lett szedve.

(#11) catroot válasza Sza_Sa (#9) üzenetére


catroot
veterán

A rohadékok... a "saját" böngészőjük az alapértelmezett a "saját" rendszerükön. Durva. :Y

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#12) mazsi1911


mazsi1911
aktív tag

Nesze semmi, fogd meg jol. Azt hittem tobbet foglalkoznak az androiddal majd. Az iCloud Photos 1-1-ben valo lemasolasa csunya volt.

Amit a VR-el muveltek, viszont hatarozottan tetszik. Iszonyuan sokat tudna segiteni az oktatasban.

(#13) Lacee1986 válasza mazsi1911 (#12) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Igazából sok mindent nem csináltak, csak különszedték a Photos app-ot a Google+tól.

(#14) Ricardo


Ricardo
félisten

"Az első fontos változás az Android M érkezésével az alkalmazásengedélyeket illeti. Azok elfogadására vagy elutasítására már nem a Play Áruházas telepítéskor, hanem az első indításkor kérdez rá a rendszer. Az engedélyeket egyesével és utólag is ki és be lehet kapcsolni, illetve engedélytípusok alapján lehet az alkalmazásokat csoportosítani."

Ez jó ötlet.
Belekerülhetne még a százalékos akku jelzés is. Apróság de én örülnék neki.

(#15) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Azért egy Dark Material UI-t belerakhattak volna.

(#16) Komplikato


Komplikato
veterán

Szerintem elég izgalmas volt az új Android Studio is, a natív C/C++ támogatással, meg a felhőből futó emulátorral amiben MINDEN eszközre le lehet tesztelni a készülő alkalmazást. A képjavító eljárás a VR képekhez és videókhoz a Jump-ban meg már sci-fi szint. Az új Cardboard és az Android + IOS támogatású új fejlesztői készlet is izgalmas téma. A Google Photo nekem tetszett, nem ismerem részletesen az Apple megoldását, de nem lehet többet tud annál?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#17) thesound válasza Ricardo (#14) üzenetére


thesound
őstag

Kíváncsi leszek erre a jogosultságosdira. Most ha elveszek engedélyeket appoktól, akkor nem indulnak. Szóval, ha valami szükségtelen, blőd engedélyt elveszünk az apptól (pl. szeblámpa apptól az account hozzáférést) és az app fejlesztőre lesz bízva, hogy ilyen esetben elindul-e az app vagy csak csökkentett funkcionalitással, akkor a hajunkra kenhetjük az egészet. Üdvözlendő a kezdeményezés, csak tartok tőle, hogy látványintézkedés. Meglátjuk.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#18) Воланд válasza Ricardo (#14) üzenetére


Воланд
titán

igen, jo otlet. majd evek mulva a felhasznalok is talalkozni fognak vele.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19) vicze válasza mazsi1911 (#12) üzenetére


vicze
félisten

Had ne mondjam, hogy előtte hány másik ilyen app volt. :U
A Photos se egy nagy újdonság, kapott talán 3 új dolgot összesen az annyi. Holnap lefrissül használod, semmi köze az Androidhoz igazából.

Az M-ből szinte semmit nem mutattak igazából, mert nagy része nincs kész vagy nem tudják, hogy belekerül-e hanem majd csak M.1-be.

(#20) Tomi_Ohl válasza tjb007 (#10) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

:R

Justreboot már régebben is pletykálták, hogy lesz, de sosem jön.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#21) LordX válasza catroot (#11) üzenetére


LordX
veterán

Kivéve, amikor nem, mert pl. Samsung droidokon a Samsung böngésző a default.

(#22) mazsi1911 válasza vicze (#19) üzenetére


mazsi1911
aktív tag

Korrekt.

És plusz egy arra, hogy Cloud based lesz az app teszteles. Az Applenek ebben fel kell zarkoznia.

(#23) iguana válasza Just_Reboot (#15) üzenetére


iguana
őstag

úgy látszik nem csak én vártam ilyet.
vagy semi dark, vagy grey. bármi.
igény az vóna rá.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#24) Cathulhu válasza catroot (#11) üzenetére


Cathulhu
addikt

Hat meg ha legalabb hasznalhato lenne a chrome androidon...

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#25) Jeanne d'Arc válasza Ricardo (#14) üzenetére

Nem vagy ezzel egyedül. :K

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#26) modd3r válasza LordX (#21) üzenetére


modd3r
őstag

Lenovo tableteken meg a Chrome. Na és?

(#27) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Kint vannak a prewiev imagek!

@iguana: Mindegy csak valami sötét legyen ne ez a vacak fehér.

[ Szerkesztve ]

(#28) Silenzio válasza Ricardo (#14) üzenetére


Silenzio
addikt

Ez nem 1:1 az IOS megoldásának a lemásolása?

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#29) LordX válasza modd3r (#26) üzenetére


LordX
veterán

Egy válasz hozzászólás értelmezéséhez érdemes elolvasni az előzményt is, mert kontextust szokott adni..

(#30) #67656192


#67656192
törölt tag

Eddig ettől nem mozdult el a pulzusom. Jobb lesz a készenléti fogyasztás. Pfff.

(#31) iguana válasza Just_Reboot (#27) üzenetére


iguana
őstag

pontosan

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#32) Danny365


Danny365
őstag

Az egyik legjobb újítás kimaradt: automata app data backup és restore. Ergo, cloud saving minden alkalmazáshoz.

(#33) Baggins86 válasza Cathulhu (#24) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Mi a baj vele? Komolyan érdekel, én évek óta csak azt használom...

(#34) Just_Reboot válasza Cathulhu (#24) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Akkor felvilágosítalak barátom hogy igen is használható, el sem tudnék mást képzelni helyette.

(#35) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

tényleg nem akarok flame háborút, de iszonyat copy szagú az egész és ehhez még egy új OS-t is erőltetnek.

© asszongya'hogy

(#36) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Azért lehetne már teljes kijelzős a chrome, meg nem haragudnék ha kevésbe zabálná az akkut.
Én próbáltam, de egyszerűen nem ment.. (mobilon, PC-n szeretem)

Egyébként a UI mennyiben változott az L-hez képest? Képek vannak esetleg?
Mi lesz a kódnév?

(#37) catroot válasza LordX (#21) üzenetére


catroot
veterán

Hamut szórok a fejemre, mert valamiért csak a Nexus-vonalra gondoltam. :B

@Danny365

Papíron (magyarán a beállításokban szerepelt pl. az alkalmazások és azok adatainak mentése) ez már benne volt, nem? Csak nem igazán működött.

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#38) azbest válasza Ricardo (#14) üzenetére


azbest
félisten

Belekerülhetne még a százalékos akku jelzés is.

Lehet félreértelek, de az előttem lévő 4.2-es készülékeken is át lehet kapcsolni százalékosra az akku jelzést. Rendszerbeállítások - akkumlátor - százalékos kijelzés.

(#39) Poison73


Poison73
csendes tag

Nem az új Nexusokkal debütál majd?

" No pain, no gain!

(#40) Tomi_Ohl válasza Danny365 (#32) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Az tényleg jó dolog lesz. :C

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#41) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Valahogy nem estem hanyatt az olvasottakon. Persze ígéretesek a fejlesztések, de vahogy olyan elenyészőnek hatnak Lollis Keynotehoz képest (egy-két kivétellel), és ugye tudjuk hogy tavaly a Google még a csillagokat is leigérte a Lollival, erre meg akkora taknyolás lett az 5.0, meg talán még az 5.0.1 is, mint ide lacháza. De reméljük az M kijavítja a csorbát :)

All→M8

(#42) Just_Reboot válasza Poison73 (#39) üzenetére


Just_Reboot
addikt

De igen, ez csak egy preview verzió tesztelésre.

[ Szerkesztve ]

(#43) Danny365 válasza catroot (#37) üzenetére


Danny365
őstag

Őszintén szólva fogalmam sincs, az az opció mit is csinált pontosan, de szerintem a data részét eddig nem mentette el az Android. Én itt olvastam a dologról, ez viszont elég egyértelműnek tűnik.

@Justreboot

Tessék

[ Szerkesztve ]

(#44) alevan


alevan
őstag

Ez egy 5.0.1 frissítésnek is kevés.

Ellenben kollégám Samsung S4-ese pár hónapja kapott lolipopot, azóta fagy és akadozik. Asszem ha megkapja az M-et, akkor diavetitésre is alkalmas lessz. Vajon ezen problémákkal nem szándékoznak foglalkozni? (a frissítési rendszerre gondolok...).

Mittomén, megoldani Linux módra (kernel frissül, újdonságok bekerülnek, gyártóspecifikus cuccok és driverek maradnak amíg az nem akar frissíteni).

(#11) catroot Peddig ott is ez volt. A Windows alapértelmezettként mellékelte saját, nem szabványkövető böngészőjét és tolta az ActiveX-et. A Google az Androidon tolja a Chrome-ot a saját sepicifkus és nem szabványos kiterjesztéseivel.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#45) Just_Reboot válasza Danny365 (#43) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Nem hiszek a szememnek! :Y :Y :R

(#46) #79335424 válasza catroot (#11) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez azt jelenti, hogy kötelező használnom? Mi lesz akkor, ha egy alkalmazás fejlesztője beépíti a funkciót, a user -nél meg nincs telepítve a Chrome? Egyébként ebben nem tudom, hogy mi az akkora újdonság. Ezt eddig is meg lehetett tenni. Ráadásul a Chrome egyre butább lesz. Ha jól tudom, pár hete a külsős addonok lehetőségét tiltotta le a Google.
Sztem megint adnak a szarnak egy pofont. Ez a tartalomküldés is tök jó....elvileg. Itt van a kezemben egy teló, a TV -re meg rá van dugva egy Android miniPC. Sztem adja magát a screen mirroring. Szerintetek a Miracast megy Lanon? Hát persze, hogy nem! :W Köszi Google!

Végre, nagy nehezen összehoztuk JB -n, hogy a tárcsázóból, az automatizálóhoz (E-Robot) menjen a hívás. Erre, ezek a mocskok, KK -en megváltoztatták a tárcsázó intentjét. Megint nem tudom kiválasztani a Robotot, mert nem jelenik meg a választó menüben. Miből tartana oda betenni egy "űrlapot", amiben kitöltöm azt a nyomorult pár sort az intenthez és csókolom. De neeeem. :W

Tök jó az NFC. Tessék mondani Google csodafejlesztő bácsi! Lezárt képernyőnél miért nem futnak le az NFC érintéshez rendelt profilváltások?
És még sorolhatnám. Áhhhh.... :(

(#47) antim


antim
tag

Jó lesz ez. Reméljük stabilabb lesz, mint a Lolli és a gyártók egymást előzve adják ki az összes eddigi készülékükre! 😃

(#48) Lacee1986 válasza Just_Reboot (#15) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Itt a Dark UI. :)

(#49) Just_Reboot válasza antim (#47) üzenetére


Just_Reboot
addikt

"gyártók egymást előzve adják ki az összes eddigi készülékükre!"

Bilibe lóg a kezed. :D

Lacee1986 Hát ez így mindjárt jobban néz ki. :C

[ Szerkesztve ]

(#50) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Már bootol is a Nexuson. :)

Pixel 8 Hazel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.